Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.04.2012., 18:42   #461
Evo malo statistike, kad se već govori o nuklearkama. Podaci su iz 2003 ali otad se situacija nije bitno promijenila. Najviše struje iz nuklearki dobiva Litva pa onda Francuska:

http://www.nationmaster.com/graph/en...source-nuclear

Amerika dobiva 20% el. energije iz nuklearki, dok ove gore navedene oko 77%.
Marina Fiume is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 18:46   #462
Nama bi još 2 bile super, možemo na Dunavu jednu sa Srbijom podijeliti ili možda s Bosnom na Savi.

Meni ne bi smetala nuklearka blizu.

Druga negdje na Baniji ili bliže Dalmaciji,ali ipak ne prlizu zbog nestabilnog tla
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 19:05   #463
nisam niti čitala ove postove i nakon što napišem ovaj post neću se vraćat da vidim jel bilo komentara jer me jednostavno ovakve teme ne zanimaju i jako mi se sere na njih
samo sam došla reć - EVO VAM NA SAD KUKURIKUUUUU KOALICIJA
pa netko ih je birao.....narod valjda! sreća da nije to HDZ napravio jer bi već masovni štrajkovi bili po ulicama, zakrčili bi promet, a možda i emigirali iz zemlje proklinjući jacu i sanadera
nisam HDZ-ovka nipošto,ne pripadam niti jednoj stranci i ne idem na izbore. dnevnik ne gledam,uglavnom
ja sam previše kul za takvo što!

a najjači mi je onaj čačić koji je provalio da manje pričate na telefone pa ćete imati za platiti struju..... hahhahaha-svaka mu dala
Trance Girl87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 19:34   #464
Reagirao bi na ove potpise što je skupio sindikat da se ne mijenjaju kolektivni ugovori, sad su oni krivi što ova korumpirana vlast diže cijene do besvjesti.

Više puta sam rekao, nek mi prepolove plaću, ako će to značiti smanjenje duga i ulaganje u privatni sektor, u nova radna mjesta, ali ako će vlast i dalje razbacivati novac na stvari tipa fasade, na JPP i sl., e onda ne želim zbog toga da se mene guli!
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 19:46   #465
Quote:
Creeping Death kaže: Pogledaj post
Znači prijedlog je u 21 st. vratiti se na sustav grijanja koji po istraživanjima nije zdrav.

jer vatra spaljuje prašinu neke čestice u zraku pa se to udiše, nisam stručan, čitao sma o tome, uglavnom kao nije zdrav oblik grijanja, tu peč treba otvoriti da se stavi ogrijev i tako kontaminiraš zrak u prostoriji.

Volio bih da mogu stručnije to objasniti, uglavnom, za nas odrasle još ok, ali sada kada postoje ta saznanja, jer moraju male bebe boraviti u takvim prostorijima, jer se ne želi nači drugčiji način da svi jednako sudjeluju u stezanju remena.

Ja vjerujem da gospodin premijer i ostali, ne cijepaju drva i ne lože vatru.
Niti će to raditi.....

ma nema niko obzira za nikoga, samo se gledaju vlastiti i strani interesi kapitala, preko tvojih leđa, a ti crkni.

Ali dobro...meh...
Kakve su ovo gluposti? Dok sam bio dijete, grijali smo se u nekadašnjem stanu, na drva, gdje smo imali kaljevu peć. Danas je sve štetno jebote. Nemojte ljudi biti naivni. Normalno da ima krutih čestica tokom izgaranja, ali nisam nešto primjetio da su ljudi masovno umirali dok su se grijali na drva.

Quote:
McAucliffe kaže: Pogledaj post
Sustav centralnog grijanja ima samo jednu ogrjevnu jedinicu,a nju smjestiš van kuće ili u prostoriju u kući gdje se uopće ne obitava,ili jako malo...

Ja imam peć na drva i na lož ulje,ova na lož ulje miruje dok vani ne zakrka nenormlano snijeg,onda ju stavim malo u pogon...

Imao sam prije 5-6 godina,dok sam još živio i radio u CH,uvesti plin u Karlovcu,lijepo sam se zahvalio i sve susjede sam upozoravao da paze što rade...

