Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.09.2011., 20:47   #61
Quote:
šmokljanica kaže: Pogledaj post
di živiš? na smokvici veli?
Osijek, gospo! U četvrti okruženoj trgovačkim centrima, vozila i ljudi koliko hoćeš.
JohnDoe-25 is online now  
Old 25.09.2011., 20:52   #62
Quote:
JohnDoe-25 kaže: Pogledaj post
Ne znam ga napamet od riječi do riječi(osim onih dijelova koji mi često trebaju, pa ih s vremenom naučiš)…
Kod svih nas je potpuno ista situacija.


Quote:
JohnDoe-25 kaže: Pogledaj post
… Ako ne znaš barem toliko napamet da ne znaš gdje što piše, tolko dovoljno da se ne možeš brzo snaći, đabe ti svo razumijevanje, kontekst i sl…
Opet istina.


Quote:
JohnDoe-25 kaže: Pogledaj post
… Idemo primjer iz tvoje prakse, npr. kod uporabe oružja, nije li bitno da znaš propis o uporabi oružja bez da moraš razmšljati nego da ga razumiješ?
Naravno da je bitno, ali to ne podrazumijeva učenje cijelog propisa napamet, pogotovo spomenutog Zakona o policiji.


I zaboravih prije napomenuti:

Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
…(1) Prema ovom Zakonu policijski poslovi su:...
Prema kojem Zakonu?
drot13 is offline  
Old 26.09.2011., 07:35   #63
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Znaš ga napamet?

Podebljao sam (i povećao) ključnu riječ koja ti je promakla. "Surađuje" ne znači "obavlja njihov posao umjesto njih".
Da, kao i onaj o poslovima i ovlastima.

Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Koji bi bio razlog učenju takvog propisa napamet od riječi do riječi? Nije li bitnije razumjeti ga, tj. razumjeti o čemu govori, zašto to tako govori, od kuda potječu te odredbe, kojem cilju teže, kako se uklapaju u ostale odredbe, kako se primjenjuju... uglavnom, shvatiti širu sliku?
Napisan je normalno pa ga se može razumjet.Zašto to tako govori,odakle su odredbe,zašto su baš tako napisane,čemu vode....nije uopće bitno.Kao i onaj o prometu moraš znat napamet da bi znao je li netko u prekršaju ili nije.

Oni će poduzet daljnje mjere pa tako nećeš u potunosti obavit njihov posao.Samo ćeš pronaći osobu u prekršaju što si i dužan napravit.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Old 26.09.2011., 10:29   #64
Dajte ljudi, pustite te prodavače krumpira , sakupljače starog željeza i sl. Bar ne rade po noći.
Ukratko, ljudi bar pokušavaju više-manje pošteno nešto zaraditi. Dok ne pretjeruju u trubljenju i ometanju prometa, neka ih. Ako ih počneš gaziti kaznama, reći će - bolje da kradem, na isto mi dođe.
Uostalom, ionako gube utrku sa akcijskim cijenama u trgovačkim centrima.

Mene npr. puno više smetaju oni sa basovima u autu, njega čuješ - dUmp, dUmp, dUmp, - dok još nije skrenuo u tvoju ulicu. A takvo ponašanje i takav automobil u suprotnosti su sa više zakonskih odredbi.
Ili opijanje mladeži po parkovima, ili livade prepune pesjeg dreka, itd, itd....
A takvo ponašanje nije zbog potrebe, nego iz čiste bezobzirnosti i egoizma.
felixx is offline  
Old 26.09.2011., 13:05   #65
Quote:
JohnDoe-25 kaže: Pogledaj post
Osijek, gospo! U četvrti okruženoj trgovačkim centrima, vozila i ljudi koliko hoćeš.
Ae, pa zato se ništa neće ni prominit u ovoj državi sljedećih 20 godin dok je puna ovakvih debelokožaca, kojima je sve svejedno. Nije čudo da je na Dijaspori postalo tako prometno. Oni koji žele red, rad i mir idu tamo di tega ima. Ko želi da mu cila država bude velika balkanska pjaca, neka mu.
Petra2005 is offline  
Old 26.09.2011., 13:14   #66
Nije meni sve svejedno, ali ne patim od gluposti.
Zašto sam ja zbog toga debelekožac, a nisam npr. snob?
Ili ja nisam dovoljno Europljanin, već sam Balkanac ako pokažem toleranciju prema nekome?
Prvo, ti ljudi ipak pokušavaju pošteno nešto zaraditi, ne kradu i ne pljačkaju okolo, od tih njihovih 10 min što prođu par dana godišnje, sigurno mi neće otpasti uši od silne buke i remećenja javnog reda i mira.
JohnDoe-25 is online now  
Old 26.09.2011., 13:53   #67
Quote:
JohnDoe-25 kaže: Pogledaj post
Prvo, ti ljudi ipak pokušavaju pošteno nešto zaraditi, ne kradu i ne pljačkaju okolo, od tih njihovih 10 min što prođu par dana godišnje, sigurno mi neće otpasti uši od silne buke i remećenja javnog reda i mira.
Kako pošteno, a krše nekoliko propisa istovremeno? Kako ne kradu, a ne plaćaju porez za tu svoju prodaju? Ili, kao što smo mogli pročitati na ovom topicu, krumpir nekad zna biti i ukraden.
Red mora postojati. Zakon se mora poštivati. Svako relativiziranje i umanjivanje ovog problema je poziv na kršenje zakona. Kratko i jasno.
Johnny Depp is offline  
Old 26.09.2011., 14:43   #68
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Da, kao i onaj o poslovima i ovlastima…
Da? Zato spominješ Zakon o policiji, a citiraš Zakon o policijskim poslovima i ovlastima?


Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
... nije uopće bitno…
Ma jok.


Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
… Kao i onaj o prometu moraš znat napamet da bi znao je li netko u prekršaju ili nije…
ZSPC je drugačiji jer sadrži opis bića prekršaja i najčešće ga moraš znati doslovno (opet, ne cijeli). Ista stvar je s većinom odredbi Zakona o policijskim polovima i ovlastima 8opet, ne svim). Ali znati napamet sve odredbe Zakona o policiji i zato biti bolji policajac?


Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
… Samo ćeš pronaći osobu u prekršaju što si i dužan napravit.
Opet, kad već znaš propis na pamet, gdje piše da sam dužan njima pronaći osobu u prekršaju? I zar „surađuju“ znači „pronaći osobu prema kojoj bi oni mogli promijeniti svoje ovlasti“?
drot13 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:12.