Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.11.2007., 21:29   #141
Quote:
MiG 0 kaže: Pogledaj post
Taj njihov let zajedno unatoč tome što ih progone i panika koja ih je uhvatila samo pokazuje kako su bili jadni i neprofesionalni piloti.
Na pilotima je najmanja krivica,čak štoviše ona dva pilota što su uspjeli pobjeći zaslužuju,kako da kažem,profesionalnu pohvalu.

Jastreb nema nikakav oblik protumjera(ni aktivnih ni pasivnih) protiv nadolazećih projektila( flarese, chaffove i slično).
Nema ni RWR.
Nema nikakav oblik senzora(radar,FLIR, i slično).
Situacija u zraku je pomno praćena od strane NATO-ve AEW i AWACS komponente. NATO ima apsolutnu premoć u zraku.

Dakle Jastreb je sitting duck na nebu,jedino ga donekle može spasiti vješt pilot koji koristi okolni reljef za maskiranje(nešto što su Srbi 1999. pokazali da vrlo dobro rade)


Jastreb ima katapultirajuće sjedište(Folland B-1,čini mi se)
__________________
Timski igrač
Pilatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2007., 21:37   #142
Quote:
Pilatus kaže: Pogledaj post
Na pilotima je najmanja krivica,čak štoviše ona dva pilota što su uspjeli pobjeći zaslužuju,kako da kažem,profesionalnu pohvalu.

Jastreb nema nikakav oblik protumjera(ni aktivnih ni pasivnih) protiv nadolazećih projektila( flarese, chaffove i slično).
Nema ni RWR.
Nema nikakav oblik senzora(radar,FLIR, i slično).
Situacija u zraku je pomno praćena od strane NATO-ve AEW i AWACS komponente. NATO ima apsolutnu premoć u zraku.

Dakle Jastreb je sitting duck na nebu,jedino ga donekle može spasiti vješt pilot koji koristi okolni reljef za maskiranje(nešto što su Srbi 1999. pokazali da vrlo dobro rade)


Jastreb ima katapultirajuće sjedište(Folland B-1,čini mi se)
Ispričavam se pilotima.ali sve jedno trebali su se razdvojit.
Ali i bez toga nemožeš se ti oduprijet nekome kad voziš kantu za smeće sa krilima.Da je to bio MiG 21 bila bi to drugačija priča...
Srbi su ipak dobro postupali 1999..Leti nisko među brdima,udari bježi i moli Boga.
__________________
Here’s Johnny
MiG 0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2007., 21:42   #143
Quote:
MiG 0 kaže: Pogledaj post
Svi avioni ex YU su bili SMEĆE.
Niti su mogli ić mach... sve u svemu škovace.
Nisu bili niti napravljeni da idu brže od mach-a!
A zadnji avion koji je izašao iz Mostara je imao takve sposobnosti da englezi nisu htjeli isporućiti dogovoren motor R&R jer su se uplašili pa su isporućili slabiji model!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2007., 21:45   #144
Quote:
ZOsvald kaže: Pogledaj post
Nisu bili niti napravljeni da idu brže od mach-a!
A zadnji avion koji je izašao iz Mostara je imao takve sposobnosti da englezi nisu htjeli isporućiti dogovoren motor R&R jer su se uplašili pa su isporućili slabiji model!
Bilo je i naivno mislit da će im ga dat englezi.Oni bi ti dali R&R star 20 godina.Veća im je bila šansa kod Francuza.
__________________
Here’s Johnny
MiG 0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2007., 21:46   #145
Po kojim je to kriterijima avion koji ne postiže brzine veće od 1M škovaca?
Po tome su i B-2 i F-117 škovace



