Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.03.2009., 13:07   #61
Quote:
serpentine kaže: Pogledaj post
onda sam drugoj ženi kad me pitala dal e to hrčak rekla da je i da mu samo nisam dala kupirati rep...
malikali is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2009., 14:35   #62
Vidim tu je sve utihlo...pretpostavljam da doma (ili na poslu ) smišljate svoju listu želja...
Evo moj prijedlog što tražiti za javni prijevoz, a pročačkala sam i Zg Odluku o držanju životinja za društvo pa sam se malo "poigrala" s člankom 11. ili 12. (ne sjećam se točno) pa složila kak' se meni sviđa.
Psi u javnom prijevozu
Javni gradski prijevoz

U vozila javnog gradskog prijevoza putnici mogu uvoditi kućne ljubimce. Kućni ljubimci se tijekom vožnje moraju nalaziti u adekvatnim transportnim kutijama.
Iznimno, u vozilima javnog gradskog prijevoza putnici mogu uvoditi pse bez transportne kutije. Pas koji nije smješten u transportnu kutiju mora obavezno mora imati brnjicu te mora biti vođen na kratkom povodniku.
Željeznica, avion, brod –
Kućni ljubimci putuju u putničkom dijelu uz vlasnika i obavezno moraju biti smješteni u adekvatnu transportnu kutiju.
Psi malog uzrasta (do 8 kg) putuju u putničkom dijelu uz vlasnika. Ukoliko nisu u transportnoj kutiji moraju biti na kratkom povodniku.
Veliki psi (iznad 8 kg) putuju u putničkom dijelu uz vlasnika te obavezno moraju biti u adekvatnim transportnim kutijama.

Psi na javnim mjestima
Nesmetan pristup

U ljekarne, trgovine neprehrambenim namirnicama, pošte, muzeje te u druge objekte javne namjene, pse je dopušteno uvoditi na kratkoj uzici. Zakonom definirane opasne pasmine pritom obavezno moraju imati i brnjicu.
U hotelima koji su članovi Hrvatske turističke zajednice dopušten je boravak s psima.
Pse se smije uvoditi u športske i rekreacijske terene i kupališta. Svi športski i rekreacijski tereni te kupališta čije održavanje financira ili sufinancira jedinica državne uprave ili lokalne samouprave moraju imati ograđen ili na drugi način izdvojen dio na kojem mogu boraviti vlasnici sa psima, a da pritom imaju pristup svim sadržajima koje takav teren nudi.
Na svim mjestima gdje psi imaju nesmetan pristup, vlasnici su dužni nadzirati kretanje psa te su odgovorni za ponašanje psa.
Ograničen pristup
Psa se ne smije uvoditi u trgovine živežnim namirnicama, hotele koji nisu članovi Hrvatske turističke zajednice, restorane i druge ugostiteljske objekte, banke te zanatske i trgovačke radnje, ako je na njima vlasnik istaknuo znak o zabrani ulaska pasa.
Zabrana pristupa
Pse se ne smije voditi u škole, dječje vrtiće i zdravstvene ustanove (osim veterinarskih ambulanata i klinika).
Pse se ne smije voditi na uređena dječja igrališta i cvjetnjake.

Naravno, ovo u konačnici treba ići na različite adrese tj.onima koji su nadležni po tim pitanjima.
E, da...ovo s Hrvatskom turističkom zajednicom je čista improvizacija tj.nemam pojma kakvi su odnosi, prava i obveze Zajednice & članova, no svakako bi nam i oni možda bili spremni pomoći u "stvaranju turističke Hrvatske po mjeri Europskog Turista"
Eto...
Potpis: Klasa Optimist
__________________
...We sail tonight for Singapore
We're all as mad as hatters here...