Inače,energetičar sam,a u to doba sam doživljavao komentare da sam glup,uzalud mi diploma,uzalud mojima potrošeni novac na moje školovanje...

Danas svi plaču,na osnovu onoga kaj sam im govorio...

Plin,kao energent postaje sve neispaltiviji,a prvi pokazatelji toga su se pojavili prije nekih 10 godina (gruba procijena iz glave)...
Pa, ovo stoji i ja sam bio svjestan toga, a vjerujem da je i svatko sa dvije čiste u glavi bio svjestan toga, ali... Misliš da sa drvima neće biti isto, kada se regulira i to tržište? Da se razumijemo i ja sam za drva, imaju velike prednosti nasprem plinakladištenje, dostupnost te veća kalorijska vrijednost.

Quote:
McAucliffe kaže: Pogledaj post
Jel vama jasno da je vrijeme jeftinih energenata prošlo,nismo u socijalizmu,ne može se više živjeti van tržišnih postulata...
Pa, oprosti, ali ovo mi je čista demagogija energetskih lobija. Zašto je vrijeme jeftinih energenata prošlo? Pa zato što su dotični lobiji shvatili da mogu zarađivati još više, pa koji bi im onda motiv bio da spuštaju cijene? Novac u konačnici pokreće svijet.

Quote:
Arsen kaže: Pogledaj post
Tako je, sva neracionalnost je na našoj grbači. A jeftinija struja za Mostar je pljačka ovog naroda, kao i puno toga drugo.
Pljačka naroda? A to što HEP zaradi samo na Buškom blatu ( koje se nalazi u BiH ) 700 milijuna kuna godišnje, to smo zaboravili?
I u čemu je problem što je HEP prodavao struju jeftinije, dvijema strateški i industrijski bitnim tvrtkama?

http://www.suvremena.hr/11877.aspx

Quote:
lukarak kaže: Pogledaj post
Mozda bi bili bogatiji da ne placaju kamate po karticama i kreditima za sve i svasta.
Možda si zaboravio na skupinu ljudi koja nije imala kredite na ništa, nego je dizala kredite po karticama, da bi platili račune, jer im plaće nisu uplaćene na vrijeme i time su upali u začarani krug iz kojeg ne mogu izaći. Nažalost poznajem jako puno takvih slučajeva.

Quote:
lukarak kaže: Pogledaj post
Nisu svi naravno, ima mnogo ljudi koji nisu imali alternativu za stan npr, ako im roditelji zive u nekoliko desetaka kvadrata, ali isto tako ima jos vise onih koji su se zalaufali u jeftinom novcu koji je bio dostupan od ranih 2000ih do 2008.. Pa si slusao raznorazne kako ti govore da moras s prvom placom kupit auto, dignut kredit za stan, jer tko je vidio zivjet s roditeljima i slicno. Opijeni dostupnoscu love ljudi su se naglo promijenili. Sad kad bez svega toga ostaju, a i jos vise, jer treba platiti i kamate, onda je odjednom problem. Po onoj staroj zidovskoj.
Lako je biti general poslije bitke i tuđim kurcem gloginje mlatiti. Kada si tako samouvjeren u svoju uspješnost i program ove vlade, sjeti se i ti te židovske poslovice, ne sada, ali možda malo kasnije.

Quote:
McAucliffe kaže: Pogledaj post
A zakaj se ti griješ na struju? I da pogodim,dere klima,na maximum,kao najveći potrošač?
Recimo, mi se grijemo na struju jer nemamo gdje s drvima. Jedino da ih na balkon stavimo.

Quote:
Jel država kriva kaj netko ne želi uložiti u alternativne izvore grijanja?
Da, jer svojom katastrofalnom ekonomskom polutukom utječe na tog pojedinca koji si NE MOŽE priuštiti alternativne izvore grijanja ( koji su usput budi rečeno, skupi do jaja, ako misliš na solarne panele, izolacije i sl. sranja ).

Quote:
McAucliffe kaže: Pogledaj post
Sitno?

Samo za struju Aluminiju i Ježiću HEP je zbog Mravka i Sanadera oštećen za 600 MILIJUNA KUNA...

