Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.08.2017., 12:50   #1
Susjed prijeti zbog ograde

Lijepo bih molila odgovor ako netko zna kakvo je postupanje policije u sljedećem slučaju.
Prije nekoliko godina napravili smo ogradu do susjeda. On je imao primjedbi i tražio je da se ista pomakne 10 cm. Mi smo platili geodeta (on nikad nije) i jasno je bilo gdje je međa ali zbog dobrosusjedskih odnosa ogradu smo pomaknuli, susjed je bio zadovoljan i tako je prošlo nekoliko godina. Susjed je prošle godine prodao kuću i novi vlasnik je ove godine počeo planirati dogradnju iste. Kako se kuća nalazi na moru planira dograditi dodatni apartman ali problem je što nema pristup u stražnji dio svog dvorišta gdje bi bio ulaz u apartman jer je s jedne strane dvojni objekt, a s naše strane je ograda koja mu se nalazi 20 cm od kuće. Predložio nam je da mi maknemo ogradu i izbetoniramo cijeli prostor između kuća. Mi smo prijedlog odbili jer želimo imati ogradu, ne želimo da njegovi turisti (a ni bilo tko drugi) prolaze našim dvorištem, a još važnije prijedlog je popratio s nekoliko prijetnji od toga da ima brata branitelja koji može doći s pet prijatelja i slomiti nekom noge ako treba te do toga da ako neće milom onda će silom.
Uglavnom te prijetnje je rekao mojoj mami, a meni je spustio slušalicu kad sam rekla da ograda ostaje gdje je i ako je želi maknuti da ima alate s kojima to može postići.
Naravno da sam mislila na geodeta i tužbu ako baš želi.
Može se reći da je poludio jer je meni spustio slušalicu i bacio je na ležaljku. I nakon toga je priprijetio mojoj mami.
Moja mama živi sama i već noćima ne spava jer se boji što će biti kada se susjed vrati (trenutno je u inozemstvu gdje živi-ovo mu je vikendica) što će biti uskoro jer kreće s dogradnjom.
S obzirom da je ograda žičana on je može maknuti za tren oka. Dok policija dođe (mi smo na otoku) dotle neće ostati traga ogradi, a još važnije moja mama ima problema sa zdravljem i već sad je u predinfarktnom stanju.
Moje pitanje je ako mi to prijavimo policiji može li se to negdje evidentirati ako stvarno on pokuša maknuti ogradu da imamo prijavljeno da je prijetio prije toga.
Ili policija svakako mora izaći na teren i porazgovarati s njim? On je kupio kuću nedavno, ne poznajem ga i ne znam je li poludio jer mu naša odluka kvari planove ili stvarno misli biti nasilan kad se vrati.
Jer ako policija zbog naše prijave izađe na teren mogao bi još više poluditi, a moj je cilj da imamo s njim čim manje posla.
Zahvaljujem na odgovoru!
mijauvau is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 13:13   #2
Quote:
mijauvau kaže: Pogledaj post
a još važnije prijedlog je popratio s nekoliko prijetnji od toga da ima brata branitelja koji može doći s pet prijatelja i slomiti nekom noge ako treba te do toga da ako neće milom onda će silom.
i to je trebalo odmah i prijavit a može se i sada.Slikajte ogradu i neka slike stoje.Policija se ne bavi privatnom imovinom i vlasničkim odnosima samo će izaći van zbog rušenja ograde vezano za oštećenje tuđe stvari.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 16:31   #3
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
i to je trebalo odmah i prijavit a može se i sada.Slikajte ogradu i neka slike stoje.Policija se ne bavi privatnom imovinom i vlasničkim odnosima samo će izaći van zbog rušenja ograde vezano za oštećenje tuđe stvari.
Sivkić hvala na odgovoru.
To je bilo prije tjedan dana, a nije još prijavljeno jer mi mama teže hoda pa čeka da ja dođem I da odemo zajedno. A I pod stresom je, policija je neće ništa razumjet jer su sve šanse da se rasplače tamo. Ja joj dođem kao apaurin I sigurna luka.
Ograda nije srušena ali se bojimo da bi je mogao srušiti zbog navedenih prijetnji.
Ono što me muči je što ako tip nije baš normalan pa napravi još veće probleme zbog prijave.
mijauvau is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 16:44   #4
Može se i telefonski riješit pa neka dođu uzet izjavu.
Nemam pojma što bi taj mogao uradit.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 17:32   #5
Quote:
mijauvau kaže: Pogledaj post
Ograda nije srušena ali se bojimo da bi je mogao srušiti zbog navedenih prijetnji.
Ono što me muči je što ako tip nije baš normalan pa napravi još veće probleme zbog prijave.
U cijeloj toj priči je najvažnije : Što piše u zemljišnim knjigama na sudu , kako ide točno granica između vaših kuća ??

Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Može se i telefonski riješit pa neka dođu uzet izjavu.
Nemam pojma što bi taj mogao uradit.

Nakon ovog slučaja ljudi se opravdano boje , jer ih protiv luđaka neće zaštititi
pravna država:

http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvat...ljani/6327412/
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 19:48   #6
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
U cijeloj toj priči je najvažnije : Što piše u zemljišnim knjigama na sudu , kako ide točno granica između vaših kuća ??
Moj tata je postavljao ogradu, a nažalost nema ga vise ali mama kaže da je bio geodet I označio među. Mi smo postavili ogradu ali je susjed kada je nakon nekog vremena došao imao prigovor I tražio da pomaknemo ogradu 10 cm. Mi smo zbog mira pomaknuli jer nam se zbog 1000 kn dodatnog troška nije svađalo s nikim, a njemu je srce bilo na mjestu.
Dok nije prodao kuću sve je bilo ok, a i s novim susjedom je sve bilo ok dok nije krenuo planirati granju pa mu je zafalilo mjesta.
Ono što je interesantno je da on ne traži da maknemo ogradu koja je između naših terasa već dio dalje iza kuće gdje on ne može proći, a mi normalno prolazimo na našoj strani.

Nemam doma izvadak iz katastra ali pogledala sam na internetu I ovako odoka međa je tamo gdje je ograda (ograda je u našem).
Nisam stigla nazvati katastar pa ako netko zna odgovor na ova pitanja
- mogu li u katastru u Zagrebu izvaditi izvadak za česticu na moru
- kako po izvatku mogu vidjeti koliko je kuća udaljena od međe (u cm)

Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Nakon ovog slučaja ljudi se opravdano boje , jer ih protiv luđaka neće zaštititi
pravna država:

http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvat...ljani/6327412/
Ja se bojim da ako ga prijavim da će tek onda poluditi.
mijauvau is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 22:53   #7
Quote:
mijauvau kaže: Pogledaj post

Ja se bojim da ako ga prijavim da će tek onda poluditi.
Nemojte dizati tenzije, nego se okrenite pravnoj državi. U ovom slučaju njemu predložite da se izvrši ekspertiza sa strane službenog geodeta koji će točno izmjeriti vaš i njegov dio. On nema što tražiti da mu vi ustupite ono što vama pripada. Idite stranom argumenata.
Inače, možete nazvati katastar na moru gdje pripada parcela i oni će vam reći kako da vam pošalju izvadak.
U principu je to isto kao i na internetu. Ali ja čisto sumnjam da se može vidjeti u 10 cm gdje je ograda.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 00:30   #8
Naravno da mi nije u interesu dizanje tenzija. Ali susjed nije htio dati mojoj mami broj telefona kad je rekla da ja zelim s njim razgovarati vec je nazvala moja mama pa sam pokusala razgovarati ali mi je prekinuo vezu kad sam rekla da ne micem ogradu samo na njegovu zelju. A ako zeli da je pomaknem da za to postoje alati. Mama kaze da je bacio telefon, rekao ako nece milom onda ce silom i otisao.
Tako da ni ne mozemo do njega. Ok mogla bi glumiti Sherlocka ali nisam sigurna sto bu mu rekla nakon onakvog ponasanja.
Iskreno meni je svejedno da je ograda i dalje u mojem ali njemu je isto jer ima stepenice koje mu rade nekakvo slijepo crijevo. On zeli da mi maknemo ogradu skroz.

Naravno da se na satelitu ne vidi ograda ali se vidi medja i ovako odokativno izgleda ok. Na to sam mislila. Zato cu i izvaditi katastarski nacrt ali bome mi se ne placa opet geodet da bi nekome dokazivala nesto. On osporava medju pa bi valjda on trebao snositi taj trosak. Al kao sto rekih on hoce maknuti ogradu skroz, a ne je samo pomaknuti.

Ali najvaznija stvar je da se mama boji. U strahu je da je ne napadne. A ona nije neki strasljivi tip.
mijauvau is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 01:32   #9
Ako osporava među neka zove i plati mjernika. U slučaju prijetnji od njega ili nekog drugog ili rušenja ograde od njega ili drugih zvat odmah policiju.A za dosadašnje prijetnje sami odlučit što želite.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:57.