Tom Waits, Singapore
Tupelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2009., 16:16   #63
obzirom da tu nema nekog dogovora o akciji ja cu napisati prijedlog peticije u kojom se trazi da kucni ljubimci imaju pristup javnom gradskom prijevozu svakodnevno neovisno o dobu pod uvjetom da vlasnik psa drzi na kratkoj uzici a ˇopasne pasmineˇ i sa brnjicom, macke i ostale manje kucnje ljubimce u transporteru s tim da je vlasnik duzan imati veterinasrsku knjizicu kojom se dokazuje da je vlasnik te da je ljubimac zdrav (redovno ciejpljen bla bla bla)
zaletit cu se i do prijatelja zivotinja pa i njima uvalit pokoju peticiju i vidjet hoce li oni s nama na stand
ako ima tko bolju formulaciju peticije nek se javi
namjerno sam izostavila kartu i brnjicu svim psima tako da ako oni to traze mozemo to napraviti kao ustupak
znam da je bilo govora o nekoliko stvari da se trazi ali ja mislim da je prijevoz poprilicno velik i tezak za dobit sam po sebi
ako ga dobijemo mozemo dalje s vremenom traziti i druge stvari
ovo sto je tupelo napisao/la mi je super samo ja bi prvo prijevoz a ostalo mozemo u paketu
pepsich is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2009., 22:12   #64
Vidim da je najviše riječ o psima, pa bih imala jedno kratko pitanje.
Smijem li ja ući s hrčkom u autobus? Mislim, za njega je to veliki stres, ali ako neki put ne mogu autom do Samobora, morat ću ići busom. Hrčak je uvijek u transporteru, ali jel mislite da bi mi vozač nešto rekao? Ili da jednostavno prekrijem transporter? Jel se vama nešto slično događalo?

Što se teme općenito tiče, ja sam za da se ljubimci prevoze u javnom prijevozu jer si uvijek razmišljam kako bih ja s pesekom nekamo dalje išla. Ali ipak, jednom sam vidla jednu ženu u autobusu koja je mačku držala u krilu, činilo mi se da žena baš nije bila pri sebi, ali mi je mace bilo žao. Izgledala je uplašeno i kao da će svaki čas skočiti.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2009., 23:08   #65
Ograničen pristup
Psa se ne smije uvoditi u trgovine živežnim namirnicama, hotele koji nisu članovi Hrvatske turističke zajednice, restorane i druge ugostiteljske objekte, banke te zanatske i trgovačke radnje, ako je na njima vlasnik istaknuo znak o zabrani ulaska pasa


Zasto ne u banke?

Ja imam drugi prijedlog. Ionako ne mozemo ni jednog privatnika prisiliti da pusti psa u svoj lokal, mozemo traziti da im bude dozvoljen ulaz svuda gdje na vratima ne stoji izricit znak zabrane. A na svima nama je onda da bojkotiramo one koji ne primaju pasonje, i kad smo s njima i kad smo bez njih.

Ja si, recimo, kad si trazim suze, uvijek prvo odem pogledat u Shoe be do jel ima kaj kaj mi se svidja zato sto su pet frendli, time im dajem podrsku. A jako bih rado kaznjavala one koji nisu frendli, ma bas s gustom
huncut is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2009., 23:23   #66
Quote:
Pepsich kaže: Pogledaj post
Znam da je bilo govora o nekoliko stvari ali ja mislim da je prijevoz poprilicno velik i tezak za dobit sam po sebi. Ako ga dobijete mozete dalje s vremenom traziti i druge stvari.
To sam vec rekla. A ja vam necu moci pomoci jer sam prihvatila onaj posao, pa se selim gdje nema interneta i gdje cu imat jako puno posla jer je pas dominantno agresivni talijanski (dakle ne kastrirani) devetogodisnji pit bull terrier koji nezna hrv. komande. Pa me nema sljedeca tri, a mozda i cetiri mjeseca...

Da, mozes s hrckom kao i sa bilo kojom drugom zivotinjom dok se nalazi u za to propisanom transporteru.
A transporteri nisu specificirani, cak za neke pise jednostavno "kutija".


Mozda zato jer da ja dodem s ovim pit bullom otisla bi sa vrecom para?
__________________
Netko za psece druzenje?
Janica Klošarić is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2009., 23:25   #67
Quote:
huncut kaže: Pogledaj post
Ograničen pristup
Psa se ne smije uvoditi u trgovine živežnim namirnicama, hotele koji nisu članovi Hrvatske turističke zajednice, restorane i druge ugostiteljske objekte, banke te zanatske i trgovačke radnje, ako je na njima vlasnik istaknuo znak o zabrani ulaska pasa


Zasto ne u banke?

Ja imam drugi prijedlog. Ionako ne mozemo ni jednog privatnika prisiliti da pusti psa u svoj lokal, mozemo traziti da im bude dozvoljen ulaz svuda gdje na vratima ne stoji izricit znak zabrane. A na svima nama je onda da bojkotiramo one koji ne primaju pasonje, i kad smo s njima i kad smo bez njih.

