Natrag   Forum.hr > Sport > Ostali sportovi > Borilački sportovi i vještine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.08.2008., 05:21   #1
Trazimo sport za klinca

...ako, a sigurno je vec ova tema razradjivana, uputite me gdje da citam. Ako ipak imate vremena za odgovor, pitanje je: mali ce imati u rujnu 5 godina, hocemo ga staviti u borilacki sport. U Zagrebu smo.

Uvjeti su: lokacija - podrucje u granicama: Bukovacka-Draskoviceva, Zvonimirova-Gupceva zvijezda (mi smo iznad Kvatrica).

I moja osobna zelja, ak ima nekaj drugo, neka NE bude taekwondo.

Hvala.
ana-maja is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2008., 10:23   #2
Quote:
ana-maja kaže: Pogledaj post
neka NE bude taekwondo.
Judo, samo provjeri za koji su uzrast otvoreni. Mislim da su tu kod mene u Smb bile minimalne granice 4 god. za TKD i 6 za Judo, ali možda i to varira.
U načelu teško da ćeš fulati i sa nekim drugim odabirom samo je pitanje koliko drugi klubovi (vještine) imaju razrađenu metodiku rada sa predškolskim uzrastom. TKD i Judo u tome osjetno odudaraju. Također, gravitiraj k tome da mali krene sa sportom ili nekom vještinom koja posjeduje natjecateljski aspekt.
__________________
Nisam ti ja za te điđe-baje.
eisenfaust is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2008., 10:25   #3
Quote:
ana-maja kaže: Pogledaj post
...ako, a sigurno je vec ova tema razradjivana, uputite me gdje da citam. Ako ipak imate vremena za odgovor, pitanje je: mali ce imati u rujnu 5 godina, hocemo ga staviti u borilacki sport. U Zagrebu smo.

Uvjeti su: lokacija - podrucje u granicama: Bukovacka-Draskoviceva, Zvonimirova-Gupceva zvijezda (mi smo iznad Kvatrica).

I moja osobna zelja, ak ima nekaj drugo, neka NE bude taekwondo.

Hvala.
Moja prva vještina je bila Judo, mislim da sam imao 4.

Nemam nekih frustracija od toga, i dalje sam u borilackim
__________________
Imaj vjere u Boga, ali zaključavaj svoj auto!
satter is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2008., 14:09   #4
Po meni bi puno bolje za dijete bilo kad bi ga odveli na univerzalnu sportsku školu u kojoj je naglasak na razvoju svih motoričkih sposobnosti i stereotipa kretanja iz puno različitih sportova. To će za Vaše dijete imati puno veći učinak na razvoj što se tiče kasnije odluke da se odluči na koji sport krenuti. Nemojte Vi, roditelji, odlučivati kojim će se sportom dijete baviti. Dajte mu da proba više toga (što će vidjeti u USŠ) pa će se on sam odlučiti što ga najviše zanima a ujedno će i treneri tamo vidjeti što mu bolje leži.
Moram reći da je 5 godina premalo za dijete da krene na sport (čast izuzecima tipa gimnastike, plivanja i još neki). Za borilačke sportove nije nikad kasno ali može biti prerano. Naime moji prijatelji su odveli klinca na judo (sa 5 godina) i kad sam ih pitao koje vježbe radi zaprepastio sam se kad su mi rekli da djeca jedni druge prenose sa jednog kraja dvorane na drugi. Još se mali žalio kako nije mogao jer mu je to bilo preteško. Možete si zamisliti kako mu je kralježnica izgledala prilikom takvog nošenja (još je mali bio teži od njega). I još je tek krenuo sa treningom. Ne kažem da svi tako rade samo treba dobro ispitati i biti prisutan treningu kako bi mogli pratiti što se radi (bar u početku).
Moj savjet je neka dijete samo bira sport kojim će se baviti jer će inače brzo odustati. Sretno.
koryu is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2008., 15:46   #5
Quote:
ana-maja kaže: Pogledaj post
...ako, a sigurno je vec ova tema razradjivana, uputite me gdje da citam. Ako ipak imate vremena za odgovor, pitanje je: mali ce imati u rujnu 5 godina, hocemo ga staviti u borilacki sport. U Zagrebu smo.

Uvjeti su: lokacija - podrucje u granicama: Bukovacka-Draskoviceva, Zvonimirova-Gupceva zvijezda (mi smo iznad Kvatrica).

I moja osobna zelja, ak ima nekaj drugo, neka NE bude taekwondo.

