Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.04.2017., 12:17   #21
Quote:
Marmika kaže: Pogledaj post
Moze jedno pitanje?
Ja nisam išla ni na kakve probire i testove na genetske bolesti. Kasnije mi dokica nije spominjala nikakve probleme ili upozoravala na bilo sto. Sve je bilo ok. Da li to znaci da je s bebom sve ok, odnosno, da li bi ona uočila da beba npr ima Downa ili nekakav drugi poremećaj.
Drugim riječima, moze li se uzv pregledom uočiti malformacija prije rođenja djeteta?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Koliko sam se informirala o Downu, mislim da ti samo preko ultrazvuka nema šanse da išta mudro zaključe prije poroda. Sve te granice su može i ne mora, vjerojatnosti, pa i taj nuhalni je isto u samo određenom postotku pokazatelj, opet ima 10% slučajeva Downa gdje ne mora nuhalni u tim tjednima bit nepravilan, bla bla, tako da jedino što pouzdano vrijedi je neki test koji analizira baš genetski materijal, dakle ili nifty harmony, amniocenteza i sl.
Šta si se sad uhvatila razmišljat o tome?
Ruralna is offline  
Old 06.04.2017., 12:18   #22
Quote:
Marmika kaže: Pogledaj post
Moze jedno pitanje?
Ja nisam išla ni na kakve probire i testove na genetske bolesti. Kasnije mi dokica nije spominjala nikakve probleme ili upozoravala na bilo sto. Sve je bilo ok. Da li to znaci da je s bebom sve ok, odnosno, da li bi ona uočila da beba npr ima Downa ili nekakav drugi poremećaj.
Drugim riječima, moze li se uzv pregledom uočiti malformacija prije rođenja djeteta?
Sent from my iPhone using Tapatalk
Oni gledaju te tzv soft markere koji bi mogli upucivati na kromosomsku deformaciju. Npr prisutnost nosne kosti, velicina bedrene kosti, nuhalni nabor, tekucina oko srca. To su sve stvari koje bi mogle upucivati na jedan od kromosomskih sindroma.
Ali, jedino je amniocenteza sigurna, ostalo su sve nagadjanja, pogotovo testovi probira, statistika Iz nalaza krvi, nuhalnog nabora te dobi trudnice. Meni je npr za dob od 27 godina ispalo 1:696 sto znaci da se jedno dijete rodi s down sindromom na 696 majki of 27 godina. Dakle, nista sigurno ili olaksavajuce.
Dr bi vec nesto rekla da je primjetila na uzv, I ti soft markeri su najcesci pokazatelji, tako da se ja ne bih brinula na tvom mjestu
znanstvenica is offline  
Old 06.04.2017., 12:19   #23
Quote:
nemam_pojma20 kaže: Pogledaj post
Ma kuzim sve , u prvoj trudnoci sam isto imala cesto UZV bilo je potrebno i evo nema nikakvih posljedica na malog 😂
A sad se mislim sta da radim jer sam ionako za 2 tjedna narucena opet u bolnicu pa da idem ili ne u privatnika izmedju

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
Ultrazvuk kao takav ne može naštetiti u trudnoći, ali nije dobro raditi dopler u prvom tromjesečju dok se razvijaju organi ploda jer dopler jako grije pa može oštetiti plod. Tako su meni rekli ginekolozi sa kojima radim. Iako bi bilo dobro izbjegavati prečeste vaginalne preglede, isto tako u prvom tromjesečju jer nisu dobri što zbog unošenja kakvih bakterija u vaginu, što zbog mogućih spontanih pobačaja ako postoji sumnja da pobačaj prijeti ili postoji hematom.

