Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.03.2009., 02:54   #81
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Da li se mogu i ja predbilježiti za jednog malog, slatkog deguića?
Prodano
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2009., 19:28   #82
[QUOTE=Smotani2;19557248]Nisam u Zagrebu - na žalost.
Liječenje malih životinja u Varaždinu je nepoznati misaoni pojam.Naročito u subotu navečer i nedjelju ujutro.(Isprobano, na žalost, sa hrčkom i zecom te zebicom).


Baš me zanima kojem veternaru ideš jer ja imam samo dobra iskustva i to baš sobotom i nedjeljom!
kavon is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2009., 16:57   #83
Smile degu i kanadska vjeverica

da li se moze staviti kanadsku vjevericu u kavez s deguom?????????????????
BOBY94 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2009., 17:10   #84
mislim da bi bilo tuče
kanadske vjeverice ne vole nikog u kavezu, čak nisvoju vrstu osim u vrijeme parenja
moj ne voli ni mene kad sam blizu da ne bi zalihe odnjela
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2009., 17:19   #85
Cao svima, decko i ja smo jucer u zaru trenutka nabavili 2 degua koji imaju vilu od kaveza ( a planiramo im nabaviti jos veci ), uzivaju u svim mogucim dodacima tipa granje, kamenje, platforme, ljuljacke...
Inace, nismo imali pojma niti da postoje takve divne zivotinjice do prije 24 sata tako da smo lagano neinformirani i vrlo neiskusni...u svakom slucaju vec su nam prirasli srcu...
Samo postoji jedan mali problem...
Znamo da im treba malo duze da se naviknu na ljude, ali smo ipak zabrinuti...
Jedan se cijelo vrijeme skriva i ne izlazi, a drugi samo vice na nas!!!
Ono, odgovara ti, vristi, al se ne da primit u ruku i nece bas jest...dobro, nismo ni pokusavali puno, kad nije bilo odgovora...
Dakle, jel normalno da ovaj ne izlazi, a ovaj da histerizira i ako je koliko ce to dugo trajati?
Ne mozemo ih jos pustiti jer moramo pospremiti sve kablove da se ne bi ozljedili, al kako da ih vratim u kavez kad me ne dozivljavaju???
Inace uzeli smo musko-zensku kombinaciju...
Ne razlikujemo ih jos pa ni neznamo dal se dere zenka il muzjak...
Svaki savjet je dobrodosao
Nescafe frappe is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2009., 23:39   #86
Quote:
Nescafe frappe kaže: Pogledaj post
Cao svima, decko i ja smo jucer u zaru trenutka nabavili 2 degua koji imaju vilu od kaveza ( a planiramo im nabaviti jos veci ), uzivaju u svim mogucim dodacima tipa granje, kamenje, platforme, ljuljacke...
Inace, nismo imali pojma niti da postoje takve divne zivotinjice do prije 24 sata tako da smo lagano neinformirani i vrlo neiskusni...u svakom slucaju vec su nam prirasli srcu...
Samo postoji jedan mali problem...
Znamo da im treba malo duze da se naviknu na ljude, ali smo ipak zabrinuti...
Jedan se cijelo vrijeme skriva i ne izlazi, a drugi samo vice na nas!!!
Ono, odgovara ti, vristi, al se ne da primit u ruku i nece bas jest...dobro, nismo ni pokusavali puno, kad nije bilo odgovora...
Dakle, jel normalno da ovaj ne izlazi, a ovaj da histerizira i ako je koliko ce to dugo trajati?
Ne mozemo ih jos pustiti jer moramo pospremiti sve kablove da se ne bi ozljedili, al kako da ih vratim u kavez kad me ne dozivljavaju???
Inace uzeli smo musko-zensku kombinaciju...
Ne razlikujemo ih jos pa ni neznamo dal se dere zenka il muzjak...
Svaki savjet je dobrodosao
Malo kasnim s odgovorom... jesu se pripitomili u međuvremenu?

BTW. toplo preporučujem kastrirati mužjaka ako su muško-ženski par. Vjeruj mi, zbrinuti male je veći problem nego se čini.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2009., 12:06   #87
kavez za degue???

Dugo sam htjela degue ali cijelokupni trošak njih i njihove opreme u pet shopu je iznosio oko 1000kn minimalno što je za moja primanja puno. Pa sam se odlučila kupiti degua iz uzgojišta i rabljeni kavez. Kavez sam kupila za zečeve ali je imo puno manji razmak između rešetki nego inače ti kavezi bila sam sigurna da se degui kroz to neće moći provući, međutim... Provukli su se. I sad ne znam što da radim. Držim ih trenutno (jutros sam ih dovela kući) u kavezu za hrčka i razmišljam što mi je činiti. Nigdje na oglasima ne uspjevam pronaći kavez/terarij za njih(inače, dvije ženke) jeftiniji od 300kn a trenutno toliko stvarno maksimalno mogu dati... Priznajem da sam trebala biti odgovornija, pripremljenija i tako to ali sad me samo brine kako je deguima i što trenutno mogu učiniti... Pa ako itko ima ideju riješenje savjet bilo što....
lamimica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2009., 12:20   #88
past će u depresiju u kavezu za hrčke
kavez za knuća je puno premali za njih
mora biti u visinu kako bi se mogli penjati i skakati
probaj pitat ega da te uputi u gradnju kaveza, ispast će te nešto jeftinije ali ćeš imati dimenzije koje želiš i širinu žice koju želiš

