Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.04.2015., 10:51   #301
Quote:
Irinanana kaže: Pogledaj post

E sad, alergo test prikazuje alergiju kada naki alergen pređe granicu tolerantosti koja je 100. Edi je riža na 1127, bijeli krumpir na 1200, Mrkva 644, grašak 630, pšenica 220, soja 804, kukuruz 1041 i repa 582.
To su namirnice koje izbjegavam, ova veterinary Royal hrana koju je jeo imala je soju i repu u sebi i nije mu smetala do ovih sezonskih alergija kada ga je sve udarilo.
Alergije ili preosjetljivosti na hranu znaju biti malo konfuzne. Zbog toga se preporuča i metoda eliminacije i provokacije. Ovo sam prošla i sa svojim psom, a bome i sa samom sobom. Metoda eliminacije je jasna- izbace se potencijalni alergeni i prati stanje. Provokacija bi bila dodavanje tih izbačenih namirnica nazad, jednu po jednu i praćenje reakcija na njih. Nekad do njih i ne dođe. Ovo ti govorim jer si gore spomenula Royal Canin sa dva alergena, a koji je bio ok tvome psu. Ja bih zato probala i sa ovom metodom, popričaj s vetom i pitaj da li bi bilo ok.

Što se tiče sezonskih alergija, hrana ti tu neće pomoći i nije kriva za te reakcije. Što znači da mu vjerovatno niti sada ne smeta ta hrana, nego poleni i trave i što već sve ne. I moja ima sezonske alergije, i to dosta izražene, i s njima se borimo malo teže nego s hranom. I ono što nam je vet rekao je da ne eksperimentiramo s hranom puno u tom razdoblju, jer teško da ćemo vidjeti pravu sliku zbog ovih drugih stvari. Ako su u pitanju polen i trave, kao kod nas, pomaže nam da izbjegnemo mjesta gdje ih može biti koliko je moguće(tad se više krećemo po plaži, ali nema svako plažu pod nosom). Također pomogne i spiranje običnom mlakom vodom čim se vratimo doma, istresanje njenih dekica redovno itd. Kad dođe do svraba, pomoglo mi je okupati je neemovim sapunom(zgooglaj si neem), s time što je ipak u pitanju sapun i nije baš dobar za svakodnevnu upotrebu. S druge strane, kupka od zobi je sasvim ok za svaki dan: natrpaš zobi(ne pahuljica) u čarapu, staviš u neku manju kadicu s vodom i ostaviš nekoliko sati. Voda počne dobijati bjeličastu boju i tad je spremna za korištenje, time se psa može isprati, a nema kemije. Dosta pomaže kod svraba.
Još nam pomogne i riblje ulje(zapravo smo zadnje koristili red krill ulje) i to krenem prije nego krenu sezonske alergije. Dosta bolje ih podnosi s tim dodatkom.

Dakle, to su ti dvije zasebne stvari, koje se mogu prožimati, ali i ne moraju. Kad krenu, teško je znati što je od koje.
Twinkle T is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2015., 11:53   #302
Quote:
Twinkle T kaže: Pogledaj post
Alergije ili preosjetljivosti na hranu znaju biti malo konfuzne. Zbog toga se preporuča i metoda eliminacije i provokacije. Ovo sam prošla i sa svojim psom, a bome i sa samom sobom. Metoda eliminacije je jasna- izbace se potencijalni alergeni i prati stanje. Provokacija bi bila dodavanje tih izbačenih namirnica nazad, jednu po jednu i praćenje reakcija na njih. Nekad do njih i ne dođe. Ovo ti govorim jer si gore spomenula Royal Canin sa dva alergena, a koji je bio ok tvome psu. Ja bih zato probala i sa ovom metodom, popričaj s vetom i pitaj da li bi bilo ok.

