Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.09.2009., 01:52   #1
Smeta li susjedima buka vašeg djeteta?

tražila sam temu ali nigdje nisam našla.
otvaram novu temu ponukana postom jedne forumašice (mislim da je alapača pisala al nisam sigurna) kako joj susjed lupa po plafonu jer se dijete probudilo u 4 ujutro
mi imamo isto jednog problematičnog susjeda, još nisam ni rodila a uspio nam je 3 puta u mjesec dana zvat muriju dok nije na kraju on platio globu za zvanje policije bez raazloga
uuglavnom, živimo u maloj zgradi, svega 9 stanova i problematičan je ovaj ispod nas. njemu svaki k smeta(austrijanac, naučen na mir i tišinu, ne daj bože poslije 10 sati da radi veš mašina i sl. ). a dijete ko dijete, hoda pa padne, pa baca svašta po podu, pa gura guralicu jednu, pa drugu, pa stolac, pa vrišti, plače... normalne stvari, jel. dosad nisu izravno prigovarali (jer znaju da bi ih mm zakopao žive u zemlju) ali sam čula neki dan izlazeći iz lifta opasku "ovo dijete non stop vrišti" . i znam da im smeta i da pizde i samo čekam kad će puknut i prosrat se. a onda će bit svega.

dakle, kakve vi susjede imate, stvaraju li vam probleme, prigovaraju li zbog buke i sl. ?
blablica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2009., 08:46   #2
ne stvaraju direktne probleme ali susjedi kraj nas smeta što često h. plače, vrišti, posebno sada kako je u toj nekoj ludoj fazi gdje mora sve biti po njenom...ona meni na indirektne načine upućuje signale npr. mi prolazimo, druga susjeda nešto komentira kako se h. lijepo smije na to ona druga "a ona većinom plaće, čudno da se sada smije"...jednom je mene meni jako drsko rekla da mi je h. (gdje stoje kolica) upljala zid čokoladom...poslje toga sam ja njoj "fino" odgovorila i nikad se više nije javila...to je onaj tip babe u mirovini sa pudnlicom, mislim da je sve jasno ....
što meni smeta je npr. što moram često h. popustiti i pustit joj njenu volju jer mislim si da smeta susjedila kad mi vrišti pola sata jer hoće svoju volju nametnuti
__________________
H. 29.08.2007. - L. 12.03.2011.
blond lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2009., 08:58   #3
vjerovatno se uskoro selimo i gledat ću malo, pitati kakvi su ljudi u zgradi, dali su većinom penzići ili ljudi sa djecom, mislim da ipak ljudi koji imaju svoju djecu bolje svaćaju kad djeca plaču
__________________
H. 29.08.2007. - L. 12.03.2011.
blond lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2009., 10:52   #4
Naši susjedi su i naši vršnjaci koji imaju bebu mlađu 8 dana od mog Borne tako da nema nikakvih problema Nekad se znamo sresti u koje doba noći kad klince napokon uspavamo i onda tako ćavrljati i pizditi kako nam klinci ne spavaju...he he
A susjedi s druge strane vjerojatno pizde zbog dreke u 3 ujutro,ali nam ne smiju ništa reći...bilo je problema s njima prije,kad sam još bila trudna,a nakon što sam rodila je bila jedna veeelika pizdarija jer je ta susjeda moje,tj.Bornino rublje i odjeću špricala otrovom za korov dok se sušilo vani Da nije došla jedna žena i vidjela to,ja ne bih ni znala i bojim se pomisliti šta bi bilo onda
Ali kad se to dogodilo dali smo im do znanja da ima i luđih nego što su oni (2 babe,mama i kći s dvoje maloljetne djece;mama luda,a kći alkoholičarka) i od tada ne smiju ni pisnit
tina06 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2009., 11:08   #5
Nemogu jednostavno naci rijeci da opisem koliko me nije briga da nekome smeta njen plac.
Inace, susjedi iznad nas imaju 3 djece, 5, 7, 9 godina. Moja mala se i ne cuje pored njih, koliko god da urlala.