sad idem, poželite mi sreću. baš me pere nervoza. Inače nisam ovakva prije pregleda. Još moram voziti oko 35-40 minuta do bolnice i molit se za parkirno mjesto jer je u rijeci kaos na parkingu kod kbc-a.
aprill04 is offline  
Old 06.04.2017., 12:21   #24
E da,... Marmika, mozak na pašu, ...sad samo trebaš roditi... i sve će biti u redu.
aprill04 is offline  
Old 06.04.2017., 12:22   #25
Quote:
aprill04 kaže: Pogledaj post
Ultrazvuk kao takav ne može naštetiti u trudnoći, ali nije dobro raditi dopler u prvom tromjesečju dok se razvijaju organi ploda jer dopler jako grije pa može oštetiti plod. Tako su meni rekli ginekolozi sa kojima radim. Iako bi bilo dobro izbjegavati prečeste vaginalne preglede, isto tako u prvom tromjesečju jer nisu dobri što zbog unošenja kakvih bakterija u vaginu, što zbog mogućih spontanih pobačaja ako postoji sumnja da pobačaj prijeti ili postoji hematom.

sad idem, poželite mi sreću. baš me pere nervoza. Inače nisam ovakva prije pregleda. Još moram voziti oko 35-40 minuta do bolnice i molit se za parkirno mjesto jer je u rijeci kaos na parkingu kod kbc-a.
Bez panike sve ce bit super...
Ides vidit bebicu zavidim ti 🤗

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
nemam_pojma20 is offline  
Old 06.04.2017., 12:37   #26
Quote:
Ruralna kaže: Pogledaj post
Koliko sam se informirala o Downu, mislim da ti samo preko ultrazvuka nema šanse da išta mudro zaključe prije poroda. Sve te granice su može i ne mora, vjerojatnosti, pa i taj nuhalni je isto u samo određenom postotku pokazatelj, opet ima 10% slučajeva Downa gdje ne mora nuhalni u tim tjednima bit nepravilan, bla bla, tako da jedino što pouzdano vrijedi je neki test koji analizira baš genetski materijal, dakle ili nifty harmony, amniocenteza i sl.

Šta si se sad uhvatila razmišljat o tome?


Pa ono.... i besposlen pop jariće krsti


Sent from my iPhone using Tapatalk
Marmika is offline  
Old 06.04.2017., 12:38   #27
Quote:
znanstvenica kaže: Pogledaj post
Oni gledaju te tzv soft markere koji bi mogli upucivati na kromosomsku deformaciju. Npr prisutnost nosne kosti, velicina bedrene kosti, nuhalni nabor, tekucina oko srca. To su sve stvari koje bi mogle upucivati na jedan od kromosomskih sindroma.

Ali, jedino je amniocenteza sigurna, ostalo su sve nagadjanja, pogotovo testovi probira, statistika Iz nalaza krvi, nuhalnog nabora te dobi trudnice. Meni je npr za dob od 27 godina ispalo 1:696 sto znaci da se jedno dijete rodi s down sindromom na 696 majki of 27 godina. Dakle, nista sigurno ili olaksavajuce.

Dr bi vec nesto rekla da je primjetila na uzv, I ti soft markeri su najcesci pokazatelji, tako da se ja ne bih brinula na tvom mjestu





Sent from my iPhone using Tapatalk
Marmika is offline  
Old 06.04.2017., 12:39   #28
Quote:
aprill04 kaže: Pogledaj post
E da,... Marmika, mozak na pašu, ...sad samo trebaš roditi... i sve će biti u redu.


Samo to...
Ispada da je teze doci do poroda nego sam porod


Sent from my iPhone using Tapatalk
Marmika is offline  
Old 06.04.2017., 12:48   #29
Quote:
Marmika kaže: Pogledaj post
Pa ono.... i besposlen pop jariće krsti


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ma daj, ne treba ti sad mislit prije poroda o tome sto sve moze poci ukrivo.
Kuzim te, i meni se vrti sto filmova u glavi, od Downa zbog kombiniranog, pa nadalje, ali nema smisla.

Meni ekipa s faksa pici dalje s ispitima i predavanjima, sad me jos pere da necu moc pohvatat sve. Bokte koliko cekam kad cu rodit, mogla sam komodno jos dio kolegija rijesit, barem 2.

