Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.06.2012., 22:48   #6761
Quote:
messi2 kaže: Pogledaj post
Koliko se dugo čeka na operaciju nosa od utvrđivanja konačne dijagnoze? Ja imam devijaciju septuma, a doktor mi je dao sve moguće tablete pa je rekao ako ne pomognu da ćemo "početi razmišljati o operaciji", a želio bih stvarno to riješiti prije ljeta...
U bolnici nemas sanse dobit termin tako rano osim ako imas dobru vezu, a kod privatnika ovisi o tome kakvu guzvu ima

Quote:
Dider Drogba kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima. Zanima me vaše mišljenje u vezi s korekcijom nosa. znači, prije godinu i pol imao sam prometnu i od normalnog nosa, nos skrenuo na jednu stranu dosta, ali nemam problema s disanjem. e sad, volio bih to estetski riješiti, pa me zanima dal recimo na rebru ili kbc dubrava bi mi to mogli rješiti samo estetski ili je najbolje za estetiku otić kod privatnika? unaprijed hvala na odgovoru
Inace preko HZZOa ne mozes radit estetiku osim ako je poslijefica sao racajke i za to imas povijest bolesti, sto se tice odabira bolnica ili privatnik ja sam radje za bolnicu pa makar u bolnici i platila ako to ne pokriva zdravstvo
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Old 13.06.2012., 22:58   #6762
Quote:
princess kaže: Pogledaj post
Piramida nosa su kosti...znači da ti ih je lomio sigurno...
Ne mora bit,
Da bi se poravnala piramuda dovoljno je samo laicki receno malo pohoblat kist i maknut recimo grbicu tj okostavanje a ako je radjena npr rekonstrukcija onda je to druga prica al opet tu se govori o rezanju a ne bas lomljenju- ne znam tko jos provodi te arhaicne nacine operacije da bi lomio.

Meni je nos rekonstruiran totalno, imala sam kompliciranu operaciju i unedno je dirana i piramida, cimerica recimo nine imala rekonstrukciju i nisu jos "trgali" tj rezali i micali kosti al su joj sredili piramidu. I zanimljivo, ja sam se prije oporavila od nje ijako sam imala tezi zahvat.

Sad mi je mjesec dana od operacije, sve je super, nos splasnjava i super izgleda i jupiiiiii smijem nosit suncane naocale
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Old 13.06.2012., 23:10   #6763
Quote:
dee seven kaže: Pogledaj post
Bok svim nosonjama!
Nisam redovita na temi, sad sam proletila zadnjih 15-ak stranica pa rekoh da se javim i možda, nekom tko prolazi isto, pomognem svojim iskustvom :-)
Od operacije je prošlo točno 5 mjeseci i ne mogu ni opisati koje promjene su se dogodile unutar tog vremena...Iskreno, na samom početku, nisam bila previše oduševljena izgledom nakon operacije. Bila sam jako zadovoljna ako usporedim sa starim nosom koji je bio prestrašan (to tek danas vidim, gledajući stare fotke :-))Uglavnom, izgledala sam ko' da posred face imam stazu za skijaške skokove, pod prstom sam osjetila neke pregrozne grbe i neravnine...vrh nosa mi je bio toliko dignut da je to bilo strašno, otok na korijenu, između očiju, grozno, jedno oko na istoku, drugo na zapadu...
ALI...
Svi koji trenutno prolazite oporavak, ako imate sličnih problema, vi koji se tek spremate i ne znate što očekivati, vjerujte mi, treba samo biti strpljiv, ne gledati se svake sekunde u ogledalo s povećalom i plakati... Jer nevjerojatno je kako to sve sjedne na mjesto, moja ski staza se tak fino ispravila, grbice su se "razlile" cijelom dužinom nosa, korijen je dva puta uži nego je bio...i sad to izgleda predobro!!!!

