Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.08.2007., 11:42   #21
Quote:
kasda kaže: Pogledaj post
Ma oduvijek su mi bili najdrazi(uz njem. ovcara)
No samo mi je radi dresure jer ne bih htio da negdje odluta pa da ga netko otruje posto ima svakakvih ljudi.
ja da sam na tvom mjestu bi si jos progrunto o ovcaru...ipak mu vise pase nasa klima...a i trazi manje istrcavanja
__________________
oni imaju moc ali nasa je noc
stenebordosko is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2007., 11:53   #22
Quote:
stenebordosko kaže: Pogledaj post
ja da sam na tvom mjestu bi si jos progrunto o ovcaru...ipak mu vise pase nasa klima...a i trazi manje istrcavanja
Ma trcao bi on sa mnom jer svako jutro idem trcati.
kasda is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2007., 12:36   #23
Quote:
kasda kaže: Pogledaj post
Hvala!
A kako je sa zavijanjem?
njegova ne zavija. uglavnom, ne smiješ obraćati pozornost kad cvile i zavijaju, jer će onda to stalno raditi da dobije što želi al fakat je prelijep pas
__________________
whatever...
patlidžanko is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2007., 16:05   #24
blog sa iskustvom i odrastanjem aljaskog malamuta

zanimljivo
JoZ@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2007., 10:01   #25
ev da ne otvaram novu temu, molim vas za mišljenje ovdje- kupujemo psa- par vrsta nam se (trenutno ) nameće za odabir: westy, bulterijer, jack russel terijer i malamut- imamo veeeliko dvorište,a i želju da ga mazimo, pazimo, šećemo i sve ostalo, ali imamo i jedan problem- papagaja nimfu starog 9g koji je bar 16h pušten (samo navečer spava u kavezu) i ne bi željeli da postane hrana - trenutno nam je br 1. malamut, jer bi dečko želio društvo za trčanje, ali ja se bojim onogo što sam čitala o njima da bi ga mogao smatrati (ne baš slasnim-malen je) obrokom.
Tatsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2007., 11:45   #26
Ja imam malamuta moram rec da je strasno tvrdoglav ali je tako druzeljubljiv zavoli svakog koga vidi , jedino sto je star tek 2 mjeseca a ima 12 kg
Mel18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2007., 22:44   #27
Quote:
kasda kaže: Pogledaj post
Ma oduvijek su mi bili najdrazi(uz njem. ovcara)
No samo mi je radi dresure jer ne bih htio da negdje odluta pa da ga netko otruje posto ima svakakvih ljudi.

MOLIO BIH:da svi koji imaju ovog psa da napisu nesto o njegovoj dresuri(kako su ga dresirali) i kakvog je ponasanja,dali voli jako puno zavijati,itd...
ja imam malamuticu i kad smo je dobili naručili smo knjigu o malamutima iz amerike u kojoj piše da malamute trba više poticati i hvaliti kad rade nešto dobro nego vikati na njih kad pogriješe. dvorište mi je cijelo iskopano, krade stvari da skrene pažnju na sebe, u biti čudo pametan pas, ali radi ono što nju volja.
lturkano is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2007., 22:56   #28
Ima li uzgajivačnica aljaških malamuta u RH?

Eto, ako netko zna gdje ima i da li ima neka uzgajivačnica Aljaških malamuta na podruju Hrvatske neka mi kaže neke informacije kontakt mail,broj, ili barem mjesto.

Namjeravam uskoro kupiti štene aljaškog malamuta ali želim kvalitetno štene s rodovnicom.
Mimica7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2007., 00:11   #29
našla sam ti jednu na netu a kakva je
UL. Lipa 45, Sisak 44 000
Marijana i Dražen Eberl
Telefon: 044 520 192
e-mail: [email protected]
zizuana is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2009., 12:24   #30
šteta što se o ovoj temi prestalo pričati...

Vlasnik sam malamuta.
U stanu.
I ona ničim ne sugerira da joj je tu loše.
Međutim, nije mi prvi pas. Brojčano, ona je već nadmašila prvu dekadu i, stoga, moram priznati, da nemam toliko iskustva, a pored sebe sam uvijek imao telce, nikako mi ne bi bilo lako izaci na kraj s njom.