Što se tiče sezonskih alergija, hrana ti tu neće pomoći i nije kriva za te reakcije. Što znači da mu vjerovatno niti sada ne smeta ta hrana, nego poleni i trave i što već sve ne. I moja ima sezonske alergije, i to dosta izražene, i s njima se borimo malo teže nego s hranom. I ono što nam je vet rekao je da ne eksperimentiramo s hranom puno u tom razdoblju, jer teško da ćemo vidjeti pravu sliku zbog ovih drugih stvari. Ako su u pitanju polen i trave, kao kod nas, pomaže nam da izbjegnemo mjesta gdje ih može biti koliko je moguće(tad se više krećemo po plaži, ali nema svako plažu pod nosom). Također pomogne i spiranje običnom mlakom vodom čim se vratimo doma, istresanje njenih dekica redovno itd. Kad dođe do svraba, pomoglo mi je okupati je neemovim sapunom(zgooglaj si neem), s time što je ipak u pitanju sapun i nije baš dobar za svakodnevnu upotrebu. S druge strane, kupka od zobi je sasvim ok za svaki dan: natrpaš zobi(ne pahuljica) u čarapu, staviš u neku manju kadicu s vodom i ostaviš nekoliko sati. Voda počne dobijati bjeličastu boju i tad je spremna za korištenje, time se psa može isprati, a nema kemije. Dosta pomaže kod svraba.
Još nam pomogne i riblje ulje(zapravo smo zadnje koristili red krill ulje) i to krenem prije nego krenu sezonske alergije. Dosta bolje ih podnosi s tim dodatkom.

Dakle, to su ti dvije zasebne stvari, koje se mogu prožimati, ali i ne moraju. Kad krenu, teško je znati što je od koje.

Tnx na savjetima,
moj je uz alergiju i gastriticar i skuzila sam da mu super pase ovo sto mu kuham. Na royalu nije vec 2mj i otkad je na kuhanom kao da se preporodio malac.
Super je ova ideja sa kupanjem u zobi, sigurno cu probati! Ja umjesto lososovog ulja koristim kokosovo koje je isto za kozu, imunitet, dlaku i uz to umiruje zeludac, cula sam i za ulje crnog kima koje planiram probati.

Sto se tice alergija na trave i na hranu, menije veterinar rekao da je kada ovo vani pocne divljati, bolje maknuti sto vise alergena mogu da ga sve istovremeno dodatno ne napada i iritira. sto manje alergena istovremeno utjecu na psa to je bolje i situacija ce biti bolja. zato sam ga maknula sa dehidrata, s obzirom da je mu je sad najgore doba. alergican je svukupno na 27 alergena od kojih je 15-ak trave drvece itd.
Dobila sam i preporuku da mu nogice operem u Plivaseptu nakon šetnji, ali mi to djeluje kao kratkotrajno rjesenje, jer plivasep nakon dugog vremena koristenja isusuje kozu, pa nisam ni s tim htjela pokusavat, kao ni sa kremama na bazi krtikosteroida s kojih sam ga maknula nedavno.
Kada mu izbije osip (prije par dana je imao grdi osip) mu namazem kokosovim uljem(pola cajne zlicice) i kroz pol dana nestane, dok je kokosovo ulje dobro i za protiv krpelja i buha, pa ne skodi da malo glumi raffaello mirisom :P
Irinanana is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2015., 12:44   #303
Nisam sigurna da smo se razumjele. Naravno da treba ukloniti što više alergena. Kad je u pitanju hrana, to je 365 dana u godini ako je moguće, a ovo ostalo je kad dođe i dok ne prođe. Ali ti kažeš da mu je taj RC bio dobar dok ga nije i sezonska alergija uhvatila. Ja ti pak kažem da mu je taj RC ili bio dobar i dobar još uvijek, ili nije bio dobar uopće, samo je trebalo vremena da dođe do reakcija.
Ali je jako teško isprobavati novu hranu i vidjeti pravo stanje kad se upetljaju i druge alergije. Obzirom trenutno tražiš i druge opcije, moj ti je savjet da se držiš tog kuhanoga, ako odgovara trenutno, i sačekaš da se isčisti od tih travica, pa onda isprobavaj drugu hranu.

