Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.08.2008., 20:12   #1
Konstelacije

Bert Hellinger navodi se kao otac konstelacija.

http://www.hellinger.com/internation...sh/index.shtml

Zanima me jel' bio netko i kakva su iskustva?
__________________
Trijumf je odricanje od uspjeha. Tko trijumfira, gubi.
Dragonfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2008., 22:43   #2
Bila je moja frendica na konstelacijama kod Branke Devčić na Srebrnjaku. Ne znam da li je to isto to na što si ti mislila/o
Bila je zadovoljna.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2008., 22:47   #3
Iskreno, tek sam nedavno upoznata da to postoji. Ne znam ni tko to drži, ni o čemu se točno radi pa me zanimaju iskustva ljudi. Sve je dobrodošlo!
__________________
Trijumf je odricanje od uspjeha. Tko trijumfira, gubi.
Dragonfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2009., 01:53   #4
Poredak u ljubavi

Jeli tko cuo sto o Bert Hellingeru i njegovoj metodi?
Neka vrsta moderne Psihoanalize ili tako sto...

pozdrav ornit
ornit is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2009., 13:57   #5
Sistemske konstelacije. Radi ih nekoliko ljudi u Zagrebu. Moja iskustva su nadasve pozitivna.
__________________
Trijumf je odricanje od uspjeha. Tko trijumfira, gubi.
Dragonfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2009., 23:10   #6
Quote:
Dragonfly kaže: Pogledaj post
Sistemske konstelacije. Radi ih nekoliko ljudi u Zagrebu. Moja iskustva su nadasve pozitivna.
Možes li sto konkretnije napisati o svojim iskustvima?
Tko to i u kakvom okviru radi u Zagrebu?


Lijep pozdrav
ornit
ornit is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2009., 22:50   #7
Quote:
ornit kaže: Pogledaj post
Možes li sto konkretnije napisati o svojim iskustvima?
Tko to i u kakvom okviru radi u Zagrebu?


Lijep pozdrav
ornit
Opisivati svoja vlastita iskustva je prilično nezahvalno jer to već zadire u temu osobnog.

U Zagrebu znam dvoje ljudi koji to rade (možda ih ima i više, ali je meni to nepoznato): Branka Devčić i Vedran Kraljeta, a Vedran je učio od Hellingera.

__________________
Trijumf je odricanje od uspjeha. Tko trijumfira, gubi.
Dragonfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2009., 09:41   #8
Jesi li ti citala Bert Hellingera? Imam sve njegove knjige, no ne usudjujem se i to probati.
jer je to prilicno rizicno, on nakon takvog jednog seminara ne prati vise ljude i prepusta ih sasvim sudbini pa se onda osoba osjeca kao na brisanom prostoru.
Nisam mislila da o detaljima pises nego kako se ta metoda odrazava na pojedine slucajeve?
Hvala ti na odgovoru u svakom slucaju
Lijep pozdrav
ornit
ornit is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2009., 10:05   #9
Quote:
ornit kaže: Pogledaj post
Jesi li ti citala Bert Hellingera? Imam sve njegove knjige, no ne usudjujem se i to probati.
jer je to prilicno rizicno, on nakon takvog jednog seminara ne prati vise ljude i prepusta ih sasvim sudbini pa se onda osoba osjeca kao na brisanom prostoru.
Nisam mislila da o detaljima pises nego kako se ta metoda odrazava na pojedine slucajeve?
Hvala ti na odgovoru u svakom slucaju
Lijep pozdrav
ornit
Jesam, čitala sam Berta.

Rizično?

Iza sebe imam nekoliko konstelacija kod njegovog učenika i u tome nema ničeg rizičnog.

"Rizično" je samo to što razbiješ neke vlastite iluzije ili brije o pojedinom problemu ili samom sebi što zna biti malo, hm, pa bolno .

Tipa, umisliš si da si manekenka i onda dođeš na konstelacije i vidiš pravo stanje stvari: da si zapravo žena koja ima 30 kg viška.
No, što je rizično u tome kada vidiš kako stvari uistinu stoje?
Nakon te spoznaje lijepo kreneš na dijetu. Umjesto da i dalje živiš u uvjerenju kako si manekenka. Nadam se da razumiješ što želim reći.

Konstelacije se ne rade "na silu" - drugim riječima, ako se netko kao ti ne usudi, neće ni raditi osobne konstelacije i to je to.

Što se mene tiče i što se tiče ljudi koji sudjeluju na konstelacijama, jedino što mogu reći jest da nam je svima život postao kvalitetniji.
__________________
Trijumf je odricanje od uspjeha. Tko trijumfira, gubi.
Dragonfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2009., 10:27   #10
Hmmm...

