Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.09.2017., 15:59   #1641
Quote:
Snow Fairy kaže: Pogledaj post
Ja sam njihov pacijent na endo jos od 2012.
Scissors, kad se prvi puta uguras,dalje te narucuju kako treba, ovisno o nalazima. Samo ti je za prvi puta naj doci tamo, reci da si trudna i na mirovanju i da molis da te prime.
A vaditi krv ti bolje u dz ako mozes
tnx na savjetu.

meni uputnicu za krv daje moja doktorica opće medicine i rekla mi je da to moram na rebro ili tako negdje, jer obično domovi zdravlja ne testiraju ft4. znam da sam zvala par i potvrdili mi to.

znaš li možda koji DZ vadi osim TSH i ft4?
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 17:30   #1642
To ne znam. Ja sam u samoboru u dz u labosu vadila i ft3 i ft4,samo uz nadoplatu

Mislim da onda u vinogradskoj mozes vaditi bez narucivanja bez problema
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 15:53   #1643
Quote:
Scissors. kaže: Pogledaj post
tnx na savjetu.

meni uputnicu za krv daje moja doktorica opće medicine i rekla mi je da to moram na rebro ili tako negdje, jer obično domovi zdravlja ne testiraju ft4. znam da sam zvala par i potvrdili mi to.

znaš li možda koji DZ vadi osim TSH i ft4?
Ja sam na rebru vadila ft4 i tsh prije par tjedana.ne trebas se naruciti,na salteru kazes da si trudnica i dodjes odmah na redmislim da se od 7-9 vadi krv
__________________
Baby, you can drive my car
Yes, I´m gonna be a star...
klonirana papiga is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 16:49   #1644
Quote:
klonirana papiga kaže: Pogledaj post
Ja sam na rebru vadila ft4 i tsh prije par tjedana.ne trebas se naruciti,na salteru kazes da si trudnica i dodjes odmah na redmislim da se od 7-9 vadi krv
tamo se negdje 2 tjedna čekaju rezultati poštom, zar ne?
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 19:34   #1645
Quote:
Scissors. kaže: Pogledaj post
tamo se negdje 2 tjedna čekaju rezultati poštom, zar ne?
Meni je doslo za 7-8dana
__________________
Baby, you can drive my car
Yes, I´m gonna be a star...
klonirana papiga is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 08:32   #1646
Quote:
*Aria* kaže: Pogledaj post
Pusti 6 tjedana u komadu bez terapije, a onda opet kontrolirati hormone. Ako ikako mozes promjeni endokrinologa jer ovo nema smisla.

Poslano sa mog SM-G925F koristeći Tapatalk
Napravila tako! I TSH se povećao na >75 Ali promijenila sam endokrinologa. Svjesna sam da sam ga trebala slušati, ali opet je on trebao iskomunicirati neko objašnjenje zašto da ga poslušam i napraviti pretragu na antitijela. Kad se radi o ljudskom zdravlju i životu nije dovoljan odgovor: "Zato".
Trail is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 22:48   #1647
Quote:
Scissors. kaže: Pogledaj post
tamo se negdje 2 tjedna čekaju rezultati poštom, zar ne?
Znam.da kasnim ali mozda pomogne nekom drugom.
U Vinogradskoj trudnice ft4 i tsh vade na endokrinologiji (jer na nuklearnu ne smijes ic radi zracenja),svako jutro od 7 30h-9 30h bez narucivanja.
Nalaz isti dan na mail oko 13h :-)
snelly is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 02:33   #1648
Quote:
snelly kaže: Pogledaj post
Znam.da kasnim ali mozda pomogne nekom drugom.
U Vinogradskoj trudnice ft4 i tsh vade na endokrinologiji (jer na nuklearnu ne smijes ic radi zracenja),svako jutro od 7 30h-9 30h bez narucivanja.
Nalaz isti dan na mail oko 13h :-)
tnx!

