Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Zdravlje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.04.2007., 15:58   #61
jel mu danas dobro???
=)))
__________________
sOmeThInG STuPiD
volimljubimce is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2007., 16:56   #62
molim????isuse dobro da sam pročitala ovaj post.....pa i moj pas piški naranđasto
bond007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2007., 17:18   #63
Pa kako se pas inače osječa i ponaša? Do promjenje boje mokraće dođe tek kad bolest uzme maha. Na početku je mokraća uglavnom normalne boje.
lea_li is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2007., 20:39   #64
Quote:
lea_li kaže: Pogledaj post
Pa kako se pas inače osječa i ponaša? Do promjenje boje mokraće dođe tek kad bolest uzme maha. Na početku je mokraća uglavnom normalne boje.
To se sve zna odgirati u jedan dan. Tak da pri simptomi su oni koje je navela @zmotana.

Pogledaj mu desni, temperaturu mu izmjeri (ako ti je bed sa toplomjerom, nasloni ruku s unutarnje strane njegovih bedara, ako je topliji od uobičajenog ima temperaturu, a ako ćeš mu mjeriti sa toplomjerom dobro ga namaži sa kremom, znaš nije baš ugodan osjećaj stvaljati to u rektrum.), oči i opće stanje (jel umoran, jel jede, spava i sl.)

Ako piški nadanđasto odi u veta pod hitno.
Golden Drop is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2008., 22:10   #65
Zaradili smo piroplazmozu.
Crni labrador.
Povreemeno koristili frontline,kombiniranu sa ogrlicom.Očito nije prošlo.
Jučer popodne bio je bezvoljan.
Danas,još gore.Nije htio jesti ni piti.Brzo u auto s njim i vetu.
Nakon detaljnog pregleda ( i mokraće kateterom ) dijagnoza - piroplazmoza.
Dobio je tri injekcije.
Jedva se dovukao kući.
Na svu sreću,osjetno mu je sad bolje.Počeo je piti i jesti,nije više tako bezvoljan.
Još je rano za reći,ali izgleda da smo se izvukli.
I vet je rekao da smo došli dosta rano.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2008., 01:33   #66
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Zaradili smo piroplazmozu.
Crni labrador.
Povreemeno koristili frontline,kombiniranu sa ogrlicom.Očito nije prošlo.
Jučer popodne bio je bezvoljan.
Danas,još gore.Nije htio jesti ni piti.Brzo u auto s njim i vetu.
Nakon detaljnog pregleda ( i mokraće kateterom ) dijagnoza - piroplazmoza.
Dobio je tri injekcije.
Jedva se dovukao kući.
Na svu sreću,osjetno mu je sad bolje.Počeo je piti i jesti,nije više tako bezvoljan.
Još je rano za reći,ali izgleda da smo se izvukli.
I vet je rekao da smo došli dosta rano.
S kojom ogrlicom?
I nije mi jasno ovo "povremeno" - stavljali ste obe zastite povremeno, ili ogrlicu stalno ima, a Frontline stavljate povremeno?

Zao mi je psa i sva sreca da ste reagirali na vrijeme .
Da li ste uopce nasli krpelja na njemu ili ste samo posumnjali po simptomima?
Misery's Crown is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2008., 08:28   #67
Quote:
Misery's Crown kaže: Pogledaj post
S kojom ogrlicom?
I nije mi jasno ovo "povremeno" - stavljali ste obe zastite povremeno, ili ogrlicu stalno ima, a Frontline stavljate povremeno?

Zao mi je psa i sva sreca da ste reagirali na vrijeme .
Da li ste uopce nasli krpelja na njemu ili ste samo posumnjali po simptomima?
Ne znam naziv ogrlice.

"povremeno" znači da je ogrlica bila stalno a Frontline smo stavljali povremeno.
Krpelja smo znali povremeno naći ( recimo,jednom na tjedan - što i nije mnogo s obzirom da je mnogo vani ),a i simptomi su bili dosta određeni.Na sreću,dosta sam čitao o piroplazmozi pa sam znao da BRZO moramo do veta.
Srećom,odlično se oporavlja.Jučer je čak htio u šetnju!

Danas idemo na kontrolu,ali mislim da će na kraju biti sve u redu.

Izgleda da je sjeverozapadna Hrvatska postala raj za tu gamad - krpelje.Nije niti čudo - zapostili smo polja,ne kosimo livade,ne uređujemo šume,i to u kombinaciji se toplim zimama izrazito pogoduje krpeljima.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2008., 11:01   #68
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Ne znam naziv ogrlice.

