Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.06.2008., 16:24   #1
Arrow nepodnošljivost laktoze

mala od moje sestre ima godinu dana. ima često tvrde stolice, toliko tvrde da su joj u zadnje vrijeme često morali dati klistir. pedijatar im preporučuje da naprave koloskopiju (pregled crijeva)
sestra joj je tek nedavno počela davati kravlje mlijeko i sumlja da se radi o nepodnošljivosti laktoze. kakva su vaša iskustva?
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2008., 16:43   #2
Nemam iskustva, ali kopipejstam s Pliva zdravlje:
Quote:
Nepodnošljivost laktoze karakteriziraju simptomi poput mučnine, grčeva, nadutosti i dijareje koji se javljaju 30 do 120 minuta nakon konzumacije mlijeka.
I drugdje gdje sam gledala pišu isti simptomi, a nigdje među njima nije zatvor

Pa ako misli da je od mliječnih proizvoda, nek ih prestane davati djetetu. Onda bi se stanje trebalo vratiti u normalu (ako uistinu je do mlijeka).
ksenija_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2008., 23:03   #3
djevojčica od prijateljice ima nepodnošljivost na laktozu ali ona ima uvijek dosta rijetku stolicu tako da mislim da to nije kod tvoje djeteta od tvoje sestre slučaj...neka napravi test pa če znati....
kod njene male su ustanovili tu nepodnošljivost sa 2 mjeseca tako da joj mama ne smije piti kravlje mlijeko jer doji....mala joj je imala probleme sa probavom, grčeve, proljev....
__________________
H. 29.08.2007. - L. 12.03.2011.
blond lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2008., 22:51   #4
Quote:
blond lady kaže: Pogledaj post
djevojčica od prijateljice ima nepodnošljivost na laktozu ali ona ima uvijek dosta rijetku stolicu tako da mislim da to nije kod tvoje djeteta od tvoje sestre slučaj...neka napravi test pa če znati....
kod njene male su ustanovili tu nepodnošljivost sa 2 mjeseca tako da joj mama ne smije piti kravlje mlijeko jer doji....mala joj je imala probleme sa probavom, grčeve, proljev....
za sada ne konzumira nikakve mliječne produkte i za tri tjedna će napraviti test.
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2008., 23:32   #5
...možda je slučajnost, ali od moje šogorice starija kćer također ne podnosi laktozu, a muku muče s njenim tvrdim stolicama (portalak joj je ko sok)
__________________
trebam novo telo
gica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2008., 09:58   #6
moj malecki je nakon svakog Bebimila 1 imao rijetku stolicu i od kad sam mu počela davati hipp ha1 probiotik (to je pročiščeno hipoalergeno mlijeko) stolica se normalizirala
magaly is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2008., 20:57   #7
Quote:
zoro007 kaže: Pogledaj post
mala od moje sestre ima godinu dana. ima često tvrde stolice, toliko tvrde da su joj u zadnje vrijeme često morali dati klistir. pedijatar im preporučuje da naprave koloskopiju (pregled crijeva)
sestra joj je tek nedavno počela davati kravlje mlijeko i sumlja da se radi o nepodnošljivosti laktoze. kakva su vaša iskustva?
Mislim da to nema veze sa laktozom, nek prvo sve proba kaj joj se savjetuje, prije nego ju vodi na kojekakva testiranja. Nek joj kupi VIP probiotik premium. To su zdrave bakterije koje joj može davati u mlijeko i stolica će se regulirati. Sigurna sam u to.
ančica2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2008., 09:03   #8
ja isto mislim da nema veze s laktozom, jer da beba ne podnosi laktozu vec bi imala problema i s majcinim mlijekom jer ono takodjer sadrzava laktozu.

ako se problemi javljaju nakon uvodjenja kravljeg mlijeka, onda se mozda radi o alergiji na proteine kravljeg mlijeka.
cd8 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:12.