na kraju sam obavila na Vuk Vrhovac, isto primaju trudnice bez naručivanja odmah
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 13:37   #1649
bokic
trudna otprilike 8 tjedana.
sutra narucena u gin.
nikad do sad nisam imala problema sa stitnjacom tj.bar nisam znala za njih.na zadnjem sistematskom krvni nalazi hormona stitnjace i uzv nisu pokazali nista
danas isla napraviti opcu krvnu sliku ptivatno cisto onako da imam sta pokazatit priv.ginekologu.
iz ciste predostroznosti sam dala izvaditi i tsh.

rezultat 3,49. sok. citam da u prvom tromjesjecu treba biti manji od 2. nije valjda da cu morati piti lijekove ? pomagajte stvarno me sokirao nalazad:
__________________
nije nebo ovo sto vam nude, nije sunce od zlata i moci,kad bi mogli prodali bi Boga njima niko ne moze pomoci
koal@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 19:15   #1650
Quote:
koal@ kaže: Pogledaj post
bokic
trudna otprilike 8 tjedana.
sutra narucena u gin.
nikad do sad nisam imala problema sa stitnjacom tj.bar nisam znala za njih.na zadnjem sistematskom krvni nalazi hormona stitnjace i uzv nisu pokazali nista
danas isla napraviti opcu krvnu sliku ptivatno cisto onako da imam sta pokazatit priv.ginekologu.
iz ciste predostroznosti sam dala izvaditi i tsh.

rezultat 3,49. sok. citam da u prvom tromjesjecu treba biti manji od 2. nije valjda da cu morati piti lijekove ? pomagajte stvarno me sokirao nalazad:
nema ništa šokantno u pijenju tih tableta, a mogu spriječiti određene probleme.
to je zamjena za ono što tijelo samo ne proizvodi, i nikakve štete ti ne može napraviti. nije da moraš popiti svaki dan nekoliko normabela pa da se brineš za nuspojave.
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 20:07   #1651
Quote:
Scissors. kaže: Pogledaj post
nema ništa šokantno u pijenju tih tableta, a mogu spriječiti određene probleme.
to je zamjena za ono što tijelo samo ne proizvodi, i nikakve štete ti ne može napraviti. nije da moraš popiti svaki dan nekoliko normabela pa da se brineš za nuspojave.

ma vise mi je sok sto mi je neocekivano da bi mogla imati probleme sa stitnjacom a do sad je sve uvijek bilo uredno.
ako imas iskustva da li znas je li moguce da je trudnoca okidac da stitnjaca pocne divljati?
i ako znas da li ova vrijednos znaci da moram svakako dobiti terapiju ili ovisi o kombinaciji rezultata ostalih parametara?

koliko sam uspjela istrazit ako dobijem terapiju vjerojatno ce biti u pitanju eutyrox?

btw hvala na odgovoru .
__________________
nije nebo ovo sto vam nude, nije sunce od zlata i moci,kad bi mogli prodali bi Boga njima niko ne moze pomoci
koal@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 20:18   #1652
Quote:
koal@ kaže: Pogledaj post
ma vise mi je sok sto mi je neocekivano da bi mogla imati probleme sa stitnjacom a do sad je sve uvijek bilo uredno.
ako imas iskustva da li znas je li moguce da je trudnoca okidac da stitnjaca pocne divljati?
i ako znas da li ova vrijednos znaci da moram svakako dobiti terapiju ili ovisi o kombinaciji rezultata ostalih parametara?

koliko sam uspjela istrazit ako dobijem terapiju vjerojatno ce biti u pitanju eutyrox?

btw hvala na odgovoru .
60% žena ima neki oblik problema sa štitnjačom. i jako često se problem ili tek uoči u trudnoći, ili se vrijednosti malo pošemere zbog trudnoće.

tvoj nalaz je unutar referentnih vrijednosti za netrudnu ženu, ali za trudnice se preporuča u prvom trimestru spustiti ispod 2.5, s razlogom.

vrlo vjerojatno ćeš dobiti laganu dozu euthyroxa, da se vrijednosti spuste, i onda ćeš tijekom trudnoće svaki mjesec provjeravati vrijednosti TSH i ft4, i po potrebi će ti prilagođavati terapiju. moguće da ti nakon trudnoće terapija više neće trebati, ali sad za vrijeme trudnoće ne treba bježati od nje. povećana vrijednost TSH u ovim ranim tjednima povećava postotke šanse za spontani, tako da odi što prije na kontrolu, da dobiješ terapiju, i da ona što prije dovede u red ove vrijednosti.