Je, kokosovo ulje je jako fino i dobro i za kožu i za probavu. Samo nemoj pretjerati s količinom, što mnogi urade, pa onda stolica ispašta. Ok je i kod perutanja kože, lijepo namasti, a i neloše je protiv gljivica i plijesni. Za buhe i krpelje ne znam.

Ako ima i problema sa stolicom, pogledaj si koru skliskog brijesta(eng. slippery elm bark), prirodno i neinvazivno, ok za dulju upotrebu, održava stolicu kompaktnom.
Twinkle T is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2015., 12:55   #304
Quote:
Twinkle T kaže: Pogledaj post
Nisam sigurna da smo se razumjele. Naravno da treba ukloniti što više alergena. Kad je u pitanju hrana, to je 365 dana u godini ako je moguće, a ovo ostalo je kad dođe i dok ne prođe. Ali ti kažeš da mu je taj RC bio dobar dok ga nije i sezonska alergija uhvatila. Ja ti pak kažem da mu je taj RC ili bio dobar i dobar još uvijek, ili nije bio dobar uopće, samo je trebalo vremena da dođe do reakcija.
Ali je jako teško isprobavati novu hranu i vidjeti pravo stanje kad se upetljaju i druge alergije. Obzirom trenutno tražiš i druge opcije, moj ti je savjet da se držiš tog kuhanoga, ako odgovara trenutno, i sačekaš da se isčisti od tih travica, pa onda isprobavaj drugu hranu.

Je, kokosovo ulje je jako fino i dobro i za kožu i za probavu. Samo nemoj pretjerati s količinom, što mnogi urade, pa onda stolica ispašta. Ok je i kod perutanja kože, lijepo namasti, a i neloše je protiv gljivica i plijesni. Za buhe i krpelje ne znam.

Ako ima i problema sa stolicom, pogledaj si koru skliskog brijesta(eng. slippery elm bark), prirodno i neinvazivno, ok za dulju upotrebu, održava stolicu kompaktnom.
ja mi dajem na 15 kg dajem 2/3 cajne zlicice dnevno i toga s drzim. a sto se hrana tice kuzim sto si mislila reci, mene je zeznulo sto smo test radili prije 2 mj pa sam na temelju rezultata reagirala, a vani su travice taman pocinjale raditi svoje. on je sada super i ostajem pri kuhanom zauvijek. gledam dehidrate kao opciju za ljeto kada necu 2,3 tj moci kuhati stalno tako da je sve ok

