Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.09.2009., 15:15   #541
to je i mene bunilo, jer su došli na izmjeru pa sam očekivala kako rade po mjeri, vrata su išla u proizvodnju a na kraju su tipska, jer su morali štemati koliko im je falilo za otvor - što se ne bi dogodilo da je po mjeri. možda griješim...
snaša is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2009., 19:23   #542
Najbolji omjer cijene i kvalitete ima Dierre. Imas ih na tri mjesta u Rijeci: na Krnjevu (Satelit, imas broj u Burzi), na Trinajsticima (Mul-T-Lock, odmah iznad Jadran-Impexa) i na Trsatu u Joakima Rakovca.
rino is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2009., 11:04   #543
@snaša: oženili su te za 100€...
__________________
Nikad robom...
Saško is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2009., 18:00   #544
Sve je to divno i krasno ali zaboravljate cinjenicu da ako vam netko zeli uci u stan taj ce i uci. Najkvalitetniji cilindri na trzistu, a to su KABA GEMINI S i ABLOY PROTEC se otvaraju specijalnim alatima u 30 sekundi. Obicnu pin bravu moze amater procesljati za 10 sekundi. Protuprovalna vrata i sigurnosni cilindri su za pristojne lopove i gospodu, ako se netko namjerio uci onda vam nece pomoci nista.

Toliko o sigurnosti
The|One is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2009., 23:02   #545
Može li tko preporučit neka jeftinija protuprovalna vrata?

Meni ne trebaju neka ultra protuprovalna vrata, jer bi trebala biti u stubištu (ne treba zaštita od atmosferskih utjecaja), a i nema se što ukrasti kod mene.
Glavno je da nekak izgledaju, da dihtaju i da ne zvone kao da su od pleha.
Žec Studio is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2009., 00:49   #546
Quote:
The|One kaže: Pogledaj post
Sve je to divno i krasno ali zaboravljate cinjenicu da ako vam netko zeli uci u stan taj ce i uci. Najkvalitetniji cilindri na trzistu, a to su KABA GEMINI S i ABLOY PROTEC se otvaraju specijalnim alatima u 30 sekundi. Obicnu pin bravu moze amater procesljati za 10 sekundi. Protuprovalna vrata i sigurnosni cilindri su za pristojne lopove i gospodu, ako se netko namjerio uci onda vam nece pomoci nista.

Toliko o sigurnosti
Pa nije to ta vrsta sigurnosti. I u banke provale, a imaju sefove koji kostaju parsto tisuca eura. Stvar je u tome da ce radije otici susjedu nego tebi :P 30 sekundi je ipak vise nego 2 sekunde potrebne za standardna papirnata vrata.
F10EXX is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2009., 22:18   #547
Jedan veliki glas za Dierre, imam ih vec 13 godina nikad ni najmanji problem s njima, a vrata izgledaju ko nova
Megich is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2009., 11:31   #548
F10exx upravo tako ono što ljudi ne shvaćaju je činjenica da je sve provaljivo, ja godinama prodajem prozore i vrata ( balkonska ) i kada ljudi kupuju najbolju zaštitu WK2 sa staklom P5A to znači da će profesionalni lopov stajati pred tim prozorom od 10-15 minuta, a oni takav prozor plaćaju i do 80% skuplje. Zašto kupuju, zato što znaju da će svaki drugi slučajni lopov pred time stajati puno duže pa ga mogu i vidjeti i čuti, a bogatuni osim te zaštite redovito imaju alarm, kamere i zaštitarsku službu i kakvog krvoločnog psa sa strane i domaćicu u kući.
Ipak spavati iza blindiranih vrata ili kartonskog saćea nije isto.
mehrpreiss is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2009., 10:39   #549
Na preporuku smo angažirali poduzeće Kolnoa. Hrvatska proizvodnja, visoka kvaliteta, besplatna ugradnja. No plaćaju se „završni zidarski radovi prilikom montaže“. Gđa. iz poduzeća mi potvrdi kako nakon toga sve izgleda pic pic kako i treba. Plaćamo izmjeru jer se vrata rade na mjeru. Znam da je zidarska mjera milimetar, ja bih pristala i na centimetar – no prilikom ugradnje ipak štemaju zid jer vrata na mjeru nisu u mjeri za nekoliko centimetara. Kada je ugradnja bila završena, monter nije dobio priliku napraviti „završne radove“ jer nakon što je bilo vidljivo kako to ne radi onako kako se očekuje od struke – što je sasvim ok jer nije moler i lijepo smo se zahvalili, doveli molera koji je ušminkao zid i gotovo. Dakle nije čovjek ništa kriv, on je posao koji mu je zanat napravio kako treba. Sam mi je poslije potvrdio, naravno da kada je moler već bio tada prisutan u stanu da će on to napraviti bolje.

