Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.10.2017., 02:13   #921
Quote:
falkone kaže: Pogledaj post
Gledam taj klip, pa onda Lazanskog, pa onda neki Vladimir Putin kanal...neprocjenjivo. Ovaj zadnji ima klip Obavezno pogledajte - Testiranje ruskog MIGa 29 kojeg je dobila Srbija a na avionu poljske oznake.

prajsles.
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is offline  
Old 09.10.2017., 06:52   #922
Quote:
hr1u00 kaže: Pogledaj post
Nemoj me hvatati za svaki navodnik
Jasno je svakome od prvog dana da je sve to skupa nista...al jbg pizdousti, tetkin i lažanski su toliko euforicno zamutili vodu da to nije normalno.
joj kad moram crtat
jedan od ta 6 se vrača u rusiju
bar su tak izjavili
JoZ@ is offline  
Old 09.10.2017., 07:41   #923
Quote:
Roy kaže: Pogledaj post
Gledam taj klip, pa onda Lazanskog, pa onda neki Vladimir Putin kanal...neprocjenjivo. Ovaj zadnji ima klip Obavezno pogledajte - Testiranje ruskog MIGa 29 kojeg je dobila Srbija a na avionu poljske oznake.

prajsles.
lazanski govori da nes ti problema da nisu rastavljeni nego samo skinili rep, krila i nos i da to majstor mile sa srafcigerom sklepa dok si reko piksla, a za pilote bre nema problema jer je tu nas mladi pilot misko 54 mu je godine koji ume da tera sve vazduhoplove na svetu i sam je oborio dvestapedeset natovih aviona a nije imo ni radara ni raketa ono kad smo pobedili nato i od tada se ameri jos nisu oporavili. inace u rodnom selu svrljig pilota miska njegova rodjena tetka od strica prica kako je jos kao mali mnogo voleo da leti pa je jednom prilikom pao sa tarabe i osto malo nagluv i slep ali ga cale general uguro u pilotsku skolu jer je dete mnogo volelo da leti.
a ovi did mraz kraj njega misli jos da je ovo 45. pa ce zaminit subaru s kokardon za titovku

a u pm upisa san se od smija dok san ovo pisa

Zadnje uređivanje orilo-gorilo : 09.10.2017. at 08:30.
orilo-gorilo is offline  
Old 09.10.2017., 09:25   #924
Quote:
Roy kaže: Pogledaj post
Gledam taj klip, pa onda Lazanskog, pa onda neki Vladimir Putin kanal...neprocjenjivo. Ovaj zadnji ima klip Obavezno pogledajte - Testiranje ruskog MIGa 29 kojeg je dobila Srbija a na avionu poljske oznake.

prajsles.
nadrealno je sve to skupa.
A vidiš nisam znao, ali ovaj Lažanski laže praktički na dnevnoj bazi na nacionalnoj TV.
Jbt, koje su to posljedice
hr1u00 is offline  
Old 09.10.2017., 09:39   #925
I sad kad im sve to kazes u brk...onda se jave ovi nasi moralisti da si srbomrzac i glumis velikog hrvata (ako je glumit velikog hrvata i nacionalistu jer nekome objasnjavas da je povijest bila drugacija, onda fakat nekome fali daska u glavi), pa oni da si ustasa...itd...al mislim daj nadji kod nas primjer takvih retarda? Nema ih...mislim ima, ali su marginalci kao i oni iz HSP AS.
A ovaj Lazanjski tamo mrači i oblači. I naravno da ces se tim debilima smijat.
Ovdje su neki toliko ozbiljni kao da smo u ratu sa Srbijom...pq onda price: nemoj ovo, nemoj ono, saznat ce da znamo...mislim koji vam je k..... poceli ste ko nasi susjedi mislit da imate napad bijelih miseva.
Zdaric vam je dobro rekao...nekima ovdje jos fali mantija pa da nam pocnu i propovijed drzat.
Taj narod tamo je kompletno lud i amen. Pa dokaza ima na bacanje.