Ja si, recimo, kad si trazim suze, uvijek prvo odem pogledat u Shoe be do jel ima kaj kaj mi se svidja zato sto su pet frendli, time im dajem podrsku. A jako bih rado kaznjavala one koji nisu frendli, ma bas s gustom
Pa to sam i napisala. To su privatnici i oni određuju svoja pravila.
Znači, ako nije zabranjeno - dopušteno je.
Banke su i važećom odlukom regulirano ovako. Ako se ne varam jedino je HPB pod ingerencijom države...tj.ostale nisu pa nisam sigurna koliko se može odlukama na njih utjecati. Možemo pojedinačnim dopisima na svaku od njuh, pretpostavljam...
__________________
...We sail tonight for Singapore
We're all as mad as hatters here...

Tom Waits, Singapore
Tupelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2009., 23:27   #68
Pojedinacni dopisi nista ne znace jer se njihovo poslovanje ne bazira na nasim zakonima vec na svijetskoj praksi i zakonima drzave u kojoj se nalazi sjediste banke, dakle ako je banka iz Njemacke, a u Njemackoj ne dopustaju ulaz psima, mozemo mi pisati nasima koliko hocemo.. ali nece imati smisla...
__________________
Netko za psece druzenje?
Janica Klošarić is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2009., 23:37   #69
Quote:
Tupelo kaže: Pogledaj post
Pa to sam i napisala. To su privatnici i oni određuju svoja pravila.
Znači, ako nije zabranjeno - dopušteno je.
Banke su i važećom odlukom regulirano ovako. Ako se ne varam jedino je HPB pod ingerencijom države...tj.ostale nisu pa nisam sigurna koliko se može odlukama na njih utjecati. Možemo pojedinačnim dopisima na svaku od njuh, pretpostavljam...
Ma ne, stavila si banke pod ogranicen pristup, a ima prije toga neogranicen sa ljekarnama itd., sto su isto privatni objekti

Quote:
Janica Klošarić kaže: Pogledaj post
Pojedinacni dopisi nista ne znace jer se njihovo poslovanje ne bazira na nasim zakonima vec na svijetskoj praksi i zakonima drzave u kojoj se nalazi sjediste banke, dakle ako je banka iz Njemacke, a u Njemackoj ne dopustaju ulaz psima, mozemo mi pisati nasima koliko hocemo.. ali nece imati smisla...
Wrong, Janice. Sve banke u Hrvatskoj posluju po hrvatskim zakonima i to su hrvatske banke u vlasnistvu ovog ili onog. Daj boze da u tim stvarima prihvacaju pravila zemlje odakle su vlasnici, jer kolko znam vani se moze normalno sa psom u banku.
A kaj se tice pasmine i sigurnosnog straha, ja da moju pesicu uvedem u banku mogu je opljackat jedino ak sluzbenici popadaju od smijeha
huncut is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2009., 14:53   #70
koliko ja znam (provjerila sam direktno kod HŽ-a) za prijevoz psa vlakom nije potrebno da bude u transporteru. ako je pas velik, za njega se mora kupiti samo pola karte i to je sve. a ako je mali može biti u transporteru ili u krilu. mačka ili neka druga manja životinja mora mora biti u transporteru.
također, u pravilu bi se životinje smjele voziti isključivo u putničkom vlaku.

što se tiče prijevoza autobusom, ja sam se raspitivala za riječki autotrans i za prijevoz mačaka i moguće je ali uz prethodnu najavu od nekoliko dana kako bi se moglo organizirati sve. no nisam sigurna da li onda oni životinju koja mora biti u transporteru dopuštaju da je uneseš gore u autobus ili ju bace dolje sa prtljagom. ako ide dolje u prtljažni prostor onda nitko ne bi ni lud svoju životinju tako prevozio.
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed
hellie is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2009., 15:06   #71
Istina to za vlak. Psi smiju samo u putnički (to je onaj sa kupeima, koji drnda 8 sati noću Zg-St). Manji od 20 (ili 30? zaboravih) cm putuju besplatno, veći od toga plaćaju pola karte.

SweetHeart, hrčka je lako skriti i voziti se s njim. Moji miševi su bili česti putnici.