Treba joj posvetiti dobar dio dana.
Dok joj ne dosadim, onda se sama igra. Uzme si svoj konop i baca ga po hodniku i lova.
Problem je linjanje, ali.. za razliku od ostalih pasmina, u vrijeme linjanja, kada dlake lete po cijelom stanu (od nj.o. dlake sam nalazio u šalicama za kavu zatvorene u visećem elementu kuhinje), njihove dlake su masne i teške, prilično naelektrizirane statičkim elektricitetom koje se LIJEPE za tepih i lakše ih je skupiti. Za vrijeme proljetnjeg linjanja doslovno cijeli jastuk mogu napraviti od te dlake, koja je, za razliku od drugih pasmina toliko čista, da bih to i mogao napraviti, a i pročitao sam negdje da su to radili i da ta dlaka (radi masti koja štiti od hladnoće/vrućine) liječi reumu!!
Dva tjedna snjega po tepihu.. i to je to.. da se izdržati..

Psihološki gledajući, pas je prilično svoj. Sluša kada hoće, kada neće, mogu se postaviti na trepavice. Gleda me "onim" pogledom i zabacuje glavu u stranu. Nekad je tako mrzim radi toga

Kad je bila jako mala, oko mjesec i pol, učio sam je prvo šetati pokraj mene, kada smo išli u parkove. Na lajnu smo prešli tek sa 2 i pol mjeseca. Kad sam joj prvi put stavio lajnu, prihvatila je to kao da joj je ona pupčana vrpca. Sjećam se kad sam svojem nj.o-u stavi lajnu prvi put. Pa taj me htio pojesti

Kad se ide u šetnju, jako vuče, ide naprijed. Ali kada se izmori, hoda kao doberman pokraj. Trči ljudima da se pozdravi s njima. Ali mi je zanimljivo da točno zna koji ljudi vole pse, koji ne. Jer ne ide svakome - ostale jednostavno ignorira.

Kod njih nema dresure. Samo učenje komandi. S tim da je caka što te komande morate koristiti u primjeni: "daj šapu" njoj samo po sebi ne znači ništa. Nekad da, nekada ne. Ali kada joj stavljam oprsnicu (ormu, ham) moram joj reći "sjedi". "daj šapu". "daj drugu". I onda joj navučem. Tu svaki put posluša, jer shvaća da te komadne imaju svoju PRIMJENU.
Tu su, zatim, "idemo", "idemo brzo", "polako", "čekaj" i "stani" u šetnji, trčanju ili na bajku (iduće godine idemo na sanjke). Komandu "hop" sam je naučio, ali je ne primjenjujem jer joj još kukovi nisu zarasli kako spada (do godine i dva mjeseca). Uglavnom, oni znaju da usred tčanja neće stati i reći "sjedi" radi nekog konkretnog razloga. Nema razloga - nema radnje. To je njihova logika.

Netko je napisao da je odnos vlasnik-malamut čisto partnerstvo. I bio je u pravu. Taj pas nikada neće pristati na odnos vlasnik-pas. Nego partner-partner. To im je u genima i to im nitko nikada neće izbiti iz glave. Onaj tko želi imati mala (haskija, samojeda), mora to shvatiti i prihvatiti kao činjenicu. Ukoliko ne možete to prihvatiti, nećete ili ne želite, nemojte nabaviti mala (haskija, samojeda). Nabavite nešto što sluša naredbe i komande, bez obzira na njihovu logičnost u datom trenutku.

Jednom kada osjetite sve prednosti odnosa partner-partner, biti ćete zaljubljeni u taj osjećaj. A njega mogu pružiti samo polarci. Sve ostalo su roboti koji slijepo sluašaju zadane komande...
__________________
ništa nije tako jednostavno kao što izgleda...
demian_von_hesse is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2009., 19:35   #31
Quote:
demian_von_hesse kaže: Pogledaj post
Jednom kada osjetite sve prednosti odnosa partner-partner, biti ćete zaljubljeni u taj osjećaj. A njega mogu pružiti samo polarci. Sve ostalo su roboti koji slijepo sluašaju zadane komande...
ne samo polarci ima ih još par.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2009., 19:53   #32
Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
ne samo polarci ima ih još par.
da, dobro..
malo sam se zanio.., u pravu si
ima ih još par.. ali ne baš toliko mnogo..
__________________
ništa nije tako jednostavno kao što izgleda...
demian_von_hesse is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2009., 20:17   #33
Quote:
demian_von_hesse kaže: Pogledaj post
u vrijeme linjanja, kada dlake lete po cijelom stanu (od nj.o. dlake sam nalazio u šalicama za kavu zatvorene u visećem elementu kuhinje)
mi dlake našeg labradora nalazimo i u plafonjeri (na stropu) ..


