Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.03.2017., 22:50   #121
Drzavi ne smeta sta se mlado stanovnistvo iseljava.Dapace,ona to potice jer zna da oni koji ostanu ce se najvjerojatnije biti od koristi i morat ce raditi svakakve poslove,a oni koju ode ce se vratit kad-tad sa svojim gastanbajterskim placama/mirovinama.
Jelly02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 22:50   #122
Quote:
Gustavo kaže: Pogledaj post
Hoću reći da šoping centri i banke više novca izvlače iz Hrvatske nego što ga ostavljaju, dakle ne investiraju dobit u Hrvatsku. Mediji su puni pozitvnih priča ljudi koji odlaze van, meni je to sve sumnjivo, kao da nas netko sve ili barem one mlađe želiti iseliti iz Hrvatske?
Shopping centri su puni uvozne robe jer je tecaj kune previsok. Visok tecaj kune znaci da se isplati u Hrvatsku uvoziti robu i prodavati, a ne isplati se proizvoditi i izvoziti, jer je visok trosak zaposlenika u Hrvatskoj (za prodaju treba bitno manje zaposlenika nego za proizvodnju).

Ovo je jedna od temeljnih stvari koja je jasna svima, osim nonsalantnom liku s minivalom i celicnim pogledom, koji nam "neovisno" vodi tecaj, putuje na nas racun po svijetu i u biti izigrava mjenjacnicu sa sitnim pomacima, ali je od valute napravio spomenik. Spomenik kraju egzistencije hrvatskog naroda na ovim prostorima, jer vec sada uspio je postici daleko vece iseljavanje nego drug Tito.

Naravno, slugani ce reci na ideju obaranja tecaja da ljudi imaju kredite s valutnom klauzulom. Imali su ih i u Madjarskoj, koja je snagom zakona ukinula valutnu klauzulu i kredite na taj dan prevela u forinte. Ali na to se kod nas prave ludi, jer ne postoji Hrvatska radi gradjana, Hrvatska postoji da ju strani bankari pljackaju.
Adelholzener is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 22:53   #123
Quote:
Jelly02 kaže: Pogledaj post
Drzavi ne smeta sta se mlado stanovnistvo iseljava.Dapace,ona to potice jer zna da oni koji ostanu ce se najvjerojatnije biti od koristi i morat ce raditi svakakve poslove,a oni koju ode ce se vratit kad-tad sa svojim gastanbajterskim placama/mirovinama.
Dakle po tebi je drzavi dobro da gubi stanovnistvo, da najpoduzedniji i najobrazovaniji odu, s citavim familijama (a ne kao u 60ima samo muzevi), pa da se mozda jednog dana vrate neki, nakon sto su cijeli radni vijek ili njegov najbolji dio gradili druge ekonomije, placali porez drugoj drzavi i nakon sto ce i u mirovini placati porez na mirovinu tamo gdje su je stekli?

To je zamjena gradjana za turiste po tecaju 3 za 1.
Adelholzener is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 23:09   #124
Quote:
Adelholzener kaže: Pogledaj post
Dakle po tebi je drzavi dobro da gubi stanovnistvo, da najpoduzedniji i najobrazovaniji odu, s citavim familijama (a ne kao u 60ima samo muzevi), pa da se mozda jednog dana vrate neki, nakon sto su cijeli radni vijek ili njegov najbolji dio gradili druge ekonomije, placali porez drugoj drzavi i nakon sto ce i u mirovini placati porez na mirovinu tamo gdje su je stekli?

To je zamjena gradjana za turiste po tecaju 3 za 1.
Ja mislim da nama slijedi veliko sranje i da ljudi toga nisu svjesni tj još ćemo se ubijat međusobno uskoro, u stvari to je već i počelo sve više.
Gustavo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 23:14   #125
Quote:
Adelholzener kaže: Pogledaj post
To je zamjena gradjana za turiste po tecaju 3 za 1.
A što sa sličim zemljama (npr. Grčka i Španjolska)? Imaju li one problem iseljavanja?
Energija X is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 10:10   #126
Quote:
InterMezzo kaže: Pogledaj post
Meni ta teorija o ciljanom iseljavanju Hrvata (i još nekih drugih naroda) ima smisla. Vazalska smo zemljica na odličnom položaju i s dosta toga vrijednog...
možda nekome zvuči kao šala ali pogledajmo samo koje beneficije ima jedna Njemačka od radnika iz Hrvatske:

-nije morala uložiti ni eur' njegovo obrazovanje
-nije morala uložiti ni eur' u njegovo liječenje ako ga je bilo u toku života
-dobija već spremnu radnu snagu, po mogućnosti sa određenim iskustvom
-ovom radnom snagom se popunjavaju njezine rupe u potrebnim radnim mjestima i popunjavaju se populacijske rupe kako bi ti radnici "stvorili" nove radnike u vidu njihove dijece
- ti radnici kroz svoj rad uplaćuju u mirovinski i zdravstveni fond i čine ova dva fonda stabilnim

to su samo neke beneficije.
njami njami is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 10:14   #127
Oprosti, ali država ne ulaže novac u školovanje moje djece već meni uzima dobar dio plaće iz čega se financira školstvo u kojem se školuju moja djeca.
Znači svaki roditelj je fino uplatio državi za svojeg radnog vijeka za školovanje u njezinom školskom sustavu.