Mislim, nos se krene mijenjati odmah nakon operacije, zapravo čim ona prvotna oteklina krene splašnjavati...i svakim tjednom je bilo sve bolje i bolje...
Zato ekipa moja- strpljen, spašen :-)

Btw, ja osjećam da to još nije to u fullu, da će on još bolje izgledati...kažu da treba puna godina da to sve sjedne na mjesto...
Malo mi još smetaju sunčane naočale, vrh je i dalje malo "drven" ali nos uredno pušem ko' sivonja već dosta dugo i da, što je najvažnije, dišem savršeno...

I da, da ne zaboravim, vidim da vas puno ima sličnih briga...naime, imala sam par nezgoda nakon op, udarci od dečka u snu (čovjek nemirno spava, jbg :-)), samu sebe bi znala opalit slučajno rukom (to je valjda od silne brige da me ne bi netko opizdio po nosu, pa sam onda znala samu sebe).... i tako...ne brinite, neće se ništa dogoditi ako se uspijete udariti nakon operacije ( ali vas kužim, ja sam bila uvjerena da mi se nešto "unutra pomaknulo" nakon jednog od udarčića, ali eto, nije ništa)

Pozz svima!
Bas mi je drago! mozes nam reci kod koga si radila ? Tnx.pozz
anaira32 is offline  
Old 14.06.2012., 14:06   #6764
Quote:
anaira32 kaže: Pogledaj post
Bas mi je drago! mozes nam reci kod koga si radila ? Tnx.pozz
Anaira 32, pošaljem ti na pm

Išla sam preko štele u KB Dubrava, nisam ništa platila pa da ne laprdam o imenima i prezimenima, ako nekog zanimaju detalji, slobodno nek mi se jave na pm

eksjuz mi, tek sam primjetih da pišem pm , umjesto pp...