Sent from my XT1068 using Tapatalk
Ruralna is offline  
Old 06.04.2017., 13:05   #30
Kiša pala, pao i tlak. Stvarno sam meteoropat. Cijelu noć sanjala da čistim stan, u kojem sam davno živjela i koji više nije u uporabi. Tako sam predano čistila (a nisam neka od sumanutog čišćenja) da skoro nisam čula alarm ujutro.
MARIJA0077 is offline  
Old 06.04.2017., 13:18   #31
Quote:
Ruralna kaže: Pogledaj post
Ma daj, ne treba ti sad mislit prije poroda o tome sto sve moze poci ukrivo.
Kuzim te, i meni se vrti sto filmova u glavi, od Downa zbog kombiniranog, pa nadalje, ali nema smisla.

Meni ekipa s faksa pici dalje s ispitima i predavanjima, sad me jos pere da necu moc pohvatat sve. Bokte koliko cekam kad cu rodit, mogla sam komodno jos dio kolegija rijesit, barem 2.

Sent from my XT1068 using Tapatalk


Ja ode kuhati i usisavati. Idem se ubit od posla da ispraznim glavu... a možda i potaknem nesto...
Za rucak kelj s teletinom na varivo.



Sent from my iPhone using Tapatalk
Marmika is offline  
Old 06.04.2017., 13:28   #32
Quote:
Marmika kaže: Pogledaj post
Ja ode kuhati i usisavati. Idem se ubit od posla da ispraznim glavu... a možda i potaknem nesto...
Za rucak kelj s teletinom na varivo.



Sent from my iPhone using Tapatalk
Ja bih receptić za ovo...

Marija, ima nas još, jbt, svaku promjenu u zraku osjetim... a ima ih ovih dana... užas.

War, spominjala si taj link s trudovima, ne da mi se čitati na engl., ali sam noćas gledala onaj šund od doktorske emisije na HRT1, veli neka ženskica da se za vrijeme svakog poroda samozadovoljavala i da joj je to fuuul olakšalo...
Ali da joj ta metoda pomaže i kod menga bolova...
__________________
Najgore ništa.
velana is offline  
Old 06.04.2017., 13:42   #33
Quote:
velana kaže: Pogledaj post
Ja bih receptić za ovo...

Marija, ima nas još, jbt, svaku promjenu u zraku osjetim... a ima ih ovih dana... užas.

War, spominjala si taj link s trudovima, ne da mi se čitati na engl., ali sam noćas gledala onaj šund od doktorske emisije na HRT1, veli neka ženskica da se za vrijeme svakog poroda samozadovoljavala i da joj je to fuuul olakšalo...
Ali da joj ta metoda pomaže i kod menga bolova...
Ta metoda apsolutno pomaže i čak i neki nsši ginekolozi ju preporučuju ( koji se usude ). To je čista fiziologija, u orgazmu se prvo hrpa krvi slije u zdjelicu, a zatim povuče, ritmička grčenja pomažu odlazak menstrualne krvi i na kraju se svi mišići opuste. Ne može biti loše

Inače su tok poroda i seksa s orgazmom fiziološki slični- lučenje odr. hormona u odr. fazama, ritmička stezanja, pokreti tijela, distrupcijsko djelovanje svjetla, hladnoće, pristustva drugih ljudi na trudove itd. To je zanimljiva tema za istraživati...
__________________
psihologija - shiatsu - osteopatija - priroda
wardancer is offline  
Old 06.04.2017., 13:45   #34
Quote:
velana kaže: Pogledaj post
Ja bih receptić za ovo...

Marija, ima nas još, jbt, svaku promjenu u zraku osjetim... a ima ih ovih dana... užas.

War, spominjala si taj link s trudovima, ne da mi se čitati na engl., ali sam noćas gledala onaj šund od doktorske emisije na HRT1, veli neka ženskica da se za vrijeme svakog poroda samozadovoljavala i da joj je to fuuul olakšalo...
Ali da joj ta metoda pomaže i kod menga bolova...
Ajme citala sam za to pri porodu da zenama orgazam dosta pomaze.... meni je to malo ne bih,hvala...sad nemam volje za to,a ne jos dok me trudovi ubijaju

Kad smo kod toga,pitanje...dali ste se ohladile od sexa? uopce nemam volju za to jesam luda ili sta
leptir7 is offline  
Old 06.04.2017., 13:51   #35
Quote:
leptir7 kaže: Pogledaj post
Ajme citala sam za to pri porodu da zenama orgazam dosta pomaze.... meni je to malo ne bih,hvala...sad nemam volje za to,a ne jos dok me trudovi ubijaju

Kad smo kod toga,pitanje...dali ste se ohladile od sexa? uopce nemam volju za to jesam luda ili sta
Joj I ja sam to cula, ali od same pomisli da se upustam u to dok su ljudi oko mene

Ja sam se isto dosta ohladila od seksa, mogla bih ja mislim do kraja bez njega, ali se trudim da odrzim neku intimu I povezanost s mm. Ne znam desava li se vama, ali mene cesto probudi orgazam po noci mozda zato mi tijelo ni ne trazi vise
znanstvenica is offline  
Old 06.04.2017., 14:00   #36
Meni se čini da me nekad malac zašora testosteronom pa sanjam seksualna čuda. Inače mi ne fali i ne smijem.
Baš sam si bila razmišljala kako bi samozadovoljavanje vjerojatno pomoglo pri porodu otkad sam čitala da je neka svršavala dok je rađala
MARIJA0077 is offline  
Old 06.04.2017., 14:04   #37
Quote:
velana kaže: Pogledaj post
Ja bih receptić za ovo...



Marija, ima nas još, jbt, svaku promjenu u zraku osjetim... a ima ih ovih dana... užas.



War, spominjala si taj link s trudovima, ne da mi se čitati na engl., ali sam noćas gledala onaj šund od doktorske emisije na HRT1, veli neka ženskica da se za vrijeme svakog poroda samozadovoljavala i da joj je to fuuul olakšalo...

Ali da joj ta metoda pomaže i kod menga bolova...


Kelj:
Ja biram uvijek glavicu sa sto vise zelenih listova. Narezati na trakice i blanširati da izađe ev. ljutina i gorčina...
Na maslinovom popržiš manju glavicu crv. luka i na to ubaciš ne male kockice narezanu teletinu ( moze i junetina ili janjetina- Ugl neki biljojed toga smeka) i ne mora biti puno mesa, dovoljno je da zamiriši... cca 30-50 dkg. sve skupa prodinstas i kada ke meso malo omekšalo dodaš 3-4 srednja krumpira na sitne kockice (nokat) izrezano. Posolis, popapris, dodaš 2-3 češnja češnjaka na sitno i dinstas uz dodavanje vode kako vec bude isparavalo. Dakle ne naljevas vodu da se kuha na rijetko nego stalno po malo kako bi se krumpir lijepo raskašio.
Kad se krumpir počne raspadati ubaciš kelj i naliješ vode da bude onako gušće varivo.
Po potrebi začinis jos solju i paprom ( ja stavim obavezno i Vegetu, ali znam da ti ne). Za 20-ak minuta je gotovo. Probaj kelj- on će ti reci kada je gotovo.
Moji jako vole..

Masturbacija u trudovima? Zvuci šokantno ali... tko zna... možda stvarno pomaze ...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Marmika is offline  
Old 06.04.2017., 14:05   #38
Zapravo kad razmislim sex kod menge mi je uvijek strasno pasao.
Gledala sam i ja neke klipice orgazmicnog poroda ali to je jako rijetko. babice prijavljuju da su u svojim cijelim karijerama nabasale mozda jednom na takav porod.
__________________
Nema tebi smrti bez malja.:o....MacaTZ
a1exa is offline  
Old 06.04.2017., 14:06   #39
L I S T A

OŽUJAK
1. Marmika~~~~~~~~~~26.03.~~~~~~~curica
2. Ruralna~~~~~~~~~~~30.03.~~~~~~~curica
3. Nigritella~~~~~~~~~~31.03.~~~~~~~curica

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

TRAVANJ
4. pepka~~~~~~~~~~~~14.04.
5. Twinmama~~~~~~~~~16.04.~~~~~~~curica
6. mala_plivačica~~~~~~~17.04.~~~~~~~dečko
7. velana ~~~~~~~~~~~~22.04.
8. MrsKepolas~~~~~~~~~25.04.~~~~~~~dečko
9. BebaAno~~~~~~~~~~~26.04.~~~~~~~dečko
10. Ines82~~~~~~~~~~~30.04.~~~~~~~curica