P.S
po nekim podacima iseljeni hrvati šalju mjesečno oko 100.000.000kn u Hrvatistan znači iseljavanjem ova kvazi državica ima itekakve koristi nego da su ti isti ljudi ostali na burzi u Hrvatistanu.
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 10:55   #128
Quote:
homosapiens kaže: Pogledaj post
Oprosti, ali država ne ulaže novac u školovanje moje djece već meni uzima dobar dio plaće iz čega se financira školstvo u kojem se školuju moja djeca.
Ta relacija nije baš čvrsta, jer i ljudi bez djece uplaćuju, a školuju se i djeca bez roditelja. Plaćaš za svu djecu, a ne samo svoju, jer roditelji sa više djece ne uplaćuju više. Roditelji 12.000 djece koji rade u njemačkoj uplaćuju u krivi sustav, njemačka bi njihove novce trebala proslijediti u hrvatski sustav kad bi bilo kao što kažeš da plaćaju za svoju djecu koja žive ovdje.
zgubydan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 11:36   #129
solidarna smo država znači sve OK

mi koji radimo radimo i za one koji nikada nisu radili niti će raditi zato su davanja na plaći tolika kolika su.

P.S
ne brini za djecu gastarbajtera koji žive u hrvatskoj jer njihovi im roditelji pošalju itekako € koje ostavljaju u svojoj državici
napisao sam da se slije trenutno oko 100 milijuna kuna mjesečno u hrvatsku od ljudi koji su iselili
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 20:26   #130
Quote:
njami njami kaže: Pogledaj post
možda nekome zvuči kao šala ali pogledajmo samo koje beneficije ima jedna Njemačka od radnika iz Hrvatske:

-nije morala uložiti ni eur' njegovo obrazovanje
-nije morala uložiti ni eur' u njegovo liječenje ako ga je bilo u toku života
-dobija već spremnu radnu snagu, po mogućnosti sa određenim iskustvom
-ovom radnom snagom se popunjavaju njezine rupe u potrebnim radnim mjestima i popunjavaju se populacijske rupe kako bi ti radnici "stvorili" nove radnike u vidu njihove dijece
- ti radnici kroz svoj rad uplaćuju u mirovinski i zdravstveni fond i čine ova dva fonda stabilnim

to su samo neke beneficije.
jadni mi...nas uvijek netko krade pa nam je zato lose...
clanarine se placaju u zajednicku kasu,a onda se novcici povlace iz iste te kase...dio smo eu...posaljimo racun nijemcima...
__________________
divim se zalasku svoje pameti
zalazak pameti is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 20:48   #131
Quote:
njami njami kaže: Pogledaj post
U Hrvatskoj za dug od nešto više od 1300 kn vam se proda stan koji virjedi 200 000 -150 000 kn kako bi se uradila ovrha, ja ne znam ali meni koji sam iz BIH i koje mu je dom svetinja, to ne da nema smisla nego se die ciljano da se gazi stanovnike Hrvatske. Znači odeš 5-6 mjeseci u Njemačku da zaradiš novac i zbog ne plaćenih računa za struju ljudi ti prodaju cijelu kuću, zemlju ili stan. Mislim da ste vi što se tiče ovih OVRŠNIH ZAKONA duboko bolesno društvo koje jede samo sebe.
Sad ću opet dobiti 100-200 za, čini mi se, reviziju ili nešto tome slično, jer ove hdzovce istina pogodi posred titntare malog mozga, gdje u njihovom životnom ciklusu, u brainu - obitava samo mali pauk.

Nije to bolesno društvo koje jede samo sebe. To je društvo kriminalaca, lopova, šljama, idiota, koji su se šakačke 1991 godine borili u građanskom ratu, da se na koji je god mogući način dođe do ocjepljenja. Postavlja se pitanje u glavama onih koji to ne mogu shvatiti, zašto bi to netko radio, zašto bi izazvao građanski rat ?