Hvala.
Definitvno Judo, moja topla preporuka, lokacija Jiu Jutsu Centar mislim da je ilica 47, uglavnom kraj kazališta Kerempuh u Ilici! Postoji jedna grupa di su tako mali klinci, treninzi su utorak i četvrtak mislim u 18.00. ali nazvat pa provjriti!
__________________
"Ju-Jutsu is not for fighting, it is something you must develop for your life during the entirety of your life". Takamatsu Toshitsugu


EL POYO DIABLO IS MEMEBER OF COOL PERSONS CLUB!
El Poyo Diablo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2008., 16:46   #6
judo jako dobar izbor za klinca, naučit će se bacat, padat, gnjavit u parteru, neće se bojat ako ga u školi neko bude "hrvao" kako to klinci inače rade. Iz vlastitom iskustva govorim pošto imam grupu od dvadesetak predškolske i školske djece na jiujitsi.
Afrofeet is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2008., 19:29   #7
Quote:
koryu kaže: Pogledaj post
Po meni bi puno bolje za dijete bilo kad bi ga odveli na univerzalnu sportsku školu u kojoj je naglasak na razvoju svih motoričkih sposobnosti i stereotipa kretanja iz puno različitih sportova.
O tome smo isto razmisljali, isao je prosle godine u Sokol, ali oni uvjeti za predskolce, u biti grupu 4-6 god su zbilja grdi. Mala prasna podrumska dvorana, slaba ventilacija, kad su u zimskim mjesecima krenule viroze... Ali trenera Edu ne mozemo prezaliti.
A gdje je ta univerzalna sportska skola u Zagrebu? Vidjela sam na webu nesto kao Unisport, ali Pula i Spilt.
Ne pada nam na kraj pameti nametati sport djetetu, neka ovu godinu proba jedno, drugu drugo, a negdje u prvim godinama osnovne skole biti ce nam jasniji njegovi afiniteti pa cemo po njegovom, sada smo ipak mi cija treba biti inicijativa.

Afrofeet: pošto imam grupu od dvadesetak predškolske i školske djece na jiujitsi.
Gdje?

Hvala svima na odgovorima no cijenila bih i malo konkretnije informacije o klubovima i lokacijama (Kvatric i bliza okolica). S obzirom da je nasa ideja cisto rekreativnog karaktera, u interesu nam je i da se 2 ili 3 puta tjedno ne iskilavimo previse s navazanjem, parkiranjem i sl. Sto blize doma to bolje.
Hvala svima!
ana-maja is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2008., 20:28   #8
Quote:
ana-maja kaže: Pogledaj post
O tome smo isto razmisljali, isao je prosle godine u Sokol, ali oni uvjeti za predskolce, u biti grupu 4-6 god su zbilja grdi. Mala prasna podrumska dvorana, slaba ventilacija, kad su u zimskim mjesecima krenule viroze... Ali trenera Edu ne mozemo prezaliti.
A gdje je ta univerzalna sportska skola u Zagrebu? Vidjela sam na webu nesto kao Unisport, ali Pula i Spilt.
Ne pada nam na kraj pameti nametati sport djetetu, neka ovu godinu proba jedno, drugu drugo, a negdje u prvim godinama osnovne skole biti ce nam jasniji njegovi afiniteti pa cemo po njegovom, sada smo ipak mi cija treba biti inicijativa.

Afrofeet: pošto imam grupu od dvadesetak predškolske i školske djece na jiujitsi.
Gdje?

Hvala svima na odgovorima no cijenila bih i malo konkretnije informacije o klubovima i lokacijama (Kvatric i bliza okolica). S obzirom da je nasa ideja cisto rekreativnog karaktera, u interesu nam je i da se 2 ili 3 puta tjedno ne iskilavimo previse s navazanjem, parkiranjem i sl. Sto blize doma to bolje.
Hvala svima!
ma nije zagreb, slavonija je
Afrofeet is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2008., 21:57   #9
ja bi na osnovu osobnog iskustva preporucio i hrvanje...meni je ko klincu bilo predobro tamo
Chain is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2008., 21:55   #10
svakako najbolji sport je aikido i kickbox no to su možda prezahtjevni sportovi za petogodišnjaka no judo i hrvanje nisu sportovi kojima se čovijek može obraniti od napadača a box kickbox tajlandski box i aikido to jesu no prije svega trebate pitati dijete što želi trenirati a ne mu nametati svoje želje jer djeca nikad ne uspiju u sportovima koja ih ne interesiraju. možda bi trebali malo pričekati. što se juda tiče on je u Hrvatskoj jadan da jadniji ne može biti
gw13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2008., 23:34   #11
Quote:
gw13 kaže: Pogledaj post
svakako najbolji sport je aikido i kickbox no to su možda prezahtjevni sportovi za petogodišnjaka no judo i hrvanje nisu sportovi kojima se čovijek može obraniti od napadača a box kickbox tajlandski box i aikido to jesu no prije svega trebate pitati dijete što želi trenirati a ne mu nametati svoje želje jer djeca nikad ne uspiju u sportovima koja ih ne interesiraju. možda bi trebali malo pričekati. što se juda tiče on je u Hrvatskoj jadan da jadniji ne može biti
He,he...gw13,koliko godina imaš? 13?
Wrebox is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2008., 23:43   #12
Quote:
Wrebox kaže: Pogledaj post
He,he...gw13,koliko godina imaš? 13?
u jednom zajedničkom susretu dokazo bi ti da sam puno jači od tebe pa makar imo i 13 ali nemam 13, a neznam što ti imaš protiv onog što sam napisao čim se ti uopče baviš - baletom?
gw13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2008., 00:08   #13
prvo malo postovanja prema gospodinu Wreboxu...pojma nemas s kime razgovaras...
dva..kickbox za klinca od 5 godina nije pametan izbor...dakle pojma nemas o radu s djecom... dobro su ti ljudi naveli za pocetak nije los izbor judo ili hrvanje....i to ako ima gospodin wrebox mogucnosti u njegovom klubu ili kao takav da nekoga preporuci...