jel znas mozda gjde se moze nabaviti ta kora skliskog brijesta? vec si druga osoba koja mi to preporuca i nema problema bas sa stolicom, osim sto 1 dnevno otkad mu kuham to obavlja.
Irinanana is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2015., 13:05   #305
To ćeš morati pitati nekoga drugog, jer ja i nisam u Hrvatskoj. Znam da može na iHerbu i da su ljudi tu s foruma nabavljali koješta s njega, a da li ima negdje s pulta kupiti... Probati ljekarne, travare, health shopove i sl.
Twinkle T is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2015., 13:15   #306
Hvala ti punooo na savjetima! Puno mi znaci svaki savjet posto mi je ovo sve vise manje novo pa kombiniram
Irinanana is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2015., 14:21   #307
Quote:
Irinanana kaže: Pogledaj post
Hvala ti punooo na savjetima! Puno mi znaci svaki savjet posto mi je ovo sve vise manje novo pa kombiniram
slobodno psu pereš noge u plivaseptu. Ja svojima perem svaki put u plivaseptu i niš ih ne isušuje - samo pazi da ga dobro ispereš.
...Luciferka... is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2015., 23:35   #308
zdravo,
trebam savjet. naime pesek mi je jako alergican, testiran je, jede hranu bez alergena, sve je super, ali je alergican na puno travka koje cvjetaju, od 3. mj pa do sada. nogice su mu crvene medu prstekima i od iza vidim crvene fleke, ima osipe i red yeast, po naski, crvene gljivice, dakle tamno crveno smeda dlaka uzrokovana lizanjem. znala sam mu namazati kokosovo ulje prije spavanja i smirilo bi se do jutra, i cim pocne opet lizat i izadem van osip opet izbije. ima li netko iskustva kako ublažiti to, možda neka kremica ili nešto da mu smirim reakciju, ili da prestane lizati jer nije normalan. cim skuzi da ne gledam direkt u njega pocne, kad se okrenem sjedi, straznja noga u zraku i pogled "ništa nisam radio" :/ žao mi ga je takvog gledat, a na hiposenzibilizaciju idemo tek u 10.mj jer sada nema smisla
Irinanana is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2015., 09:01   #309
Quote:
Irinanana kaže: Pogledaj post
zdravo,
trebam savjet. naime pesek mi je jako alergican, testiran je, jede hranu bez alergena, sve je super, ali je alergican na puno travka koje cvjetaju, od 3. mj pa do sada. nogice su mu crvene medu prstekima i od iza vidim crvene fleke, ima osipe i red yeast, po naski, crvene gljivice, dakle tamno crveno smeda dlaka uzrokovana lizanjem. znala sam mu namazati kokosovo ulje prije spavanja i smirilo bi se do jutra, i cim pocne opet lizat i izadem van osip opet izbije. ima li netko iskustva kako ublažiti to, možda neka kremica ili nešto da mu smirim reakciju, ili da prestane lizati jer nije normalan. cim skuzi da ne gledam direkt u njega pocne, kad se okrenem sjedi, straznja noga u zraku i pogled "ništa nisam radio" :/ žao mi ga je takvog gledat, a na hiposenzibilizaciju idemo tek u 10.mj jer sada nema smisla
Ako su gljivice, a obično se razbujaju zbog lizanja, operi mu kritična mjesta u rozom plivaseptu, bez obzira na gljivice uvijek mu nakon šetnje možeš obrisati noge da makneš alergene sa površine tijela. Ako se baš jako muči, veterinar ti može dati kremu sa kortikosteroidima, smirit će svrbež odmah i ne moraš ju često nanositi nego samo kad je kriza. Ljudi znaju probati i sa biljnim kremama kao što je nevenova mast, pa kad već isprobavaš, zašto ne i to
Ajujana is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2015., 09:15   #310
Quote:
Ajujana kaže: Pogledaj post
Ako su gljivice, a obično se razbujaju zbog lizanja, operi mu kritična mjesta u rozom plivaseptu, bez obzira na gljivice uvijek mu nakon šetnje možeš obrisati noge da makneš alergene sa površine tijela. Ako se baš jako muči, veterinar ti može dati kremu sa kortikosteroidima, smirit će svrbež odmah i ne moraš ju često nanositi nego samo kad je kriza. Ljudi znaju probati i sa biljnim kremama kao što je nevenova mast, pa kad već isprobavaš, zašto ne i to
joj super hvala, ja imam doma plavi plivasept i nigdje nitko nije reko koji je tocno dobar, s ovim mu se nisam usudila nogice prati. za nevenovu mast nisam cula, a kortice pokusavam izbjeci u širokom krugu
Irinanana is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2015., 09:23   #311
Quote:
Irinanana kaže: Pogledaj post
joj super hvala, ja imam doma plavi plivasept i nigdje nitko nije reko koji je tocno dobar, s ovim mu se nisam usudila nogice prati. za nevenovu mast nisam cula, a kortice pokusavam izbjeci u širokom krugu
Za kupanje, uvijek rozi Plivasept jer je pjenušav. Razrijedi si ga u neku bočicu u omjeru 1:3, našamponiraj ga dvaput i drugi put pusti da djeluje desetak minuta pa dpbro isperi. Postoje razne varijante protiv gljivica, ima i u obliku maramica pa ga možeš obrisati nakon šetnje po tijelu i šapicama, al mislim da ako imaš vremena ovo sa kupanjem ti je najjeftinija varijanta.
Ajujana is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2015., 09:50   #312
Quote:
Irinanana kaže: Pogledaj post
zdravo,
trebam savjet. naime pesek mi je jako alergican, testiran je, jede hranu bez alergena, sve je super, ali je alergican na puno travka koje cvjetaju, od 3. mj pa do sada. nogice su mu crvene medu prstekima i od iza vidim crvene fleke, ima osipe i red yeast, po naski, crvene gljivice, dakle tamno crveno smeda dlaka uzrokovana lizanjem. znala sam mu namazati kokosovo ulje prije spavanja i smirilo bi se do jutra, i cim pocne opet lizat i izadem van osip opet izbije. ima li netko iskustva kako ublažiti to, možda neka kremica ili nešto da mu smirim reakciju, ili da prestane lizati jer nije normalan. cim skuzi da ne gledam direkt u njega pocne, kad se okrenem sjedi, straznja noga u zraku i pogled "ništa nisam radio" :/ žao mi ga je takvog gledat, a na hiposenzibilizaciju idemo tek u 10.mj jer sada nema smisla
Čarapice na nogice da ne može lizati, redovna higijena šapa - obično se preporuča razblažen ocat, ali ima i drugih dezinfekcijskih sredstava koja možeš kupiti u ljekarni, objasni tamo za što ti treba, znati će što može pomoći. I low carb dijeta, jer UH su hrana gljivicama.

