Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.11.2014., 14:05   #21
Question gastrochisis

Bebi mi je u 6 mjesecu trudnoce dijagnosticiran gastrichisis jel ima neko ko je bio u takvoj situaciji?
mimmik is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2014., 21:24   #22
Pitaj sto te interesira,nekako ko autor i zacetnik ove teme imam moralnu potrebu da ti odgovorim.

Na zalost mi jos sa svojom Vikicom vodimo borbu oko svega toga,sad kad sagledam situaciju unazad 8 mijeseci jako sam optimistican bio ,cak mozda to sve prihvacao onako sa dozom neke pretjerane optimisticnosti,to je moje djete moj borac i rijesice to prije nego ostala djeca sa takvom dijagnozom,ali banana,jos smo na infuziji jedemo jako malu kolicinu hrane i prolazimo sepse svakih tjedan dana.

Da krenemo kronoloski,neke stvari necu pisat javno,ali nekome cijem je djetetu to diagnosticirano sam spreman dat broj mobitela i sve prepricat sta i kako, neka trazi broj preko PP.

Viktorija je imala mali defekt trbusne stijenke,nisu organi bili vani sto je jako veliki + i jedan od kljucnih,njoj su bila vani samo crijeva,zeludac nije u nekim slucajevima su samo zeludac i crijeva.

Moj savjet mimik,ti i suprug probajte ustedit sto vise novaca do poroda,a to je uskoro vjerojatno 2 mjeseca,dva i pol maksimalno,jer novac je bitan ne za mito ili takvo nesto,nego zbog putovanja u bolnicu,placanje parkinga itd.Zena i ja to relativno ok podnosimo,jer ja imam neko prosijecno primanje i ona je 7mj imala skoro punu placu koja je veca od moje,sada i ona pada na 2000 i nesto kuna ni neznam koliko tocno.Financije su bitan dio kad zbrojim u grubo neko bi pao na guzicu ali nije mi zao jedne jedine lipe samo da mala van izade.


Psihicki se probajte pripremit maximalno,neznam kojom metodom da se pripremite,probajte se pomirit s time,operacije su stresne kako za roditelje tako i za djete,to su veliki borci tako da to morate uzet u obzir,bolje podnose operacije od odraslih po meni.Necu vise pisat jer nisam psihijatar i nemogu dat univerzalni savjet,niti vas zelim strasit.


Kad sva ova prica zavrsi s mojim djetetom i kad dode doma onda cu javno objavit ko je od doktora ok,a ko nije zavrijedio da 1 kune primi iz proracuna.
gogo2409 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2014., 20:35   #23
Hvala ti puno mi smo u depri zbog toga non stop pokusavamo bit optimisticni al brinemo i prestraseni smo ,u kojoj bolnici ste vi i tijekom trudnoce dali su vam davali vise pozitivne misli doktori ili su vam rekli iskreno kaj nije dobro? Btw. Vasa viki i ja dijelimo ime bit ce ona dobro
mimmik is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2014., 21:53   #24
U petrovoj jezena lezala,mala je na rebru od prvog dana.Svaki doktor drukcije jedni vele nije strasno,jedni vele odmah da ce oporavak bit dug,sve ovisi koliko je velika deformacija i od doktora do doktora,u principu sve je individualno ovisi o djetetu.Da li ste radili amniocintezu i kakav je nalaz?
gogo2409 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2014., 18:03   #25
Usput da malo temu osvjezim jedno djete je otislo kuci nakon samo 2 mjeseca Raduje me ta vjest,mi ostali smo u bolnici i dalje,ispracujemo pacijente sta nam drugo preostaje,ali nadam se da cemo i mi skoro barem da bozic skupa proslavimo,vidjet cu sa mamom navedenog djeteta da mozda napise i svoju pricu kako je ona to sve dozivila i kroz sta je sve djete moralo proc,cisto da ostalima koji ce imat ovakvu situaciju budemo podrska,jer zbilja nije rijedak slucaj kao sto s misli.
gogo2409 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2015., 14:08   #26
Nadam se da je Vikotorija izašla iz bolnice,i da je zdrava.A vama mimmik želim puno sreće i strpljenja...Pitajte ako vas nešto zanima.
nikol25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2015., 18:28   #27
Izasla je za bozic Nisam nista htio pretjerano puno optimisticno pisat jer imali smo sranja pa smo se vratili na mj dana u bolnicu,pa smo bili vani pa sad opet na tri dana u bolnicu pa vani,ja se nadam da nam je ovo zadnja hospitalizacija,papamo neocate i novalac,prelazak na novalac je veliki pomak.Doma se hranimo i parenteralno s time da imamo pauzu od 7h.

Malo opsini update cu napisat kad sve to definitivno zavrsi,ako nekoga nesto interesira neka pita.

