Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.11.2011., 17:53   #241
Quote:
Hamato kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima... Imam jedno pitanje, problem... Pre nesto manje od godinu dana sam isao na kolonoskopiju, sem unutrasnjih hemoroida, nalaz je bio u redu...Dr. je rekao da sa ovom procedurom narednih 5 godina sam siguran da je sve ok... Inace imam 25 godina... Kolonoskopiju sam uradio zbog krvarenja prilikom defekacije... pre kolonoskopije sam radio ultrazvuk, sve ok, i kompletnu krvnu sliku sa transaminazama, takodje sve u redu...
Inace pre tog krvarenja nisam obracao paznju na oblik stolice, boju itd... mada znam da je cesto bila kasasta, nije u pitanju proliv vec neformirana stolica.... Zbog toga sam radio i koprokulture koje su bile ok, bez parazita itd... Tako da je Dr. rekao da imam IBS... Medjutim, 4, 5 meseci nakon kolonoskopije, stolica je prestala da bude neformirana, ali ovog puta sam primetio da je vrlo cesto spljostena sa obe strane.... nekad kao duga traka i u velikoj kolicini... nekad normalnija, nekad je tanja...
Inace posto sam student jedem dosta junk food, dosta sokova pijem, veoma malo vode... Praznjenja su redovna, imam normalno gasove, nemam bolove... Moje pitanje je, posto na internetu pise da trakasta stolica moze da bude simptom kancera, da li je moguce da ovakva stolica bude od unutrasnjih hemoroida, ibs-a, pocinjem da se tripujem da mozda treba jos jednom da radim kolonoskopiju.... Inace prilikom praznjenja ima osecaj da mi "gori, pece" anus... Imam i spoljasnje hemoroide BTW... Hvala unapred na odgovoru.
Radi se o hemeroidalnim tegobama,najvjerojatnije imate sindrom iritabilnog kolona.
Trebate biti hidrirani,regulirati prehranu.
Jeste li možda radili amilazu?
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2011., 18:21   #242
Quote:
hrvoje dr. kaže: Pogledaj post
Radi se o hemeroidalnim tegobama,najvjerojatnije imate sindrom iritabilnog kolona.
Trebate biti hidrirani,regulirati prehranu.
Jeste li možda radili amilazu?
Hvala na brzom odgovoru.

Ukoliko se ona ne radi zajedno sa kompletnom krvnom slikom, onda nisam.... Posto krvarenje nisam imao jos od februara meseca, prilicno sam nemaran postao u vezi ishrane... A vec sam napisao da u poslednje vreme imam osecaj pecenja prilikom defekacije... Ovo ja spljostenom, trakastom, stolicom pripisujem hemoroidima, ibs-u i moguce drugacijem obliku analnog misica....ali ipak posto sam pomalo i hipohondar stalno mi se vrti po glavi sta ako je ipak ono najgore... mada bi se kolonoskopijom videlo da je nesto nije u redu, ipak smatram da je nemoguce da se stvori takva tumorska masa za kratko vreme koja ce da uzrokuje spljostenu stolicu...

Jos nesto, kad jedem susam na pr. cesto primetim u stolici kako su samo prosli kroz digestivni trakt u nepromenjenom obliku...
Hamato is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2011., 18:29   #243
Quote:
Hamato kaže: Pogledaj post
Hvala na brzom odgovoru.

Ukoliko se ona ne radi zajedno sa kompletnom krvnom slikom, onda nisam.... Posto krvarenje nisam imao jos od februara meseca, prilicno sam nemaran postao u vezi ishrane... A vec sam napisao da u poslednje vreme imam osecaj pecenja prilikom defekacije... Ovo ja spljostenom, trakastom, stolicom pripisujem hemoroidima, ibs-u i moguce drugacijem obliku analnog misica....ali ipak posto sam pomalo i hipohondar stalno mi se vrti po glavi sta ako je ipak ono najgore... mada bi se kolonoskopijom videlo da je nesto nije u redu, ipak smatram da je nemoguce da se stvori takva tumorska masa za kratko vreme koja ce da uzrokuje spljostenu stolicu...