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 15.06.2012. at 15:59. Reason: sšajanje postova + uklanjanje citata vlastitog posta
dee seven is offline  
Old 15.06.2012., 12:10   #6765
Hej ljudi... evo ja prvi put ovdje.. operirala sam nos prije mjesec dana,estetski i devijaciju,pa da pitam malo kako ste se oporavljali,koliko vam je trebalo da otekline na vrsku splasnu,da to sve koliko toliko dode na svoje... pogotovo ako ima netko da mu je rez na kolumeli,pa kako vam je tekao oporavak..jer kod mene je trenutno sve nesto krivo i izobliceno,kosti na korjenu nosa imaju nekakve cvrgice..na nosnici je isto nekakva cvrgica pa nos izgleda krivo i jedna mi je nosnica kao veca,jel se nekome slicno sta dogadalo i naravno ako imate pitanja slobodno pitajte
315p is offline  
Old 15.06.2012., 12:32   #6766
Quote:
315p kaže: Pogledaj post
Hej ljudi... evo ja prvi put ovdje.. operirala sam nos prije mjesec dana,estetski i devijaciju,pa da pitam malo kako ste se oporavljali,koliko vam je trebalo da otekline na vrsku splasnu,da to sve koliko toliko dode na svoje... pogotovo ako ima netko da mu je rez na kolumeli,pa kako vam je tekao oporavak..jer kod mene je trenutno sve nesto krivo i izobliceno,kosti na korjenu nosa imaju nekakve cvrgice..na nosnici je isto nekakva cvrgica pa nos izgleda krivo i jedna mi je nosnica kao veca,jel se nekome slicno sta dogadalo i naravno ako imate pitanja slobodno pitajte
ej....mene zanima....vidim da si operirana otvorenom tehnikom kad omaš rez na kolumeli. Ja ću imati istom tehnikom,pa me zanima da li boli i koliko si se oporavila nakon mjesec dana,da li su ti lomljene kosti.....ma piši sve šta ti padne na pamet.....sve me zanima
tonka55555 is offline  
Old 15.06.2012., 13:12   #6767
Quote:
tonka55555 kaže: Pogledaj post
ej....mene zanima....vidim da si operirana otvorenom tehnikom kad omaš rez na kolumeli. Ja ću imati istom tehnikom,pa me zanima da li boli i koliko si se oporavila nakon mjesec dana,da li su ti lomljene kosti.....ma piši sve šta ti padne na pamet.....sve me zanima
Mene apsolutno nista nije boljelo,rez mi je na kolumeli i unutra u nosnicama.. ravnali su mi neku kao cvrgu,malo suzili nos i ispod nosa skracivali,i devijaciju...u bolnici sam operirana, ja sam 5 dana imala tampone a kalup sam nosila 8 dana,ali kod privatnika vidim da to prije skidaju.. uglavnom operacija nista ne boli,nos me isto nista nije bolio..otok pod ocima mi je bio najjaci 2 i 3 dan ali nakon tjedan dana sam imala samo ljubicaste tockice pod ocima,ali to sve od osobe do osobe zavisi... ne znam kako je kod drugih ali meni su desni otekle i vise me to boljelo ali nista se ne brini postoje tablete za sve nos je nakon skidanja kalupa bio uzasno otecen,pogotovo vrsak i nesto malo sa strane na kostima,ali sad je dosta vec splasnulo.. onako neki drvenasti osjecaj je u nosu,ali i to mi sad polako nestaje..samo na kolumeli di je rez je jos kao utrnut..i ne mogu jos onako namrstiti nos ako kuzis sta zelim reci... uglavnom meni nije operacija uopce bila strasna,nisam ni povracala od anestezije ni pila neke tablete protiv bolova... sad se samo nadam da ce to sto prije splasnuti jer nisam bas nesto extra zadovoljna koliko vidim po ovome u kojem smjeru se sve to krece ako te jos sta zanima pitaj
315p is offline  
Old 15.06.2012., 14:36   #6768
Quote:
315p kaže: Pogledaj post
Mene apsolutno nista nije boljelo,rez mi je na kolumeli i unutra u nosnicama.. ravnali su mi neku kao cvrgu,malo suzili nos i ispod nosa skracivali,i devijaciju...u bolnici sam operirana, ja sam 5 dana imala tampone a kalup sam nosila 8 dana,ali kod privatnika vidim da to prije skidaju.. uglavnom operacija nista ne boli,nos me isto nista nije bolio..otok pod ocima mi je bio najjaci 2 i 3 dan ali nakon tjedan dana sam imala samo ljubicaste tockice pod ocima,ali to sve od osobe do osobe zavisi... ne znam kako je kod drugih ali meni su desni otekle i vise me to boljelo ali nista se ne brini postoje tablete za sve nos je nakon skidanja kalupa bio uzasno otecen,pogotovo vrsak i nesto malo sa strane na kostima,ali sad je dosta vec splasnulo.. onako neki drvenasti osjecaj je u nosu,ali i to mi sad polako nestaje..samo na kolumeli di je rez je jos kao utrnut..i ne mogu jos onako namrstiti nos ako kuzis sta zelim reci... uglavnom meni nije operacija uopce bila strasna,nisam ni povracala od anestezije ni pila neke tablete protiv bolova... sad se samo nadam da ce to sto prije splasnuti jer nisam bas nesto extra zadovoljna koliko vidim po ovome u kojem smjeru se sve to krece ako te jos sta zanima pitaj
Drago mi je šta te ništa nije boljelo....i ja ću u bolnici....uglavnom eto zanima me taj oporavak....a koliko sam čitala malo je duži oporavak kod ovakve tehnike ( rez na kolumeli),tako da se ne brineš....a isto tako treba proći par mjeseci da to dođe na svoje i pazi da se ne udariš po nosu!! eto ako se sjetim još nečega što bi me zanimalo ,pitat ću i hvala na informacijama
tonka55555 is offline  
Old 16.06.2012., 03:32   #6769
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
Inace preko HZZOa ne mozes radit estetiku osim ako je poslijefica sao racajke i za to imas povijest bolesti, sto se tice odabira bolnica ili privatnik ja sam radje za bolnicu pa makar u bolnici i platila ako to ne pokriva zdravstvo
pa mozes ako imas devijaciju septuma a cula sam da dosta njih se dogovore s doktorom koji nemaju problema s septumom da napisu da ima pa usput dobiju i tu operaciju da se estetski promjeni, besplatno jel iako je meni to apsurdno ali eto ima svaceg
ady- is offline  
Old 16.06.2012., 18:10   #6770
BOK SVIMA,
IMAM JEDNO PITANCE,NAIME,ZANIMA ME DALI IMA ŠANSE DA SE NOS JOŠ MALO SPUSTI DO GODINU DANA OD OPERACIJE.NAI,E,MENI JE PROŠLO5,5 MJESECI OD MOJE PRIMARNE RINOPLASTIKE I DEFINITIVNO MI JE NOS PREKRATAK, I ISKRENO SE NADAM ČUDU-DA ČE SE JOŠ MALO IZDUŽITI.
U NADI JE SPAS.....
NE ŽELIM IZGLEDATI KAO MIŠICA
nicky11 is offline  
Received Warning
Old 16.06.2012., 18:41   #6771
Quote:
ady- kaže: Pogledaj post
pa mozes ako imas devijaciju septuma a cula sam da dosta njih se dogovore s doktorom koji nemaju problema s septumom da napisu da ima pa usput dobiju i tu operaciju da se estetski promjeni, besplatno jel iako je meni to apsurdno ali eto ima svaceg

