Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.12.2013., 11:23   #2121
E, štovani kolega, znam ja da realno pišem o situaciji, no nije mi jasno zašto kolege u Hrvatskoj koji su najviše pogođeni takvom situacijom i uvjetima rada zabijau glavu u pijesak ko nojevi ne žele vidjet!

Još uvijek svako nastoji vodit "svoju" politiku spram poslodavca nebi li sebi stvorio povoljnije uvjete i sigurnost radnog mjesta.
A regulu ne voze jer su plaćeni po postotku. Kad bi vozili regulu nebi ništa dobili na plaći tj. crkavicu kojom nebi podmirli ni račune a kamoli preživjeli.

Za bivše države vozači kamiona su bili gospoda s plaćama većim od direktorskih u nekim firmama! i u međznarodnoj su isto vozili dobre kamione ( kakvi su bili za ono doba)....Mercedes SK i NG ....MAN i RABA koja iako mađarska nije bila tak loša kao licenca DAF-a!

SLovenci su vozili MAN-a svi redom ....bilo je i IVECA TURBOSTAR ( tj. FIAT Turbostar)

Pogledaj samo kuda se srozala solidarnost vozača danas! Kad staneš i mjenjaš gumu prođe pored tebe samo kaj ti retrovizor ne otkine! Prije se stalo i pomoglo kolegi!

Zar nije žalosno da vozači koji ostave svoj kamion na granici ili negdje za vikend putuju doma dizanjem palca tj. drži taho listić nebi li ga povezao koji kolega! I tu je sve manje onih koji stanu da skupe svog kolegu i povezu ga dio puta! Ili dok na granici prema Srbiji i BiH kad je kolona kad pametnjakovići propizde sa 90 pored njih! Znači ovi što su uredni i čekaju su BUDALE?

A kad si vozač koji ima malu potrošnju onda si bijela vrana u firmi, jer ostali ili neće ( što je vjerojatnije) ili neznaju štedljivije vozit! Pa ispada da ti spočitavaju da " pišaš" u tank i točiš za svoje novce!
Ima toga i u Njemačkoj da se razmemo! Nisu svi mentalno na nivou da shvate da u kapitalizmu imaš obvezu štedljivo vozit, sve više firmi ograničava kamione na 85km/h ...kod nas su neko vrijeme bili "otvoreni" do 90....ali uvijek je bilo nepopravljivih koji nisu bendali ni 5% preporuku! Sad su svi ograničeni!

U HR mi je jasno, ajmo gas! Jer tura više u mjesecu znači i 100-150€ više na plaći!

Što se oko posla tiće ....Frankenfeld je jako dobra firma! Vozi se regula i dobro plaća i ono najbitnije ...plaća je redovita ( ima i u Njemačkoj podvozara koji kasne s plaćama) i uredna!

Najbolja pomoć ti je kum kojeg imaš. Frankenfeld ima dugu listu čekanja za posao, ali koliko znam i njima treba vozača u zadnje vrijeme!

A kad imaš kuma, pa kad predaš CV ...samo se napiše ....KUM od tog i tog ....i primljen si! Sve više dobrih firmi zapošljavaju samo na preporuke nekoga tko već radi u njoj!

Od svega ti je najbitni uredan CV ...tabelarni prikaz što i gdje si do tada radio ....sa natuknicama

Poznavanje jezika ...( npr. engleski itd) i iskustvo!

Frankenfeld ima isto telematiku samo nisam siguran jel Fleeetboard ( mada imaju Mercedes u voznom parku) i kad im kažeš kolika ti je prosječna potrošnja na kojim turama obavio si 80% da te prime!

Kum ti je najbolja odskočna daska i u Gutersloh su stanovi jeftiniji, no eto i za tebe će se počet govorit ko o "pobjegulji" jer eto bježiš od sadašnjih uvjeta rada u HR! No isto tako preporučam da čim se skrasiš i stvoriš uvjete dovedeš i obitelj ....jer solo s plaćom i da šalješ dolje je teško danas i Njemačkoj!
Ono što je relativno sigurno za početnu plaću ćeš imat ca. 2400 brutto, plus dnevnice, plus dragovoljni dodatak na urednost i štedljivu vožnju.