Znas, poznajem osobu koja se nakon takve jedne konstelacije ubila.
sad se pitam dali je to stvarno bilo potrebno i kome je to donelo neko dobro?
Nisam protivnik te metode, citala sam i Miltona Eriksona i Virginiju Satir a na toj osnovici je i Ivan Boszormeny Nagy napisao svoju knjigu "Unsichtbare Bindungen"...
Mislim da je Bert Hellinger samo to upotrijebio i dodao tomu svoja iskustva jer je bio katolicki svecenik i ispovjednik i sve te slucajeve koje se ponavljaju u jednoj obitelji biljezio... i pratio
U svakom slucaju postala sam opreznija tek nakon ovog suicida za koji sam saznala...
ornit is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2009., 10:42   #11
Quote:
ornit kaže: Pogledaj post
Hmmm...

Znas, poznajem osobu koja se nakon takve jedne konstelacije ubila.
sad se pitam dali je to stvarno bilo potrebno i kome je to donelo neko dobro?
Nisam protivnik te metode, citala sam i Miltona Eriksona i Virginiju Satir a na toj osnovici je i Ivan Boszormeny Nagy napisao svoju knjigu "Unsichtbare Bindungen"...
Mislim da je Bert Hellinger samo to upotrijebio i dodao tomu svoja iskustva jer je bio katolicki svecenik i ispovjednik i sve te slucajeve koje se ponavljaju u jednoj obitelji biljezio... i pratio
U svakom slucaju postala sam opreznija tek nakon ovog suicida za koji sam saznala...
Čekaj, poznaješ osobu koja se nakon konstelacije ubila ili si saznala da se neka osoba ubila nakon konstelacije?

Meni kao polazniku konstelacija je to pa smiješno - pod time mislim da se netko ubio zbog konstelacija.

Osim toga, znam da svakojake priče kruže o Hellingeru, između ostalog i ta o samoubojstvu, no jedino i isključivo o tebi i tvojoj spremnosti ovisi hoćeš li ili nećeš otići na konstelacije.

I tako je sa svima. Zato to jest poredak ljubavi. Nitko ne radi ništa za što nije spreman i što nije njegova sudbina. I za sve i svakog se ima poštovanja.

Zato i ne volim pretjerano pričati o konstelacijama jer uvijek nailaziš na ovakve priče poput tvoje: netko se ubio, jel to opasno, jel to rizično i onda se to sve pretvori u markove konake od nemila do netraga. Puko teoretiziranje.

Na svoje prve konstelacije sam otišla iz čistog poriva da nisam ni znala tko je Hellinger. Ono što se tamo odigralo i ono što se odigralo nakon toga u mom osobnom životu i sve prekrasne promjene samo su mi potvrdile da sam došla na za sebe pravo mjesto. Poslije toga sam pročitala dvije knjige od Hellingera i nešto malo o njegovom životu. A to sve je nebitno i suvišno.

Tako se ne osjećam samo ja, nego gotovo svi polaznici.
Zato, manje knjiga, više iskustava.

Drugim riječima, imaš li poriva otići na konstelacije odi, nemaš li, najbolje ti je da o tome ni ne razmišljaš, a još manje raspravljaš. Jer raspravljati o nečemu takvomu na temelju teorija i knjiga te tuđih iskustava nema smisla, a to ti postane kristalno jasno tek onda kada se jednom nađeš tamo na licu mjesta.

Lijep pozdrav!
__________________
Trijumf je odricanje od uspjeha. Tko trijumfira, gubi.

Zadnje uređivanje Dragonfly : 21.04.2009. at 10:50.
Dragonfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2009., 11:27   #12
Quote:
Dragonfly kaže: Pogledaj post
Čekaj, poznaješ osobu koja se nakon konstelacije ubila ili si saznala da se neka osoba ubila nakon konstelacije?

Meni kao polazniku konstelacija je to pa smiješno - pod time mislim da se netko ubio zbog konstelacija.

Osim toga, znam da svakojake priče kruže o Hellingeru, između ostalog i ta o samoubojstvu, no jedino i isključivo o tebi i tvojoj spremnosti ovisi hoćeš li ili nećeš otići na konstelacije.

I tako je sa svima. Zato to jest poredak ljubavi. Nitko ne radi ništa za što nije spreman i što nije njegova sudbina. I za sve i svakog se ima poštovanja.