Imam neka saznanja o tome pa ću podijeliti.
Možda nekome pomogne.


Ništa nije apsurdno. Zašto bi i bilo?



Poznajem osobu koja je operirala nos i to u Vinogradskoj.
Riječ je o frendici koja je u djetinjstvu imala lakšu prometnu i ozlijedila je nos pri udarcu. Zaradila je devijaciju septuma. Nije to njoj smetalo. OK, malo je bila slabija prohodnost te nosnice, ali ona je još od djetinjstva bila naviknuta na to.

Ono što je njoj jako smetalo je činjenica da je familijarno naslijedila poprilično velik i kljukast nos koji je nagrđivao njen izgled. Oduvijek je imala kompleks na taj nos i stalno je govorila da želi operaciju.
Financije joj to, naravno, nisu dozvoljavale.


Kasnije je saznala da može preko HZZO-a dobiti besplatnu operaciju nosa što se tiče funkcije, a da se zausput bez ikakve nadoplate može izvršiti i estetika.


Zvuči nevjerojatno i sumnjivo, ali je istinito i vrijedi još i dan danas. Svatko tko ima devijaciju septuma to može obaviti besplatno.


Potrebno je samo otići liječniku opće prakse i požaliti se na smetnje pri disanju da da uputnicu za daljnje pretrage. Pretragama se utvrdi devijacija septuma i ponudi operacija.

Prije operacije pitaju pacijenta da li želi srediti i estetiku nosa i što točno želi ( ona je maknula grbicu i smanjila nos jer je bio prevelik ).
Operaciju ionako izvode specijalizanti pa se praksiraju. Nije njima nikakav problem srediti estetiku.


Bila sam joj u posjeti u bolnici i znam da je u prostoriji bilo još par osoba i svima su im radili specijalizanti. Nisam upućena u to u kojim slučajevima rae specijalizanti, a u kojim baš doktori.
Kad sam došla u posjetu primijetila sam da nemaju svi istu količinu tih flastera i podljeva na sebi. Ne operiraju svi isto.
Neki žele samo funkciju i to i operiraju. Njihov oporavak je puno kraći. To su pretežito bili stariji ljudi, ljudi kojima je bitno što prije se oporaviti ( zbog posla ) i ljudi koji su zadovoljni izgledom svog nosa ili ne žele prolaziti složeniji oporavak u slučaju rješavanja i estetike.

Svi mladi ljudi koje sam vidjela tamo su rješavali i estetiku.