Netto ti ovisi o poreznoj klasi ....kod samaca je to klasa 1.....2400€ brutto daje sa tom poreznom klasom ca 1800€ netto ...plus dnevnice koje su neoporezive! Oženjen žena ne radi ...porezna klasa 3 ....ostaje ca 2000€ netto ...
Djeca do 18 godina i ako se školuju dalje dobijaš za 1. i 2. dijete ca 180€ dječji dodatak po djetetu! I ako supruga ode radit na onaj "mini-job" sa po novome 480€ koji su neoporezivi ( i nema davanja jer dabanja plaća samo poslodavac tada) da podmiri bar trošak stana ..na konju ste!

I konačno ostaje ti na kraju godine preko oreznog savjetnika obračun poreza i ovisno koliko je "suzdržano od plaće" dobijaš i povrat koji je u pravilu najmanje 700-800€ ( može samo više) što isto nije za bacit ...meni je baš prekjučer sjeo povrat poreza na račun....ovaj tjedan sjeda plaća i božičnica ...pa moremo malo u kupovinu i obnovu namještaja .....
__________________
W213 220d ....
Actros1841 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2013., 13:58   #2122
Quote:
Actros1841 kaže: Pogledaj post
E, štovani kolega, znam ja da realno pišem o situaciji, no nije mi jasno zašto kolege u Hrvatskoj koji su najviše pogođeni takvom situacijom i uvjetima rada zabijau glavu u pijesak ko nojevi ne žele vidjet!

Još uvijek svako nastoji vodit "svoju" politiku spram poslodavca nebi li sebi stvorio povoljnije uvjete i sigurnost radnog mjesta.
A regulu ne voze jer su plaćeni po postotku. Kad bi vozili regulu nebi ništa dobili na plaći tj. crkavicu kojom nebi podmirli ni račune a kamoli preživjeli.

Za bivše države vozači kamiona su bili gospoda s plaćama većim od direktorskih u nekim firmama! i u međznarodnoj su isto vozili dobre kamione ( kakvi su bili za ono doba)....Mercedes SK i NG ....MAN i RABA koja iako mađarska nije bila tak loša kao licenca DAF-a!

SLovenci su vozili MAN-a svi redom ....bilo je i IVECA TURBOSTAR ( tj. FIAT Turbostar)

Pogledaj samo kuda se srozala solidarnost vozača danas! Kad staneš i mjenjaš gumu prođe pored tebe samo kaj ti retrovizor ne otkine! Prije se stalo i pomoglo kolegi!

Zar nije žalosno da vozači koji ostave svoj kamion na granici ili negdje za vikend putuju doma dizanjem palca tj. drži taho listić nebi li ga povezao koji kolega! I tu je sve manje onih koji stanu da skupe svog kolegu i povezu ga dio puta! Ili dok na granici prema Srbiji i BiH kad je kolona kad pametnjakovići propizde sa 90 pored njih! Znači ovi što su uredni i čekaju su BUDALE?

A kad si vozač koji ima malu potrošnju onda si bijela vrana u firmi, jer ostali ili neće ( što je vjerojatnije) ili neznaju štedljivije vozit! Pa ispada da ti spočitavaju da " pišaš" u tank i točiš za svoje novce!
Ima toga i u Njemačkoj da se razmemo! Nisu svi mentalno na nivou da shvate da u kapitalizmu imaš obvezu štedljivo vozit, sve više firmi ograničava kamione na 85km/h ...kod nas su neko vrijeme bili "otvoreni" do 90....ali uvijek je bilo nepopravljivih koji nisu bendali ni 5% preporuku! Sad su svi ograničeni!

U HR mi je jasno, ajmo gas! Jer tura više u mjesecu znači i 100-150€ više na plaći!

Što se oko posla tiće ....Frankenfeld je jako dobra firma! Vozi se regula i dobro plaća i ono najbitnije ...plaća je redovita ( ima i u Njemačkoj podvozara koji kasne s plaćama) i uredna!

Najbolja pomoć ti je kum kojeg imaš. Frankenfeld ima dugu listu čekanja za posao, ali koliko znam i njima treba vozača u zadnje vrijeme!

A kad imaš kuma, pa kad predaš CV ...samo se napiše ....KUM od tog i tog ....i primljen si! Sve više dobrih firmi zapošljavaju samo na preporuke nekoga tko već radi u njoj!