Da, i ja s guštom odem u Shoe-be-doo. I kad moram u druge dućane, pa ne povedem Konu, uvijek pitaju "A gdje je pas?". Svaka im čast, zaista!
lapdog is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2009., 22:01   #72
Istina za vlak i pse, provjereno. Ali pola karte se placa bazirano na velicini pasmine, a ne psa. Tako sam ja platila pola karte za dvomjesecnog psica, jer je velike pasmine iako je deset centimetara visok i sjedi u krilu. Ali npr. ne moze se putovati na relaciji Rijeka - Pula..
__________________
Netko za psece druzenje?
Janica Klošarić is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2009., 13:16   #73
Noup, mi smo je morali mjeriti. Jel to zato što je mješanka, ne znam... No, tako nam je rečeno-do "određeni broj" cm ne plaćaju, viši plaćaju.
lapdog is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2009., 13:42   #74
Ha cuj..
Mene je teta na salteru pitala koji je pas i ja ga digla da teta vidi i teta pitala koja je pasmina i rekla cijenu koja je pola karte. Kao i sve u drzavi, ne ovisi o zakonu vec o onome tko ga provodi. Ti jesi u pravu realno gledano, a ja samo govorim da ljudi budu spremni da postoji mogucnost da ce morati platiti vise, jer u takvoj situaciji i nemas bas puno izbora..

Moguce da je stvar mjesanaca jer je gospoda inzistirala da kazem pasminu. Iako sam ja tvrdila da je mjesanac, ona ga je prozvala pasminom na koju najvise slici. Trebalo bi vidjeti pise li u zakonu velike pasmine ili psi visi od, tezi od, siri od.. ? Ali jos vise treba uci u vlak i stici gdje se vec ide, dakle otvorit novcanik i sutiti, a kasnije birat borbe.
__________________
Netko za psece druzenje?
Janica Klošarić is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2009., 13:51   #75
To je istina. Putujem sa Konom vlakom zaista često, da bi jednom, nedavno, došli po karte (uvijek naglasimo da idemo s psom pa da nas smjeste u neki prazni kupe) i baba na šalteru kaže da pas ne može ići. Ma kako ne može kad može i ide. Ne zna ona ništa, kaže. Naravno da smo se vozili, kao i 100 puta prije i 100 puta poslje toga.
Tko zna, možda si naletila na jednu koja si je napravila pravila kako joj paše. No, možda smo i mi.

No, evo što im piše na stranici:

"Prema putničkoj Tarifi 103, točka 15.1.3.za unošenje živih životinja u putnički vagon definirane su slijedeće odredbe:

U pravilu žive životinje ne smiju se unositi u vagone za prijevoz putnika u vagone za objedovanje. No, ako to nije zabranjeno veterinarskim, sanitarnim ili drugim propisima, tada je u putnički vagon dopušteno unijeti:

- Male pripitomljene životinje zatvorene u krletke, košare ili druge omote ako se mogu smjestiti kao ručna prtljaga
- Male pse (koji u svom prednjem dijelu, mjereno od tla do vrha leđa, nisu viši od 30 cm) ako ne smetaju drugim putnicima i ako se mogu držati u krilu
- Pse koje sa sobom vode MUP-ovi službenici, pripadnici HV-a, lovci i gorski spasitelji. Te pse moguće je uvesti u putnički vagon 2. razreda samo uz pristanak drugih putnika. Ako se putnici protive, tada kondukter mora odlučiti o smještaju putnika i njihovih životinja.
- Pse vodiče koje sa sobom vode slijepe osobe. Te osobe zajedno sa psima vodičima koriste se javnim prijevoznim sredstvima na temelju pokazne valjane „radne knjižice“ za psa vodiča imaju pravo na slobodan pristup na javna mjesta predviđena za putnike (perone, čekaonice, urede i sl.)


Bez obzira na njihovu veličinu, psi koji se prevoze željeznicom moraju se vezati na kratko i na njušci imati brnjicu da bi se spriječilo ugrizanje. Psi vodiči slijepih osoba ne moraju imati brnjicu.

Osim za pse vodiča slijepih osoba i male pse, za svakog psa koji se prevozi u putničkom vagonu plaća se polovica prijevozne cijene za 2. razred putničkog vlaka bez obzira na rang vlaka za kojeg putnik posjeduje kartu. Ako putnik ne pokaže valjanu prijevoznu kartu za psa, tada u vlaku osim prevoznine plaća i dodatak po Tarifi 103.

Putnik koji sa sobom vodi psa, u vagonu za spavanje mora imati kabinu za isključivu uporabu, tj. platiti prijevoznu cijenu za sve postelje. Pas se ne smije smještati na postelju.

Psi se ne smiju uvoditi u motorne vlakove i autobuse koji nemaju odjeljke, osim po posebnom HŽ-ovu odobrenju."