Kortići ne liječe niti alergije niti gljivice, nego samo simptome. Kod jačih infekcija gljivicama vet nam je davao Oribiotic antibakterijsku/antifunglanu mast, jer se nije rješavalo samo od sebe, a niti prirodnim metodama i pripravcima. Ne znam da li se može naći u Hrvatskoj, ali sigurno ima nešto sličnog sastava: Triamcinolone Acetonide, Neomycin, Nystatin(ovaj je za gljivice!), Bacitracin i Lidocaine.
Twinkle T is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2015., 10:01   #313
Quote:
Irinanana kaže: Pogledaj post
zdravo,
trebam savjet. naime pesek mi je jako alergican, testiran je, jede hranu bez alergena, sve je super, ali je alergican na puno travka koje cvjetaju, od 3. mj pa do sada. nogice su mu crvene medu prstekima i od iza vidim crvene fleke, ima osipe i red yeast, po naski, crvene gljivice, dakle tamno crveno smeda dlaka uzrokovana lizanjem. znala sam mu namazati kokosovo ulje prije spavanja i smirilo bi se do jutra, i cim pocne opet lizat i izadem van osip opet izbije. ima li netko iskustva kako ublažiti to, možda neka kremica ili nešto da mu smirim reakciju, ili da prestane lizati jer nije normalan. cim skuzi da ne gledam direkt u njega pocne, kad se okrenem sjedi, straznja noga u zraku i pogled "ništa nisam radio" :/ žao mi ga je takvog gledat, a na hiposenzibilizaciju idemo tek u 10.mj jer sada nema smisla
Prošle godine sam imala groznih problema sa mladom kujicom isto zbog jake alergije na travu. Manje vise ista stvar kao i kod tvog peseka, crvenilo izmedu prstiju, konstantno lizanje... samo sto je moja toliko lizala prstice da je na kraju imala otvorene rane.
Veterinari su mi uglavnom savjetovali sopanje kortikosteroidima dok traje sezona, ali to nisam htjela.
Evo sto je nama pomoglo.
Obzirom da zivim na selu 99% nasih setnja je po livadama, plus dvoriste mi je potpuno pod travom, tako da je izbjegavanje travnatih povrsina bilo neizvedivo.
Nakon svakog, ali bas svakog izlaska sam joj prala sapice. Koristila sam rozi plivasept, betadin sampon i caj od kamilice. Uglavnom bi plivaseptom oprala nakon jutarnje i vecernje setnje, a kamilicom i betainom kroz dan. Savjetovali su me ih perem tako da umocim sapu u kanticu sa vodom i nekim od sredstava,par minuta i onda lagano istrljam,ali ne utrljavati svakako, nego samo niz dlaku. Nakon toga bi isprala sape sa obicnom, mlakom vodom i dobro ih osusila fenom (sto je jako zabavno ako pas nije odprije naucen na feniranje ).
Za dalje sam kupila Shea maslac i ulje nocurka i od toga napravila kremu. I time bi joj dobro namazala sve sape, sa svih strana, ujutro i navecer.
Obzirom da je u pocetku jako lizala sape i radila si gadne rane, kad got ju nisam mogla kvalitetno paziti,i preko noci, bi nosila carape. Obicne, male carape za klince, koje sam zaljepila izolir trakom pri vrhu da nebi ispale (nikako ne ljepiti za dlaku, i paziti da nisu previse stinute, tek toliko da se nemogu skinuti).
Vec nakon cca 7 dana se stanje jako poboljsalo,a nakon 2 tjedna vise nije bilo potrebe za carapama. Kako joj se alergija smirivala tako sam ja smanjivala pranje i mazanje. Sve skupa je trajalo, od prvog do zadnjeg mazanja mjesec i pol.
Uz sve to sam joj dodavala u hranu Omega 6 m.k. da joj se dodatno digne imunitet i poboljsa zdravlje koze.
Ove godine nismo imali tih problema. Povremeno ju neka trava jace iziritira, pa joj samo properem noge par puta u plivaseptu i to je to.
jožin jastučić is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2015., 20:16   #314
hvala vam svima od srca! svaki savjet je dobro došao. ja mu mažem šape plymicol kremom, koja je baš za gljivice, od dečka majka je farmaceutkinja i imaju ljekarnu pa mi svako malo nešto preporuči, ali u ovim najgorim mjesecima ništa ne pomaže. budem ju pitala za rozi plivasept i nešto na bazi ovih sastojaka koje je Twinkle T navela.