Njoj je trebalo oko godinu dana da to sve sjedne na svoje mjesto. Dobila je ravan i kraći nos - skroz prirodan. Nije ona danas skroz zadovoljna ( smatram da umišlja, ali zbilja ). Znam da se jako dugo žalila da joj je utrnut.



Znam da mi je nešto objašnjavala kako i sad u ovom trenutku svatko može otprilike i laički provjeriti ima li devijaciju septuma.

Treba samo staviti staklo/ogledalo ispod nosa i jako puhnuti.
Ako se ravnomjerno zamagli iz obje nosnice - nema devijacije.
Ako je jedna strana vidno zamagljenija od druge, a druga jako malo - prisutna je devijacija.

Sjećam se da ju je dosta ljudi u koji nisu zadovoljni izgledom nosa, a nemaju novca za operaciju detaljno ispitivalo kakav je ona to točno udarac u djetinjstvu imala kad je zaradila tu devijaciju i zezali se da će i oni tako pa da dobiju besplatnu operaciju
** Tara ** is offline  
Old 17.06.2012., 09:15   #6772
Quote:
315p kaže: Pogledaj post
Hej ljudi... evo ja prvi put ovdje.. operirala sam nos prije mjesec dana,estetski i devijaciju,pa da pitam malo kako ste se oporavljali,koliko vam je trebalo da otekline na vrsku splasnu,da to sve koliko toliko dode na svoje... pogotovo ako ima netko da mu je rez na kolumeli,pa kako vam je tekao oporavak..jer kod mene je trenutno sve nesto krivo i izobliceno,kosti na korjenu nosa imaju nekakve cvrgice..na nosnici je isto nekakva cvrgica pa nos izgleda krivo i jedna mi je nosnica kao veca,jel se nekome slicno sta dogadalo i naravno ako imate pitanja slobodno pitajte
hej, pa jesi bila na pregledu? šta doktor kaže? i gdje si bila na operaciji tj u kojoj bolnici? po čitanju ovdje vidim da ljudima to splasne. bila je jedna cura sad je nedavno baš pisala da joj je tek nakon 5 mjeseci sve sjelo na mjesto , i da su joj se kvrgice te povukle. brijem da je nakon mjesec dana rano za suditi tako da se smiriš i naravno budeš strpljiva iako te razumijem, i ja bi da kao na filmovima kad mi skinu kalup nos bude savršen i prekrasan a ne natečen i veči nego prije
javi kaj ti je doktor rekao, mislim da on ipak zna više od nas, i sretno!
crna.pantera is offline  
Old 17.06.2012., 09:34   #6773
Lice je osjetljivo na bilo kakve promjene, za sve da bude kako treba dosta vremena, nažalost, što se više gledaš u ogledalo imaš osjećaš da nema rezultata. Pusti da oporavak ide prirodnim tokom, mislim da je tako najbolje.

ako si skeptična svakako posjeti liječnika, nema druge opcije.
zeljkozg is offline  
Old 17.06.2012., 10:53   #6774
Quote:
nicky11 kaže: Pogledaj post
BOK SVIMA,
IMAM JEDNO PITANCE,NAIME,ZANIMA ME DALI IMA ŠANSE DA SE NOS JOŠ MALO SPUSTI DO GODINU DANA OD OPERACIJE.NAI,E,MENI JE PROŠLO5,5 MJESECI OD MOJE PRIMARNE RINOPLASTIKE I DEFINITIVNO MI JE NOS PREKRATAK, I ISKRENO SE NADAM ČUDU-DA ČE SE JOŠ MALO IZDUŽITI.
U NADI JE SPAS.....
NE ŽELIM IZGLEDATI KAO MIŠICA
jao, zaboravila sam da se nesmiju koristiti velika slova,sory svima.
nicky11 is offline  
Old 17.06.2012., 11:24   #6775
Quote:
crna.pantera kaže: Pogledaj post
hej, pa jesi bila na pregledu? šta doktor kaže? i gdje si bila na operaciji tj u kojoj bolnici? po čitanju ovdje vidim da ljudima to splasne. bila je jedna cura sad je nedavno baš pisala da joj je tek nakon 5 mjeseci sve sjelo na mjesto , i da su joj se kvrgice te povukle. brijem da je nakon mjesec dana rano za suditi tako da se smiriš i naravno budeš strpljiva iako te razumijem, i ja bi da kao na filmovima kad mi skinu kalup nos bude savršen i prekrasan a ne natečen i veči nego prije
javi kaj ti je doktor rekao, mislim da on ipak zna više od nas, i sretno!

