Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.12.2009., 11:21   #121
Facebook = E-Borg

ajme nama

poslovni.hr, 02.11.2009.

Tvrtka uSocial "asimilirala" 60 milijuna korisnika Facebooka

Tvrtka uSocial, u web 2.0 krugovima poznatija pod nadimkom Borg, pohvalila se utjecajem na petinu korisnika Facebooka, njih oko 60 milijuna.

Glavna djelatnost tvrtke je prodaja korisnika Facebooka i Twittera (usluga se doslovce tako zove): želite li da vaša tvrtka ima stotine ili čak desetke tisuća "prijatelja" na Facebooku, fanova Facebook stranice ili sljedbenika na Twitteru, uSocial će vam ih prodati. Sporedne djelatnosti tvrtke su distribucija priopćenja za medije preko Facebooka i Twittera, direktno u Inbox, te objava na naslovnim stranicama drugih društvenih mreža.

"Pomoću metoda koje koristimo, možemo u bilo kojem trenutku doseći više od 60 milijuna korisnika Facebooka,“ izjavio je čelnik uSociala Leon Hill. Jedna od metoda kojima se služe jest kupnja "prijatelja" od poznatih ličnosti koje ih imaju stotine tisuća te generiranje prometa preko njihovih profila.

U uSocialu, tvrde da su postigli dogovor s Facebookom, koji je ranije javno iskazao nezadovoljstvo njihovim aktivnostima. Tvrtka je navodno zaradila više od 250.000 dolara u samo nekoliko mjeseci rada.
.
Who am I is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2009., 05:59   #122
Znaci frajer ima curu koju vidi samo na fejsu i to je vama tipicni facebook user i mislite da je facebook zato glup jer vi poznajete takvog glupana? Koji je vjerojatno glupan u RL. Znaci zivot je glup jer je glupan ziv. Kakvo je to zakljucivanje.

Inace, ne znam zasto tako odbijate sudjelovati u novim tehnoloskim trendovima. NIje facebook postao facebook jer ja mogu postat sliku kad se kao sto ovaj kaze poserem nego jer mi zadovoljava neke moje potrebe. Na primjeru ljudi koje sam nakon dugo vremena opet pronasao Anton se zgraza. Kao da ja citav zivot sjedim ispred kuce u svojem selu gdje zive svi ljudi koje sam ikada poznavao...Covjece, pa valjda ti je zivot dinamican i u zivotu sretnes jos pokojeg covjeka osim skvadre iz prvog be. Ili ce.

Nitko vas ne tjera postat slike koje ne zelite ili objavljivati informacije koje smatrate povjerljivima. Ali ako imate mali biznis ili kakvo specificno znanje, facebook je dobro mjesto za izaci pred ljude s time. Na primjer, vi ste matematicar i silno vas zanima problematika trendova s primjenom u stock markets (karikiram, moze biti bilo sto). Na facebooku pronadjete ljude koji dijele vase interese i s njima suradjujete bilo kroz razmjenu informacija ili tek toliko da znate da niste jedini. I mic po mic, vidi vas faca iz neke Wall Street kompanije koja se zanima za problematiku i ponudi vam posao u New Yorku na poziciji analiticara za 300 000 dolara godisnje. Ili, do jucer ste bili anonimus iz Mrduse Donje a vec sutra mozete snagom socijalnog umrezavanja postati autoritet u nekom polju. E to je moc facebooka i slicnih mreza. Kako to ne vidite? Dajte malo izadjite iz tih svojih kutija neukosti i osvrnite se oko sebe....

Vidite kako se frajer iz tvrtke uSocial sjetio i zaradio 250 000 dolara? Siguran sam da njemu facebook nije glup.
__________________
Gdje ima volje, ima i nacina :-)
XeiX is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2009., 18:28   #123
Facebookov fijasko s postavkama privatnosti

http://www.hrsvijet.net/index.php?op...gija&Itemid=48
SomebodySomone is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2009., 22:57   #124
E ljudi, volio bih vas sve imati na facebooku. Moje ime je Mirko Maričić a dodat ću Ramzes između imena i prezimena da me lakše prepoznate, ako ništa na slici imam srednje dugu kosu s crvenim pramenom. Spojimo se svi alternativci i na facebooku!

