Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.12.2009., 15:02   #21
Quote:
mukotrpak kaže: Pogledaj post
Spermići ti u dobrom okružju žive i do desetak dana. Pa si ti sad računaj one neplodne dane.
moram se umiješati, malo sam starija od većine ovdje: (šifra pitaj tetu)
ovo je jedna od dezinformacija - žive max 72 sata. zato se i day after pilule trebaju popiti max do 72h iza nezaštićenog odnosa. plodne i nepoldne dane ne bi preporučila curama mlađim od recimo 25-26g, do tada se menstr. ciklus nije ustalio i još ne poznaju dobro svoje tijelo. nešto starije i isuksnije cure znaju već dobro prepoznati i plodne dane i kad bi trebala doći menga. a vama, djeco na početku topica, sretno, imate sve šanse da negdje zabrljate.
__________________
My greatest weakness? Occasionally, I give a damn.
never_angel is offline  
Old 18.12.2009., 15:08   #22
prakticirala - nikad problema...ali nije da preporucam...rizici ipak postoje
Victoria88 is offline  
Old 18.12.2009., 15:39   #23
Quote:
never_angel kaže: Pogledaj post
moram se umiješati, malo sam starija od većine ovdje: (šifra pitaj tetu)
ovo je jedna od dezinformacija - žive max 72 sata. zato se i day after pilule trebaju popiti max do 72h iza nezaštićenog odnosa. plodne i nepoldne dane ne bi preporučila curama mlađim od recimo 25-26g, do tada se menstr. ciklus nije ustalio i još ne poznaju dobro svoje tijelo. nešto starije i isuksnije cure znaju već dobro prepoznati i plodne dane i kad bi trebala doći menga. a vama, djeco na početku topica, sretno, imate sve šanse da negdje zabrljate.
nisam sigurna da day after pilule ubijaju spermije nego ono sto se spojilo, mislim da se radi o antibebi pilulama u velikoj dozi koja sprijecava implantaciju, tako nekako, ali nije namijenjeno ubijanju spermija jer ko zna bi li ih sve ubilo spermiji zive duze od 3 dana sigurno, ne znam da li 10 ali dokazano je 7, prosjek je sigurno 3-4 dana.

slazem se da cura treba biti starija od 25, osim ako joj ciklus nije oduvijek bio kao svicarski sat
betiboop is offline  
Old 18.12.2009., 15:49   #24
Quote:
betiboop kaže: Pogledaj post
nisam sigurna da day after pilule ubijaju spermije nego ono sto se spojilo, mislim da se radi o antibebi pilulama u velikoj dozi koja sprijecava implantaciju, tako nekako, ali nije namijenjeno ubijanju spermija jer ko zna bi li ih sve ubilo spermiji zive duze od 3 dana sigurno, ne znam da li 10 ali dokazano je 7, prosjek je sigurno 3-4 dana.

slazem se da cura treba biti starija od 25, osim ako joj ciklus nije oduvijek bio kao svicarski sat
ma ne ubijaju spermije, pa nisam valjda to napisala tol'ko o mom pokušaju informiranja mladeži. ostalo ok, ali spermići nisu alieni da mogu baš sve te dane, inače bi nas bilo malo više "slučajno" trudnih. uglavnom, metoda je katastrofa.
__________________
My greatest weakness? Occasionally, I give a damn.
never_angel is offline  
Old 18.12.2009., 17:28   #25
Quote:
never_angel kaže: Pogledaj post
ma ne ubijaju spermije, pa nisam valjda to napisala tol'ko o mom pokušaju informiranja mladeži. ostalo ok, ali spermići nisu alieni da mogu baš sve te dane, inače bi nas bilo malo više "slučajno" trudnih. uglavnom, metoda je katastrofa.
oni u istrazivanjima svaki put nadju nekog novog rasplodnog bika kome su spermiji sve izdrzljiviji i izdrzljiviji. ja sam zadnje procitala da je faci 7 dana bila ziva i sposobna oplodit. i ja se toga drzim, zlu ne trebalo

metoda je meni dobra, jedina moguca, u 30-tima sam, antibebi ne podnosim, na prezervative alergicna i to mi je barem upola losiji sex
betiboop is offline  
Old 18.12.2009., 17:31   #26
Quote:
betiboop kaže: Pogledaj post
moras biti u vezi di ti nece biti tolko krivo ako se slucajno zajebes s tom metodom (tj. zajebe te priroda), moras imati relativno stabilne cikluse, moras biti upoznata sa svojim ciklusom i duze vrijeme ga pratiti tako da skuzis koji su u tvom slucaju najsigurniji znakovi da ubrzo slijedi ili je bila ovulacija. i moras onda uzeti jako velik broj dana prije ovulacije za nesigurne dane jer je metoda prekinutog snosaja jos nesigurnija a drugo, ne mozes znati koliko ti je sluz prijateljski raspolozena prema spermicima i koliko ti dragi ima zilave spermatozoide, to su dosta individualne stvari koje vjerojatno zavise i od toga koliko ste medjusobno plodna kombinacija.

