Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.11.2016., 13:01   #1401
Poslao sam mail i anamnezu ducicu. Danas je dobar dan, ne boli me previse. Dali bi imalo smisla probati akupunkturu jer pise da može pomoči kod perifernih neuralgija?
Škugor is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2016., 23:05   #1402
Quote:
Škugor kaže: Pogledaj post
Poslao sam mail i anamnezu ducicu. Danas je dobar dan, ne boli me previse. Dali bi imalo smisla probati akupunkturu jer pise da može pomoči kod perifernih neuralgija?
Bi. Pod uvjetom da imaš nekoga tko zna što radi. Ako si u ZG, mogu ti poslati preporuku na PM. Ide na uputnicu, ali obećala sam toj doktorici da je neću javno reklamirati jer je krcata pacijenata.
__________________
If liberty means anything at all, it means the right to tell people what they do not want to hear.
George Orwell
Godiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2016., 12:22   #1403
Quote:
Godiva kaže: Pogledaj post
Bi. Pod uvjetom da imaš nekoga tko zna što radi. Ako si u ZG, mogu ti poslati preporuku na PM. Ide na uputnicu, ali obećala sam toj doktorici da je neću javno reklamirati jer je krcata pacijenata.
Godiva, može na PM, bio bih jako zahvalan.
Škugor is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2017., 20:31   #1404
Quote:
Škugor kaže: Pogledaj post
Godiva, može na PM, bio bih jako zahvalan.
i jesi riješia šta,ja ima osam mjeseci komplet sve pretrage.žari peče lijevo ispod rebara,izvadija krv 25 puta.izgubija snagu.gerb,gastritis,zavojit kolon a ja. ništa ne mogu.sve su to nagadanja,bol ne prestaje,uvijeg gladan,sve tablete probao nikakve pomoći.igrom slucaja otkrio maleni kavernom na mozgu i vratna kraljeznica pritiska dovod kisika i krv i mozak i nitko neče da dira a navodno od tog glavobolje i vrtoglavica,ajde mmozda ali bolovi.žarenje lijevo ispod rebara nikako riješiti .pa slezena pa nije slezena za poludit
zmajić is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 13:09   #1405
Bol desno od pupka 2-3-4cm

Znaci prije godinu dana u noci me probudila ostra bol desno nekih 3 - 4cm od pupka. Bila je to ostra jaka bol i kao da me groznica od nje ufatila, otisao se pomokriti i bol je lagano prestala (ne znam da li je prestalo zbog mokrenja). Od tada do danas nekoliko puta javlja mi se bol na istom mjestu ali ne tako jak, vise tup, u dubini koji traje nekoliko dana i prestane.
Prije 7 dana nakon popijenih antibiotika zbog grla, opet se javlja ista bol na istom mjestu desno od pupka, koja je skoro stalno prisutna, nekad malo se prosiri prema gore nekad prema dole ali je fokus desno od pupka. Pokusao sam sam sebe pritiskati savijati nogu ali ne reaguje na to.
Idem svojoj lijecnici a sestra me narucuje tek za 28.03. Razmisljam da je povezano sa rakom debelog crijeva (hipohondar odmah sve najgore) te idem logikom on u meni raste vise od godine, vec je narastao i suzava lumen crijeva i zbog toga boli. Idem privatno radim CEA marker, koji ako je rak veliki mora biti povisen. Pusac sam, gojazan imam 33 godine. Citam cea kod pusaca moze bit malo povisen, ali molim se da ili nije ili da je mnogo povisen zbog iscekivanja. Nalaz CEA uredan 0,41 a uredu do 3,nesto. Znam da ovaj nalaz neiskljucuje rak, ali ako ga imam nije ogroman, valjda. Sutra sam narucen na uzv abdomena, pa da vidim i to. Jel ko imao slican problem, bol, sta bi to moglo biti, crijeva, zuc, bubreg, rak nemam problema sa probavom, stolicom, mokrenjem osim sto nekad cujem da mi crijeva glasno rade
syntr is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 13:31   #1406
Mogući problemi s probavnim sustavom, za početak kreni s laganom dijetom (čaj, riža, slani štapići itd.) pa ćeš vidjeti ima li razlike.
__________________
H
hsfi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 13:49   #1407
Uzv abdomena ce pokazati sto je. Da je desno pod rebrenim lukom bila bi zuc, a ispod pupka negdje u razini gdje zene imaju jsjnike moze biti samo slijepo crijevo. Rekla bih prije da imas neki problem s probavom tj. iritabilan kolon.
Sanse da imas ca debelog crijeva su zanemarivo male posebno sto imas nizak marker i nemas druge tipicne simptome ( proljevi ili zatvor, nagao gubitak tezine, tamne i neuredne stolice).
Tvoj problem je gojazmost i vjerojatno ti od nje sve ide. Probaj se dovesti u red. Hodaj 10000 koraka dnevno i kroz mj.dana ces vidjeti bitnu razliku. Skini aplikaciju za brojanje koraka.
Btw.s obzirom na gojaznost, bez obzira na atipicno smjesten fokus boli, moguce je da imas i neki kamencic na zuci pa se nemoj iznenaditi.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 14:09   #1408
Bok,javljam se jer imam bol i lijevom dijelu abdomena točno iznad penisa,bol je jača na dodir te kad sjedim,onda pogotovo žari cijeli taj dio..te također mi je pogoršava nošenje traperica iako nisu uske,a smiri mi se kad ležim i ne nosim ništa..ali i tada je prisutna bol na dodir..odnosno prstima točno mogu napipat potkožno centar boli,

Bio sam na hitnoj u subotu,obavio sam manje više sve urološke preglede..prostata ok,testisi ok..bubrezi ok..urin dobar...crp 1,1,
međutim prije skoro mjesec dana sam bio doktora jer sam imao trombozu dorsalne vene penisa..koja se pojavila nemehaničkim djelovanjem ajmo reći sama do sebe...međutim nije bolna..ali dio iznad nje i lijevo jest...najveći problem je što ne znam kome se obratiti..kod kojeg doktora poći i što točno tražim..dali je to živac ili vena..ili nešto drugo..
bolno nije kod erekcije,kod pokreta nije bolno...kod dizanja tereta nije bolno..najviše kad sjedim i kad se nagnem..i još kad nosim traperice...bol i žarenje na maksimum..

od terapije sam samo uzeo voltaren čepiće i tad u krevetu me nije bolilo..čim sam se digao..evo ga...odonda uzimam samo kapi vražje kanđe harpagofit i ona mi to malo smiri ali to traje jako malo...svaka pomoć bi dobro došla...sutra ću ić kod doktora opće prakse..međutim polažem male nade u to..jer i na hitnoj su mi rekli kao da je sve uredu...s urološkog aspekta..i poslali me doma...najgore..što na poslu moram i sjedit i nosit traperice...
maniti is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 16:03   #1409
Odi abdominalnom kirurgu da vidi da slučajno nije kila jer ne mora biti vidljiva izvana. Vene su pak u nadležnosti vaskularnog kirurga. Sretno.
__________________
If liberty means anything at all, it means the right to tell people what they do not want to hear.
George Orwell
Godiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 18:36   #1410
Ma nisam ja stahovito gojazan, imam nekih 120kg na 1,90 visine pa ne izgleda strašno,ali stomak je velik
Evo i sada ta bol je tupa čak na trenutak kao da se spušta u prepone ili diže prema jetri...čak me malo probode i u leđima....konstantna je...valjda se nešto vidi sutra na uzv...ali ne znam, ako su crijeva, ništa se neće vidjeti...
Mislim da je slijepo, ipak bi ti bolovi bili malo jači, i niži...te možda bih imao i mučninu ili nešto...vidim sutra u 14.30
syntr is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 22:55   #1411
@syntr, dojavi nam, što kaže i stari dobri Rtg nativni abdomen, da ne bu bil kakav kamen, šoder i sl.
__________________
Apsolutni Pobjednik
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 10:13   #1412
Quote:
Godiva kaže: Pogledaj post
Odi abdominalnom kirurgu da vidi da slučajno nije kila jer ne mora biti vidljiva izvana. Vene su pak u nadležnosti vaskularnog kirurga. Sretno.
Da moguće da je kila..iako nema ništa vidjeti...ali simptomi su slicni..danas popodne idem...hvala Godiva,javim što bude
maniti is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 15:02   #1413
Evo mene sa uzv
Jetra masnija nije uvecana i nema fokalnih lezija. Pankreas ehogeniji, uredne forme i dijametara, nema fokalnih lezija. Slezena nije uvecana, homogena normoehogena, akcesorna slezena peomjera 23mm. Aorta abdominalis nije dilatirana. Zucna kesa presavijena eho slobodnog lumena. Holedohus slobodan. Vena porte primjerenog dijametra.
Oba bubrega urednog polozaja oblika i velicine. Parenhin bubrega ocuvane sirine. Parenhim bubrwga ocuvane sirine. Pijelokaliksni sistem oba bubrega naglasen, postupalan bez dilatacije. Mokracni mjehur eho slobodnog lumena bez eho znakova inflitrativnih i proliferativnih promjena. Prostata nije uvecana. Nema slobodne tecnosti u abdomenu.

Apendix atipicne pozicije, dijelom retrocekalan, vrhom usmjeren medijalno i kaudalno, inkomprsibilan, granicnog dijametra 6mm, dibeoznog zida u lumenu apensikoliti, po eho karakteristikama radi se o hronicnom apendicitisu, nema znakova akutne inflamacije.

Uglavnom sta sad da radim, da li ovo moze biti uzrok mojih bolova... Kako da se dokaze ovo stanje, da li sta se moze uraditi bez operacije
syntr is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 19:42   #1414
Pregled i konzultacija kirurga koji će donijeti odluku o daljnjim dijagnostičko-terapijskim postupcima
__________________
Apsolutni Pobjednik
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 19:47   #1415
Quote:
maniti kaže: Pogledaj post
Da moguće da je kila..iako nema ništa vidjeti...ali simptomi su slicni..danas popodne idem...hvala Godiva,javim što bude
Okultne kile znaju biti vrlo zeznuta stvar za dijagnosticiranje i rijetki abdominalni kirurzi ih znaju naći.
Na ovim prostorima imaš dr. Prettnera u Sloveniji, dr. Žuvelu u Beogradu i dr. Muschaweck u Minhenu koja je svjetski stručnjak za defekte trbušnog zida i preponskog kanala i može vrlo pouzdano isključiti kilu. Random abdominalni kirurg lako može biti pucanj u prazno jer je često neće moći naći. Ja sam potrošila dvije godine uzalud ih obilazeći.
__________________
If liberty means anything at all, it means the right to tell people what they do not want to hear.
George Orwell
Godiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 07:30   #1416
Pozdrav svima,
jučer popodne sam bila umorna pa sam legla i nakon 10-ak min probudila me bol u sredini abdomena, u području oko pupka. Bol je bila tupa i osjećala sam neko žarenje iznutra. Ustala sam i bol je prošla (gotovo potpuno) nakon cca pola sata. Noćas oko ponoći probudila me ista bol i do jutra nisam spavala. I sad me boli, malo manje, ali ne prestaje.
Je li to za odmah ići dr? Ili da čekam i promatram?
Hvala!
daria9372 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 09:30   #1417
Quote:
Godiva kaže: Pogledaj post
Okultne kile znaju biti vrlo zeznuta stvar za dijagnosticiranje i rijetki abdominalni kirurzi ih znaju naći.
Na ovim prostorima imaš dr. Prettnera u Sloveniji, dr. Žuvelu u Beogradu i dr. Muschaweck u Minhenu koja je svjetski stručnjak za defekte trbušnog zida i preponskog kanala i može vrlo pouzdano isključiti kilu. Random abdominalni kirurg lako može biti pucanj u prazno jer je često neće moći naći. Ja sam potrošila dvije godine uzalud ih obilazeći.

Bio sam kod lijecnice opće prakse i dade mi spasmex forte ko da zidu govorim...i naravno da mi nije ništa lakše od toga...danas opet idem da me uputi abdominalnog kirurgu..

s čim dijagnosticiraju najčešće ? pitam jer izgledno je da ću morat ić privatno.

Godiva da li si uzimala neku terapiju za ovo ? ili bar da ti olakša... ?
maniti is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 10:15   #1418
Quote:
daria9372 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,
jučer popodne sam bila umorna pa sam legla i nakon 10-ak min probudila me bol u sredini abdomena, u području oko pupka. Bol je bila tupa i osjećala sam neko žarenje iznutra. Ustala sam i bol je prošla (gotovo potpuno) nakon cca pola sata. Noćas oko ponoći probudila me ista bol i do jutra nisam spavala. I sad me boli, malo manje, ali ne prestaje.
Je li to za odmah ići dr? Ili da čekam i promatram?
Hvala!
da nadodam. pokušala sam malo odspavati, ali čim se umirim i legnem, bol je jača. kad sam ustala, oslabila je.
daria9372 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 13:24   #1419
Quote:
daria9372 kaže: Pogledaj post
da nadodam. pokušala sam malo odspavati, ali čim se umirim i legnem, bol je jača. kad sam ustala, oslabila je.
Odi do dr pa ćeš nakon pregleda biti mirnija.
__________________
H
hsfi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 12:30   #1420
Quote:
maniti kaže: Pogledaj post
Bio sam kod lijecnice opće prakse i dade mi spasmex forte ko da zidu govorim...i naravno da mi nije ništa lakše od toga...danas opet idem da me uputi abdominalnog kirurgu..

s čim dijagnosticiraju najčešće ? pitam jer izgledno je da ću morat ić privatno.

Godiva da li si uzimala neku terapiju za ovo ? ili bar da ti olakša... ?
Dijagnosticiraju ultrazvučnim i kliničkim pregledom, ali moraju zaista znati ih odraditi ako se radi o malim kilama.

Ako imaš kakvog dobrog fizioterapeuta, odi k njemu na 10 terapiha lasera i ultrazvuka. Meni je to značajno olakšalo bol do operacija.
__________________
If liberty means anything at all, it means the right to tell people what they do not want to hear.
George Orwell
Godiva is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:42.