probaj na zeko i prijatelji pitat. misli dma jedna cura prodaje ogroman kavez za 500kn ali ne znam jel oglas još akutalan
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2009., 08:53   #89
Quote:
lamimica kaže: Pogledaj post
Može meni pomoć?? Već sam otvorila posebno temu o ovome a nova sam tu sad ne znam kak da ju zatvorim... u svakom slučaju moj problem je kavez za degua. Dugo sam htjela degue ali cijelokupni trošak njih i njihove opreme u pet shopu je iznosio oko 1000kn minimalno što je za moja primanja puno. Pa sam se odlučila kupiti degua iz uzgojišta i rabljeni kavez. Kavez sam kupila za zečeve ali je imo puno manji razmak između rešetki nego inače ti kavezi bila sam sigurna da se degui kroz to neće moći provući, međutim... Provukli su se. I sad ne znam što da radim. Držim ih trenutno (jutros sam ih dovela kući) u kavezu za hrčka i razmišljam što mi je činiti. Nigdje na oglasima ne uspjevam pronaći kavez/terarij za njih(inače, dvije ženke) jeftiniji od 300kn a trenutno toliko stvarno maksimalno mogu dati... Priznajem da sam trebala biti odgovornija, pripremljenija i tako to ali sad me samo brine kako je deguima i što trenutno mogu učiniti... Pa ako itko ima ideju riješenje savjet bilo što....
Imam zapravo sličan problem. Naime, ja sam sam izradio kavez koji je ispalo da ima malo prevelike rešetke za mlade degue. Sad imaju svoju sobu

Ako nađem neku jeftiniju gajbu, javit ću ti. BTW. kavez za zečeve im i onako vjerojatno ne odgovara jer je nizak. Oni se vole penjati.

Možda najbolje da pošalješ sliku tog kaveza za zečeve. Ako im je neodgovarajući, možda bi najbolje bilo da ga prodaši kupiš rabljeni koji odgovara svrsi.
__________________
Zli zeleni kefir

Zadnje uređivanje Tyndall : 04.06.2009. at 09:29. Reason: spojeni postovi jerbo su i teme spojene
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2009., 19:48   #90
ja imam kavez (degue jos nemam) dimenzija 140*70*50 cm, a razmak izmedju zica je 2,5 cm.

pretpostavljam da bi kavez trebao biti ok za 2 degua?
__________________
Find the intruder. Capture him if he's alive. If not, kill him.
hasselbaink is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2009., 02:12   #91
Quote:
hasselbaink kaže: Pogledaj post
ja imam kavez (degue jos nemam) dimenzija 140*70*50 cm, a razmak izmedju zica je 2,5 cm.

pretpostavljam da bi kavez trebao biti ok za 2 degua?
Kavez će biti super.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2009., 08:49   #92
kavez za kuniće ima razmak 2,5cm rešetkice
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2009., 13:41   #93
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Malo kasnim s odgovorom... jesu se pripitomili u međuvremenu?

BTW. toplo preporučujem kastrirati mužjaka ako su muško-ženski par. Vjeruj mi, zbrinuti male je veći problem nego se čini.

Pa nisu bas, ali ide na bolje. Mjenjali smo im piljevinu pa smo ih pustili u praznu prostoriju u stanu, bili smo totalno blesavi...
Nismo imali pojma koliko su okretni i brzi...vracanje u kavez je dugotrajan proces.
Inace, primjetili smo da ne piju bas puno vode, skoro nista, tako da smo se opet zabrinuli ( citaj: sjedila sam cijelu noc pored kaveza jer sam se preplasila da ne dehidriraju ). Jeli to normalno da trebaju tako malo vode?

Sto se udomljavanja tice, vec su 4 mlada rezervirana, tako da cemo pustit bar jedno leglo, a nakon toga razmisljat o zahvatima. Kad smo vec kod toga, bila bih zahvalna na preporuci za veterinara...
Iznazivala sam gotovo sve koje sam znala, ali odgovor je uglavnom isti-ne znaju bas puno o njima.