Jos nesto, kad jedem susam na pr. cesto primetim u stolici kako su samo prosli kroz digestivni trakt u nepromenjenom obliku...
Mislim da nema razloga brizi. Osim+ što sam gore napisao ,trebate pripaziti na higijenu analnog područja,uz to naravno i regulirati prehranu,te piti puno tekućine.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2011., 23:11   #244
Quote:
hrvoje dr. kaže: Pogledaj post
Mislim da nema razloga brizi. Osim+ što sam gore napisao ,trebate pripaziti na higijenu analnog područja,uz to naravno i regulirati prehranu,te piti puno tekućine.
Hvala Vam puno na odgovorima
Hamato is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2011., 11:38   #245
Pročitala sam sve postove do sada ali nisam naišla na meni sličnu situaciju. Prije tri dana sam se jako premorila ( dva dana neprestalnog hodanja , a imam jako bolnu kralježnicu) toliko da se noću od bolova u leđima nisam mogla okrenuti . Samo sam doručkovala i opet cijeli dan bila na "gasu" , pretoplo obučena i preznojena od glave do pete , naveče sam na prazan stomak iz neke trgovine direktno iz frižidera popila hladno mlijeko s okusom banane. ( pišem predetaljno ali ne znam, možda je bitno ) Slijedio je dug put autom kući , sve u najboljem redu vesela atmosfera, da bi me pred kućnim pragom uhvatila takva nesvjestica i slabost da sam se jedva dovukla do kreveta. Kad sam legla bilo mi je bolje ali čim sam se htjela dići vrtoglavica mi se vratila. NIKAKVE bolove nisam imala , ali nakon jedno sat vremena sam otišla na wc i imala užasan crni proljev , u dva navrata! to je toliko smrdilo da smo sat vremena zračili kuću! Sljedeći dan mi se situacija s vrtoglavicom stabilizirala iako mi je tlak i dalje bio oko 107 sa 68 ali crna stolica je ostala, iako ne više proljev. Danas mi je treći dan i osjećam se dobro ali stolica iako normalna i dalje je crna! Naglašavam kako me ništa nije ni bolilo ni peklo niti mi je bilo muka ! Nisam imala ni žgaravicu niti me je tjeralo na povraćanje. Samo niski tlak i crna stolica! Je li moguće da sam nekako nadražila želudac tim hladnim mlijekom ? Praznici kucaju na vrata i htjela bih izbjeći hodanje po ambulantama . Hvala unaprijed svima koji će pročitati moj post !
grizabela is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2011., 12:04   #246
Quote:
grizabela kaže: Pogledaj post
Pročitala sam sve postove do sada ali nisam naišla na meni sličnu situaciju. Prije tri dana sam se jako premorila ( dva dana neprestalnog hodanja , a imam jako bolnu kralježnicu) toliko da se noću od bolova u leđima nisam mogla okrenuti . Samo sam doručkovala i opet cijeli dan bila na "gasu" , pretoplo obučena i preznojena od glave do pete , naveče sam na prazan stomak iz neke trgovine direktno iz frižidera popila hladno mlijeko s okusom banane. ( pišem predetaljno ali ne znam, možda je bitno ) Slijedio je dug put autom kući , sve u najboljem redu vesela atmosfera, da bi me pred kućnim pragom uhvatila takva nesvjestica i slabost da sam se jedva dovukla do kreveta. Kad sam legla bilo mi je bolje ali čim sam se htjela dići vrtoglavica mi se vratila. NIKAKVE bolove nisam imala , ali nakon jedno sat vremena sam otišla na wc i imala užasan crni proljev , u dva navrata! to je toliko smrdilo da smo sat vremena zračili kuću! Sljedeći dan mi se situacija s vrtoglavicom stabilizirala iako mi je tlak i dalje bio oko 107 sa 68 ali crna stolica je ostala, iako ne više proljev. Danas mi je treći dan i osjećam se dobro ali stolica iako normalna i dalje je crna! Naglašavam kako me ništa nije ni bolilo ni peklo niti mi je bilo muka ! Nisam imala ni žgaravicu niti me je tjeralo na povraćanje. Samo niski tlak i crna stolica! Je li moguće da sam nekako nadražila želudac tim hladnim mlijekom ? Praznici kucaju na vrata i htjela bih izbjeći hodanje po ambulantama . Hvala unaprijed svima koji će pročitati moj post !
Stolica zna biti crna kad postoji negdje krvarenje u gornjem dijelu probavnog sustava (npr. kad pukne čir). Idi pod hitno kod doktora, naročito zato što ti to traje već 2-3 dana.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2011., 17:29   #247
Ako osoba ima redovitu stolicu u 2h, što izbacuje: a)ručak b)večeru c)oboje. Osoba redovito jede vlakna, pije puno vode, ne pije kavu i alkohol.