Od svega ti je najbitni uredan CV ...tabelarni prikaz što i gdje si do tada radio ....sa natuknicama

Poznavanje jezika ...( npr. engleski itd) i iskustvo!

Frankenfeld ima isto telematiku samo nisam siguran jel Fleeetboard ( mada imaju Mercedes u voznom parku) i kad im kažeš kolika ti je prosječna potrošnja na kojim turama obavio si 80% da te prime!

Kum ti je najbolja odskočna daska i u Gutersloh su stanovi jeftiniji, no eto i za tebe će se počet govorit ko o "pobjegulji" jer eto bježiš od sadašnjih uvjeta rada u HR! No isto tako preporučam da čim se skrasiš i stvoriš uvjete dovedeš i obitelj ....jer solo s plaćom i da šalješ dolje je teško danas i Njemačkoj!
Ono što je relativno sigurno za početnu plaću ćeš imat ca. 2400 brutto, plus dnevnice, plus dragovoljni dodatak na urednost i štedljivu vožnju.

Netto ti ovisi o poreznoj klasi ....kod samaca je to klasa 1.....2400€ brutto daje sa tom poreznom klasom ca 1800€ netto ...plus dnevnice koje su neoporezive! Oženjen žena ne radi ...porezna klasa 3 ....ostaje ca 2000€ netto ...
Djeca do 18 godina i ako se školuju dalje dobijaš za 1. i 2. dijete ca 180€ dječji dodatak po djetetu! I ako supruga ode radit na onaj "mini-job" sa po novome 480€ koji su neoporezivi ( i nema davanja jer dabanja plaća samo poslodavac tada) da podmiri bar trošak stana ..na konju ste!

I konačno ostaje ti na kraju godine preko oreznog savjetnika obračun poreza i ovisno koliko je "suzdržano od plaće" dobijaš i povrat koji je u pravilu najmanje 700-800€ ( može samo više) što isto nije za bacit ...meni je baš prekjučer sjeo povrat poreza na račun....ovaj tjedan sjeda plaća i božičnica ...pa moremo malo u kupovinu i obnovu namještaja .....
Već sam ja razgovaral sa kumom ali moram znati njemački da bi upal kod njih, a ja se služim samo sa engleskim. a i plaće su kod njih stalno u padu. Samo oni stariji drže svoju plaću a mlađi koji dođu sve manje imaju. U biti, meni i nije plaća za start toliko bitna. Bitno je da dođem tu i potegnem familiju kao što si i napisal. Jer ovdje nema budućnosti ni za mene ni za djecu. S obzirom na prijavu od 2800kn brutto imat ću penziju 1600 kn a to si ne smijem dozvoliti da čekam. Ima u Hockenheim-u neka velika špedicija koja se vidi sa auto-puta, ali sam zaboravil kako se zove. Znam da je ime na tri slova, navodno da tamo primaju Hrvate i da je kvalitetna firma... možda ti znaš ime?
oliverinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2013., 14:50   #2123
Iskreno rečeno, onako ljudski, nešto mi smrdi kod tog tvog kuma!
Frankenfeld zapošljava Poljake koji neznaju beknut njemački, i manje od 2400€ brutto sigurno ne plaća! Naravno da to nije ona plaća ko ko starih zaposlenika ali je više nego po tarifnom ugovoru!

U Hockenheimu sam odrastao, no nisam tamo više 30 godina, ponekad kad imam za Rewe i Penny .....oni traže vozače za dostavu i imajaju plaće ne po tarifi za vozače već po "regovačkom sindikatu" i to je mnogo više nego za vozače! Mislim da za njih vozi firma Pfeninng.... a tu firmu u Hockenheimu ne poznam!
__________________
W213 220d ....
Actros1841 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2013., 16:07   #2124
..

Quote:
Actros1841 kaže: Pogledaj post
Iskreno rečeno, onako ljudski, nešto mi smrdi kod tog tvog kuma!
Frankenfeld zapošljava Poljake koji neznaju beknut njemački, i manje od 2400€ brutto sigurno ne plaća! Naravno da to nije ona plaća ko ko starih zaposlenika ali je više nego po tarifnom ugovoru!