Eto, sad se podsjetih-30 cm.
lapdog is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2009., 15:47   #76
Rasprava o pravilnicima i incijativi gradana je dobila svoje mjesto ovdje .
Molim da se od sada iskljucivo tamo nastavi pisati o tome, a ovdje nastavi ontopic.
__________________
"It may help to understand human affairs to be clear that most of the great triumphs and tragedies of history are caused,
not by people being fundamentally good or fundamentally bad, but by people being fundamentally people."
- Good Omens
Misery's Crown is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2009., 16:42   #77
Od: "Vojko Obersnel" <[email protected]>
Za: <[email protected]>
Naslov: RE: ?
Datum: Mon, 06 Apr 2009 00:33:33 +0200

Poštovani

Primio sam mail i pažljivo pročitao i moram priznati da je poprilično
dugačak. Mogu vas razumjeti ali mislim da nema razloga za toliko gorčine, a
pogotovo potpisivanjem peticije. Dovoljno je ili na mene ili na Poglavarstvo
uputiti zahtjev i za plažu i za park sa malo više detalja o vašim željama.
Nema potrebe da teko ružno pišete o mojoj suradnici, jer se radi o izuzetno
dobroj i efikasnoj pročelnici ali ona može samo provoditi gradske odluke
koje donosi ili Poglavarstvo ili Gradsko vijeće. Također, ne želeći
generalizirati, moram vas upozoriti da postoji veliki broj neodgovornih
vlasnika pasa koji dodatno iritiraju mnoge građane. Zato i mislim da
aktivnosti kao potpisivanje peticije ili izlazak s psima na Korzo ne bi bio
baš najbolje prihvaćen. Slažem se s vama i tu također očekujem prijedlog s
vaše strane, na koji način unaprijediti kinologiju u Rijeci i kako provesti
očito neophodnu edukaciju za brojne vlasnike pasa. Usput, kao ne bi stekli
dojam da imam nešto protiv pasa ili njihovih vlasnika moram reći da sam i
osobno veliki ljubitelj životinja i da sam ima dva meni izuzetno draga pasa.
Zahvaljujem na javljanju i stojim vam na raspolaganju za daljnja pitanja ili
prijedloge.

Srdačan pozdrav

Vojko Obersnel


Dakle ako netko ima volje razraditi plan za javni prijevoz u Rijeci, lako i to ubacimo u program.
Ja nazalost nemam vremena i za to. I na srecu ne ovisim o javnom prijevozu..
__________________
Netko za psece druzenje?

Zadnje uređivanje Misery's Crown : 19.04.2009. at 17:40.
Janica Klošarić is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2009., 20:31   #78
Quote:
pepsich kaže: Pogledaj post
prijedlog peticije u kojom se trazi da kucni ljubimci imaju pristup javnom gradskom prijevozu svakodnevno neovisno o dobu pod uvjetom...
uz dužno poštovanje, treba prvo prijedlog peticije da nam se omogući prijevoz u vrijeme kad je pravilnikom već dozvoljeno, nama redovito ne uspije ni to. najčešće nas jednostavno izbace najobičnijim stajanjem na stanici dok ne napustimo vozilo, tako za tren okrenu protiv tebe i one koji inače imaju istih problema, jer nikom se ne stoji pola sata iz protesta.

evo, ja predlažem performans neovisno o prijateljima životinja gdje ćemo jedne nedjelje u 20.01 ući u tram sa psima i odbijati izaći, pa nek nam zovu koga hoće, mi smo u pravu i ne damo se van! i ponavljamo isto svaki vikend dok nam ne popuste!
Ms_Manners is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2009., 21:47   #79
O tome ja pricam, samo reci kada..

Imamo vec pravo na to, treba se samo boriti da nam ga ne oduzmu (trajno)!
__________________
Netko za psece druzenje?
Janica Klošarić is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2009., 14:22   #80
Quote:
Janica Klošarić kaže: Pogledaj post
O tome ja pricam, samo reci kada..

Imamo vec pravo na to, treba se samo boriti da nam ga ne oduzmu (trajno)!
kad god, najbolje da vidimo kad bi nas se moglo skupiti bar 30-ak, da bude pun tramvaj, pa da vidimo onda, ne mičemo se makar cijeli grad pola dana bio u blokadi! ne tražimo ništa osim onog što nam već pripada!

ali onda tko kaže da dolazi da stvarno dođe, da ne bi ispalo da ja sama tjeram svoje dok mi 150 ljudi bez pasa gunđa i prijeti, kako s bilo čim često ispadne.
Ms_Manners is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:38.