Nemoj ostavljati pamflete i vrijeđati ljude kao da se ne sjećaju ničega...
A to što HEP zaradi samo na Buškom blatu ( koje se nalazi u BiH ) 700 milijuna kuna godišnje, to smo zaboravili?
I u čemu je problem što je HEP prodavao struju jeftinije, dvijema strateški i industrijski bitnim tvrtkama?

http://www.suvremena.hr/11877.aspx
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 20:00   #466
Quote:
maki83_ kaže: Pogledaj post
šta se tiče tih osnovnih režija kod mene doma su već odavno poduzete mjere za štednju...
-davne 1998godine napravljena je bušotina za vodu,koju trošimo za sve osim za piće...razlika u cijeni između kubika te vode i kubika vode iz vodovoda je 13 puta manja..
-u kući je na 80% rasvjetnih tijela stavljenje štedne zarulje(pogotovo tamo gdje svjetlo stalno gori, na mjestima gdje se pale rijetko nisu)
-hladnjak,perilica za rublje,perilica za suđe,te pečnica su energetski razred A,neke i A+
-stari kompjutori su zamjenjeni sa laptopima koji imaju energy star zvjezdicu

-ovu zimu ide zamjena starih klima sa inverterima

-prozori se lagano mijenjaju sa novim pvc prozorima koje super brtve,tako da su tu gubici smanjeni na minimum

-troškovi za internet i telefon smanjeni su za 50% odabirom povoljnijeg operatera

ne vidim gdje bi se moglo još uštediti
tuširaj se 2 puta mjesečno
dk1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 20:35   #467
Quote:
Trollkiller kaže: Pogledaj post
Kakve veze ima što su istraživanja Jadrana počela 70-ih? Konkretnih podataka o ovim poljima nije bilo, niti se ikad INA upustila u takav projekt. Ulazak je kao i uvijek rizik. Također ne znam odakle ti podaci da je tih godina novaca bilo. Trebalo bi zavirit u starija izvješća no s obzirom na prosječnu cijenu nafte i plina iz tih vremena teško da su bili krcati novcem. Također mislim da se radilo o većim iznosima koji su činili u to vrijeme puno veći postotak BDP-a a troškovi kapitala za hrvatske kompanije u ono vrijeme su bili enormni.

Kad čovjek čita priče od INA-i od ljudi iz INA-e stekne dojam da se radi o ExxonMobilu. Kakvi Amerikanci, kakvi Francuzi, što je to za djelatnike INA-e?!
Kako nema veze? Otkrivena su plinska polja Ivana i još njih nekoliko prije no što je potpisan ugovor sa Agipom(ne znam sva napamet). Dakle pozitivne bušotine su postojale, a time i bitno smanjen rizik. Panon je rasturao u to vrijeme. Što se tiče financija nemam ni ja podatak ali se oslanjam na to što su rekli moj otac i njegovi suradnici, a to je da se novac bilo dovoljno kako bi se proizvodnji privela neka polja, a zatim, nakon početka proizvodnje, dalje nastaviti sa radovima. Možda sporiji tempo ali većina novca ostala bi u našem džepu. Ovih 250 milijuna odnosi se na posao sa Edisonom što se, istina, baš ne vidi iz posta. Uglavnom još jedan biser iz Inine riznice.

Tvrdnja da je INA ExxonMobil nije daleko od istine. U INI su nikada nije štedilo na ničemu pa ni na školovanju zaposlenika i nabavci vrhunske opreme. Osim toga Hrvatska ima podzemlje koje traži malo viši tip stručnjaka nego što je to bio prosjek tih godina. Ono što je INA analizirala i obrađivala u doba niskih cijena nafte većina kompanija je smatrala gubitkom vremena tako da se zanat dobro ispekao. Taj trend je trajao negdje do 2003. Poslije dolazi štednja i nazadovanje.
Stručni kadar INI nikada nije nedostajao. Menadžerski je uvijek bio problem što možemo vidjeti iz suđenja Ivi Sanaderu. Da nije tog suđenja teško da bi isplivala ova komedija sa Mađarima koji imaju potpunu kontrolu nad poslovanjem kompanije bez da su većinski vlasnici.
kamenjar1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 21:42   #468
Evo,pada cijena benzina,kao sto je najavljeno...
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 21:46   #469
Uf, sad mi je lakše, samo 10,98 kn/l, a plaća ista kao i kad je bilo 6,83 kn/l.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 21:59   #470
Quote:
kamenjar1 kaže: Pogledaj post
Kako nema veze? Otkrivena su plinska polja Ivana i još njih nekoliko prije no što je potpisan ugovor sa Agipom(ne znam sva napamet). Dakle pozitivne bušotine su postojale, a time i bitno smanjen rizik. Panon je rasturao u to vrijeme. Što se tiče financija nemam ni ja podatak ali se oslanjam na to što su rekli moj otac i njegovi suradnici, a to je da se novac bilo dovoljno kako bi se proizvodnji privela neka polja, a zatim, nakon početka proizvodnje, dalje nastaviti sa radovima. Možda sporiji tempo ali većina novca ostala bi u našem džepu. Ovih 250 milijuna odnosi se na posao sa Edisonom što se, istina, baš ne vidi iz posta. Uglavnom još jedan biser iz Inine riznice.