nije ništa strašno ovo što imaš, ali isto tako, s razlogom su novija istraživanja otkrila da je bolje da se vrijednost TSH u trudnoći spusti, i oko toga treba slušati preporuke doktora.
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is online now  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 06:50   #1653
oprosti sto gnjavim s ovolikim pitanjima, ali stvarno nisam upoznata kako ide procedura. da li mi ginekolog moze/propisati lijek za stitnjacu ili prijedlog za endokrinologa ili bas dr opce mora slati kod njega. U gin. sam popodne a dr .opce prakse je jutarnja, a jos je sutra i praznik pa gledam kako iskombinirati da sto prije dodem dodem do rezultata jer kako citam najkriticniji su ovi pocetni tjedni gdje nesto moze krenit po zlu...
__________________
nije nebo ovo sto vam nude, nije sunce od zlata i moci,kad bi mogli prodali bi Boga njima niko ne moze pomoci
koal@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 07:25   #1654
Moze i ginekolog. A tvoj tsh nije ni toliko visok da bi bio opasan zapravo
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 07:26   #1655
Quote:
koal@ kaže: Pogledaj post
oprosti sto gnjavim s ovolikim pitanjima, ali stvarno nisam upoznata kako ide procedura. da li mi ginekolog moze/propisati lijek za stitnjacu ili prijedlog za endokrinologa ili bas dr opce mora slati kod njega. U gin. sam popodne a dr .opce prakse je jutarnja, a jos je sutra i praznik pa gledam kako iskombinirati da sto prije dodem dodem do rezultata jer kako citam najkriticniji su ovi pocetni tjedni gdje nesto moze krenit po zlu...
može i ginekolog napisati recept. iako nije loše napraviti cjelokupnu analizu kod endokrinologa (i antitijela, i ft4 i ostalo) a za to ti daje uputnicu dr opće medicine.

obzirom da naručivanje kod endokrinologa po bolnicama dugo traje, ja sam u tvojoj situaciji otišla kod privatnog, da ne riskiram.

ako možeš danas, odi kod ginekologa, može ti i on propisati terapiju za prvu ruku.
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is online now  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 07:28   #1656
Quote:
Snow Fairy kaže: Pogledaj post
Moze i ginekolog. A tvoj tsh nije ni toliko visok da bi bio opasan zapravo
tako je, ništa strašno. ali kako mjeseci odmiču, mogao bi rasti, tako da je bolje biti na terapiji i držati ga pod kontrolom.
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is online now  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 08:09   #1657
Quote:
Scissors. kaže: Pogledaj post
može i ginekolog napisati recept. iako nije loše napraviti cjelokupnu analizu kod endokrinologa (i antitijela, i ft4 i ostalo) a za to ti daje uputnicu dr opće medicine.

obzirom da naručivanje kod endokrinologa po bolnicama dugo traje, ja sam u tvojoj situaciji otišla kod privatnog, da ne riskiram.

ako možeš danas, odi kod ginekologa, može ti i on propisati terapiju za prvu ruku.
Ovo nije u potpunosti točno, ja sam išla na Sv. Duh pa sam za tamo sigurna, ali načula sam da je i u drugim bolnicama tako. Trudnice se ne moraju naručivati, samo dođu bilo kad i ulaze preko reda. Vrijedi i za vađenje krvi, podizanje nalaza i preglede kod endokrinologa. (Ako je gužva, dobro je i naglasiti da si trudnica, a ne čekati da sestra to sama iz uputnice skuži jer nekad ne gledaju).

Za prvu će ti ginekolog dati recept da odmah počneš piti tablete, i uputnicu za daljnju kontrolu hormona i pregled kod endokrinologa, za kojeg ideš nakon mjesec dana da se vidi kako terapija djeluje i dalje endo određuje ostaješ li na istoj dozi ili povećava... kontrole svakih 4-6 tjedana.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
Plavusa132 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 10:27   #1658
Ide li neka trudnica u Polikliniku Leptir i kako ste zadovoljne?