@jožin jastučić - gdje si nabavila ulje nocurka? nisam nikada cula za to :P meni kokosovo ulje pomaže, ali ga stvarno jako voli pa i to potencira lizanje jer mu je fino
čarapice ima baš psećje, ali mu padnu čim malo hoda -.- budem mu te malo s izolirkom gore zaveznula, no ne prejako.

što se tice šampona za cape, meni su kod vet-a pripisali meladerm za tijelo i fidiketozol svaka 2 dana za gljivice i stvarno je pomagao. samo što mi je žao pretjerivati. meladermom ga 1 u mjesec - 2 mjeseca operem cijelog, a fidiketozol kada mu nogice luduju kao i sada. mislim da cu mu time opet poceti svaka 2 dana, a ispirati cape u kamilici i plivaseptu nakon šetnji.

Hvala svima još jednom!!!
Irinanana is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2015., 20:39   #315
Ulje noćurka nerafinirano hladno prešano piju i ljudi tj. češće žene jer regulira hormone ako želiš baš kvalitetno onda u Kemigu od Pranaraoma iako bi po meni bolje koristiti macerat nevena. Što se tiče shea maslaca ili kokosa razlika je u tome što shea baš i nije jestiv tj. za lizanje a od kokosa neće ništa biti. No, ako bi uspjeli s čarapama onda bi i shea bio ok isto ga ima povoljno opet nerafiniranog u Kemigu.
Osobno bih kod alergije na travke uvijek davala i jesam crni kim oralno.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2015., 00:17   #316
Quote:
Merlina kaže: Pogledaj post
Ulje noćurka nerafinirano hladno prešano piju i ljudi tj. češće žene jer regulira hormone ako želiš baš kvalitetno onda u Kemigu od Pranaraoma iako bi po meni bolje koristiti macerat nevena. Što se tiče shea maslaca ili kokosa razlika je u tome što shea baš i nije jestiv tj. za lizanje a od kokosa neće ništa biti. No, ako bi uspjeli s čarapama onda bi i shea bio ok isto ga ima povoljno opet nerafiniranog u Kemigu.
Osobno bih kod alergije na travke uvijek davala i jesam crni kim oralno.
cula sam za crni kim i nikako da ga nabavim, cula sam da ga treba poceti davati oko mjesec dana prije sezone alergiije da ima smisla.