Lijepo se javim poduzeću kolnoa kako je uplaćeno 750kn na ime radova koji nisu uzvršeni, lijepo molim povrat novca. Uz to, imamo još nekoliko tema za raspravu jer gđa. koja u ime kolnoe dogovara poslove nema baš puno pažnje i sluha za želje i potrebe kupaca koji ne malo plaćaju njihov proizvod, pa tako na traženje bijelih vrata jer su sva vrata u stanu bijela, dobijemo crni štok. ok, ja nisam rekla želim bijela vrata i bijeli štok – ali čiji je posao znati od čega se vrata sastoje? što je najbolje, u ponudi imaju bijeli štok, još je i skuplji, ja bih ga platila no nitko ništa nije rekao, tj. gđa. nije obratila pažnju.

Naravno, nema povrata novaca za zidarske radove, ali vrhunac svega – gđa. se poziva na ovaj forum – zato ovo tu i pišem. Lijepo mi je objasnila kako ja dobro znam da zidarski radovi ne spadaju pod montažu vrata jer mi je netko na forumu tako objasnio (??!!). I još nekoliko puta se poziva na forum, i zahvaljuje mi na dopisima poslana njima mailom i onima objavljenim na forumu (??!!). Ja nisam niti jednom vidjela na forumu napisano nešto i objavljeno pod mojim imenom zapravo niti išta slične problematike u kojem se spominje kolnoa kako bi gđa. mogla zaključiti kako sam to ja, ma i da je – ne vjerujem kako se može pozivati na to jer s njima sam sve dogovorila u nekoliko telefonskih poziva, a oni meni sada da sve što mi nisu rekli mi je netko rekao na forumu…

Na moju kritiku kako su uz mat bravu isporučili sjajnu kvaku – gđa. mi odgovara kako nije ona skladištar da gleda što se isporučuje – to je kooperant trebao napraviti. Pa koga sam ja angažirala?? Što je najžalosnije, jasno mi je kako je gospođa propuste zbog svog nemara prebacila na kooperanta koji je bio nemjerljivo profesionalniji i poslovniji od nje, koji je kada je došao kod mene na „popravak“ se još objašnjavao kako bi osvijetlio obraz Kolnoi i sebi… a bahatost gđe. koju spominjem ne može opravdati niti da je vlasnica firme, ne znam tko je.

Vrhunac neprofesionalnog odnosa prema nezadovoljnom klijentu, da u dva tjedna koliko traju naše prepiske niti jednom ne nitko nije nazvao, čak ni kada su poslali montera da popravi nešto što im je promaklo, niti nakon toga me nisu nazvali da se uvjere je li njihov nezadovoljni kupac sada ok.

Lijepo je pokupiti vrhnje kada su svi zadovoljni, ali na muci se poznaju junaci. Propusti se mogu dogoditi i najboljima, ali uvidiš situaciju u kojoj se pospeš pepelom i kažeš „ok, za.ebao sam, ajmo vidjeti kako ćemo to ispraviti“. Ali nažalost, radi neprofesionalnih i neodgovornih pojedinaca to se u našem slučaju nije dogodilo.

Dakle, kada toliko hvale Kolnou pretpostavljam da možete dobro proći, ali ako želite biti sigurni kako ćete biti zadovoljni i dobiti kvalitetu usluge koju očekujete od firme s takvim renomeom, nemojte u Kolnou. Završila sam ko oni koji pišu kako se natežu s monterima vrata kupljenih u običnim šoping centrima.

Samo napomena, zadovoljni smo kvalitetom vrata, ali mogu ih mačku o rep kada mi tlak skoči čim ih vidim radi usluge koju smo dobili.
dscz is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2009., 14:04   #550
Vi kao prvo niste dobili vrata po mjeri, jer kad su vrata po mjeri onda se ne štema. To da su vam mjerili vjerojatno jesu ali samo da vide koliko eventualno moraju štemati da bi ugradili tipska vrata, a drugo štemanje su vam naplatili 750 kn. Telefonski se ne naručuju i ne kupuju vrata jer onda dobijete osnovni neobrađeni štok , a ne ono što ste zamislili u svojoj glavi. Iskreno ta kokoš koja vam je prodala vrata je kokoš , ali bogami ste i vi , jer kad se nešto kupuje dobro se pogleda što se kupuje a ne podrazumijeva se. Eto to ste mogli naučiti na forumu, kao i ta koja nije nikakav profesionalac u prodaji jer vam na pola toga nije obratila pažnju. Ako su vrata tal. porijekla i prava protuprovalna po svim normama onda da su po mjeri moraju koštati bar 8000 kn i više, ono ispod uglavnom je tipsko. I to + montaža i zidarija.
mehrpreiss is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2009., 08:24   #551
za tvoju informaciju, kuhinju, ugradbene ormare, blagovaonu i sve aparate sam kupila sa svoje uredske stolice koristeći telefon i internet, jedino sam se sa stolarom nalazila na dogovoru. i sve je kako treba, kada ljudi znaju što rade.
dscz is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2009., 13:40   #552
Smijem li pitati jesi li ta vrata unaprijed uplatila? Ako jesi, zašto? U takvoj situaciji oni imaju tvoje novce, više im ne trebaš i samo te otpire. U RH se avansno uplaćuje samo firmama s kojima dugo surađuješ, gdje barem znaš s kim pričaš i kome donekle vjeruješ inače te ovako naguze.
Neuson is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2009., 11:38   #553
Quote:
Neuson kaže: Pogledaj post
Smijem li pitati jesi li ta vrata unaprijed uplatila? Ako jesi, zašto? U takvoj situaciji oni imaju tvoje novce, više im ne trebaš i samo te otpire. U RH se avansno uplaćuje samo firmama s kojima dugo surađuješ, gdje barem znaš s kim pričaš i kome donekle vjeruješ inače te ovako naguze.
ma nemoj? cek ti kad dodes nesto kupiti (govorim o bilo kojem ducanu il trgovackom centru) ti prvo uzmes robu pa ju onda placas?


vrata se rade po narudzbi i neki iznos se prije njihove proizvodnje treba platit.. neznam zasto ljudi rade toliku razliku izmedu npr protuprovalnih vrata i ugradbenih ormara. sve je to isto.. placa se prije ili cijeli iznos ili barem 1/3 najmanje.. zavisi o kupcu..
__________________
"When life gets rough and you only have a dime in your pocket, go get your shoes shined!"
suzuki750 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2009., 00:08   #554
Gdje sam ja rekao, ili barem sugerirao, da se ne treba dati polog, akontacija, kapara? Ama baš nigdje. No dati kompletan iznos na lijepe oči prodavatelja u frimi s kojom po prvi put imaš neki poslovni odnos je u RH nažalost ruski rulet. Samo toliko.
Neuson is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2009., 13:11   #555
Quote:
Neuson kaže: Pogledaj post
Gdje sam ja rekao, ili barem sugerirao, da se ne treba dati polog, akontacija, kapara? Ama baš nigdje. No dati kompletan iznos na lijepe oči prodavatelja u frimi s kojom po prvi put imaš neki poslovni odnos je u RH nažalost ruski rulet. Samo toliko.
pa i u takvoj situaciji oni imaju situaciji oni imaju tvoje novce, i ako odustanes na dobiti su..
__________________
"When life gets rough and you only have a dime in your pocket, go get your shoes shined!"
suzuki750 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2009., 16:52   #556
Quote:
ioiio kaže: Pogledaj post
gdje da kupim protuprovalna vrata u rijeci ?
Ja sam kupiO Dierre vrata od Tinkare u Joakima Rakovca (403 092) odlicna cijena za takva vrata, decki dosli i u dva sata skinuli stara postavili nova sa letvicama i kamenim pragom, i evo vec skoro tri godine nikad greske
yuki01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2009., 12:02   #557
nakon pročitanih iskustava nekako sam sve dalje od kupovine protuprovalnih vrata, jer vidim da je većina imala svakakvih iskustava sa tim našim biznismenima...