Salu na stranu, naravno da cu ju uciti da nije pristojno urlati po stengama, bacati po podu igracke koje lupaju i tako dalje, ali to ce jos dosta pricekati.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2009., 11:31   #6
u našoj zgradi je samo 7 stanova, a tek su 3 useljena.

s time da jedni susjedi imaju klinca od 2,5 godine i jasno im je kako je to s malom bebom. drugi susjed je 2 kata iznad nas pa mislim da nema šanse da nas čuje.

baš sam ih pitala jel čuju M kad se dere, pa su rekli da se ništa ne čuje i da su pomislili da smo možda odselili kako je tiho.


vidjet ćemo jel će tako pričati kad mu počnu rasti zubi
__________________
All I ever wanted, all I ever needed is here in my arms...
marcipanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2009., 11:33   #7
Ljudi su stvarno grozni iako su i oni vjerojtno imali djecu ali sad bi ipak malo mira

Špricanje robice otrovom pa udavila bih je golim rukama

Mi živimo u kući ali me ipak frka kad zaurla usred noći, valjda da ljudi ne pomisle da ga maltretiramo iako su su nam daleko nije mi svejedno Hvala bogu dolazi zima pa ćemo prozore zatvarati
__________________
:) x 3 = moj cijeli svijet
svastamorac is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2009., 11:33   #8
e da mm susjedi kazu da im smeta bebin plac, najblaze receno, stjerala bi ih u 3pm!!!!Nezamislivo mi je nekulturan takav komentar....po tome ne bi smjeli imati uopce djecu da ne bi nekom smetali jer svako dijete bar nekad zaplace (ova moja hvala Bogu rijetko) ili baci nesto na pod....a meni iskreno jako smetaju susjedna djeca kako se tocno u vrijeme kad moja spava svojih bijednih sat vremena na dan pored citavog kvarta deru bas ispod prozora i probude je....ali bas iz istih razloga ne kazem nista jer sta sad - djeca ko djeca, moraju se igrati, ne moze svijet stat jer moja bebica spava.....tolerancija je glavna stvar kad zivis u zgradi
__________________
Živ-živ! :)!
Usvojimo dijete na daljinu i pomozimo Africi!
cukerino77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2009., 11:49   #9
nisu mi izravno rekli da "ovo dijete stalno vrišti" već sam čula kroz vrata kad sam išla u lift. a moja fakat voli vrištat, al od sreće da su rekli izravno, čuli bi me.
netko je napisao "učit ću dijete da ne baca stvari po podu" , ma ok, učim i ja, al evo primjer - moja upravo naterava lopticu po stanu, a u ruci drži onu drvenu kocku. i sad, kad padne, past će i kocka. a to se čuje. i tak x puta jer nema mira i stalno zuji negdje s nečim u ruci. a ne pada mi na pamet uzet joj to jer se igra s tim.

inače, znate ono kad ulazite u zgardu s kolicima pa ak ide susjed prije vas pridržat će vam vrata. e, pa ovaj moj jedini koji to ne radi. dapače, neki mi dan zatvorio vrata pred nosom ja idem, snimim njega s druge strane dolazi, vadi ključeve, ja se požurim s kolicima a ovaj ni 5 ni 6 nego zalupi vratima reko, baš vam hvala. šupak.
blablica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2009., 11:52   #10
Mi živimo u kući... i reko bi čovjek da nećemo imati problema sa susjedima jer u principu, dosta su udaljeni od nas. Pa ipak, kad je S. imao mjesec dana, susjeda mi je poručila preko mm-ove bake da bi trebala otfurati Svena doktoru jer se zdrava djeca ne plaču tako i toliko i da vjerojatno ima upalu uha.
Ja se povodim onim, ko ima posla u životu, neće ni primjećivati takve stvari, a oni koji se nemaju čime baviti, sigurno će jedva čekati najmanji kme, da mogu reagirati .
__________________
04.10.2008.
Grown-ups never understand anything by themselves, and it is tiresome for children to be always and forever explaining things to them. I have lived a great deal among grown-ups. I have seen them intimately, close at hand. And that hasn’t much improved my opinion of them.
ivana2904 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2009., 11:53   #11
Quote:
blablica kaže: Pogledaj post
inače, znate ono kad ulazite u zgardu s kolicima pa ak ide susjed prije vas pridržat će vam vrata. e, pa ovaj moj jedini koji to ne radi. dapače, neki mi dan zatvorio vrata pred nosom ja idem, snimim njega s druge strane dolazi, vadi ključeve, ja se požurim s kolicima a ovaj ni 5 ni 6 nego zalupi vratima reko, baš vam hvala. šupak.
to je nekulturno smeće! austrijska pizda... bitno da smo mi "nekultruni i primitivni balkanci"...