Nes ti aviona...MIG29...i za one koji misle da je to cudo tehnike...pa vozio ga je i americki pilot...i rekao da nema nista elektronike i da nije los, ali da bi ga svaki zapadni pojeo. Stavio sam taj clanak na nekoj temi.
falkone is offline  
Old 09.10.2017., 11:47   #926
evo i rusi fale spremnost srbski pilota

Ruski vojni časopis: Srpski piloti malo lete i stari su

http://www.b92.net/info/vesti/index....nav_id=1312078
orilo-gorilo is offline  
Old 09.10.2017., 12:25   #927
Quote:
falkone kaže: Pogledaj post
...Taj narod tamo je kompletno lud i amen. Pa dokaza ima na bacanje...
ne možeš tako reći, Tangosix ti je primjer da imaš realnih ljudi u Srbiji a i komentari njihovih članaka pokazuju da ima još takvih. A sad, da prevladavaju Lazanski i slični žešće cijepljeni tipovi bi stajalo.
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is offline  
Old 09.10.2017., 13:01   #928
Quote:
falkone kaže: Pogledaj post
I sad kad im sve to kazes u brk...onda se jave ovi nasi moralisti da si srbomrzac i glumis velikog hrvata (ako je glumit velikog hrvata i nacionalistu jer nekome objasnjavas da je povijest bila drugacija, onda fakat nekome fali daska u glavi), pa oni da si ustasa...itd...al mislim daj nadji kod nas primjer takvih retarda? Nema ih...mislim ima, ali su marginalci kao i oni iz HSP AS.
A ovaj Lazanjski tamo mrači i oblači. I naravno da ces se tim debilima smijat.
Ovdje su neki toliko ozbiljni kao da smo u ratu sa Srbijom...pq onda price: nemoj ovo, nemoj ono, saznat ce da znamo...mislim koji vam je k..... poceli ste ko nasi susjedi mislit da imate napad bijelih miseva.
Zdaric vam je dobro rekao...nekima ovdje jos fali mantija pa da nam pocnu i propovijed drzat.
Taj narod tamo je kompletno lud i amen. Pa dokaza ima na bacanje.

Nes ti aviona...MIG29...i za one koji misle da je to cudo tehnike...pa vozio ga je i americki pilot...i rekao da nema nista elektronike i da nije los, ali da bi ga svaki zapadni pojeo. Stavio sam taj clanak na nekoj temi.



Ne treba generalizirati stvari nitko nije cijepljen od navijanja za svoju stranu ali i meni je ta sposobnost bježanja od stvarnosti u mitomanske vode čisto dobra zabava i ništa više.
Ima tamo i realnih ljudi koji znaju u kakvoj su gabuli ali su zatrpani pod ogromnom hrpom smeća i umjetnih ulizivačkih medija koje potencira bivši slobin ministar za medije...ispekao je taj sve zanate od najboljih iz "struke" .

Slažem se da je Tango Six jedno osvježenje jer se uvijek trude održati nekakvu novinarsku distancu sa naglaskom na stručnost. To je osnova dobrog novinarstva, propitivati i postavljati pitanja iako se i tamo zna zabrazditi pa pronaći poneki biser iz 'Kadijevićeve i Adžićeve starešinske tašne'

Čitam recimo neki dan analizu povijesti MiG-a 29 u JRV i pisac članka mrtav ladan napiše o srpskom kasapljenju jugoslavije ovako: ..."Upadom hrvatskih snaga na teritoriju Bosne i Hercegovine marta 1992 rasplamsava se ratni vihor na prostoru bivše jugoslovenske federacije". . .
Što će čovjek nego se nasmijati i ići dalje, čovjek koji ovo napiše vjerovatno zarađuje solidnu slobinu 'radnu mirovinu' iz ratova za otadžbinu od Slovenije do Kosova...