Samo me zanima, nemam nikakav problem.


grizabela, idi k doktoru.
Zora Evenei is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2011., 20:29   #248
Quote:
grizabela kaže: Pogledaj post
Pročitala sam sve postove do sada ali nisam naišla na meni sličnu situaciju. Prije tri dana sam se jako premorila ( dva dana neprestalnog hodanja , a imam jako bolnu kralježnicu) toliko da se noću od bolova u leđima nisam mogla okrenuti . Samo sam doručkovala i opet cijeli dan bila na "gasu" , pretoplo obučena i preznojena od glave do pete , naveče sam na prazan stomak iz neke trgovine direktno iz frižidera popila hladno mlijeko s okusom banane. ( pišem predetaljno ali ne znam, možda je bitno ) Slijedio je dug put autom kući , sve u najboljem redu vesela atmosfera, da bi me pred kućnim pragom uhvatila takva nesvjestica i slabost da sam se jedva dovukla do kreveta. Kad sam legla bilo mi je bolje ali čim sam se htjela dići vrtoglavica mi se vratila. NIKAKVE bolove nisam imala , ali nakon jedno sat vremena sam otišla na wc i imala užasan crni proljev , u dva navrata! to je toliko smrdilo da smo sat vremena zračili kuću! Sljedeći dan mi se situacija s vrtoglavicom stabilizirala iako mi je tlak i dalje bio oko 107 sa 68 ali crna stolica je ostala, iako ne više proljev. Danas mi je treći dan i osjećam se dobro ali stolica iako normalna i dalje je crna! Naglašavam kako me ništa nije ni bolilo ni peklo niti mi je bilo muka ! Nisam imala ni žgaravicu niti me je tjeralo na povraćanje. Samo niski tlak i crna stolica! Je li moguće da sam nekako nadražila želudac tim hladnim mlijekom ? Praznici kucaju na vrata i htjela bih izbjeći hodanje po ambulantama . Hvala unaprijed svima koji će pročitati moj post !
Nemoguće je išta ovako reći preko foruma ,potreban je pregled dr.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2011., 00:40   #249
Quote:
hrvoje dr. kaže: Pogledaj post
Nemoguće je išta ovako reći preko foruma ,potreban je pregled dr.
Bila u bolnici prošla sve užasne pretrage i bio je minijaturni čirić , sad sam već kod kuće i sve je ok ! hvala svima koji su mi odgovorili!
grizabela is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2012., 18:58   #250
meni nije baš jasno što je to "tamna stolica".

i smeđa može biti tamna/tamnija.
ili tamna znači crna?
*SpHeRe* is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2012., 19:00   #251
Quote:
*SpHeRe* kaže: Pogledaj post
meni nije baš jasno što je to "tamna stolica".

i smeđa može biti tamna/tamnija.
ili tamna znači crna?
Tamnno smeđa je normalna. Zapravo je taj izraz tamno malo nespretan,neki ga brkaju sa crnim.
Ali je crna kao katran,onda je za zabrinuti se.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2012., 10:51   #252
Red face