meni susjed trči da mi otvori vrata i pomogne s kolicima
__________________
All I ever wanted, all I ever needed is here in my arms...
marcipanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2009., 11:53   #12
Quote:
cukerino77 kaže: Pogledaj post
e da mm susjedi kazu da im smeta bebin plac, najblaze receno, stjerala bi ih u 3pm!!!!Nezamislivo mi je nekulturan takav komentar....po tome ne bi smjeli imati uopce djecu da ne bi nekom smetali jer svako dijete bar nekad zaplace (ova moja hvala Bogu rijetko) ili baci nesto na pod....a meni iskreno jako smetaju susjedna djeca kako se tocno u vrijeme kad moja spava svojih bijednih sat vremena na dan pored citavog kvarta deru bas ispod prozora i probude je....ali bas iz istih razloga ne kazem nista jer sta sad - djeca ko djeca, moraju se igrati, ne moze svijet stat jer moja bebica spava.....tolerancija je glavna stvar kad zivis u zgradi
ovo je i kod mene problem (nije stan,zajedničko dvorište). susjedin mali je dijete koje urla 0-24. ok,jebe mi se.žao mi jedino susjeda koji žive do njih.ali,kad izlaze van,moraju mi proći pored prozora.ako moj spava svojih bijednih 20 min,brže bolje zatvaram prozore.i onda baba odvede malog u hodnik da tamo čekaju mater (nije da ju mogu čekati pred svojom kućom ili na ulici) i onda mali skače sa stepenica na lim,urla iz petnih žila,baba se nadvikuje s njim (ne dao Bog da mu kaže nemoj vikati,tu ima beba) i sl...svaki put mi malog probude. tako znaju nekda u pola 12 navečer dolaziti iz grada,kasno,mir i tišina,prozor mi otvoren da ima zraka u kući,kad evo ti njih.ali nikad u ovih 7 mj koliko je mali s nama nije nitko rekao nemoj vikati,to nije lijepo ni ništa takvog
__________________
#nedamise
Aeon+ is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2009., 12:04   #13
Quote:
blablica kaže: Pogledaj post
nisu mi izravno rekli da "ovo dijete stalno vrišti" već sam čula kroz vrata kad sam išla u lift. a moja fakat voli vrištat, al od sreće da su rekli izravno, čuli bi me.
netko je napisao "učit ću dijete da ne baca stvari po podu" , ma ok, učim i ja, al evo primjer - moja upravo naterava lopticu po stanu, a u ruci drži onu drvenu kocku. i sad, kad padne, past će i kocka. a to se čuje. i tak x puta jer nema mira i stalno zuji negdje s nečim u ruci. a ne pada mi na pamet uzet joj to jer se igra s tim.

.
To se odnosilo na stariju djecu. Npr, moji susjedi iznad nisu objasnili svojim klincima da nije u redu koturat bogtepitajsto u 11 navecer po podu.
I da nije pristojno vristati u 7 ujutro po stengama.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2009., 13:11   #14
nemamo problema sa susjedima,a mali se dobro navrištao 2,3 noći. Inače nam je zvučna izolacija katastrofa pa čujem susjede kako pričaju,mogu misliti kako oni čuju njegovo vrištanje.