"povremeno" znači da je ogrlica bila stalno a Frontline smo stavljali povremeno.
Krpelja smo znali povremeno naći ( recimo,jednom na tjedan - što i nije mnogo s obzirom da je mnogo vani ),a i simptomi su bili dosta određeni.Na sreću,dosta sam čitao o piroplazmozi pa sam znao da BRZO moramo do veta.
Srećom,odlično se oporavlja.Jučer je čak htio u šetnju!

Danas idemo na kontrolu,ali mislim da će na kraju biti sve u redu.

Izgleda da je sjeverozapadna Hrvatska postala raj za tu gamad - krpelje.Nije niti čudo - zapostili smo polja,ne kosimo livade,ne uređujemo šume,i to u kombinaciji se toplim zimama izrazito pogoduje krpeljima.
Da, sjeverozapadna Hrvatska jest raj za krpelje. Moja pesica je ovdje pokupila par otrovnih, zajedno s babezijama. Nakon toga nam više nije ni padalo na pamet da je šećemo po livadama i šumama, jer bez obzira na oprez, kemikalije, češljanje i pregledavanje, gadovi se uvijek negdje zavuku.
slonova noga is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2008., 18:56   #69
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Ne znam naziv ogrlice.

"povremeno" znači da je ogrlica bila stalno a Frontline smo stavljali povremeno.
Krpelja smo znali povremeno naći ( recimo,jednom na tjedan - što i nije mnogo s obzirom da je mnogo vani ),a i simptomi su bili dosta određeni.Na sreću,dosta sam čitao o piroplazmozi pa sam znao da BRZO moramo do veta.
Srećom,odlično se oporavlja.Jučer je čak htio u šetnju!

Danas idemo na kontrolu,ali mislim da će na kraju biti sve u redu.

Izgleda da je sjeverozapadna Hrvatska postala raj za tu gamad - krpelje.Nije niti čudo - zapostili smo polja,ne kosimo livade,ne uređujemo šume,i to u kombinaciji se toplim zimama izrazito pogoduje krpeljima.
Ako je bila Kiltix, nemojte to vise kombinirati ni s Frontline-om ni s Advantixom jer se ne preporucuje.

Sreca da ste jedni od onih koji se jesu na vrijeme informirali i stigli dovoljno brzo reagirati .
Glavno da je malcu bolje .

Bas raj, gamad jedna.
Ja isto izbjegavam sume i ogromne zapustene livade, sto nam u Zagrebu istekako suzava izbor . Ali svugdje ih ima, strasno nesto .
Misery's Crown is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2008., 08:45   #70
Quote:
Misery's Crown kaže: Pogledaj post
Ako je bila Kiltix, nemojte to vise kombinirati ni s Frontline-om ni s Advantixom jer se ne preporucuje.

Sreca da ste jedni od onih koji se jesu na vrijeme informirali i stigli dovoljno brzo reagirati .
Glavno da je malcu bolje .