Quote:
demian_von_hesse kaže: Pogledaj post
Psihološki gledajući, pas je prilično svoj. Sluša kada hoće, kada neće, mogu se postaviti na trepavice. Gleda me "onim" pogledom i zabacuje glavu u stranu. Nekad je tako mrzim radi toga
takav je arči (moj malamut) bio, pogotovo u pubertetu...sada je gotovo sa time, zna ponekad zaje****ti, ali rijetko...sada ima 7 godina...


sada radim sa jednim malamutom iz azila, nažalost, to stignem samo jednom tjednom zbog nedostatka vremena...ugl, malamut star 6 godina, u azila cca 2 godine...užas, užas...tako je drag, umitalj i sve...

ali recimo, na strance ne reagira baš najbolje (muške pogotovo), ne tolerira druge mužjake, čak i neke ženke ne podnosi, prilikom šetnje kad se poželim vratiti on počne skakati na mene i škljocati (kao da će me ugristi) jer on ne želi doma, dosta zapišava i označava (grebe nogama po zemlji)...mislim da bi mu kastracija donekle pomogla, ali ne sasvim...i tako mi je žao što ne stignem više raditi sa njim ...
__________________
Dum spiro, spero...
Šapica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2009., 23:11   #34
Bok!
Evo malo dižem ovu temu. Prvo se zahvaljujem na dosadašnjim savjetima.
Prošlu subotu smo kod uzgajivača kupili ženkicu aljaškog malamuta oštenjenu 27.02.2009., znači, sad ima 8 tjedana. Ono što me zanima je težina kojom bi trebala težiti u ovoj dobi - jučer smo bili kod veterinara i vagali ju, ima samo 2300g. Čini mi se da je to malo.
Hvala!
qukle is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2009., 07:05   #35
Quote:
qukle kaže: Pogledaj post
Bok!
Evo malo dižem ovu temu. Prvo se zahvaljujem na dosadašnjim savjetima.
Prošlu subotu smo kod uzgajivača kupili ženkicu aljaškog malamuta oštenjenu 27.02.2009., znači, sad ima 8 tjedana. Ono što me zanima je težina kojom bi trebala težiti u ovoj dobi - jučer smo bili kod veterinara i vagali ju, ima samo 2300g. Čini mi se da je to malo.
Hvala!
Jesi siguran da ste kupili malamuta? Mislim, kilaža, tj. gramaža mi je full premala, čak i za sitniji primjerak pasmine. Osim ak vas nisu zmuljali da je štene toliko staro. Jel taj datum štenjenja upisan u rodovnicu ili su vam samo rekli? Daj pukni koju sliku pliz. Štene te dobi i te pasmine bi trebalo imati po mojoj skromnoj procjeni i sjećanju već bar 5 kila, možda i više.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2009., 11:16   #36
a možda su im uvalili haskija ili križanku haskija i malamuta (osim ak nema papire pas) stvarno je prelagana
__________________
So many flowers - so little time...
Neona is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2009., 11:50   #37
Vidjeli smo roditelje, oboje su malamuti, bila je s njima u boksu, mama je niža od oca.
Evo slicica:
qukle is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2009., 12:11   #38
Quote:
qukle kaže: Pogledaj post
Vidjeli smo roditelje, oboje su malamuti, bila je s njima u boksu, mama je niža od oca.
Pa obično kuja i je manja od mužjaka, tako da se nemoj tome čuditi

Meni ovo štene izgleda mlađe od 8 tjedana, a sad nek neko veli kaj hoće. Kaj mu je s okecom?
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2009., 12:16   #39
I ja sam rekla da mi izgleda kao da je mlađa od 8 tjedana, a čovjek tvrdi da se ostenila 27.02., veterinar je rekao da je mala ali da će narasti (svejedno me to kopa). Oko je sad dobro, valjda ju je propuh bio uhvatio, vet joj dao malo vitamina i proslo je.
qukle is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2009., 12:27   #40
Quote:
qukle kaže: Pogledaj post
I ja sam rekla da mi izgleda kao da je mlađa od 8 tjedana, a čovjek tvrdi da se ostenila 27.02., veterinar je rekao da je mala ali da će narasti (svejedno me to kopa). Oko je sad dobro, valjda ju je propuh bio uhvatio, vet joj dao malo vitamina i proslo je.
To je super malo...štenad boxera ima više kilaže u toj dobi a daleko su manji od malamuta koji mora imati jaki kostur. Štene koje ste uzeli ili je bilo bolesno ili je višak u leglu, ili nije iz tog legla pa je mlađe....
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:21.