I dalje se nadam da ovaj cirkus kod njih ima neku svrhu na realnim nogama pa da se ipak održi borbeno zrakoplovstvo i u komšiluku iako, previše je tu nelogičnosti i neodgovorenih pitanja.
RonaldReagan is offline  
Old 09.10.2017., 13:03   #929
Roy, dobro...legitimno pretjerujem. Naravno da nisu doslovno svi ludi. Imas i pokojnog Srđu Popovica, njihovog poznatog odvjetnika,koji je pokazao sa pravne strane da se Srbija kroz Ustav prva odvojila od Jugoslavije. Covjek je full pametan i realan.
http://pescanik.net/raspad-jugoslavije-i-2/

Ima vise dijelova pa kome se da citat...onaj Borislav Jovic ili kako se zove...koji je i dan danas Milosevicu u dupetu je, budala, napisao knjigu gdje je po datumima tocno navodio kako su pokusavali stvorit veliku srbiju. I to jasno i glasno u svojoj knjizi. Popovic je i citira.

A ovo su neki isječci vezano za srpske pilote koji su oborili 62 NATO aviona...i pobedili NATO.

On je rekao da srpski piloti imaju mali godišnji nalet od svega 20 časova leta i da je ta činjenica uzeta u obzir prilikom planiranja zadataka. 
"Prosečna starost srpskih avijatičara je oko 40 godina. Neki od njih su učestvovali i o odbrani od NATO napada na Beograd 1999. godine. Naši prvoklasni vojni piloti imaju osam do deset godina manje od svojih kolega iz Srbije", navedeno je u tom tekstu. 

Tada je takođe navedeno da srpski piloti imaju po 12 sati godišnjeg naleta, za razliku od ruskih kolega koji godišnje u vazduhu provedu između 100 i 150 sati, zbog čega je unapređenje letačkih veština njihov prioritet.

Pazi ovo...sila u regionu ima pilote sa 12 sati godisnje naleta hahahahah
falkone is offline  
Old 09.10.2017., 13:18   #930
falkone, a zakaj to tebe jebe i zakaj imas potrebu njima nekaj dokazivati?
prvo ispadas jedan protiv tisucu, a drugo, sto je vise mitomanije - manje je sposobnosti
sto je manje sposobnosti, to su nam istocni susjedi bolji i drazi

to kaj ima njih, a i nasih ovdje odraslih na jugo-mlijeku i glupostima, to moze samo biti dobar razlog za nasmijati se i raditi dalje svoje
meni je samo zao kaj nemamo 3 x vise kiowa nego kaj ih je doslo i kaj nemamo tri eskadrile aviona i primjereno pzo i mornarice
a oni neka se valjaju po svom blatu i daj boze da ih uvjere da je najsuper sposobnost imati topove punjene sprijeda koje vuku konji i volovi
ZgSash is offline  
Old 09.10.2017., 13:49   #931
Quote:
pp5d6 kaže: Pogledaj post
Glavni i dogovorni urednik Tango6 udara klasičnu novinarsku pljusku službenim izvorima, koji su zakopčani do grla, osim kad je onaj Informerov urednik- bolesnik Vučičević kao jedini blizak ovoj vlast kojemu se dostavljaju informacije.
Isto je i u Hrvatskoj, kada MORH ne želi dati informaciju, novinari pišu bez ograničenja ,sasvim suprotno, da bi isprovocirali demantij.
Što se Srba tiče. akademik Ćosić.. "Laž je srpski državni interes, lažemo da sakrijem osvoju bedu, lažemo maštovito... ".
A normalno kad glavni i odgovorni urednik Tango Six dođe bar dvaput godišnje u Hrvatsku na aeromitinge i druženje s 'Rvatima' pa ima normalne i provjerene informacije. A drugi Srbi nemaju, pa zato i lažu sami sebe kad nemaju nikakve informacije. Pa pogledaj ti tu zamjenu teza, mi planiramo već godinama unaprijed i imamo kalendar svih nabava, a oni sad lažu sebe da 'najednom Rvati nabavljaju avione'.