Tvrdnja da je INA ExxonMobil nije daleko od istine. U INI su nikada nije štedilo na ničemu pa ni na školovanju zaposlenika i nabavci vrhunske opreme. Osim toga Hrvatska ima podzemlje koje traži malo viši tip stručnjaka nego što je to bio prosjek tih godina. Ono što je INA analizirala i obrađivala u doba niskih cijena nafte većina kompanija je smatrala gubitkom vremena tako da se zanat dobro ispekao. Taj trend je trajao negdje do 2003. Poslije dolazi štednja i nazadovanje.
Stručni kadar INI nikada nije nedostajao. Menadžerski je uvijek bio problem što možemo vidjeti iz suđenja Ivi Sanaderu. Da nije tog suđenja teško da bi isplivala ova komedija sa Mađarima koji imaju potpunu kontrolu nad poslovanjem kompanije bez da su većinski vlasnici.
zanimljivo je kako nikome nije palo na pamet povezati pricu s plinom i termoelektrane na plin
umjesto toga spaljivali su kao pijani milijarderi plin na bakljama
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 22:03   #471

Uf, evo odmah lakše kenjam, a to što je svaki tjedan skakala cijena bezina, nikome ništa. To što su nabrijali pdv na 25%, striju, plin, komunalije, vodu......i sve što lančano ide uz to nema veze.Ali evo lakše ćemo srat što će cijena benzina malo pasti, pa vjerovatno opet za tjedan dana za duplo skočiti.
Još onaj Čačić danas izvali neka se štedi na telefoniranju pa će biti za struju.
Dobro da nije rekao da pređemo ne jednoslojni guzobris pa ćemo tanje i jest i srat i tako imat za platiti struju..
__________________
SVE ZA HRVATSKU, A NAŠU JEDINU I VJEČNU HRVATSKU NI ZA ŠTO (prvi hrvatski predsjednik dr.Franjo Tuđman).
Sve one koji na bilo koji način vrijeđaju hrvatske branitelje ili Domovinski rat, kao i one koji im dopuštaju da to nekažnjeno čine nabijem na *urac.
casio is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 22:31   #472
Cijenu komunalija odredjuje lokalna samouprava...
Inace,kada je benzin rastao vlada je bila kriva,sada kada pada,nema zasluga...jebeeena logika ekipe koja je godknama dizala seficj u nebesa...

Inace,cijene ce padati i dalje...
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 22:33   #473
ekipa budite tiho. u ponedjeljak ocitati brojila, trk u elektru sa stanjem, racuni kad dodju uredno platiti jer vas buju iskopcali bez pardona. lijepo se smirite i primirite, tak mora biti i šlus. isto i sa plinom. nema nam druge.

i jednoslojni papir za guzobris je poskupio. ja isla u nekakav polushoping i sva u čudu rekla blagajnici da za istu lovu imam u košari svaki puta sve manje stvari. a ona meni bez pardona odbrusila-tak ste si izglasali, sad lijepo šutite. nije ni meni bolje. ja fino ostala bez teksta i izašla iz dućana bez doviđenja. a ja ni luk jela, ni mirisala.
__________________
Dođe tako vrijeme kad pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati. - I. Andrić
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 22:34   #474
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
zanimljivo je kako nikome nije palo na pamet povezati pricu s plinom i termoelektrane na plin
umjesto toga spaljivali su kao pijani milijarderi plin na bakljama
Nazalost,to nije tako jednostavno,postoji puno tehnickih problema...
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 22:36   #475
Quote:
McAucliffe kaže: Pogledaj post
Cijenu komunalija odredjuje lokalna samouprava...
Inace,kada je benzin rastao vlada je bila kriva,sada kada pada,nema zasluga...jebeeena logika ekipe koja je godknama dizala seficj u nebesa...