Upravo zato što u uređenoj državi, ti kriminalci, propalice, budale i lopovi, jedini posao koji bi mogli obavljati su: biti čistači, sobarice, prodavati na placi, bauštela itd. Da ne bude zabune to su sve pošteni poslovi, ali banda ovih 200 da ne bi morala raditi te poslove su morali učiniti SVE kako bi došli na vlast. I kako bi radili upravljačke poslove - dakle ne raditi ništa a imati sve. Jedino u Hrvatskoj možeš ubiti nekoga, dakle u sred bijela dana, uzeti pištolj, i doći u centar, izvadit pištolj i prosut mozak osobi pred svima. Za taj čin odležati 2 usrane godine dana u nekom zagrebačkom zatvoru i nakon toga postati član uprave društva ograničene odgovornosti. U Mađarskoj npr takvi kriminalci postavljaju danas žičane ograde ili skupljaju smeće po parkovima. U hrvatskoj eliminiraš nekoga i postaneš direktor.

- Back on track -

Tako su dobili 90ih financije i oružje da se ondašnja država raspička, a sad u vidu kredita, kamata i rasprodaje imovine vraćaju te dugove. Mislim ne vraćaju oni, vraća imovina i stanovništvo novonastale države. I kako sad spriječiti deložacije, kad se bankama mora vratiti dug. Banke stranih država su financirale rat, kasnije obnovu imovine, i to se mora platiti. Ako neće platiti (po stostrukoj cijeni) onda imovinu mora dati na korištenje.
Ali u Hrvatskoj imovina se ne daje na korištenje, pa za 100 godina da ista dođe nazad, već se dijeli, šakom i kapom. A kako neće kad se ovih 200 poprilično namirilo, i boli njih ku** da li će se banka zvati Dubrovačka ili OTP. Njima je sasvim svejedno.

Stanovništvo digne kredit, otplati 80% istoga, (namjerno od poslodavca dobije otkaz), ne može do kraja vratiti kredit, deložira ga se, stan se proda za 1/4 ukupne vrijednosti nekretnine, ta 1/4 pokrije onih 20% ostatka I DUG JE RIJEŠEN.

Robovi postoje, to su svi građani RH koji rade da bi isplatili rate kredita za nekretnine, a one su tolike zbog toga što se još uvijek nisu otplatili dugovi rata iz devedesetih. A otplatit će se onda kad se cjelokupno stanovništvo iseli, jer će te nekretnine koristiti stranci kao vikendice i mjesta za odmore.
__________________
" Stupid people do stupid things. Smart people outsmart each other, then themselves." - " The more wisdom you attain and the more conscious you become the crazier you will appear to others. "
Usuditi se je cijena napretka.
john newman is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 22:40   #132
Quote:
Gustavo kaže: Pogledaj post
Ja mislim da nama slijedi veliko sranje i da ljudi toga nisu svjesni tj još ćemo se ubijat međusobno uskoro, u stvari to je već i počelo sve više.
nemoj zazivati ratove, revolucije koje uzrokuju polariziriranje društva su nešto najgore što se može desiti jednoj državi. Od toga nitko neće profitirati osim nekolicine a većina će biti duševno slomljena nakon takvog nečega.

Osim toga jel mi može netko odgovoriti na ova pitanja, čini se kao da svi izbjegavaju odgovoriti:

- je li imunološki zavod zatvoren i za vrijeme čije vladavine
- za vrijeme čije vladavine je usvojen OVRŠNI zakon
njami njami is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 21:46   #133
Quote:
Adelholzener kaže: Pogledaj post
Dakle po tebi je drzavi dobro da gubi stanovnistvo, da najpoduzedniji i najobrazovaniji odu, s citavim familijama (a ne kao u 60ima samo muzevi), pa da se mozda jednog dana vrate neki, nakon sto su cijeli radni vijek ili njegov najbolji dio gradili druge ekonomije, placali porez drugoj drzavi i nakon sto ce i u mirovini placati porez na mirovinu tamo gdje su je stekli?

To je zamjena gradjana za turiste po tecaju 3 za 1.
Da.Ostace samo oni koji se nece bunit ili oni koji ce radit i mucat za koje desetljece.
Jelly02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2017., 15:09   #134
Quote:
njami njami kaže: Pogledaj post
nemoj zazivati ratove, revolucije koje uzrokuju polariziriranje društva su nešto najgore što se može desiti jednoj državi. Od toga nitko neće profitirati osim nekolicine a većina će biti duševno slomljena nakon takvog nečega.

Osim toga jel mi može netko odgovoriti na ova pitanja, čini se kao da svi izbjegavaju odgovoriti:

- je li imunološki zavod zatvoren i za vrijeme čije vladavine
- za vrijeme čije vladavine je usvojen OVRŠNI zakon
a ovi drugi se polomise da isprave nepravde....
sve je to ista "banda"...
__________________
divim se zalasku svoje pameti
zalazak pameti is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:01.