Nego mene fascinira iznos 'donacije' Srbiji, 235 milijuna dolara za 6 dvajsdevetki. Zar je moguće da neće svi biti plovidbeni do 21. lisopada (dan sjećanja na srpske žrtve) kad Srbija želi imati veliku demonstraciju vojne sile u Srbiji? Pa to je oko 40 milijuna po avionu! Zašto za te pare nisu uzeli nešto drugo poput Sukhoi ili sličnih aviona, zašto su se vezali za dvajsedevetke koje se baš nisu pokazale za vrijeme obrane Srbije 1999.? Alžirci su uzeli za te novce pregršt aviona, a Mig-29 i Mig-35 su vratili.
AntoLogicni is offline  
Old 09.10.2017., 14:17   #932
Quote:
orilo-gorilo kaže: Pogledaj post
evo i rusi fale spremnost srbski pilota

Ruski vojni časopis: Srpski piloti malo lete i stari su

http://www.b92.net/info/vesti/index....nav_id=1312078
"On je rekao da srpski piloti imaju mali godišnji nalet od svega 20 časova leta i da je ta činjenica uzeta u obzir prilikom planiranja zadataka."

A to znači da oni sa tim svojim MiG-29 znaju samo uzletjeti, malo letjeti da se ne sruše i sletjeti.. I to je to. Odnosno da su u toj vježbi Rusi samo malko proletjeli gore-dolje s njima i to je to, jer drugo Srbi ni nisu u stanju.

Ali ajde, popravljaju se, 2015. su imali svega 12 sati letenja godišnje.
__________________
Veliki inkvizitor budno pazi da se forumom ne proširi nikakva hereza.

Zadnje uređivanje otok_kiril : 09.10.2017. at 14:17. Reason: .
otok_kiril is offline  
Old 09.10.2017., 14:40   #933
Ma to je sve propaganda, srpski vazdušni asovi svoju rusku gologuz.. ovaj, golobradu braću učili su borbi protiv zverskog NATO pakta, a Soroševa štampa spinuje li ga spinuje, u panici.

A s onim MIG29 koji je dovežen u Srbiju pa vraćen nazad isti dan vratile su se i prve modifikacije vrednih naučnika, riječ je o vrlo tajnim modifikacijama sa projekata #lunalongdildo #superbaleg 4.6 koje mig 29 čine lovcem 16te generacije za preimućstvo u vasioni.

#liderregijona
#dvadesetčasovauvazduhu
#naučnicimodifikuju
#milijardaodnamenske
#lazar4
zdaric is offline  
Old 09.10.2017., 14:54   #934
Meni je najzanimljivi detalj koji je izašao ovih dana činjenica kako MiG-ovi nisu prošli predeksportnu pripremu, odnosno ruska oprema nije uklonjena. Za avione koji su trebali doci početkom godine vrlo neobično. Gotovo kao da Srbija nema para i žica Ruse za poklone, pa tako i stacionarni postav povodom "parade".

Vrlo je upitno hoce li se modernizirati. To bi im uostalom bilo pametno. Modernizirati avion sa 1000h resursa i 10 godina i niskom raspolozivosti je izrazito rastrošna odluka.
TauraDendarii is offline  
Old 09.10.2017., 15:02   #935
Kad je glinski govornik pustio more slika i reportaža da bi se zarolala priča bilo je jasno da je jedina svrha šarade "MIG 29" lična promocija lidera lidera regijona.
Kao i nabava "novih" mi-17. Ako se u planirani igrokaz uklopi kakva stvarna korist, dobro, ako ne, koga briga, bilo je sasvim dovoljno reportaža i kreveljenja po novinama i tv o liderstvu i preimućstvu da se osigura lično liderstvo čak i ako maline ne rode dobro iduće desetljeće.
zdaric is offline  
Old 09.10.2017., 15:18   #936
Quote:
TauraDendarii kaže: Pogledaj post
Meni je najzanimljivi detalj koji je izašao ovih dana činjenica kako MiG-ovi nisu prošli predeksportnu pripremu, odnosno ruska oprema nije uklonjena. Za avione koji su trebali doci početkom godine vrlo neobično. Gotovo kao da Srbija nema para i žica Ruse za poklone, pa tako i stacionarni postav povodom "parade".