ovo zajebe te priroda odnosi se na to da mozes imati i duplu ovulaciju, jako rijetko ali dogadja se kad si jako sretna i zaljubljena ili vise izlozena suncu tj. u nekom si renesansnom periodu onda mislis da ti je prosla ovulacija kad ono nakon 7 dana desi se neplanirano i druga. ali to je jako, jako rijetko.
stručnjak nema šta.
koliki je failure rate za kondome a koliki za coitus interruptus?
__________________
A šta sam napravija od sebe!
Yasmin Starwars is offline  
Old 18.12.2009., 20:17   #27
Quote:
Yasmin Starwars kaže: Pogledaj post
stručnjak nema šta.
koliki je failure rate za kondome a koliki za coitus interruptus?
ne znam stvarno, na kondome sam alergicna i ne volim ih, a coitus interruptus moze biti teski zajeb. onome kome se dogodi ne zanima ga nikakav failure rate osim svoga
betiboop is offline  
Old 19.12.2009., 02:50   #28
nije sigurna,jer nikad ne mozes sto posto izracunati plodne i neplodne,pogotovo ak su ciklusi neredoviti s manjim ili vecim odstupanjima...
__________________
Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome
sebi.
librica is offline  
Old 19.12.2009., 03:57   #29
Joj joj joj.. seksualni odgoj je vise nego potreban u nasim skolama.
No dobro.. dakle, racunanje plodnih-neplodnih dana ti je dobra metoda ako planiras trudnocu. Kao kontracepcija bi moglo biti ok jedino ako cura ima savrsen ciklus svaki mjesec (sto znaci da joj svaki svaki mjesec traje tocno..recimo, 28 dana) U slucaju da ciklus nije savrsen (a kod RIJETKO koje cure je) onda je to prilicno nepouzdana metoda.
Zasto? Zato jer ti u racunanju plodnih dana uzimas datum kad PRETPOSTAVLJAS da ti dolazi slj menstruacija i onda od tog datuma oduzimas 14 dana i taj datum koji dobijes je dan kad cura ima ovulaciju (kad jajna stanica izlazi iz jajnika i spermij moze doci do nje da ju oplodi) i kad moze zatrudnit. Valjda je sad svima jasno zasto je to apsolutno nepouzdano- jer ti PRETPOSTAVLJAS kad ce ti doc menga. Znaci, ako ti vec dugo vremena dolazi savrseno isto onda ok, u suprotnom.. objasnila sam.
Takoder je bitan podatak da spermiji u zeni mogu zivjeti 3-5 dana. Dakle ti se mozes seksati 4 dana prije ovulacije i misliti da si siguran, ali spermici cekaju i zeznu te