hej,nisam bila na pregledu,samo ono kad sam kalup skinula mi je rekao da je to jos oteceno i ako mi savovi ne padnu kroz mj. dana da ih dodem vaditi,i vise nista nisam pitala jer sam znala otprilike kakav je tok oporavka... ali su me te cvrgice malo zabrinule jer ja nisam ni imala neku cvrgu pa mi je bilo cudno kakvu oni to cvrgu meni zele maknuti,a to ti je bila mala cvrgica koju si mogao skuziti na dodir,nos je bio ravan iz profila,a sad mi se kuzi lagana udubina ispod ove novonastale cvrgice.. jedva cekam da to vise dode na svoje,vec sam se 1000 puta lagano zveknula po nosu,cim vidim ljude da se razmahuju rukama zaobilazim ih u sirokom luku
315p is offline  
Old 17.06.2012., 23:28   #6776
Evo ja sam već ispitivao prije po forumu, ali pitat ću još. Imam 16 i pol godina i devijaciju septuma i tzv. kristu i jako bih volio to operirati jer ne mogu se baviti nikakvim sportskim aktivnostima, a i spavanje i ostale stvari su nepodnošljive. Doktor je rekao da je razvoj mog nosa završen, ali moji hoće da ja čekam još 2 godine pa da onda to sredim, a ja ne mogu zamisliti da čekam još toliko dugo jer mi to doslovno uništava život. Ima li stvarno onda nekakvih negativnih posljedica ako se to napravi 2 godine prije ili ne?
messi2 is offline  
Old 18.06.2012., 11:39   #6777
Quote:
ady- kaže: Pogledaj post
pa mozes ako imas devijaciju septuma a cula sam da dosta njih se dogovore s doktorom koji nemaju problema s septumom da napisu da ima pa usput dobiju i tu operaciju da se estetski promjeni, besplatno jel iako je meni to apsurdno ali eto ima svaceg
gle govorimo o onome sto placa HZZO a sto se radi sa strane mimo HZZoa i ne treba mijesat kruske i jabuke i nista nije apsurdno jer zasto bi tebi HZZO uopce placao estetiku?
To sto se netko dogovori sa doktorom je vec drugi par rukavica i ne rade to svi doktori
Operacija septuma i skidanje grbice nemaju ni sexualne veze nego samo dobar odnos sa doktorom i dogovor sa istim
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Old 18.06.2012., 11:51   #6778
Quote:
** Tara ** kaže: Pogledaj post

Kasnije je saznala da može preko HZZO-a dobiti besplatnu operaciju nosa što se tiče funkcije, a da se zausput bez ikakve nadoplate može izvršiti i estetika.


Zvuči nevjerojatno i sumnjivo, ali je istinito i vrijedi još i dan danas. Svatko tko ima devijaciju septuma to može obaviti besplatno.


Potrebno je samo otići liječniku opće prakse i požaliti se na smetnje pri disanju da da uputnicu za daljnje pretrage. Pretragama se utvrdi devijacija septuma i ponudi operacija.