Zato i ne volim pretjerano pričati o konstelacijama jer uvijek nailaziš na ovakve priče poput tvoje: netko se ubio, jel to opasno, jel to rizično i onda se to sve pretvori u markove konake od nemila do netraga. Puko teoretiziranje.

Na svoje prve konstelacije sam otišla iz čistog poriva da nisam ni znala tko je Hellinger. Ono što se tamo odigralo i ono što se odigralo nakon toga u mom osobnom životu i sve prekrasne promjene samo su mi potvrdile da sam došla na za sebe pravo mjesto. Poslije toga sam pročitala dvije knjige od Hellingera i nešto malo o njegovom životu. A to sve je nebitno i suvišno.

Tako se ne osjećam samo ja, nego gotovo svi polaznici.
Zato, manje knjiga, više iskustava.

Drugim riječima, imaš li poriva otići na konstelacije odi, nemaš li, najbolje ti je da o tome ni ne razmišljaš, a još manje raspravljaš. Jer raspravljati o nečemu takvomu na temelju teorija i knjiga te tuđih iskustava nema smisla, a to ti postane kristalno jasno tek onda kada se jednom nađeš tamo na licu mjesta.

Lijep pozdrav!

Poznavala sam tu osobu dobro, a i cijelu obitelj takodjer.
Ne znam dali je to bilo bas zbog konstelacije i Hellingera ili bi se to svejedno dogodio, no cinjenica je da se nakon toga mnogo sta pogorsalo i ta obitelj je puno nesretnija...
E sad dali zbog toga ili neovisno od toga to ne znam u svakom slucaju puno pomoci nije bilo.
Nemoj se odmah ljutiti to je bila samo razmjena razmisljanja cisto informativno.
Mislim da se treba uvjek no ste se nesto poduzme prije informirati.

Lijep pozdrav i tebi i hvala na odgovoru.
ornit
ornit is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2009., 12:22   #13
Quote:
ornit kaže: Pogledaj post
Poznavala sam tu osobu dobro, a i cijelu obitelj takodjer.
Ne znam dali je to bilo bas zbog konstelacije i Hellingera ili bi se to svejedno dogodio, no cinjenica je da se nakon toga mnogo sta pogorsalo i ta obitelj je puno nesretnija...
E sad dali zbog toga ili neovisno od toga to ne znam u svakom slucaju puno pomoci nije bilo.
Nemoj se odmah ljutiti to je bila samo razmjena razmisljanja cisto informativno.
Mislim da se treba uvjek no ste se nesto poduzme prije informirati.

Lijep pozdrav i tebi i hvala na odgovoru.
ornit
Nije mi samo bilo jasno da li poznaješ tu osobu jer si prvo napisala da ju poznaješ, a onda da si čula o tom suicidu. Tako da sam načas ostala zbunjena.

Pa sasvim je razumljivo da je obitelj puno nesretnija - zar tvoja ne bi bila da vam se unutar obiteljskog kruga dogodi samoubojstvo? U mojoj se također dogodilo i nitko nakon toga baš nije skakao od sreće, osobito direktno upleteni.

Ma ne ljutim se, nego ima gomila priča svakojakih koje se onda plasiraju kao plauzibilne na temelju rekla kazala pročitala.
Čovjek treba itekako biti kritički nastorjen u pogledu bilo čega, ali i dovoljno otvoren da sam donese vlastitu prosudbu, a to je moguće u ovakvim situacijama samo na temelju vlastitog doživljaja i iskustva.