Inace,cijene ce padati i dalje...

cijene koga i čega? kineske garderobe i obuće? sokova punih kemije od kojih dobiješ sraćku? ajd pozlatilo ti se ovo o padu cijena, no nešto ne vjerujem u to.( nećemo gledati na akcije).
__________________
Dođe tako vrijeme kad pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati. - I. Andrić
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 22:38   #476
Quote:
teta-elza kaže: Pogledaj post
u ponedjeljak ocitati brojila, trk u elektru sa stanjem, racuni kad dodju uredno platiti jer vas buju iskopcali bez pardona.
Moš ga pisat koliko hoćeš, povećanje je tu pa si ti misli, bolje ti je da promjeniš žarulje, ako već nisi, ili kupi lampaše i svijeće.
Kao i kod cijene benzina kada je Čačić sam izjavio "sa pojeftinjenjem ova vlada nema ništa, a samanjenje 10 lipa kroz trošarine je smješno".
Ali evo papak je rekao da možemo manje telefonirat pa ćemo imat za struju i njegove građevinsko operativno mafijaške poslove, kao i poltona koji mu vise iz guzice što ovdje što izvan ovoga...
__________________
SVE ZA HRVATSKU, A NAŠU JEDINU I VJEČNU HRVATSKU NI ZA ŠTO (prvi hrvatski predsjednik dr.Franjo Tuđman).
Sve one koji na bilo koji način vrijeđaju hrvatske branitelje ili Domovinski rat, kao i one koji im dopuštaju da to nekažnjeno čine nabijem na *urac.
casio is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 22:38   #477
Quote:
McAucliffe kaže: Pogledaj post
Nazalost,to nije tako jednostavno,postoji puno tehnickih problema...
najveci tehnicki problem je sto nema nikoga u sredini da ubire provizije

od svih probema, ovaj je nepremostiv i nedopustiv
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 22:52   #478
Quote:
stil21 kaže: Pogledaj post
Treba se sjetiti i to da su građani uglavnom protiv nuklearnih elektrana, koje su danas jeftin izvor energije. Francuska npr. ima odličnu cijenu EE, upravo zahvaljujući dobro razvijenom lancu nuklearki.
Da, ali uvoditi u ove naše priče Francusku je besmisleno, da dostignemo takav udio "nuklearne" električne energije trebalo bi nam vjerojatno 100 milijardi eura ulaganja i 30 godina gradnje (najmanje). Kod nas je stvarnost takva da u roku od 30 godina možemo očekivati (ako se bude išlo u tom smjeru) jednu takvu elektranu. Za nešto više nema novaca.
Grupa Queen is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 22:55   #479
Red face

iz ove krize neće se lako
lijepo su nam rekli

alaj su nas okrali
SaNjIcA SmIlE is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 22:58   #480
Quote:
Arsen kaže: Pogledaj post
http://www.index.hr/vijesti/clanak/o...to/612039.aspx
Na cijene benzina nadovezalo se i ovo. Tko će to uopće više moći plaćati? Jesmo li na pragu teške bijede?
Imate onu priču da Hrvati jedu sarmu , jedni meso iz sarme ,a drugi list kupusa !
Ne znam što pod bijedom mislite ? Nekoliko stotina tisuća zaposlenih koji stvaraju novu vrijednost , ne mogu financirati postojeću megalomansku administraciju , ne ćemo moći financirati ni ovoliki broj umirovljenika , od kojih su još puno mladi !
Svakim danom biti ćemo sve siromašniji i kao narod sve stariji ! To je realnost sa sadašnjom garniturom političara ! Nije realno očekivati da gospodarski razvoj Hrvatske organiziraju , političari koji su nas do ovog doveli !
Đuro Japaric is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:44.