Quote:
betiboop kaže: Pogledaj post
na kondome sam alergicna
Ovo je u prenesenom znacenju ili kao stvarno alergicna na lateks? Nebitno, samo sam htjela reci da za ljude koji su alergicni na lateks postoje kondomi od prirodnih vlakana (u DMu npr) tako da to nije problem.
__________________
All work and no play makes Jack a dull boy
AlgidBabe is offline  
Old 19.12.2009., 04:09   #30
Quote:
betiboop kaže: Pogledaj post
nisam sigurna da day after pilule ubijaju spermije nego ono sto se spojilo, mislim da se radi o antibebi pilulama u velikoj dozi koja sprijecava implantaciju, tako nekako,
Pilula za dan poslije ne ubija spermije. A niti ne sprijecava implantaciju. To je samo jedna ogromna doza hormona koja djeluje da se SPRIJECI OPLODNJA.
Ako je do oplodnje vec doslo (recimo 10h poslije seksa, a ti popijes pilulu za 24h) onda ti pilula nece apsolutno nista pomoci i cura je i dalje trudna.
Pilula za dan poslije je opcenito jako losa za zenski organizam + kao sto sam rekla- moze se dogoditi i da ako ste ju popili svejedno skuzite za mj dana da ste trudni.
__________________
All work and no play makes Jack a dull boy
AlgidBabe is offline  
Old 19.12.2009., 14:00   #31
Quote:
mukotrpak kaže: Pogledaj post
Spermići ti u dobrom okružju žive i do desetak dana. Pa si ti sad računaj one neplodne dane.
Ja sam čitala na netu da je tako nešto slično bilo za vrijeme 2 sv rata ..kada su vojnici karali svoje žene dok bi došli malo doma da ih vide...dođu drugi puta ono trudne ako već i nisu rodile...to je bilo onda...sada žive manje mislim 5 dana max
leptirica 2 is offline  
Old 19.12.2009., 14:10   #32
pročitajte što algidbabe napisao/la!!!!
__________________
A zašto ne?
pursuiter is offline  
Old 19.12.2009., 14:12   #33
Quote:
AlgidBabe kaže: Pogledaj post
Pilula za dan poslije ne ubija spermije. A niti ne sprijecava implantaciju. To je samo jedna ogromna doza hormona koja djeluje da se SPRIJECI OPLODNJA.
Ako je do oplodnje vec doslo (recimo 10h poslije seksa, a ti popijes pilulu za 24h) onda ti pilula nece apsolutno nista pomoci i cura je i dalje trudna.
Pilula za dan poslije je opcenito jako losa za zenski organizam + kao sto sam rekla- moze se dogoditi i da ako ste ju popili svejedno skuzite za mj dana da ste trudni.
Najbolja kontacepcija je bit udaljen 2 metra jedan od drugoga..neke žene kažu da zatrudne dok vide muške gaće
leptirica 2 is offline  
Old 19.12.2009., 14:19   #34
Uh uh...nisam ja za te adrenalinske sportove
__________________
Take life with a grain of salt, a slice of lime and a shot of tequila.
Anubisova Robinja is offline  
Old 19.12.2009., 15:59   #35
dječja igra,kak se veli djeca prave djecu...
__________________
...***um je erogena zona***...
Zcurica is offline  
Old 19.12.2009., 17:03   #36
Quote:
AlgidBabe kaže: Pogledaj post

Ovo je u prenesenom znacenju ili kao stvarno alergicna na lateks? Nebitno, samo sam htjela reci da za ljude koji su alergicni na lateks postoje kondomi od prirodnih vlakana (u DMu npr) tako da to nije problem.
bas ti hvala, nisam znala za to mada ne znam da li mi lateks smeta ili spermicid. nisam ja alergicna nego ona , tj. ne mora biti alergija, ali ne bude joj stvarno dobro posli, i inace je preosjetljiva a i kondomi su stvarno za krajnju nuzdu
betiboop is offline  
Old 09.03.2012., 11:49   #37
Evo ovako, zanima me dali postoji mogucnost da zatrudnim ako imam spolni odnos bez kondoma 2 dana prije menstruacije? Mes ciklus mi se krece 26-28 dana ...
tinna951 is offline  
Old 09.03.2012., 12:03   #38
Prakticirala... uspješno

Ali kako je netko rekao moraš dobro poznavati svoje tijelo i imati redovite mjesečnice. Moje su uvijek redovite i kada imam ovulaciju osjetim jer me boli, ponekad malo i krvarim. Ginekologinja rekla da je to zbog hormona i da nema brige, uglavnom... ne preporučujem tu metodu ako ne želiš dijete jer nije sigurna, ako ti je svejedno onda ok...

Za spermije sam i ja čula da žive do 72 sata, ovo da žive do 10 dana me iznenadilo sad
__________________
Basically, I am a good, gentle person, but I'm attracted to mean personalities.
VonTeese is offline  
Old 09.03.2012., 12:04   #39
Quote:
tinna951 kaže: Pogledaj post
Evo ovako, zanima me dali postoji mogucnost da zatrudnim ako imam spolni odnos bez kondoma 2 dana prije menstruacije? Mes ciklus mi se krece 26-28 dana ...
Ne.

Quote:
VonTeese kaže: Pogledaj post
Prakticirala... uspješno
...
Za spermije sam i ja čula da žive do 72 sata, ovo da žive do 10 dana me iznenadilo sad
Pa, ako si računala plodne dane i seksala se (i) prije ovulacije, onda znaš i koliko je točno.


-Stipe
Stipe23 is offline  
Old 09.03.2012., 12:19   #40
Quote:
tinna951 kaže: Pogledaj post
Evo ovako, zanima me dali postoji mogucnost da zatrudnim ako imam spolni odnos bez kondoma 2 dana prije menstruacije? Mes ciklus mi se krece 26-28 dana ...
Slobodno takva pitanja prebaci na

https://www.forum.hr/showthread.php?t=473763
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:57.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger