Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.10.2010., 23:30   #341
Quote:
lucy_split kaže: Pogledaj post
ma i meni je moj nakon sto me pregledao rekao da je omeksan, a da bi vidio koliko skracen, jer je otvaranje/skracivanje pocelo iznutra, je napravio vag uz.ako se otvaras iznutra, nemoze to napipat!!!
mene je pregledala i to rekla a onda na moju inicijativu radila utz jel taj dan nije namjeravala nego kao sljedeci jel me ionako na svakoj kontroli utz regleda i onda vidim u knjizici napisala 30mm,ali nije to nista komentirala za vrijeme utz samo o bebi kako se rasteze radi akrobacije ,koliko je tezak,velik,itd....
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2010., 13:19   #342
tako je i mene jedan bez uzv-a htio poslat kuci, al ja sam isto rekla pa mi je napravio, ali to onaj priko droba,a vaginalni mi radio jer mi je bio skracen cerviks od 26 tjedna pa valjda da kontrolira...ma nebi ja isla dok mi ga ne napravi, onda nebi znala sta se promijenilo...u kojem ti je to tjednu bilo
__________________
22.11.2010. David <3
lucy_split is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2010., 17:36   #343
ja isto volim da mi napravi radi bebe da vidim jel sve ok jel ne mozes bas preko pregleda sve vidjet,naravno ako ne steti tako cesti utz bebi a moja ginek tvrdi da ne.meni vec zadnjih 4,5 puta radi preko trbuha ,vaginalni ne
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2010., 21:29   #344
Drage forumašice,
imam jedno pitanje... trudna sam 25 tjedana i otpočetka trudnoće mi je nalagano mirovanje radi kronično visokog tlaka. Na zadnjem pregledu prije nekoliko dana sam upućena na POTPUNO MIROVANJE jer je cerviks smešan, 1 čl., uloživ do unutarnjeg ušća. Koliko je to ustvari ozbiljno? Jel to znači da sam već otvorena? Dobila terapiju Magnezij 300 i Normabel + terapija za tlak...

Ima li vas sa sličnim iskustvom? Pomozite mi interpretirati moje stanje...
Hvala!
stoji mi crveno is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2010., 22:31   #345
Quote:
stoji mi crveno kaže: Pogledaj post
Drage forumašice,
imam jedno pitanje... trudna sam 25 tjedana i otpočetka trudnoće mi je nalagano mirovanje radi kronično visokog tlaka. Na zadnjem pregledu prije nekoliko dana sam upućena na POTPUNO MIROVANJE jer je cerviks smešan, 1 čl., uloživ do unutarnjeg ušća. Koliko je to ustvari ozbiljno? Jel to znači da sam već otvorena? Dobila terapiju Magnezij 300 i Normabel + terapija za tlak...

Ima li vas sa sličnim iskustvom? Pomozite mi interpretirati moje stanje...
Hvala!
pozdrav...procitaj stare postove, naci ces odgovor...ukratko...nemora bit nista strasno ako je unutarnje usce zatvoreno i cerviks nije skracen...i ovisi dali ti je prva trudnoca, ako nije neki ce reci da je to cak normalno. jel ti radio vaginalni uz i mjerio cerviks...svakako miruj ako je to preporuka i pij mg! ako imas jos pitanja reci...pozdrav
__________________
22.11.2010. David <3
lucy_split is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2010., 20:36   #346
37+2 smo danas i na pregledu je sve u redu. Dakle ništa se nije promijenilo osim što se bebica deblja.
Sve mi se čini da ću preijeti na kraju. Čak su mi BH kontrakcije se smirile, a do par dana unazad su me stiskale svako malo,
Mirovanje više nije potrebno kaže gin već moram samo malo paziti na prehranu jer mi se pkazao šećer u mokraći, a u krvi ga nema.

Uglavnom još malo i mlecki je tu.

Lucy jesi još u jednom komadu? Kako stoje stvari kod tebe?
Lady of leisure is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2010., 22:19   #347
Quote:
Lady of leisure kaže: Pogledaj post
37+2 smo danas i na pregledu je sve u redu. Dakle ništa se nije promijenilo osim što se bebica deblja.
Sve mi se čini da ću preijeti na kraju. Čak su mi BH kontrakcije se smirile, a do par dana unazad su me stiskale svako malo,
Mirovanje više nije potrebno kaže gin već moram samo malo paziti na prehranu jer mi se pkazao šećer u mokraći, a u krvi ga nema.

Uglavnom još malo i mlecki je tu.

Lucy jesi još u jednom komadu? Kako stoje stvari kod tebe?
Evo i ja danas bila,beba super, ali na zadak. ja otvorena...kaže doc da može svaki dan, a pretpostavlja da se beba nije okrenila jer je zdjelica nesto uza i tako necu moc izbjec caski...preporucio mi gina za carski i u pon imam pregled kod njega...tako da sad nastojim docekat ponedjeljak. nisam odusevljena sa carskim ali eto nema izbora
__________________
22.11.2010. David <3
lucy_split is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2010., 22:32   #348
bravo cure,sto ste tako dugo izdrzale.jooooj,kad ce mojih 36,37 tjedanalucy,kuzim te zbog carskog,i ja bi radije normalan porod,ali sta je tu je,kud sve tud i tohehe,a neke zene idu privatno i placaju masnu lovu za carski.
musica20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2010., 23:18   #349
Quote:
musica20 kaže: Pogledaj post
bravo cure,sto ste tako dugo izdrzale.jooooj,kad ce mojih 36,37 tjedanalucy,kuzim te zbog carskog,i ja bi radije normalan porod,ali sta je tu je,kud sve tud i tohehe,a neke zene idu privatno i placaju masnu lovu za carski.
A znam da jesu i ne mogu se tome nacudit...ali sta je tu je!!! sad cekamoooooo da krene ili da se dogovorimo...ha ha...ajme grozno mi je to sta se moze desit da idem na carski ko na kavu, bez trudova!
__________________
22.11.2010. David <3
lucy_split is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2010., 23:21   #350
ma bit će to dobro, prošla sam i ja sve to i pila normabele od 19 tjedna, ležala, molila se i na kraju sa 30 tjedana bila za prst otvorena... mislila sam sa ću puno ranije rodit ali mi dogurali do 39 tjedna i još sam rodila carskim zbog nedovoljnog otvaranja (koje li ironije) i uske zdjelice. želim vam sve najbolje i da dogurate do željenih tjedana u što sam sigurna da budete. čuvajte i mazite buše i uživajte u trudnoći. brige probajte ostavit malo na stranu i mislite pozitivno!
__________________
Petar-Naše malo sunce... 27.07.2010.
buffy24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2010., 23:28   #351
Quote:
buffy24 kaže: Pogledaj post
ma bit će to dobro, prošla sam i ja sve to i pila normabele od 19 tjedna, ležala, molila se i na kraju sa 30 tjedana bila za prst otvorena... mislila sam sa ću puno ranije rodit ali mi dogurali do 39 tjedna i još sam rodila carskim zbog nedovoljnog otvaranja (koje li ironije) i uske zdjelice. želim vam sve najbolje i da dogurate do željenih tjedana u što sam sigurna da budete. čuvajte i mazite buše i uživajte u trudnoći. brige probajte ostavit malo na stranu i mislite pozitivno!
Tako mi je zao sto nece biti prirodnog poroda...i mm sto nece bit sa nama...ali nakon lezanja od 26og tjedna smo zadovoljni sto smo stigli do ovoga sada!!! ali koje ironije...nakon prijeteceg prijevremenog poroda na kraju na carski...
__________________
22.11.2010. David <3
lucy_split is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2010., 23:32   #352
Quote:
lucy_split kaže: Pogledaj post
Tako mi je zao sto nece biti prirodnog poroda...i mm sto nece bit sa nama...ali nakon lezanja od 26og tjedna smo zadovoljni sto smo stigli do ovoga sada!!! ali koje ironije...nakon prijeteceg prijevremenog poroda na kraju na carski...
znam i meni je bilo al nakon 12 sati trudova i muke i slušanja kako su sve oko mene rodile bila sam više luda i htjela samo da izađe van. kad sam čula carski prvo što sam rekla je gdje da potpišem!
__________________
Petar-Naše malo sunce... 27.07.2010.
buffy24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2010., 23:41   #353
Quote:
buffy24 kaže: Pogledaj post
znam i meni je bilo al nakon 12 sati trudova i muke i slušanja kako su sve oko mene rodile bila sam više luda i htjela samo da izađe van. kad sam čula carski prvo što sam rekla je gdje da potpišem!
A ja se nadam da nece biti nepredvidenih situacija pa da i ja zavrsim tako...rekao je moj gin da nema sanse za vaginalni...smrc
__________________
22.11.2010. David <3
lucy_split is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2010., 23:45   #354
Quote:
lucy_split kaže: Pogledaj post
A ja se nadam da nece biti nepredvidenih situacija pa da i ja zavrsim tako...rekao je moj gin da nema sanse za vaginalni...smrc
Ma hajde bitno da štruca dođe na svijet!
__________________
Petar-Naše malo sunce... 27.07.2010.
buffy24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 00:09   #355
ajme ko ce docekat tih famoznih 36tj pa onda kao sta bude kako kaze moja ginek.jos "samo" 7tj. sutra idem na pregled,drzite mi fige,bas me strah,cijeli dan mislim samo o tome....
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 00:12   #356
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
ajme ko ce docekat tih famoznih 36tj pa onda kao sta bude kako kaze moja ginek.jos "samo" 7tj.
proči će i to. i ja sam odbrojavala i dane i tjedne. sve se sad čini daleko, al kad je sve prošlo imam osjećaj a je i prebrzo prošlo. i žao mi je što od silne brige nisam više znala uživat u trudnoći!
__________________
Petar-Naše malo sunce... 27.07.2010.
buffy24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 00:51   #357
i meni je sutra pregled. samo cekam da mi doktor kaze da vise ne moram lezati i da malena moze doci na svijet kad god zeli
javim vam se nakon pregleda
pusa
lusa2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 09:43   #358
cure,sretno danas na pregledu,
musica20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 09:58   #359
curke...meni je cerviks skračen od 22 tj, i uloživa sam za vršak prsta. Nemam mira, pa ne mirujem uopće. Znam nije za pohvaliti, ali za sada se stanje ne mjenja, i kaže doc. da je to dobro . Idem na pregled za tjedan dana, nadam se da će i dalje biti ok jer ja još uvijek radim i mislim još neka dva tjedna

ljubim vas sve
__________________
27.01.2011 Mišica
simba is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 10:34   #360
Bravo lady, lucy i sara drago mi ješto ste prošle krizno razdoblje.

I mi ostali ćemo uskoro bit tu.

Ja sam danas 31+4
njuškica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:36.