U Hockenheimu sam odrastao, no nisam tamo više 30 godina, ponekad kad imam za Rewe i Penny .....oni traže vozače za dostavu i imajaju plaće ne po tarifi za vozače već po "regovačkom sindikatu" i to je mnogo više nego za vozače! Mislim da za njih vozi firma Pfeninng.... a tu firmu u Hockenheimu ne poznam!
rekel mi je da je još jedan od problema to što Hrvati imaju zabranu za Njemačku osim u pokrajini Baden - Württemberg i Hamburgu. Naravno, ako firma traži Hrvata, može ali onda firma mora rješavat papire, a to rijetko koja firma hoće. Za Poljake nema zabrane i zapošljavaju ih bez obzira što nisu s njima zadovoljni.
oliverinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2013., 20:44   #2125
kolega jel ti voziš kod međimurca austrija-španija?

joža 4 da nije bil to možda mađar,jer vidim da mađari voze muller sa mp4 mečkama,a i kod letenya je veliko skladišta od mullera...

deda nagel austria ima lager kod graza na a9 prema šentilju,prebaci se u at i svaki vikend pičiš doma za zg.
markec1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2013., 20:55   #2126
Quote:
markec1 kaže: Pogledaj post
deda nagel austria ima lager kod graza na a9 prema šentilju,prebaci se u at i svaki vikend pičiš doma za zg.
Ko da bi ja pičil onda za ZG kad mi je Markec i gorice i klijet bliže!
Dečec, dečec kaj sem te tak vučil? Hahhahhahahaha! A i Joža i "direktor" su nam na dohvat onda....kaj bi išel "Hercegovinu" ( ZG) onda a na zagorskem bregu je domaće?????
__________________
W213 220d ....
Actros1841 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2013., 20:57   #2127
Ovaj je bil baš sa D tablicama. Isti je već nekoliko puta dopeljal robu u HR. E sada kakav oni princip imaju ne bi znao.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2013., 22:20   #2128
Quote:
Josip4 kaže: Pogledaj post
Ovaj je bil baš sa D tablicama. Isti je već nekoliko puta dopeljal robu u HR. E sada kakav oni princip imaju ne bi znao.
manje bitno,ja viđam mađara da vozi sa mp4 mullera po hr,do ulaska u eu su to vozili naši prijevoznici a sad od kad smo u eu mađar drma

deda za tebe je hacijenda i da napraviš onaj brod,pa se pemo voziti,i ako primemo kakšne "ribe" još bolje
markec1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2013., 23:56   #2129
A kaj to mađari voze prema ili od Rijeke ?
__________________
GY - bolest
bugy_AB is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2013., 11:58   #2130
Quote:
markec1 kaže: Pogledaj post
kolega jel ti voziš kod međimurca austrija-španija?

joža 4 da nije bil to možda mađar,jer vidim da mađari voze muller sa mp4 mečkama,a i kod letenya je veliko skladišta od mullera...

deda nagel austria ima lager kod graza na a9 prema šentilju,prebaci se u at i svaki vikend pičiš doma za zg.
Da, nije teško za pogodit... Jel si i ti tu vozil?
oliverinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2013., 11:57   #2131
Uf prođe i 2 tjedna godišnjeg ko da ga nije bilo ....naime pošto je supruga imala operaciju morao sam uzet godišnji da joj budem "bolničar" jer je ne mogu ostavit samu dok ne može sama brinut o sebi.....zbog tog godišnjeg sam odbio i novi novcati Actros MP4 od Euroleasinga, i meni drage "Tramp" ture a ne liniju ....sad zovem u firmu i još Tina nezna na koju će me liniju stavit.

Nešto spomije onu za Frankfurt ( HL mesarija za REWE grupaciju) pa zbirni za našu podružnicu u Gross Gerau i onda za VION u Grossostheim ....tu tek navečer utovar za nazad ....

ili onu koju baš i ne volim ....FDU Merane ( blizu tvornice VW) ...Netto Guteborn, pa još do podružnice u Gotha ..tu onda navečer zamjenit samo hladnjaču i gas prema doma!