Quote:
MiG 0 kaže:
.Da je to bio MiG 21 bila bi to drugačija priča...
Ne bi.jednako bi prošli ako ne i gore.Jastreb je puno pokretljiviji avion od Mig-21 ce(bar što se tiče manevrabilnosti na malim visinama i brzinama)
__________________
Timski igrač
Pilatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2007., 21:50   #146
Quote:
Pilatus kaže: Pogledaj post
Po kojim je to kriterijima avion koji ne postiže brzine veće od 1M škovaca?
Po tome su i B-2 i F-117 škovace
Po tome je li on lovac ili bombarder.
Ako je bombaš onda nema veze.Nosi velike terte. pa ok.
Ali danas lovac koji nemože uvatit mach...
Kako bi se ti suprostavi MiG-21 MiG-29 F-16 hornetu...
ako uopće nemoš uhvatit mach?
__________________
Here’s Johnny
MiG 0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2007., 21:52   #147
Quote:
Pilatus kaže: Pogledaj post
Po kojim je to kriterijima avion koji ne postiže brzine veće od 1M škovaca?
Po tome su i B-2 i F-117 škovace




Ne bi.jednako bi prošli ako ne i gore.Jastreb je puno pokretljiviji avion od Mig-21 ce(bar što se tiče manevrabilnosti na malim visinama i brzinama)
Da je to bio MiG 21 bili bi na većim visinama i pokretljivost nebi igrala toliku ulogu,MiG je brz,znači moga je brzo ponirat i uzdizat se , opremljen je sa reketama Z-Z radarom...
sigurno 2 F-16 nebi oborila 4 MiG-a
__________________
Here’s Johnny
MiG 0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2007., 22:20   #148
Quote:
zacky kaže: Pogledaj post
Oborili su 4,a 2 su pobjegla.Jedan f-16 je oborio jednoga,a drugi trojcu.
Bježali su skupa pa su ih ovi lako obarali.
Šta nebi bilo bolje da su se raspršili.Uhvatila ih panika kolko sam
vidio u dokumentarcu.
Oborili su 4, petome je nestalo goriva i pao je 5 km od Udbine. Poginuli Ranko Vukmirović, Zvezdan Pešić i Goran Zarić.
Šesti Jastreb (24275) je pogođen, ali je blizinski upaljač prerano reagirao; oštećen je, američki pilot se malo igrao s njim, a onda mu se približio, salutirao i pustio ga. Avion je sletio na Udbinu.
http://www.avijacijabezgranica.com/P...b-rvvrs-01.jpg
http://www.avijacijabezgranica.com/P...b-rvvrs-02.jpg
Zakrpljen na Udbini:
http://www.avijacijabezgranica.com/P...-zakrpljen.jpg

Navodno su tog dana u zraku bila i dva Orla koji su uspjeli pobjeći u Banju Luku, no ovo je neprovjereno. Vrlo neprovjereno.
Manaslu11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2007., 22:26   #149
Quote:
MiG 0 kaže: Pogledaj post
Da je to bio MiG 21 bili bi na većim visinama i pokretljivost nebi igrala toliku ulogu,MiG je brz,znači moga je brzo ponirat i uzdizat se , opremljen je sa reketama Z-Z radarom...
MiG-21 je brz,ali što mu to pomaže,kad je s njim vrlo teško u brišućem(niskom)letu pratiti konture reljefa i tako izbjegavati ozračivanje neprijateljskim radarom.
Ako bi se digao na iti malo veću visinu,svi NATO avioni bi jednostavn ostvarili zahvat i lansirali svoje AMRAAM-e,AIM-7 ili nešto treće.

Opremljen je sa radarom(misli se na MiG-21) koji je ciljeve sposoban detektirati(detektirati,a ne ostvariti zahvat) na čak 30 km

Quote:
MiG 0 kaže:
sigurno 2 F-16 nebi oborila 4 MiG-a
bi
__________________
Timski igrač
Pilatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2007., 00:24   #150
Mislim da su to bili galebovi.
Izgleda da bi bilo bolje da su se raspršili.
Spustili se jesu.A onda su f-16ce za njima.
To je prema pričama amera koji je oborio trojcu.
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2007., 17:47   #151
Koliko ja vidim, ovaj je Jastreb:
http://www.avijacijabezgranica.com/P...b-rvvrs-01.jpg
Ev. brojevi Jastrebova:
http://wiki.airserbia.com/tiki-index.php?page=Jastreb
Ostali su također bili Jastrebovi. To prema priznanju Srba:
http://www.avijacijabezgranica.com/jrvudesi.html