Zato velim lijepo, onaj koga konstelacije zanimaju, neka lijepo dođe na jedne, pogleda (nadam se da ti je poznato da ne moraš uopće raditi svoje konstelacije, nego na početku možeš samo promatrati i biti u ulozi reprezenta, a ne moraš ni to) i onda donese svoj vlastiti sud.
__________________
Trijumf je odricanje od uspjeha. Tko trijumfira, gubi.
Dragonfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2009., 15:41   #14
Quote:
ornit kaže: Pogledaj post
Nisam protivnik te metode, citala sam i Miltona Eriksona i Virginiju Satir a na toj osnovici je i Ivan Boszormeny Nagy napisao svoju knjigu "Unsichtbare Bindungen"...
Mislim da je Bert Hellinger samo to upotrijebio i dodao tomu svoja iskustva jer je bio katolicki svecenik i ispovjednik i sve te slucajeve koje se ponavljaju u jednoj obitelji biljezio... i pratio
I dobro si shvatila: ništa on nova pod nebeskom kapom nije otkrio.
Čovjek je bio 20 g. katolički misionar unutar plemena Zulu i tamo pratio njihovu grupnu dinamiku i gledao na svoje oči kako u jednoj zajednici funkcionira poredak grupe i hijerarhija, vratio se kući, skinuo mantiju, upoznao se s psihoanalizom, NLP-om, gestalt terapijom, transakcijskom analizom, odradio devetomjesečni body work u Americi i osmislio svoj sustav obiteljskih konstelacija.
Tko god je čitao "Polje", otprilike će shvatiti na kojem principu "rade" obiteljske konstelacije.
Eto, to je ono "suho".
Kad se ode na knstelacije, onda se na vlastitoj koži iskusi kako to nepogrešivo "radi" i to bez iznimke. I to je onaj najvredniji dio.
__________________
Trijumf je odricanje od uspjeha. Tko trijumfira, gubi.
Dragonfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2009., 17:46   #15
"Našom savjesti smo povezani za skupinu ljudi u kojoj smo rođeni. Ovakva izjava će možda izgledati isprva malo nastrana. Ipak, ako ne osjećamo vrpcu koja nas povezuje s članovima obitelji, ili je možda samo rijetko osjetimo, to još uvijek ne znači da ona ne postoji." Čak i s ljudima čije nam je postojanje potpuno nepoznato može biti duboka povezanost.
Jako interesantno no ipak zasada sam jos u fazi informiranja, moze biti da Guntard Weber bude imao neki seminar, onda cu se obavezno prijaviti...
lijep pozdrav
ornit
ornit is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2009., 09:07   #16
Quote:
ornit kaže: Pogledaj post
Hmmm...

Znas, poznajem osobu koja se nakon takve jedne konstelacije ubila.
sad se pitam dali je to stvarno bilo potrebno i kome je to donelo neko dobro?
Nisam protivnik te metode, citala sam i Miltona Eriksona i Virginiju Satir a na toj osnovici je i Ivan Boszormeny Nagy napisao svoju knjigu "Unsichtbare Bindungen"...
Mislim da je Bert Hellinger samo to upotrijebio i dodao tomu svoja iskustva jer je bio katolicki svecenik i ispovjednik i sve te slucajeve koje se ponavljaju u jednoj obitelji biljezio... i pratio
U svakom slucaju postala sam opreznija tek nakon ovog suicida za koji sam saznala...
Aha, ovo me podsjeća na one priče o tripovima i letenjima s balkona

Čovjek koji postavlja konstelaciju, ma i sudjeluje uopće vrlo vjerojatno nema direktan poriv i namjeru da se ubije. Ako i ima, to je vjerojatno postojalo i ranije, i izašlo bi van bez obzira na konstelacije.

Quote:
ornit kaže: Pogledaj post
"Našom savjesti smo povezani za skupinu ljudi u kojoj smo rođeni. Ovakva izjava će možda izgledati isprva malo nastrana. Ipak, ako ne osjećamo vrpcu koja nas povezuje s članovima obitelji, ili je možda samo rijetko osjetimo, to još uvijek ne znači da ona ne postoji." Čak i s ljudima čije nam je postojanje potpuno nepoznato može biti duboka povezanost.
Jako interesantno no ipak zasada sam jos u fazi informiranja, moze biti da Guntard Weber bude imao neki seminar, onda cu se obavezno prijaviti...
lijep pozdrav
ornit
Ovakvima poput tebe, koji toliko grebu a nikako da krenu, nije još vrijeme za to. Mislim, i to je okej
Ja sam grebala pola godine, i otišla sam u pravom trenutku. I dobro sam napravila.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2009., 18:43   #17
Quote:
Dragonfly kaže: Pogledaj post
Sistemske konstelacije. Radi ih nekoliko ljudi u Zagrebu. Moja iskustva su nadasve pozitivna.
Jel možeš, pliz, malo to podrobnije objasniti za nas koji ovdje prvi put za to čujemo? Šta se točno radi na tom seminaru? Koliko traje? Koliko košta?
nicole76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2009., 23:22   #18
procito sam sve postove od prvog do zanjeg na ovoj temi i nisam nigdije nasao opis:

link na tu temu ?
ni sta je to uopce ?
niti za sta je to namjenjeno ?
a ni na kraju kako to funkcionira?

pa kad pisete o nekoj temi dajte par osnovnih podataka da se mozemo bar osnovno informirati
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2009., 11:34   #19
Ja uopće ne znam je li ovo pravi pdf za to

Konstelacije nisu direktno usmjerene na liječenje, barem ih ja tako ne vidim.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2009., 14:52   #20
http://www.hellinger.com/
__________________
Trijumf je odricanje od uspjeha. Tko trijumfira, gubi.
Dragonfly is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:00.