No ono što je zapravo anegdota danas,

Ja se upravo probudio ....kaže žena zar ne vidiš da je vani SNIJEG? Ja pogledam kroz prozor .....TO JE TEBI SNIJEG? To je LIPOV KxxxxxC a ne snijeg, ženo! Znaš li ti ženo što je SNIJEG? To je, kad se voziš starom cestom od Udbine za Gračac, kxxxxca ne vidiš kako pada, brisači jedva brišu, lijevo i desno je ZID OD SNIJEGA, u krugu od 20km nema ni daščare, vijavica, i onda odjednom vidiš neku tamnu sjenu u snopu svjetla, A TO DANE u onom vojničkom KAPUTU OD ŠATORSKOG KRILA S OVČIJIM KRZNOM IDE NA PRELO U SELO!....zamalo si ga skupio na vjetrobran a jeza te hvata ko da si glavni glumac u ekranizaciji nekog horora od Edgar Alan Poa!!!!
__________________
W213 220d ....
Actros1841 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2013., 17:07   #2132
Quote:
oliverinjo kaže: Pogledaj post
Da, nije teško za pogodit... Jel si i ti tu vozil?
nisam,ali viđam dečke po at a zna se da on vozi te relacije
markec1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2013., 22:32   #2133
pozdrav,
oduvjek me zanimalo kolko troši kamion npr. actros pun/prazan,mercedes kipper pun/prazan?Kolika je max brzina kippera prazanog,prije par godina sam vidio jednog na autoputu i kolko se sječam vozio je preko 120km/h,jel to moguče? pretpostavljam da imaju neku blokadu ovaj je očito bio bez.
quadrifoglio is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2013., 04:18   #2134
Actros

Gledam youtube fleet, civic sa 140ks automatic mi trosi 6.2 litre, da nema indicator potrosnje nebi to uspio.
Takoder obozavam pacijente koji jure pa cekaju na crvenom I slicno. Kasnije ih sve obidem na ravnom.
__________________
Sent from my NOKIA 3310

Zadnje uređivanje car_iz_Osijeka : 08.12.2013. at 00:36.
papa štrumf is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2013., 19:01   #2135
Quote:
quadrifoglio kaže: Pogledaj post
pozdrav,
oduvjek me zanimalo kolko troši kamion npr. actros pun/prazan,mercedes kipper pun/prazan?Kolika je max brzina kippera prazanog,prije par godina sam vidio jednog na autoputu i kolko se sječam vozio je preko 120km/h,jel to moguče? pretpostavljam da imaju neku blokadu ovaj je očito bio bez.
Pročitaj pozorno topic, sve ti piše. Čak ne trebaš ni cijeli, stranicu, max. dvije unatrag, ajde, nebudi lijen....

Ovo 120 km/h, pih, pi..in dim, znam ja za Magnuma koji je išel 160. A kolko se sjećam, nije imal ni nešto posebno dugi omjer diffa...
__________________
Pare pokreću svijet, ljude i nogomet..... Parama mo´š kupit sve al nemo´š kupit raju.....
Nalc is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2013., 00:31   #2136
pa de si nalc,nema te kaj sumpora u vinu
markec1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2013., 11:05   #2137
Krivo vino piješ, znam ja neke koji imaju sumpor s malo vina nutra
Ne pišem tak puno više, nemam neke volje za svađu baš u zadnje vrijeme..... A i puno novih bedaka ima tu, pa....
__________________
Pare pokreću svijet, ljude i nogomet..... Parama mo´š kupit sve al nemo´š kupit raju.....
Nalc is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2013., 15:13   #2138
Mrvicu je više natovario samo prikolica 34 tone

http://www.youtube.com/watch?v=dGVrKCczgtc
Slatky is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2013., 23:55   #2139
Koliko ja vidim prikolica 36.400 i kamion 38.660.
"Povuklo vodu drug policajac, padalo preko noći pa se namočilo - jučer kad smo tovarili nije bilo preko 20 tona da jebe rak raka ...."

Nego čiču bi trebalo odlikovat - sad je efikasan ko Japanci. Umjesto dvaput išao je po robu samo jednom.

P.S. Da "posolim" Rudiju - ma viđu kako je MAN pravi kamion
P.S.S. Rudi - kak 6 osovina (3+3)? Pa što nije maksimum 5 (2+3 ili 3+2)?
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2013., 03:49   #2140
Naši bi mu rekli tih 60 tak tona imam u malom prstu, kaj je to.
__________________
GY - bolest
bugy_AB is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:25.