E sad, je li među njima bilo i Galebova, pitanje je.
Manaslu11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2007., 18:20   #152
Quote:
Manaslu11 kaže: Pogledaj post
Koliko ja vidim, ovaj je Jastreb:
http://www.avijacijabezgranica.com/P...b-rvvrs-01.jpg
Ev. brojevi Jastrebova:
http://wiki.airserbia.com/tiki-index.php?page=Jastreb
Ostali su također bili Jastrebovi. To prema priznanju Srba:
http://www.avijacijabezgranica.com/jrvudesi.html

E sad, je li među njima bilo i Galebova, pitanje je.
Galeb ili Jastreb, u ovoj priči je nebitno.
Ionako imaju praktički identične TT karakteristike
__________________
Timski igrač
Pilatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2007., 18:48   #153
Ilitiga protiv F-16 zakurac.
Manaslu11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2007., 17:56   #154
na jednoj engleskoj stranici prodaje se Bov – Sweedish Army riot vehicle .
zanima me je li švedska kupila par komada jer bov je navodno orginal yu proizvod. ili su ga možda sforovci nekako prošvercali u uk. prije par godina sam vidio oglas za tam 110-ku ( kako je ona završila u engleskoj ?) a na američkim stranicama se puška m-48 prodaje kao oružje iz ww-II ( oni su
29.XI.1943 protumačili kao datum proizvodnje )

http://www.milweb.net/go/select/sales.htm
dk1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2007., 19:16   #155
Quote:
zacky kaže: Pogledaj post
Mislim da su to bili galebovi.
Izgleda da bi bilo bolje da su se raspršili.
Spustili se jesu.A onda su f-16ce za njima.
To je prema pričama amera koji je oborio trojcu.


Sigurno se radilo o Jastrebovima.
batik is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2007., 18:17   #156
Engleski novinar ih je usporedio sa hawkovima.Koliko sam
vidio galeb i jastreb su gotovo isti avioni.
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2007., 18:21   #157
Quote:
dk1 kaže: Pogledaj post
na jednoj engleskoj stranici prodaje se Bov – Sweedish Army riot vehicle .
zanima me je li švedska kupila par komada jer bov je navodno orginal yu proizvod. ili su ga možda sforovci nekako prošvercali u uk. prije par godina sam vidio oglas za tam 110-ku ( kako je ona završila u engleskoj ?) a na američkim stranicama se puška m-48 prodaje kao oružje iz ww-II ( oni su
29.XI.1943 protumačili kao datum proizvodnje )

http://www.milweb.net/go/select/sales.htm
Yu bov bi mogao biti neka licenca isto kao i Swe bow.
Možda je i Tam ustvari Deutz ili Magirus(malo vjerovatno).
Neko je prodavo krumpir po engleskoj
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2019., 22:24   #158
Poljska policija nabavlja slovenske pištolje Rex Zero 1.