Scissors znači doktor opće prakse će mi napisati uputnicu za TSH, ft4 i antitijela? Ne može ginekolog? Pitam jer mi je socijalni napisao za TSH i ft4, samo sam na kraju to obavljala u Breyeru, antitijela su mi preskupa za tako nešto.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 11:41   #1659
Quote:
Plavusa132 kaže: Pogledaj post
Ovo nije u potpunosti točno, ja sam išla na Sv. Duh pa sam za tamo sigurna, ali načula sam da je i u drugim bolnicama tako. Trudnice se ne moraju naručivati, samo dođu bilo kad i ulaze preko reda. Vrijedi i za vađenje krvi, podizanje nalaza i preglede kod endokrinologa. (Ako je gužva, dobro je i naglasiti da si trudnica, a ne čekati da sestra to sama iz uputnice skuži jer nekad ne gledaju).

Za prvu će ti ginekolog dati recept da odmah počneš piti tablete, i uputnicu za daljnju kontrolu hormona i pregled kod endokrinologa, za kojeg ideš nakon mjesec dana da se vidi kako terapija djeluje i dalje endo određuje ostaješ li na istoj dozi ili povećava... kontrole svakih 4-6 tjedana.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
tako je. i ja sam na Vuk Vrhovcu na vađenje krvi došla na red odmah, a termin za endo sam dobila za negdje 2 i pol tjedna. iako ja na mjestu forumašice koja je tek na početku, ne bih toliko čekala taj prvi termin i djelovanje terapije, nego bi za prvu ruku probala dobiti terapiju od ginekologa ili najgoru ruku privatnika, pa se onda dalje za mjesečne kontrole naručivala redovnom procedurom u nekoj od bolnica.

Quote:
SweetHeart kaže: Pogledaj post
Ide li neka trudnica u Polikliniku Leptir i kako ste zadovoljne?

Scissors znači doktor opće prakse će mi napisati uputnicu za TSH, ft4 i antitijela? Ne može ginekolog? Pitam jer mi je socijalni napisao za TSH i ft4, samo sam na kraju to obavljala u Breyeru, antitijela su mi preskupa za tako nešto.
ja sam par puta išla u Leptir, i obzirom da se radi o privatnicima, mislim da se predugo čeka na red. kad sam zatrudnila, prvi slobodni termin su imali tek za mjesec dana, što mi je malo bzvz. privatnicima zato i idem u situacijama kada mi je predugo nešto čekati kod redovnih doktora. koštaju koliko koštaju, a sam razgovor s doktorom i analiza mog stanja je trajao dosta kratko. kasnije sam išla kod drugog privatnika, gdje bi termin dobila u roku dan dva od zvanja, i puno više posvećenosti i objašnjavanja o TSH i fT4 u trodnoći, za te pare koje plaćam. javi mi se u PP ako trebaš preporuku.

meni je za antitijela uputnicu davala Dr opće prakse, ne znam iskreno može li to ginekolog, nisam ni pitala, obzirom da mi je dostupnija i lakša za komunikaciju dr opće prakse.
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is online now  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 11:52   #1660
Scissors, nas dvije smo već pričale o tome preko PP.

Slažem se, kad mi je bilo hitno zovem Leptir, a prvi slobodni termin za dva tjedna. Ok. Mislila sam ak su ok da se ipak naručim jer su mi bliže nego tvoja preporuka, ali sve mi se čini da ću radije tamo. Novac nije problem ako su doktori ok, al ak je napol i još dugo čekam onda blah.

I meni je lakše i bliže do dr opće prakse pa ću tako. Tenks. Opet.

Inače, TSH mi je u zadnja tri puta bio: 2,45; 2,51; 2,50. S 19tt kaže ginekolog ako bude i dalje takav da će povećati terapriju (50 mcg Euthyrox) jer nakon 20tt TSH treba biti ispod 2,50 a meni kao da koketira s tom vrijednošću (moje riječi).

Ja sam druga osoba nakon početka terapije. U pozitivnom smislu.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:21.