Mislim da dobro napredujemo, trce po kavezu, kupaju se, grickaju, vole se, pjevuse...al jos nece u ruku i bjeze kad pridjemo kavezu.
Inace mislili smo kavez zamjenit terarijem, jos razmisljamo o tome, jer su im resetke ocito zakon i obozavaju se verat.
Samo je pitanje koliko ce to biti novaca...kavez nas je stajao 800 kn, a sad...ovo je po mjeri i duplo vece...
Nescafe frappe is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2009., 15:15   #94
vet ambulanta buba na trešnjevci je već uspješno kastrirala mužjake
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2009., 21:32   #95
Degu

Kakvi su kao ljubimci? Zahtjevnost? Mogu li biti dva skupa i kojeg spola?
femmelatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2009., 21:43   #96
Quote:
femmelatin kaže: Pogledaj post
Kakvi su kao ljubimci? Zahtjevnost? Mogu li biti dva skupa i kojeg spola?
zahtjevnio nisu.
ne smrde uopće
trebaju samo visoki kavez da se mogu penjati (metalni. sve plastično će brzo izgrist).

a mogu se držat na bilo koje načine što se spolova tiće s tim da ako se imaju pomješani mužjaci i ženke onda se očekuje leglo
u prirodi žive u jaaaaako velikim skupinama tako daje normalno da bude i 20 mužjaka na istome mjestu..


ako nekog zanimaju, ja imam bebače
__________________
You can't use butterfly language to communicate with caterpillars
serpentine is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2009., 00:39   #97
Quote:
femmelatin kaže: Pogledaj post
Kakvi su kao ljubimci? Zahtjevnost? Mogu li biti dva skupa i kojeg spola?
Kao ljubimci su... recimo najkraće ovako, Jedna velika flafasta pošast . Naročito u većim skupinama. Inteligentni su, snalažljivi, društveni, radoznali i vječno gladni. Ne zahtijevaju previše što se tiće bioloških potreba (voda, hrana jednom dnevno i svaki do svaki drugi tjedan čist kavez), ali treba raditi s njima, puštati ih van kaveza, davati im igračke i sl. Uglavnom treba ih više shvatiti kao fulltime hobi, a ne živinu koju se može nahraniti i eventualno pogledati jednom dnevno kako trči.

Svakih toliko napravit će neku totalnu pizdariju tipa odlučiti da bi u drvenim vratima taman dobro došla jedna rupa velićine degua, pretvoriti bilokoji komad tkanine (po mogućnosti skupi) u svoje gnijezdo, "provaliti" u kuhinju i napraviti đumbus među zalihama hrane, krasti random drangulije (maramice, olovke, cd-e, baterije...) i spremati ih u neko skrovito mjesto. Sve u svemu, treba biti spreman na činjenicu da ih se ponekad ne može spriječiti da postanu nemogući, i da se ponekad mora svoje navike prilagoditi njima (recimo, morao sam sve živce prespajati tako da nisu na dohvat zuba, jedna vrata sam morao obloži s donje strane limom i sl).

Što se života zajedno tiće, ne da mogu nego moraju živjeti zajedno. To je jedna od dvije iznimno važne stvari kod degua. Degu kojeg se duže drži samog doživi trajna psihička oštečenja, postane depresivan, agresivan prema ljudima i drugim deguima i ne doživi očekivanu dob zdrave jedinke. Mogu se držati ženke ili mužjaci.
Najbolje je držati degue koji su odrasli zajedno, iako se najčešće mogu "sprijateljiti" i nepoznate jedinke. Ipak, u slučaju sparivanja nepoznatih degua treba biti oprezniji i ostaviti mjesta i za malo vjerojatnu ali realnu opciju da se jednostavno neće složiti. Dakle, ako se odraslom deguu traži društvo, dobro bi bilo imati dogovoren povrat u slučaju da si ne kliknu.

Miješani muško-ženski parovi su malo više tricky. Naime, uvijek treba paziti na činjenicu da se dečki vole pomlatiti oko cura, i to ne naguravati kao oko hrane, nego baš dok jedan ne istjera drugoga iz jazbine, ili ga ne usmrti. Zato omjer muških i ženskih nebi trebao biti manji od 1:5. Također, treba voditi računa da jedan degu može svaka tri mjeseca donijeti na svijet i po 8 mladih, tako da bi se uskoro mogli nači s gomilom živina koje je gotovo nemoguće udomiti.

Usput, druga bitna stvar je da degu ne smije jesti ništa što sadrži u većim kolićinama šećer ili mast. Dakle orašasti plodovi, žitarice, suncokret, voće, krumpir i pogotovo junk food tipa keksi, čokolade... ne dolazi u obzir.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2009., 00:46   #98
meni dečki nikad nisu pomlatili oko cura.
bar ne tak krvnički...
bilo je samo, ajmo reć, šamaranja.
u jednakoj mjeri kako se i curke međusobno znaju pošamarat.
al da bi grizli, odgrizali ili poubijali se, nikad

p.s. ja još uvijek čekam novu sliku pikačua
__________________
You can't use butterfly language to communicate with caterpillars
serpentine is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2009., 00:51   #99
Pikachu se trenutno flafa ispod 15 degua, tako da ću je slikati kad bude malo manje... zauzeta

Što se tučnjave tiće, tako sam čitao, a i nekako mi je logično. I 3 ljudska frajera bi se uskoro poklala da su zatvoreni s jednom curom
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2009., 00:57   #100
a dobro, moji imaju puno cura na raspolaganje (uspjela udmit 2 danas )
__________________
You can't use butterfly language to communicate with caterpillars
serpentine is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:37.