https://www.defence24.com/rex-zero-1...-polish-police
jazbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2019., 03:03   #159
priča o ratnoj tehnici bivše države i tome kako su avioni rađeni u 60-ima biki zastarjeli u 90-ima i nazivani smećem, donekle ima smisla.takvi,nemodernizirani, bez mamaca i svih aktivnih i pasivnih pizdarija ometanja,radara navigacije i naoružanja i je za CIOS. isto kao i naši MiG-21 BIS,danas 2019. bez ciljnika na kacigi,IC mamaca, ...
samo onda su bar bile neke mogućnosti remonta,reverzibilnog inžinjeringa i nešto se ipak radilo i učilo,dok je danas jedan od glavnih sportova pljucačina na sve šta je iz bivše države i proglašavanje smećem. zato danas nemamo letove po noći nadzvučne,a ista je na klimavim nogama opstanka,nema podzvučnog/nadzvučnog trenažera, nema suvisle politike prema ničem osim prema grabeži jedine i nakdraže Domovine. a sad možete počet pljucat po meni i dalje po svemu ostalom. onog trena kada se vrate mogućnosti remonta u ZTC za avione ili remonta kako triba brodova i ratne opreme od Kraljevice do Brodosplita probudite me.
koji će vam kurac avioni,ako nemate ljude koji ih održavaju,meteo službu radare na zemlji, i trening nalete. makar i na usranom G-2, bar da dica osjete kako je to zapravo poletit i sletit sa mlaznjakom, da imate dicu koji mogu tu igračku od motora izgulit rastavit,reparirat, sastavit i vratit natrag. postoji li još koliko ljudi koja servisiraju i kalibriraju instrumente u kabini? ima li još ljudi koji mogu i znaju balansirat turbinu? zamjenit lopatice određenog stupnja kompresora? ležajeve? bivša država u čijem san rušenju sudjelova vrlo aktivno,ka dragovoljac pitan mjerodavne i Vas na forumu postoji li još dovoljan broj ljudi koji bi mogli obučit posadu P-01 Velebit plovidbi i zaronu,prevozu diverzanata,polaganje mina i povratak u bazu? ima li neko?
dok nisi sam nešto napravija i odradija od početka sam i kako triba, makar i samo pokuša, nazivat nešto smećem je u najmanju ruku stav neozbiljna dječaka nenavikla radit.
ne triba mišat politiku i znanja i vještine. nauka i znanost je jedno politika i priseravanja su drugo,a nesposobnost i neznanje treće. zbog vlastitog neznanja i partijske podobnosti kako onda tako i danas tu smo di jesmo.
karabin is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2019., 11:53   #160
Quote:
karabin kaže: Pogledaj post
priča o ratnoj tehnici bivše države i tome kako su avioni rađeni u 60-ima biki zastarjeli u 90-ima i nazivani smećem, donekle ima smisla.takvi,nemodernizirani, bez mamaca i svih aktivnih i pasivnih pizdarija ometanja,radara navigacije i naoružanja i je za CIOS. isto kao i naši MiG-21 BIS,danas 2019. bez ciljnika na kacigi,IC mamaca, ...
samo onda su bar bile neke mogućnosti remonta,reverzibilnog inžinjeringa i nešto se ipak radilo i učilo,dok je danas jedan od glavnih sportova pljucačina na sve šta je iz bivše države i proglašavanje smećem. zato danas nemamo letove po noći nadzvučne,a ista je na klimavim nogama opstanka,nema podzvučnog/nadzvučnog trenažera, nema suvisle politike prema ničem osim prema grabeži jedine i nakdraže Domovine. a sad možete počet pljucat po meni i dalje po svemu ostalom. onog trena kada se vrate mogućnosti remonta u ZTC za avione ili remonta kako triba brodova i ratne opreme od Kraljevice do Brodosplita probudite me.
koji će vam kurac avioni,ako nemate ljude koji ih održavaju,meteo službu radare na zemlji, i trening nalete. makar i na usranom G-2, bar da dica osjete kako je to zapravo poletit i sletit sa mlaznjakom, da imate dicu koji mogu tu igračku od motora izgulit rastavit,reparirat, sastavit i vratit natrag. postoji li još koliko ljudi koja servisiraju i kalibriraju instrumente u kabini? ima li još ljudi koji mogu i znaju balansirat turbinu? zamjenit lopatice određenog stupnja kompresora? ležajeve? bivša država u čijem san rušenju sudjelova vrlo aktivno,ka dragovoljac pitan mjerodavne i Vas na forumu postoji li još dovoljan broj ljudi koji bi mogli obučit posadu P-01 Velebit plovidbi i zaronu,prevozu diverzanata,polaganje mina i povratak u bazu? ima li neko?
dok nisi sam nešto napravija i odradija od početka sam i kako triba, makar i samo pokuša, nazivat nešto smećem je u najmanju ruku stav neozbiljna dječaka nenavikla radit.
ne triba mišat politiku i znanja i vještine. nauka i znanost je jedno politika i priseravanja su drugo,a nesposobnost i neznanje treće. zbog vlastitog neznanja i partijske podobnosti kako onda tako i danas tu smo di jesmo.
nema se tu što dodat...kontam kako bi ljudi sa nekim znanjem moglo i naći no pitanje je veliko na čiju inicijativu ... tko će to učinit ?
jedangrafitni is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:55.