tece koji genijalac usporeduje kickbox i aikido...te dvije vjestine su kao nebo i zemlja....ne ulazim koja je bolja i prednosti i mane i jedne i druge samo napominjem da su potpuno razlicite

moj glas ide afroofeetovom postu... covjek je mudro zborio...
naravno prije upisivanja djeteta (nije lose vidit jel ce ga to zanimat uopce) otici u klub porazgovarat sa ljudima koji ga vode, pogledat dva tri treninga, da vidite kako ljudi vode i kakav pristup radu imaju..i obavezno odgledat pune treninge a ne doci i bit 5 minuta i mislit da se sve vidlo... to je moj savjet...
__________________
mumyo jinpu ryu satsujin ken shin
無明神風流殺人剣
onime no kyo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2008., 00:21   #14
Quote:
Wrebox kaže: Pogledaj post
He,he...gw13,koliko godina imaš? 13?
pa sudeći po prijašnjim postovima tu je negdje. a još se i prijeti
Afrofeet is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2008., 12:09   #15
Osobno bih preporučio koju godinu bavljenja nekim bazičnim sportom (atletika, gimnastika, plivanje) a tek onda borilačkim.

Ako to baš mora biti borilački, onda onaj sport gdje postoji stručan i uhodan sustav rada s djecom te dobi: judo, hrvanje, taekwondo (iako je naglasak na NE taekwondo). Opet, naravno, postoje razlike od kluba do kluba. Treneri juda u Solinu izuzetno lijepo rade s djecom, pa valjda nisu jedini u Hrvatskoj. Dakle, otići na trening, pogledati treninge, i zatim upratiti veći broj treninga ako i kada dijete započne s treninzima.

Što se tiče aikidoa, nikako za dijete te dobi. To možda može proći u Japanu ili negdje drugdje, kod nas sigurno ne.
__________________
članci i eseji
Siniša Petrić is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2008., 12:29   #16
Quote:
gw13 kaže: Pogledaj post
u jednom zajedničkom susretu dokazo bi ti da sam puno jači od tebe pa makar imo i 13 ali nemam 13, a neznam što ti imaš protiv onog što sam napisao čim se ti uopče baviš - baletom?
Sinko moj, "blindati" je možda preporučljivo ako igraš "Texas hold 'em", ali u borilačkim vještinama baš i ne.

Što se tiče baleta, imam DVD koji se zove: "New York City Ballet Workout"
u kojem su prikazane metode vježbanja baletne trupe iz gore navedenog gradića...nemali broj solidno kondicioniranih boraca bi tamo isplazilo jezik po parketu već nakon prvog treninga.
__________________
članci i eseji
Siniša Petrić is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2008., 13:20   #17
Quote:
gw13 kaže: Pogledaj post
u jednom zajedničkom susretu dokazo bi ti da sam puno jači od tebe pa makar imo i 13 ali nemam 13, a neznam što ti imaš protiv onog što sam napisao čim se ti uopče baviš - baletom?
Wrebox is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2008., 13:55   #18
Quote:
Siniša Petrić kaže: Pogledaj post
Osobno bih preporučio koju godinu bavljenja nekim bazičnim sportom (atletika, gimnastika, plivanje) a tek onda borilačkim.

Ako to baš mora biti borilački, onda onaj sport gdje postoji stručan i uhodan sustav rada s djecom te dobi: judo, hrvanje, taekwondo (iako je naglasak na NE taekwondo). Opet, naravno, postoje razlike od kluba do kluba. Treneri juda u Solinu izuzetno lijepo rade s djecom, pa valjda nisu jedini u Hrvatskoj. Dakle, otići na trening, pogledati treninge, i zatim upratiti veći broj treninga ako i kada dijete započne s treninzima.

Što se tiče aikidoa, nikako za dijete te dobi. To možda može proći u Japanu ili negdje drugdje, kod nas sigurno ne.
Potpisujem Sinišu.

Aikido nikako do nekih 15-16 god, također i kickbox (Mislim ono).
Ta dva sporta su nebo i zemlja kao već prije napisano.

Judo je itekako dobar za obranu od napadača, znam nekoliko judoka.

Moja preporuka, kao i Sinišina:
Nekoliko godina bazičnog sporta, pa onda borilački....

P.S.
Molim malo više poštovanja prema iskusnijim borcima.
__________________
Ae

Zadnje uređivanje Bushi no nasake : 25.08.2008. at 15:24.
Bushi no nasake is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2008., 16:29   #19
Wrebox i balet. Ha.
kamakura-san is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2008., 20:07   #20
Kad se svi već smiju, htjela bih i ja znati čime se Wrebox bavi. Krav maga ili nešto opakije??
Dhaly is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:12.