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

SVIBANJ
11. Kobila Suzy~~~~~~~~~05.05.
12. šminkerica91~~~~~~~~08.05.~~~~~~~curica
13. Natassha~~~~~~~~~~09.05.
14. Daina~~~~~~~~~~~~~15.05.
15. a1exa~~~~~~~~~~~~16.05.~~~~~~~dečko
16. oštrilo~~~~~~~~~~~~19.05.
17. ljetna kiša~~~~~~~~~~21.05.~~~~~~~curica
18. Trail~~~~~~~~~~~~~23.05.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


LIPANJ
19. Nyameria~~~~~~~~~~02.06.~~~~~~~dečko
20. Sephray~~~~~~~~~~~03.06.~~~~~~~curica
21. Malo Sunce~~~~~~~~~05.06.~~~~~~~curica
22. zubic84~~~~~~~~~~~~06.06. ~~~~~~~dečko
23. Mala Svemirka~~~~~~~13.06.~~~~~~~dečko
24. charmed84~~~~~~~~~13.06.~~~~~~~curica
25. Leusictic Lucy~~~~~~~~19.06.~~~~~~~dečko
26. Ailani~~~~~~~~~~~~~21.06.~~~~~~~curica
27. Sekhmet~~~~~~~~~~21.06.~~~~~~~curica
28. mima29~~~~~~~~~~~23.06.~~~~~~~curica
29. wardancer~~~~~~~~~26.06.~~~~~~~dečko

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


SRPANJ
30. _kleo_~~~~~~~~~~~~07.07.~~~~~~~dečko
31. girl1983~~~~~~~~~~~13.07.
32. desert rose 13~~~~~~~17.07.
33. MordSith~~~~~~~~~~19.07.~~~~~~~dečko
34. pikol1911~~~~~~~~~~21.07.~~~~~~~curica
35. keka1v~~~~~~~~~~~22.07.~~~~~~~dečko
36. cjepidlaka~~~~~~~~~~22.07.~~~~~~~curica

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


KOLOVOZ
37. Pepeljuska~~~~~~~~~04.08.~~~~~~~dečko
38. Nikica Pikica~~~~~~~~04.08
39. nemam_pojma20~~~~~09.08.~~~~~~~curica
40. Plavusa_ZG~~~~~~~~~10.08.
41. tobago~~~~~~~~~~~~14.08.~~~~~~~dečko
42. Jelena1885~~~~~~~~~15.08.
43. aprill04~~~~~~~~~~~21.08.
44. -Aya-~~~~~~~~~~~~24.08.
45. keiTee~~~~~~~~~~~24.08.
46. sanlu~~~~~~~~~~~~25.08.~~~~~~~dečko
47. callac ~~~~~~~~~~~37.08
48. antony34~~~~~~~~~~27.08.
49. majicaxx~~~~~~~~~~27.08.~~~~~~~curica
50. Katija33~~~~~~~~~~28.08.
51. PiruetaCipelic~~~~~~~28.08

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


RUJAN
52. znanstvenica~~~~~~05.09.
53. sovak~~~~~~~~~~11.09.
54. Novartis~~~~~~~~~15.09.~~~~~~~dečko
55. Mighty S~~~~~~~~~15.09.~~~~~~~curica
56. Zelant~~~~~~~~~~~30.09.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

LISTOPAD
57. naomi1~~~~~~~~~~09.10.
58. Verbena~~~~~~~~~~26.10.
59. leptir7~~~~~~~~~~~29.10.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


STUDENI
60. snelly~~~~~~~~~~~~24.11.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Ako netko želi na listu neka se sam doda ili zamoli nekoga tko je trenutno aktivan

(ili mi pošalje poruku da ja ispravim, dodam...)
(kodovi za boje)
__________________
chart

Zadnje uređivanje oštrilo : 06.04.2017. at 15:05.
oštrilo is offline  
Old 06.04.2017., 14:10   #40
jel se meni cini da curice nekak zavlace sa porodima a decki vise dodu kad je vrijeme. Kad gledam listu jel.
__________________
Nema tebi smrti bez malja.:o....MacaTZ
a1exa is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:27.