Od čega bi moglo biti slijedeće (kao užasni hipohondar već sam luda i odmah brijem na tumore):
od tj. prije Božića kad nisam stigla jesti pravilno (radila sam) tijekom dana, dakle maksimalno imala sam dva obroka od kojih je jedan manji. Cijeli taj tjedan me tjeralo na wc, ali kad dođem na wc, ne izlazi ništa ili izađe jako malo. Nakon toga su došli blagdani kad sam dosta jela i imala normlniju probavu, a poslije blagdana opet po staron, ali sam ipak više jela samo opet ne redovito (da napomenem inače jako redovito jedem, skoro u sat svaki dan i isto tako idem na wc). Onda je opet krenulo to s lošom probavom što još uvijek traje, iako se sad trudim vratiti u svoju rutinu jedenja. Kao da se vide mali pomaci, pa me zanima koliko bi trebalo da se to stabilizira i je li moguće da je nešto opasno? Je li me taj tjedan tako zeznuo? Inače imam osjetljivi probavni sustav, ali nikad nisam imala ovakve probleme (više su bile proljevaste naravi). I da ponovim, problemi su sljedeći: tjera me česti preko dana na wc, a kad dođem često ne mogu ili ako uspijem to su mali uski komadići, ne pretvrdi, rijetko da su veći i mekani, normalne boje su. I znam po nekoliko puta dnevno ići na wc i tako mali komadići, a ponekad nijednom ne uspijem dnevno ni komadić iako me tjera. Ispričavam se na dužem postu.
__________________
Moje stvari
lijepa alma is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2012., 12:17   #253
alma, vjerojatno postoji neka prepreka u crijevu, ako kažeš da te tjera na wc(znači crijeva se pravilno pomiču), a onda se pojave samo mali komadići. Morala bi ipak kod doktora, ako se ne možeš skroz isprazniti, a tjera te na wc.
Solna is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2012., 14:53   #254
Quote:
lijepa alma kaže: Pogledaj post
Od čega bi moglo biti slijedeće (kao užasni hipohondar već sam luda i odmah brijem na tumore):
od tj. prije Božića kad nisam stigla jesti pravilno (radila sam) tijekom dana, dakle maksimalno imala sam dva obroka od kojih je jedan manji. Cijeli taj tjedan me tjeralo na wc, ali kad dođem na wc, ne izlazi ništa ili izađe jako malo. Nakon toga su došli blagdani kad sam dosta jela i imala normlniju probavu, a poslije blagdana opet po staron, ali sam ipak više jela samo opet ne redovito (da napomenem inače jako redovito jedem, skoro u sat svaki dan i isto tako idem na wc). Onda je opet krenulo to s lošom probavom što još uvijek traje, iako se sad trudim vratiti u svoju rutinu jedenja. Kao da se vide mali pomaci, pa me zanima koliko bi trebalo da se to stabilizira i je li moguće da je nešto opasno? Je li me taj tjedan tako zeznuo? Inače imam osjetljivi probavni sustav, ali nikad nisam imala ovakve probleme (više su bile proljevaste naravi). I da ponovim, problemi su sljedeći: tjera me česti preko dana na wc, a kad dođem često ne mogu ili ako uspijem to su mali uski komadići, ne pretvrdi, rijetko da su veći i mekani, normalne boje su. I znam po nekoliko puta dnevno ići na wc i tako mali komadići, a ponekad nijednom ne uspijem dnevno ni komadić iako me tjera. Ispričavam se na dužem postu.
Treba učiniti digitorektalni pregled.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2012., 20:44   #255
imam pitanje u vezi proljeva i crnog čaja. koliko znam, taj se čaj preporučuje za zaustavljanje proljeva. ali s druge strane, on sadrži puno kofeina.
kod mene npr. kava/kofein izaziva proljev.
koliko je meni pametno koristiti crni čaj protiv proljeva?
Tinkerbell 8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2012., 21:19   #256
U čaju nema kofeina nego teina, slična stvar ali nije ista.

Crni ili ruski čaj je dobar za zaustavljanje proljeva (kao i šipak, menta...) tako da nećeš pogriješiti s njime.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2012., 23:01   #257
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
U čaju nema kofeina nego teina, slična stvar ali nije ista.

Crni ili ruski čaj je dobar za zaustavljanje proljeva (kao i šipak, menta...) tako da nećeš pogriješiti s njime.
pa to sam i ja mislila, ali sam na nekoliko mjesta pročitala da sadrži baš kofein.
Tinkerbell 8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2012., 23:07   #258
Pa i ak ima ne vjerujem da bi te to protjeralo na wc. Ne tjera te kofein na wc nego kava.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2012., 18:30   #259
danas sam se neugodno iznenadila prizorom u wc-u.
skužila sam da mi je stolica "sastavljena" od dvije boje!

pa sam guglala malo i koliko vidim izgleda da je to normalno.
*SpHeRe* is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2012., 00:41   #260
Trebam odgovor ili barem neku utjehu.

Enivejs, imam strašnu teoriju u glavi da imam rak debelog crijeva. Na temelju čega?

Pa već duže vrijeme imam ili tanju i manju stolicu (ne kao olovku, doduše) ili mi je stolica dosta hm, gusta.. smeđa, možda za nijansicu tamnija. Ali nikako jako tamnosmeđa ili crna. Brine me što nemam redovitu stolicu, možda svakih 2-3 dana. Što se tiče meke stolice, imam ju samo kada nešto pojedem krivo iskombinirano (max 2x mjesecno), ali prije par mj. sam, nakon što sam noć prije popila čitavu bocu Jamnice Sensation, imala meku stolicu s maaaalo krvi. Inače se osjećam oke, ali to i je "zamka", ne, jer ne postoje praktički nikakvi simptomi u početku. Što se tiče težine, ista je, a prije mjesec dana sam bila na vađenju krvi te mi je i željezo na visokoj razini (22/30).

Se bezrazložno brinem ili bih ipak trebala gastroenterologu?
__________________
You can have anything you want if you are willing to give up the belief that you can’t have it.
Chocolate_M is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:41.