meni je tih 6-7000 poprilicno velika cifra za vrata, pogotovo ako je usput upitna njihova protuprovalnost, zvučna izolacija, precizna montaža i sve ono što bi takva vrata trebala osigurati...

jeftinije od toga se može nabaviti samo "kineze" a svi preporučuju da se njih izbjegava...

možda stvarno opcija "običnih" vrata za 2000 kn + par stotina kn/godisnje za osiguranje i nije loša opcija, jer u tom slučaju ne moram strepiti šta će mi se sve loše desiti kad platim xy tisuća kn za "njihova" vrhunska vrata na kojima imaju bar 200% marže, a usput mirno spavam ne samo u slučaju provale nego i slučaju nekih drugih nepredviđenih događaja...
mravac82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2009., 22:53   #558
Quote:
mravac82 kaže: Pogledaj post
nakon pročitanih iskustava nekako sam sve dalje od kupovine protuprovalnih vrata, jer vidim da je većina imala svakakvih iskustava sa tim našim biznismenima...

meni je tih 6-7000 poprilicno velika cifra za vrata, pogotovo ako je usput upitna njihova protuprovalnost, zvučna izolacija, precizna montaža i sve ono što bi takva vrata trebala osigurati...

jeftinije od toga se može nabaviti samo "kineze" a svi preporučuju da se njih izbjegava...

možda stvarno opcija "običnih" vrata za 2000 kn + par stotina kn/godisnje za osiguranje i nije loša opcija, jer u tom slučaju ne moram strepiti šta će mi se sve loše desiti kad platim xy tisuća kn za "njihova" vrhunska vrata na kojima imaju bar 200% marže, a usput mirno spavam ne samo u slučaju provale nego i slučaju nekih drugih nepredviđenih događaja...
Ne može ti se ništa loše desiti osim provale u stan kada si ti i tvoja obitelj u stanu, i eventualno moli Boga da provalnik nije naoružan, i jedino ako si Chuck Norris, onda će biti sve u redu. Inače tvoja opcija zvuči izvrsno. A ako već i nešto odlučiš platiti skupo onda provjeri proizvođača od kojeg kupuješ. Cijena određuje kvalitetu, odnosno kvaliteta određuje cijenu u većini slučajeva. A što se tiče kineskih vrata čuo sam da im je nabavna cijena oko 60 - 100 $, što nije realna cijena jednog kvalitetnijeg europskog cilindra a kamoli ostalih dijelova. Ja inače imam Dierre vrata više od 10 god. i mislim da nisam pogriješio ni u jednom trenutku.
tommaso is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2009., 15:51   #559
Quote:
tommaso kaže: Pogledaj post
Ne može ti se ništa loše desiti osim provale u stan kada si ti i tvoja obitelj u stanu, i eventualno moli Boga da provalnik nije naoružan, i jedino ako si Chuck Norris, onda će biti sve u redu.
mislim da je takva situacija sa naoruzanim provalnicima u trenutku kada je netko u stanu jako jako rijetka osim naravno ako ste sa nasim podzemljem tikve sadili...

bas sam provjerio i MUL-T-LOCK cilindri u Kolnoa-i se krecu oko 200-400 kn, pa me zanima sta mislite o "obicnim" vratima sa takvim cilindrom obzirom da je neki generalni zakljucak da provalnici ionako ne provaljuju bagerom vrata nego obijaju bravu...
mravac82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2009., 12:37   #560
Doživljaj zaštite i odabir vrata vrlo je subjektivna stvar. Objektivno je to da postoje i obična i protuprovalna vrata.
Neobjektivno je povlačiti među njima znak jednakosti, jer ono što ih razlikuje nije samo cijena. Obična vrata sa najboljim cilindrom opet su jednako provaljiva kao i ona s najjednostavnijim. Uzmeš pajser podigneš krilo na strani šarki i unutra si.
mehrpreiss is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:17.