Vrlo je upitno hoce li se modernizirati. To bi im uostalom bilo pametno. Modernizirati avion sa 1000h resursa i 10 godina i niskom raspolozivosti je izrazito rastrošna odluka.
- "Hrvati su se usrali." - rekao je Lažanskom neki dan jedan srpski vojni stručnjak svoje mišljenje o 'novom' Migu dvajsdevetki. Sjetih se toga jutros na WCu, tako sam se nasmijao koliko mi je ta priča olakšala nuždu.
AntoLogicni is offline  
Old 09.10.2017., 16:23   #937
Quote:
zdaric kaže: Pogledaj post
Ma to je sve propaganda, srpski vazdušni asovi svoju rusku gologuz.. ovaj, golobradu braću učili su borbi protiv zverskog NATO pakta, a Soroševa štampa spinuje li ga spinuje, u panici.

A s onim MIG29 koji je dovežen u Srbiju pa vraćen nazad isti dan vratile su se i prve modifikacije vrednih naučnika, riječ je o vrlo tajnim modifikacijama sa projekata #lunalongdildo #superbaleg 4.6 koje mig 29 čine lovcem 16te generacije za preimućstvo u vasioni.

#liderregijona
#dvadesetčasovauvazduhu
#naučnicimodifikuju
#milijardaodnamenske
#lazar4

Ako ikad ista napises u vidu knjige... znas kome treba prvi primjerak
(Sjeti se molim te i oklopnih camaca)
hosho is offline  
Old 09.10.2017., 16:47   #938
Meni nije cudno da politicari lazu....cak i jadno...ali da narod to guta...to mi nije jasno. Doslovno nitko od politicara nije spomenuo njihove avione...mislim, mi smo pobjednicka vojska i pobijedili smo ih bez aviona...a oni pocnu sa laganjem da smo se usrali itd...
Cudno mi je da barem neli politicar ne ismije malo njihove lazove...
falkone is offline  
Old 09.10.2017., 17:35   #939
Quote:
TauraDendarii kaže: Pogledaj post
Modernizirati avion sa 1000h resursa i 10 godina i niskom raspolozivosti je izrazito rastrošna odluka.
Obzirom da im piloti lete 20 sati godišnje, to pokriva potrebe srpskog zrakoplovstva barem do 2060...
__________________
Veliki inkvizitor budno pazi da se forumom ne proširi nikakva hereza.
otok_kiril is offline  
Old 09.10.2017., 17:59   #940
Quote:
otok_kiril kaže: Pogledaj post
"On je rekao da srpski piloti imaju mali godišnji nalet od svega 20 časova leta i da je ta činjenica uzeta u obzir prilikom planiranja zadataka."

A to znači da oni sa tim svojim MiG-29 znaju samo uzletjeti, malo letjeti da se ne sruše i sletjeti.. I to je to. Odnosno da su u toj vježbi Rusi samo malko proletjeli gore-dolje s njima i to je to, jer drugo Srbi ni nisu u stanju.

Ali ajde, popravljaju se, 2015. su imali svega 12 sati letenja godišnje.
jbte,nije lose kod vas,svaki mjesec sjedne plaća a radis manje od 2 sata mjesecno,bogami,
__________________
Srbija/četnici/pregovori=nemoguća misija
Tupson is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:44.