Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas > Poljoprivreda

Poljoprivreda Kako privređivati plodovima zemlje

Pogledaj rezultate ankete: Koliko često konzumirate gljive bukovače?
više puta tjedno 0 0%
jednom tjedno 3 12.00%
jednom mjesečno 7 28.00%
jednom godišnje 9 36.00%
ne konzumiram gljive bukovače 6 24.00%
Glasovatelji: 25. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.12.2012., 12:19   #1
Gljive bukovače

Ukoliko ste ljubitelj gjiva, a poželjeli ste uzgojiti gljive bukovače za ručak u vlastitoj kući, bez previše muke i zezancije, došli ste na pravo mjesto.
Bavim se uzgojem gljiva bukovača i proizvodnjom supstrata za uzgoj bukovača.
Trenutni proizvodni kapacitet nije obilan (100-tinjak vreća tjedno), ali nije ni zanemariv i sa tim kapacitetom moguće je proizvoditi 200-300 kg gljiva tjedno.
Soj bukovača koji koristim je HK-35. To je vrlo zahvalan hibrid koji daje obilne urode i prekrasne gljive. Da bi se postigli izvrsni rezultati prinosa, što bi odgovaralo prinosu od 30% > , potrebno je imati idealne uvjete u uzgajalištu.

IDEALNI UVJETI SU:
1.temperatura: 15-18 C
2.vlaga: > 90 %
3.zrak: treba izmjeniti 150 m3 zraka u jednom satu po toni supstrata
4.svjetlost: potrebno je 8-10 sati danjeg svietla ( žarulja od 100 wat za 20 m2)

Za sve dodatne informacije slobodno se javite!
pleurotus sp is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2012., 22:53   #2
otkup gljiva bukovača

S obzirom na vrlo kvalitetan supstrat za uzgoj gljiva bukovača, otvara se mogućnost značajne proizvodnje bukovače pa molim da se jave svi zainteresirani za otkup svježe gljive, kako u Hrvatskoj tako i u inozemstvo. Mjesečni kapacitet bi bio od nekoliko tona.
Projekat će biti realiziran kroz nekoliko mjeseci.
pleurotus sp is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2012., 17:40   #3
Koja je cijena micelija
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2012., 21:11   #4
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Koja je cijena micelija
ne prodajem micelij, već inkubirani supstrat (mljevena pasterizirana slama pomješana sa micelijem bukovače i proraštena cca 3 tjedna).
jedna takva vreća od 20 kg dođe 60 kn. ako se uzima više od 30 vreća, onda je 50 kn
pleurotus sp is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2012., 22:01   #5
hvala
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2012., 18:39   #6
S obzirom da sam se svojevremeno bavio uzgojem bukovača, napiši čime ih prskaš i kolika je karenca tog sredstva.

Hvala.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2012., 14:20   #7
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
S obzirom da sam se svojevremeno bavio uzgojem bukovača, napiši čime ih prskaš i kolika je karenca tog sredstva.

Hvala.
Gljive se ne prskaju ničime. Dezinficira se prostor prije unošenja samog supstrata.
pleurotus sp is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2012., 09:41   #8
Aha.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2013., 16:49   #9
Quote:
pleurotus sp kaže: Pogledaj post
ne prodajem micelij, već inkubirani supstrat (mljevena pasterizirana slama pomješana sa micelijem bukovače i proraštena cca 3 tjedna).
jedna takva vreća od 20 kg dođe 60 kn. ako se uzima više od 30 vreća, onda je 50 kn
Može li se znati tvoja lokacija, zbog dostave? i još jedno pitanje: Kako uspiješ održavati vlažnost zraka tako visoku?
Vannessa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2013., 22:46   #10
tko otkupluje gljive bukovače?
VOLVO 940GL is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2016., 14:11   #11
Jeli moguće da nitko nije zainteresiran za bukovače?
ajajas is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2016., 07:46   #12
u kom smislu? evo ja sam zainteresirana volim ih jesti ...
bila bi presretna kada bi ih mogla uzgojiti za svoje potrebe ali se još nisam raspitala da shvatim mogu li to napraviti i imam li uvjete..
.da mi je samo par vreća hmmmm, pohane sa tartarom i zelenom salatom tko ne bi bio zainteresiran??
zarana is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2016., 09:33   #13
Quote:
zarana kaže: Pogledaj post
u kom smislu? evo ja sam zainteresirana volim ih jesti ...
bila bi presretna kada bi ih mogla uzgojiti za svoje potrebe ali se još nisam raspitala da shvatim mogu li to napraviti i imam li uvjete..
.da mi je samo par vreća hmmmm, pohane sa tartarom i zelenom salatom tko ne bi bio zainteresiran??
pa u biti možeš ih uzgojiti bez problema, samo ti treba micelij, kvalitetan i slama, plasticna vreca i pumpica s vodom za špricanje...
nema tu neke posebne filozofije i drame, moji su starci godinama doma na tavanu uzgajali bukovce, uvijek rodile ko mutave...
samo je problem naci kvalitetan micelij, prije 20g se kupovao negdje na mirogoju, plasticna boca (od mislim dvije litre al, nisam sigurna, morala bi pitati staru)...znam da se tu slamu pofurili vodom, hladno, izmiješali sa micelijem i ugurali u dvije pvc prozirne vrece...onda je to stajalo neko vrijeme, dok se slama nije prošarala mrežom, nakon toga se skidala vreca i uz pomoc one rucne prskalice održavala vlažnost...i, onda berba, bukovace na 1001 nacin u cijelom susjedstvu...
ak nađeš gdje kupiti kvalitetan micelij javi a, ja cu staru ispitati u detalje kako i šta
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2016., 11:45   #14
Quote:
tanita kaže: Pogledaj post
pa u biti možeš ih uzgojiti bez problema, samo ti treba micelij, kvalitetan i slama, plasticna vreca i pumpica s vodom za špricanje...
nema tu neke posebne filozofije i drame, moji su starci godinama doma na tavanu uzgajali bukovce, uvijek rodile ko mutave...
samo je problem naci kvalitetan micelij, prije 20g se kupovao negdje na mirogoju, plasticna boca (od mislim dvije litre al, nisam sigurna, morala bi pitati staru)...znam da se tu slamu pofurili vodom, hladno, izmiješali sa micelijem i ugurali u dvije pvc prozirne vrece...onda je to stajalo neko vrijeme, dok se slama nije prošarala mrežom, nakon toga se skidala vreca i uz pomoc one rucne prskalice održavala vlažnost...i, onda berba, bukovace na 1001 nacin u cijelom susjedstvu...
ak nađeš gdje kupiti kvalitetan micelij javi a, ja cu staru ispitati u detalje kako i šta
I jos malo poprskas Dursbanom da ne dolaze muhe i to je to
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2016., 12:48   #15
ma i mi smo jedne godine popunili podrum sa vrećama, samo sam rasprskivačem održavala vlažnost i zaista ih je bilo na izvoz, ali sada nemam tavan niti podrum...
garaža ili vrtna kućica? pitanje je sad..
i kad je najbolje vrijeme za nabavu vreća? mi smo tada kupili sve zajedno, ne posebno vreće, pa slamu pa micelij..
zarana is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2016., 12:21   #16
Najbolje vrijeme je definitivno proljeće.Naravno da ozbiljni proizvođaći se time bave kroz cijelu godinu.
Ljeti je potrebna dobra ventilacija , održavanje vlage i ne dozvoliti previsoku temperaturu, zimi suprotno, tako da je proljeće i eventualno sredina jeseni najbolje vrijeme za (podosta prirodan)rast gljiva bukovača.
duxi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2016., 10:48   #17
Pozdrav ekipa, može li mi netko reći kakva je trenutno situacija sa otkupom bukavača? Jeli plasman problematičan ili postoje otkupljivači? Hvala!
Davor_cro is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2016., 13:32   #18
Quote:
Davor_cro kaže: Pogledaj post
Pozdrav ekipa, može li mi netko reći kakva je trenutno situacija sa otkupom bukavača? Jeli plasman problematičan ili postoje otkupljivači? Hvala!
To registrirana proizvodnja ili u fušu?
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2016., 10:41   #19
Pa ja planiram pokrenuti OPG i išao bih i na veće količine, za sada pokušavam skupiti što više informacija! Hvala!
Davor_cro is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2016., 11:26   #20
Quote:
Davor_cro kaže: Pogledaj post
Pa ja planiram pokrenuti OPG i išao bih i na veće količine, za sada pokušavam skupiti što više informacija! Hvala!
Ako pokreneš OPG prodaješ gljive doma, na tržnici...uglavnom prodaja na malo.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:25.