je li mozda netko cuo za med? navodno zlica meda dnevno pomaze kod alergija.
Irinanana is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2015., 06:35   #317
Quote:
Irinanana kaže: Pogledaj post
je li mozda netko cuo za med? navodno zlica meda dnevno pomaze kod alergija.
Kod gljivičnih infekcija izbjegavati ugljične hidrate, uključujući i med, budući se time gljivice hrane. Znači žitarice, krumpir, slatki krumpir i slične "slatke" stvari izbaciti dok postoji problem s gljivicama.
Kod infekcija koje ne prolaze će ti ipak trebati veterinar i neka kremica poput te koju sam spomenula. Dakle, vetu po preporuku i doziranje, slabo da će farmaceut znati što i kako za psa.

Takve su ti alergije. Ne liječe se, liječe se samo njihovi simptomi, kad već ne mogu da se izbjegnu alergeni. Ako iščitaš temu, vidjeti ćeš da se neki od nas već dulje vremena borimo sa istim stvarima i nismo se riješili alergija, nego samo naučili kako živjeti s njima i olakšati psu. Meni se osobno čini da mi je sve teže kontrolirati ih kako mi pasica stari.

Stvari su jednostavne - izbjegavati ono što škodi psu, kad se ne može izbjeći boriti se sa simptomima, pomoći si i prirodnim stvarima, ali ne izbjegavati ni veta i lijekove kad su potrebni...
Twinkle T is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2015., 11:32   #318
Ulje crnog kima se naravno može koristiti prije no može se i trenutno a po meni bolje ikad nego nikad zato što je prirodni antihistaminik. Na mom psu svakako testirano i isprobano. Naravno budući ti peso ima osjetljiv želudac (zaboravih koliko je težak) ne ide se s visokim dozama jer je to ulje ajmo reći teže za želudac. Ja svom dajem 4 kapi u jednom obroku i dobro podnosi.
Budući smo već spominjali noćurak zaboravih napisati da je on izvrstan oralno za probleme s kožom pa i ove alergijske i to sam ulje isprobala.

No, postoje i druge opcije a ovo je tekst veterinarke iz pet shopa vezan uz to pa možda ti pomogne....

"Najnovija istraživanja ukazuju na poveznicu između alergija i zdrave crijevne mikroflore. Probiotici uspostavljaju pravilnu ravnotežu crijevne mikroflore te time znatno pridonose stabilnosti organizma povećavajući mu imunitet. Mliječni proizvodi sa oznakom dodanih korisnih bakterija (LGG), preporučljivi su dodatak prehrani za alergične životinje.



U slučaju alergije preporučljivo je psu davati riblje ulje i druga biljna ulja koja sadrže nezasićene masne kiseline. U trgovinama i ljekarnama Pet centra možete pronaći Dermanorm ulje i kapsule za oralnu upotrebu, koje se sastoje od mješavine ulja - borečovog i ribljeg ulja, kako bi se dobio optimalni odnos Omega 6 i 3 masnih kiselina. Osim toga, imamo Dermafit ulje za vanjsku i oralnu upotrebu, koje sadrži biljna i riblje ulje uz dodatak vitamina E, biotina, cinka i selena te Dr Alders Lososovo ulje i Complex 10 ulja (ulje šafranike, orahovo ulje, ulje kukuruza, ulje sjemenki grožđa, suncokretovo, laneno ulje, lecitin).
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2015., 11:44   #319
Quote:
Twinkle T kaže: Pogledaj post
Kod gljivičnih infekcija izbjegavati ugljične hidrate, uključujući i med, budući se time gljivice hrane. Znači žitarice, krumpir, slatki krumpir i slične "slatke" stvari izbaciti dok postoji problem s gljivicama.
Kod infekcija koje ne prolaze će ti ipak trebati veterinar i neka kremica poput te koju sam spomenula. Dakle, vetu po preporuku i doziranje, slabo da će farmaceut znati što i kako za psa.