PS:Viki je prelijepa beba,od pocetka je super vesela,u biti doktori sami kazu da je ta njena pozitiva uvelike pomaze,spava od pocetka po cijelu noc,poceli smo puzat,pricat,i koracat uz našu pomoć,presretni smo roditelji

Ja i zena smo zbilja sretni s njom,i sretni smo jer nismo u jankomiru zavrsili od silnog stresa,nespavanja i zivciranja.
gogo2409 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2015., 19:57   #28
Slučajno došla na ovu temu jer nikad nisam čula za to.
Svaka vam čast na pretrpljenim problemima, nadam se da će od sad ići sve na bolje.

Ja sam mama sineka od danass već 5 mjeseci rođen s atrezijom anusa. Samo hoću reći da i ja kao i vi imam samo pohvale za doktoricu Mustapić na Rebru, jer i nas još uvijek vodi, još sa intenzivne neonatologije. To moraš biti rođen takav da izdržiš to što se ti doktori tamo nagledaju s malim bebicama.

Vama još jednom puno sreće. I našim malim borcima puno zdravlja.
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2015., 07:55   #29
Ima li koga na temi? Imam ovaj problem, pa bih postavila par pitanja.
arciarci is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2016., 14:42   #30
Nisam dugo tu pisao,pa da nastavim

Viki je odlično papa skoro sve,racunajuci i gluposti kao sto su bomboni :P
Stolice ima normalne tj potpuno formirane kao kod zdravog djeteta,tu i tamo sondu moramo koristit kad protestira oko jela ali trudimo se da to bude što rijeđe jer joj je lice vec crveno od silnih flastera sve ovo vrijeme,u biti problem je u tome što neće flašicu pa mlijeko koje bi trebala pojest peptamen junior ako ne pojede zakamuflirano s rižolinom ili keksolinom mora dobit na sondu,u zadnje vrijeme to je sve rijeđe da ga neće pojest,došli smo do toga da na kontrolu idemo svaka 3 mj

Prije smo probavali obično mlijeko samo malo masnije 5.2 m.m. ali bi se od njega ukakla to sad npr nije slučaj dok joj čokolino i dalje ne odgovara tako da ga više i ne koristimo.

Papa svinjetinu,junetinu,piletinu,puretinu,od povrća sve tikvice,mrkvu,brokulu,cvijetaču ma sve

Hranu guta normalno ali ručak joj pasiramo iz razloga ako naleti na neki komadić krene ga prevrtat u ustima pa je veća mogučnost odustajanja od hranjenja,kad jede štapiće,kekse,čokoladu to prožvače i proguta bez problema i kompliciranja

Broviac smo izvadili 21.12 prošle godine i od tad nema nikakve dodatne prehrane venskim putem.
Priča kao navijena,ne spaja još rečenice ali ako nešto zacrta a mi je ne razumijemo objasnit ce rukama i nogama i odvest te do toga šta oće.
Zna kad je gladna i kad je žedna dok prije nije znala,sad me čak uzme za ruku i odvede do friždera da joj dam šnitu 2 salame tek tolikoda gricne nešto

Ima neki svoj ritual oko 9i15 doručak,ako ona i mama ne prespavaju :P(uz doručak se gleda micky maus )
oko 12 i 30 ručak pa spavanje do cca 3 nekad i duže,u 16 ima užinu kašicu,i oko 19 večera i kupanje.
Da nebi bilo da je ne hranimo dovoljno ovo mlijeko je visoko kalorično koje dobiva za doručak i večeru cca 2000+ kcal,dok obično ima 300+,razlika je ogromna,a između toga stalno nešto gricka u prolazu.

Raste ko iz vode i evo neka slikica da se vidi kako napreduje





Toliko od mene za sad
gogo2409 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2016., 15:01   #31
O zlato maleno sto si slatka....
Bravo za hrabru curicu i njene roditelje....
Kad bi barem sva djecica bila zdrava...
__________________
...čuvan te...na dnu srca šta san šakon stiska samo za tebe....
Nevka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2019., 23:19   #32
Međunarodna udruga... Ima i kontakt za Hrvatske slučajeve.
https://averysangels.org/regional-contacts/
night angel is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2019., 09:51   #33
Ajme miša malenoga

Kak je sad Viktorija?

Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk
Cikcak is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2019., 09:29   #34
Nisam dugo bio ovdje,pa Cikcak odgovaram sa velim zakasnjenjem ma zmaj je malecka,ipak su cure tatine maze,sad je i bracu dobila.


gogo2409 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2019., 09:30   #35
Edit dupli post.
gogo2409 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2019., 11:29   #36
Predivna je!
Merion1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2019., 14:44   #37
Hvala
gogo2409 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2019., 16:28   #38
Pozdravljam,

sve sam u jednom dahu pročitao budući da je mene i suprugu prije par dana zadesila ista sudbina na pregledu.Supruga je u 14om tjednu trudnoće i bebaču je dijagnosticirana gastroshiza.
Zanima me kako vaša Viktorija sada??
Jeste li vi iz Zagreba?
peradice is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:13.