Bas raj, gamad jedna.
Ja isto izbjegavam sume i ogromne zapustene livade, sto nam u Zagrebu istekako suzava izbor . Ali svugdje ih ima, strasno nesto .
Bolje mu je.Već je skoro onaj stari.Jučer smo bili kod veta na kontroli i dobio je još dvije "vruće".Vet je rekao da je ok.Još mora doći za dva tjedna na jednu "vruću" i to bi bilo to.
Ogrlica nije bila kiltix.
Jučer smo kupili od veta kiltix - kaže da je to najbolja i jedina 100% djelotvorna.Vidjet ćemo.Navodno vrijedi 6 mjeseci i ne treba je kombinirati s ničim drugim.
Vidjet ćemo.
Što se šetnji tiče,idemo gotovo redovito na Dravski kanal.Tamo baš i nema šikare,ali ima visoke trave.Naravno,HEP će je pokositi tek krajem srpnja,kad će se već poleći.
Inače baš i ne bi imali neki drugi izbor - osim šume,naravno,i betona i asfalta.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2008., 17:35   #71
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Bolje mu je.Već je skoro onaj stari.Jučer smo bili kod veta na kontroli i dobio je još dvije "vruće".Vet je rekao da je ok.Još mora doći za dva tjedna na jednu "vruću" i to bi bilo to.
Ogrlica nije bila kiltix.
Jučer smo kupili od veta kiltix - kaže da je to najbolja i jedina 100% djelotvorna.Vidjet ćemo.Navodno vrijedi 6 mjeseci i ne treba je kombinirati s ničim drugim.
Vidjet ćemo.
Što se šetnji tiče,idemo gotovo redovito na Dravski kanal.Tamo baš i nema šikare,ali ima visoke trave.Naravno,HEP će je pokositi tek krajem srpnja,kad će se već poleći.
Inače baš i ne bi imali neki drugi izbor - osim šume,naravno,i betona i asfalta.
Super .
Hm, ne znam zasto vam je to vet rekao, jer nijedno sredstvo nije 100 % sigurno (ostatak o ogrlici je tocan). Meni se osobno ne svida jer mi djeluje kao najveci otrov na trzistu (ne preporuca se da djeca diraju psa, pas ne smije spavati blizu ljudi, zna smrditi jako).
A visoke trave svugdje, meni oko kvarta isto ima valjda dvije pokosene livadice od 10 .
Misery's Crown is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2008., 08:37   #72
Quote:
Misery's Crown kaže: Pogledaj post
Super .
Hm, ne znam zasto vam je to vet rekao, jer nijedno sredstvo nije 100 % sigurno (ostatak o ogrlici je tocan). Meni se osobno ne svida jer mi djeluje kao najveci otrov na trzistu (ne preporuca se da djeca diraju psa, pas ne smije spavati blizu ljudi, zna smrditi jako).
A visoke trave svugdje, meni oko kvarta isto ima valjda dvije pokosene livadice od 10 .
Ne znam.
Po mojem,veti su postali veeliki trgovci.Svatko od njih hvali robu koju prodaje.
Svae u svemu,rekao sam da ću doći na reklamaciju ako ulovimo krpelja.I doći ću - ogrlica je koštala 98 kuna.
Meni baš ogrlica i ne smrdi...
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2008., 22:15   #73
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Ne znam.
Po mojem,veti su postali veeliki trgovci.Svatko od njih hvali robu koju prodaje.
Svae u svemu,rekao sam da ću doći na reklamaciju ako ulovimo krpelja.I doći ću - ogrlica je koštala 98 kuna.
Meni baš ogrlica i ne smrdi...
Vecina su trgovci odavno i hvale svoju robu (kao i svi ), ali se zna da nijedan proizvod ne stiti 100 %, pa ni on to ne moze tvrditi, moze eventualno reci da mu je taj najbolji iz tog i tog razloga .
, pa ogrlica je jeftina, za 6 mjeseci, ako nades krpelja i odes na reklamaciju vjerojatno ce ti reci da on to nikad nije rekao .
Ti si onda u sretnoj manjini, jer sam citala od mnogo ljudi da su je morali skinuti zbog smrada .
Ma ono, ako je tvoj pas dobro podnosi (ne cese ga i ne iritira), zastita kao zastita, ali se navikni da isto pregledavas psa svaki dan .
Misery's Crown is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2008., 08:28   #74
Ne smeta mu,a stvarno ne smrdi!
Pas je puno u kući,i uopće se ne osjeća miris.
No,i dosada sam ga pregledavao svaki dan,pa...
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2008., 12:19   #75
moja dva psa su unazad 6mj 2x imala piroplazmozu. njemacki ovcar je sad jos uvijek na ljecenju.
oba su bila pod zastitom i prvi i drugi put. prije 6mj su imali frontline + ogrlice ( jedan bayerovu jedan scalibur) - i sada su imali zastitu i opet nista.
husky se je dobro oporavio i drugi put no njemacki ovcar nije. 3 dana je dobivao infuziju +antibiotici +kotrikosteroidi. danas idemo opet na kontrolu pa se nadam da je sve ok. morali smo mu kupit mljevenu junetinu jer mu se krv razrijedila te je dobio infuziju neke umjetne krvne plazme.
cjepivo kao postoji ali nije 100% . ove injekcije imizola kaj dobivaju protiv piroplazmoze daju imunost psu 2-3tjedna mada na njima pise 6mj. i unistavaju bubrege i jetru..
sranje je ta piroplazmoza.
i da.. jedan pas zivi u zg - crnomerec, a drugi u bistri. jasno mi je da u bistri ima vishe krpelja.. al ono.. bas oba psa u slicno vrijeme da se razbole.. ahm...

sad cu im stavljat advantix svaka 3 tjedna i u sezoni ih dodatno spricat s frontline sprejem. pa da vidim dal to ima ucinka.

advantix je repelent - on bi trebao odbijat krpelje.. a frontline ih ubija.. tak da zabadava on ubije krpelja kad je ovaj vec zarazio psa..
__________________
s vremena na vrijeme
odi u zatvor i stopaj si vrijeme
suzy_f is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2008., 12:27   #76
Imizol ne daje nikakvu imunost, budući da nije cjepivo. I nije baš da će se jetra raspast čim izvučeš bočicu iz kutije, prije će se slezena raspast od babezioze, pa stoga radije biram lijek.
O Advantixu i ostalim ektoparaziticima imaš na drugom mjestu prilično opširno pisano...
__________________
S cigaretom nisi sam
Ubi panis ibi patria
Clearwater is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2008., 12:29   #77
Quote:
Clearwater kaže: Pogledaj post
Imizol ne daje nikakvu imunost, budući da nije cjepivo. I nije baš da će se jetra raspast čim izvučeš bočicu iz kutije, prije će se slezena raspast od babezioze, pa stoga radije biram lijek.
O Advantixu i ostalim ektoparaziticima imaš na drugom mjestu prilično opširno pisano...
mi smo imizolom jedino uspjeli spasitit nekolicinu peseka zarazenih piroplazmozom.. ali ako je stene i ide krv na guzu i smrdi to moze biti i parvoviroza
__________________
Samo se ljudozder moze iskreno radovati svakom covjeku
sowuljaga is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2008., 12:30   #78
imizol nije cjepivo.. al po rijecima vishe veterinara stiti psa da se u tih 2-3 tjedna opet razboli.. eh sad..

nisam rekla da ce se raspast - al da imizol stetno djeluje na bubrege i jetru - da.

koji je drugi lijek?

moja oba psa su do sad dobili imizol..
__________________
s vremena na vrijeme
odi u zatvor i stopaj si vrijeme
suzy_f is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2008., 13:39   #79
Pa, Imizol (točnije, imidokarb propionat) ima određenu rezidualnu aktivnost, koja obično traje oko 2-4 tjedna. Rađene su svojevremeno neke studije o utjecaju imidokarba na jetru i bubrege; pa se došlo do zaključka da postoji potencijalno toksično djelovanje na te organe, ali u dozama većim od onih koje se koriste u praksi i na off-label način primjene (čitaj: intravenozno). Teoretski, u životinja u kojih su vrijednosti bubrežnih i jetrenih proba povećane, trebalo bi ga koristiti s oprezom. Tako da, kao i kod većine drugih lijekova, postoji u određenim situacijama kod određenih jedinki mogućnost oštećenja, ali meni se to u praksi nije pokazalo kao opravdana prepreka zbog koje bi trebalo odustati od liječenja. U svakom slučaju, kod sigurno potvrđene babezioze, bolje je dati lijek, nego pustiti da životinja ugine, jer je opasnost od eventualnog prolaznog oštećenja jetre ili bubrega puno manja od rizika neprimjene lijeka.
Drugi lijek koji se dosta vremena koristio je Berenil, odnosno, diminazen aceturat, koji se u Europi vjerojatno još može naći jedino u muzejima; on je obično dolazio u obliku praha za rekonstituciju s vodom za injekcije u određenom omjeru. U pasa je s njim bilo potrebno koristiti dvostruko razrjeđenje od onoga za goveda ili konje, a problem s njim je bio što je izazivao dosta nuspojava, a posebno su osjetljivi bili koliji i psi u tipu kolija (škotski ovčari, u narodu znani kao "Lesi", i ovčarski psi općenito), kod kojih je znalo doći do nezgodnih neuroloških ispada, a jednom sam imao čak i jednu suspektnu nuspojavu border kolija na imizol, u sličnom obliku. Ako hoćeš Berenil, najbolje ti je tražiti u Africi, tamo se još koristi.
Postojao je svojedobno i fenamidin isetionat, poznatiji kao famozni Oxopirvedin, njega sam vidio samo jednom; koliko se sjećam, njegova boljka je bila nezgodno doziranje, čini mi se da je doza bila neka luđačka, tipa 1ml/kg, pa je za prosječnog psa od 20 kg bilo potrebno dati 20 ml lijeka, što predstavlja tehnički problem.
Ima još dosta lijekova protiv babezioze, koji se koriste protiv određenih sojeva babezija i u određenim dijelovima svijeta, ali po mojem, i iskustvu većine veterinara, za nas je najbolji Imizol.
__________________
S cigaretom nisi sam
Ubi panis ibi patria
Clearwater is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2008., 13:53   #80
ok thanx na odgovoru..
mislim.. ja sam maloluda zato kaj se to sad ponovilo u 6 mj dva x uz svu mogucnu zastitu i njemacki ovcar mi je dosta loshe vec tjedan dana..
da postoji nacin kako da ga zastitim napravila bi sve..
jedino da ga ne pustam van iz kuce..
__________________
s vremena na vrijeme
odi u zatvor i stopaj si vrijeme
suzy_f is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:05.