Takve su ti alergije. Ne liječe se, liječe se samo njihovi simptomi, kad već ne mogu da se izbjegnu alergeni. Ako iščitaš temu, vidjeti ćeš da se neki od nas već dulje vremena borimo sa istim stvarima i nismo se riješili alergija, nego samo naučili kako živjeti s njima i olakšati psu. Meni se osobno čini da mi je sve teže kontrolirati ih kako mi pasica stari.

Stvari su jednostavne - izbjegavati ono što škodi psu, kad se ne može izbjeći boriti se sa simptomima, pomoći si i prirodnim stvarima, ali ne izbjegavati ni veta i lijekove kad su potrebni...
ma naravno, trenutno izbjegavam samo kortice, inace trcim vetu za svaku glupost, a i planiramo ici na hiposenzibilizaciju najesen pa drzim fige da ce mu to ublaziti simptome sljedecu sezonu. za med sam pitala vezano za alergije, gljivice ce proci sa fidiketozolom (to mi je pripisao doktor prvi puta kada je imao gljivice zbog lizanja nogica), jucer smo oprali nakon šetnje i vec je bolje.

mene najvie srce boli sto ga ne mogu pustati toliko van, a voli sunce najvise na svijetu
Irinanana is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2015., 12:14   #320
Quote:
Merlina kaže: Pogledaj post
Ulje crnog kima se naravno može koristiti prije no može se i trenutno a po meni bolje ikad nego nikad zato što je prirodni antihistaminik. Na mom psu svakako testirano i isprobano. Naravno budući ti peso ima osjetljiv želudac (zaboravih koliko je težak) ne ide se s visokim dozama jer je to ulje ajmo reći teže za želudac. Ja svom dajem 4 kapi u jednom obroku i dobro podnosi.
Budući smo već spominjali noćurak zaboravih napisati da je on izvrstan oralno za probleme s kožom pa i ove alergijske i to sam ulje isprobala.

No, postoje i druge opcije a ovo je tekst veterinarke iz pet shopa vezan uz to pa možda ti pomogne....

"Najnovija istraživanja ukazuju na poveznicu između alergija i zdrave crijevne mikroflore. Probiotici uspostavljaju pravilnu ravnotežu crijevne mikroflore te time znatno pridonose stabilnosti organizma povećavajući mu imunitet. Mliječni proizvodi sa oznakom dodanih korisnih bakterija (LGG), preporučljivi su dodatak prehrani za alergične životinje.



U slučaju alergije preporučljivo je psu davati riblje ulje i druga biljna ulja koja sadrže nezasićene masne kiseline. U trgovinama i ljekarnama Pet centra možete pronaći Dermanorm ulje i kapsule za oralnu upotrebu, koje se sastoje od mješavine ulja - borečovog i ribljeg ulja, kako bi se dobio optimalni odnos Omega 6 i 3 masnih kiselina. Osim toga, imamo Dermafit ulje za vanjsku i oralnu upotrebu, koje sadrži biljna i riblje ulje uz dodatak vitamina E, biotina, cinka i selena te Dr Alders Lososovo ulje i Complex 10 ulja (ulje šafranike, orahovo ulje, ulje kukuruza, ulje sjemenki grožđa, suncokretovo, laneno ulje, lecitin).
moj je tezak oko 14kg, i da gastriticar je. bas ga prebacujem na novu hranu koja nema nikakve alergene u sebi i nije mu zeludac odusevljen na promjenu s kuhanog i dehidrata, na hladno prešanu hranu. pa ne znam koliko mi je pametno ubaciti mu ulje crnog kima sada u prehranu joj ne znam kaj bi vise s njim po pitanju hrane. da probam sada sa lososovim uljem? je ono lakse na želudac?
Irinanana is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:02.