Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Prev Prethodni post   Sljedeći post Next
Old 15.11.2016., 10:31   #31
Pitanje (valjda sam u dobrom djelu foruma) dakle brat je danas dobio kaznu za šetanje pasa bez povodca. Bio je na livadi gdje apsolutno nigdje nije navedena zabrana (nema znaka zabrane) i sl. No to nije ni bitno toliko, jer eto da (koliko god manjkav zakon bio) bio je u prekršaju. BITAN dio pitanja je taj da su ga na livadi dočekala dva komunalna redara koji zajedno sa policajcima obilaze kvart. Dakle, smije li policija šetati s komunalcima i maltene odrađivati njihov posao za njih? Smatra li se to (ikakvim zakonskim propisom) da oni ne rade svoj posao (policija)? Dakle oni umjesto da se bave policijskim poslovima, šeću okolo s komunalnim redarima i čekaju da netko od građana odbije dati osobnu (komunalcu) ili nešto pa interveniraju odmah, jer su pored njih (da znam da pitam apsurd, jer znam da je u redu da ako vide prekršaj reagiraju), ali mi nije jasno zašto umjesto da obavljaju svoj posao oni hodaju s komunalcima po kvartu. Smije li se to? Krši li policija neki svoj kodeks radne obaveze (mogao bi navesti 1000 primjera radnji koje bi mogli obavljati u tom periodu). Nije provokacija već me samo zanima zašto policajci u svoje radno vrijeme ne rade svoj posao? Ili im to spada u dio posla (stvarno ne znam pa pitam)?
DrownedWorld is offline  
Odgovori s citatom
 



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:20.