Zato sam se bila u čudu kad smo bili na otoku. Ono,malo mjesto nije turističko,ali je zato veća buka nego tu u gradu. Djeca od 9,10 godina se igraju i deru se do ponoći,čak i dulje.
Stariji ljudi se dižu okjo 6 pa bez problema se deru na ulici,nama ispod prozora.
Nema kod njih kućnog reda i mira
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2009., 15:26   #15
Nemam takvih problema... ispod mene je podrum.. pored mene žena koju sam neki dan vidjela prvi put od kad živim ovdje (5 god).. iznad mene 2 penzića koji su nam radili probleme dok nisam ni trudna bila a kamoli dijete imala... onda je mm otišao i lupao im malo čekićem po vratima... od tada su med i mlijeko.. čak su nam i poklon za vjenčanje donijeli kad smo se ženili... za malog se ništa ne žale... kad je imao grčeve susjed je rekao kako ga čuje al Bože m oj djeca nekad i plaču i još je rekao ga mu žena govori da bi ga htjela čut al ne može jer je nagluha... eto koja promjena.. prije su pizdli dok smo gledali telku a sad ne pizde na vrištanje i urlanje... eh šta čekić radi...
Čokolada07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2009., 15:57   #16
Pretpostavljam da smeta,ali bože moj, beba je beba, nema šanse da ju se ne čuje i oni to shvaćaju, jer ja sam se više puta ispričavala za buku i plač i vriskanje, a oni su samo rekli da znaju oni što su djeca i koliko glasni mogu biti.
Zaista imamo super susjede i nitko mi nikada ničime nije dao do znanja da smo glasni ili da ih nerviramo ili da im smetamo, ali možda je razlog to što na svakom od 4 kata ima jedna beba do godine dana pa valjda su se pomirili sa situacijom , jer zaista ponekad se zna desit da i dvoje troje odjednom plače i to je onda zaista za poludit, zvoni cjelo stubište.
Stoga svaka im čast na strpljenju i razumjevanju!
Ali usprkos tome što su normalni i razumni zaista se trudim stalno učiti maloga da ne lupa, da ne baca stvari, ne dajem mu navečer da lupa loncima ili nečime po podu, mislim da je bitno bar uvečer utjecati da djete ne radi buku, a tokom dana,bože moj, to je normalno...dijete je ipak djete i mora se igrati i istraživati.
__________________
Everything happens for a reason...
luna_lana is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2009., 16:07   #17
Dokle god ću imati preko puta zgrade neku ludu babu koja urla svoje lamentacije od ranog jutra, a njen susjed se dere "odjebi", mene baš briga jel im smeta.
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2009., 19:43   #18
Ja nisam mama, ali imam puno mlađeg brata, bratića i sestrićnu. Živimo u kući na 3 kata, i da često mi je znalo smetati kada su se derali, plakali, ili samo "igrali" jer je znalo biti stvarno prebučno, a ja spremala ispite. Ubijte me sad.
Rachellina is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2009., 20:10   #19
Quote:
Rachellina kaže: Pogledaj post
Ja nisam mama, ali imam puno mlađeg brata, bratića i sestrićnu. Živimo u kući na 3 kata, i da često mi je znalo smetati kada su se derali, plakali, ili samo "igrali" jer je znalo biti stvarno prebučno, a ja spremala ispite. Ubijte me sad.
Normalno da ti smeta. Smetaju i mene susjedi, i klinci u naselju, i kamion cistoce u subotu i sunce i ......
Ali poanta je da neces ici lupati susjedima jer beba place niti ces predbacivati roditeljima iza ledja.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2009., 21:39   #20
u našem ulazu u zgradi je 6 stanova.......
nemamo problema s nikim od stanara.....znali su neki samo reći da su je čuli svega 1-2 ikada da plače i da se čude kak je to dobra beba bila..a to uopće nije tak bilo..plakala je u početku puno al valjda je dobra izolacija

...mi smo na najvišem katu..ispod nas je obitelj sa jednim tinejđerom koji JAKO pušta muziku..često ima partyje da mi doslovno al doslovno čujemo svaku pjesmu ko da nam rado svira u sobi..al nama to uopće ne smeta jer i mi znamo tako slušat radio i nitko se ne buni..:
nama se oni stalno ispričavaju radi sina i muzike a stvarno ne trebaju jer nam ne smeta i s druge strane vjerujem da onda ni njima ne smeta naša muzika...

jedino što ne znam kako se čuje kad je netko iznad tebe jer mi nemam gore nikoga da nam banči ..pa ne znam da li smo inače bučni..odnosno KOLIKO se čuje padanje, lupanje, vika i sl...
viš to ću ih morat jednom pitat.
a opet oni često rade..ili negdje putuju..ni nas nema doma previše...pa vjerujem da im nema što smetat previše.
__________________
neću potpis
m@m@ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:09.