Tamo redovno objavljujem svoje teme sa foruma ili neke bitne teme sa foruma od drugih autora isto tako pišem i stavljam linkove na razne informacije, slike i video. Pozz svima.
Ramzes13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2009., 14:07   #125
Quote:
SomebodySomone kaže: Pogledaj post
Facebookov fijasko s postavkama privatnosti

http://www.hrsvijet.net/index.php?op...gija&Itemid=48



pa da.. divne su te postavke za privatnost..

po novom ne mogu nikako zatvoriti popis grupa koima pripadam te stranica koe obožavam..što mislim nie mala stvar
ono recimo u opasnosti si po život, netko ti želi onešto baš nažao učiniti, i fino vidi da si učlanjen u nekakvo društvo, da obožavaš taj i taj noćni klub.. hello
ali eto glavno da mi ne vidi e-mail..

dakle da bi imala privatnost, moram izbrisati svoje članstvo u nečem što mi znači... jao koe pogodnosti...

ili recimo imam širom otvoren profil i želim ga zatvoriti... neke stvari jel ne mogu da se krunim , zid zatvorim te krenem na bilješke i video zapise, i ne, to ne mogu s jednim-dva klika.. nego svaki posebno..

i nisu kao fotografski albumi, da mogu na jednoj strani obavit sve te klikove, nego moram ulaziti i izlaziti u svaki posebno s primjerice sporim netom..
ili pa mogu jednostavno obrisati sve bilješke..da ih oni poznanici koima baš susret sa mnom i nije najugodnije iskustvo dana, jer eto općenito vole okretat glave poznanicima, ne bi to čitali, jer da tu ih zanimam.. dakle sve fino pobrišem da ti jadnici ne bi čitali (i ja bila jadnica skupa s njima)..
no zato sve i kad obrišem, ostaje fejsbuku

i sad, nisam toliki paranoik, no uzmimo situaciju da jednog dana netko ukrao tvoju ideju i ti imaš sredstva i prilike tužiti fejsbuk.. no nemožeš jer nemaš dokaza, naime pobrisao si svoju ideju pod svojim imenom, i ostavio je fejsbuku ..

jadno kako god da okreneš..

netko je gore u pravu, fejs je ustvari super, moćna stvar ako je znaš koristiti, a to izgleda kao i s forumom i sl.. nie u OSOBNE SVRHE.. postati ovisnik i u kakvoj virtualnoj "vezi" i "brineći oko (nemogućnosti ) postavki privatnosti"..
znači čisto usmejreno na posao,, a i tad paziti da nekako ne nahebeš..

šou program
malizia is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2009., 17:04   #126
Zašto ne mogu kompletno izbrisat svoj profil,sve informacije,slike itd??? Neugodno sam ostao iznenađen ponudom opcije deaktivacije računa i obavijesti da mogu bilo kad reaktivirat,koji k je to??? Ovo je kršenje ljudskih prava i privatnosti,ne znam što da kažem,počinjem se bojat napretka tehnologije sve više
Vicente is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2009., 17:51   #127
Quote:
Vicente kaže: Pogledaj post
Zašto ne mogu kompletno izbrisat svoj profil,sve informacije,slike itd??? Neugodno sam ostao iznenađen ponudom opcije deaktivacije računa i obavijesti da mogu bilo kad reaktivirat,koji k je to??? Ovo je kršenje ljudskih prava i privatnosti,ne znam što da kažem,počinjem se bojat napretka tehnologije sve više
ja bih prije rekao da ljudi trebaju pocet citati na kakve uvijete pristaju kad postaju dijelom necega, a ne se kasnije zalitit
__________________
がんばれ
Kronični Vlado is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2009., 21:18   #128
Quote:
Kronični Vlado kaže: Pogledaj post
ja bih prije rekao da ljudi trebaju pocet citati na kakve uvijete pristaju kad postaju dijelom necega, a ne se kasnije zalitit
Tako nije zanimljivo.
Bolje je dobrovoljno objaviti sve svoje osobne podatke, fotografije i snimke da budu vidljivi svima i onda kasnije vikati da si prevaren, da manipuliraju tobom, da je to urota i sl.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2009., 17:55   #129
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Tako nije zanimljivo.
Bolje je dobrovoljno objaviti sve svoje osobne podatke, fotografije i snimke da budu vidljivi svima i onda kasnije vikati da si prevaren, da manipuliraju tobom, da je to urota i sl.
Urota je sve to

Da, nije zanimljivo tako, u pravu si
Nitko se ne potrudi pročitati pravila prije ili bar informirati na netu prije nego opali online gomilu privatnih informacija i fotografija o sebi.
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2010., 13:02   #130
Quote:
Vicente kaže: Pogledaj post
Zašto ne mogu kompletno izbrisat svoj profil,sve informacije,slike itd??? Neugodno sam ostao iznenađen ponudom opcije deaktivacije računa i obavijesti da mogu bilo kad reaktivirat,koji k je to??? Ovo je kršenje ljudskih prava i privatnosti,ne znam što da kažem,počinjem se bojat napretka tehnologije sve više
možeš
http://www.facebook.com/help/contact...delete_account

kalei is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 02:25   #131
Cestitam sklopili smo pakt sa samim vragom
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
is_none is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:05.