Prije operacije pitaju pacijenta da li želi srediti i estetiku nosa i što točno želi ( ona je maknula grbicu i smanjila nos jer je bio prevelik ).
Operaciju ionako izvode specijalizanti pa se praksiraju. Nije njima nikakav problem srediti estetiku.
Naravno da sed evijacija operira besplatno ali nije istina da ce svatko tko to zazeli i dobit operaciju jer svaka devijacija nije automatski i indikacija za operaciju.
Nadalje nije istina da ce svaki doktor ponudit i estetiku jer 1. ne zele radit ono za sto nisu placeni, 2. Ne mora radit ono sto HZZO nece isplatit bolnici, 3. nisu svi doktori spremni igrat se estetikom jer seprum operira otorinolaringolog

I nije tocno da estetiku radi specijalizant koji se uci jer bi bolnica itekakomogla odgovarat za sve sto je ucinila, i kako netko zna tko mu je radio estetiku......a ako cemo bas o tome meni je radjena estetika uz funkcionalnu operaciju i ne nije me operirao specijalizant nego spec. otorinolaringolog

Quote:
** Tara ** kaže: Pogledaj post
Bila sam joj u posjeti u bolnici i znam da je u prostoriji bilo još par osoba i svima su im radili specijalizanti. Nisam upućena u to u kojim slučajevima rae specijalizanti, a u kojim baš doktori.
Kad sam došla u posjetu primijetila sam da nemaju svi istu količinu tih flastera i podljeva na sebi. Ne operiraju svi isto.
Neki žele samo funkciju i to i operiraju. Njihov oporavak je puno kraći. To su pretežito bili stariji ljudi, ljudi kojima je bitno što prije se oporaviti ( zbog posla ) i ljudi koji su zadovoljni izgledom svog nosa ili ne žele prolaziti složeniji oporavak u slučaju rješavanja i estetike.

Svi mladi ljudi koje sam vidjela tamo su rješavali i estetiku.
kolicina flastera nema veze sa onim tko operira jer flastere joj najvjerojatnije nije lijepio doktor vec ostalo osoblje u sali a podljevi kao podljevi su pvezani uz osijetljivost tkiva jer nismo svi isti a ujedno i na nacin na koje netko operiran jer ne operiraju svi istom tehnikom

Sto se tice oporavka o ciste funkcionalne operacije opet pises glupost, oporavak je individualan i nema veze dal je smao estetski ili je i funkcionalan a tu sam prijer i ja jer mi je radjena teska operacija (stetika je smao mali dio tj skidanje grbice) a oporavila sma se pino brze od cure iz sobe do moje kojoj je radjena samo funkcionalan operacija i to laksa nego moja i puno kraca)

Quote:
** Tara ** kaže: Pogledaj post
Znam da mi je nešto objašnjavala kako i sad u ovom trenutku svatko može otprilike i laički provjeriti ima li devijaciju septuma.

Treba samo staviti staklo/ogledalo ispod nosa i jako puhnuti.
Ako se ravnomjerno zamagli iz obje nosnice - nema devijacije.
Ako je jedna strana vidno zamagljenija od druge, a druga jako malo - prisutna je devijacija.
totalna neistina

A sta je sa ljudima koji imju nabore sluznice i/ili polipe koji ima otezavaju disanje dok im je recimo septum idealan? - a imate ce identican rezultat radeci pokus sa ogledalom
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Old 18.06.2012., 16:36   #6779
Wedding - zbilja smiri živce. Čemu ovakvi ispadi?


Napisala sam onako kako mi je cura prepričala. Ti si se potrudila čak i izvlačiti neke stvari totalno iz konteksta.


Svatko je individua i ima svoj slučaj i svoje probleme. Nisam nigdje navela isključivu generalizaciju, a zašto i bih?


Ne piši toliko žučno da su neke stvari neistine kad sam od desetak osoba tamo tada operiranih na svoje uši čula dok sam bila u posjeti da su im ponudili i estetiku.






P.S. Pripazi malo pri pisanju jer je prilično nečitko
** Tara ** is offline  
Old 19.06.2012., 16:14   #6780
ima netko iskustva s dr.Lajtmanom iz bolnice Merkur?
__________________
http://public.fotki.com/25081986/-prodajem!
žile is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:16.