Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.08.2017., 23:46   #61
Quote:
4fun kaže: Pogledaj post
Malo offtopic ali uvijek me malkice iznenadi kako ljudi vecinu zivota ne uloze mnogo u neki aspekt zivota a onda ocekuju da im se to realizira samo od sebe. Jest da je moguce ali samo ako se ima srece. Ono... 40godina nisam bila u normalnoj funkcionalnoj vezi a sada mi se prizelilo. Pa nekako mi se cini da to bas i nije samo stvar odluke...


~via tapatalk
sreće treba imat i s 20 i s 40, nema tu baš razlike. ono jest da cura od 20 koja barem prosječno izgleda ima brdo opcija, ali mora izabrat samo jednog? čak i ako pametno izabere u tom trenutku, taj tip može postati tko zna kakav
blagotebi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 00:11   #62
Quote:
blagotebi kaže: Pogledaj post
sreće treba imat i s 20 i s 40, nema tu baš razlike. ono jest da cura od 20 koja barem prosječno izgleda ima brdo opcija, ali mora izabrat samo jednog? čak i ako pametno izabere u tom trenutku, taj tip može postati tko zna kakav
Rekla je da je prije uvijek cekala boljeg uz nekog kojeg bi tad imala.

Nije ni mogla ostvariti zdravu vezu na taj nacin.

Nema fige u djepu ako hoces dobru vezu, moras se predati skroz i zeljeti da traje dugorocno. Sve ostalo je krivo.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 05:20   #63
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
Rekla je da je prije uvijek cekala boljeg uz nekog kojeg bi tad imala.

Nije ni mogla ostvariti zdravu vezu na taj nacin.

Nema fige u djepu ako hoces dobru vezu, moras se predati skroz i zeljeti da traje dugorocno. Sve ostalo je krivo.
Trebala je tražit tog drugog boljeg za to vrijeme dok je bila s ovima koji joj nisu odgovarali.
Hammerstone is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 09:16   #64
Quote:
flyene kaže: Pogledaj post
Trebam promijeniti neke stvari u vezi sebe
Ako je ova tema zapravo jedan veliki oglas, želim ti puno uspjeha.

Ako je ova tema kraćenje godišnjeg odmora, ne treba(m) ti željeti ništa jer si na dobrome putu: pobratimstvo lica na forumu uvijek će raširenih ruku dočekati nečije coelhizme i šimlešizme, štoviše svesrdno ih poduprijeti vlastitima - a sve uz osjećaj da se vodi neki ne samo sadržajan, nego i kvalitetan razgovor.

Ali, ako ti je doista do razgovora, i - pogotovo - do nekakvih promjena u svome životu, bilo bi ti jako dobro pobjeći što dalje od terminologije kakva se počela nakupljati na topicu. Naime, sve te velike koliko i prazne rečenice daju privid nekakve promjene i rada i prepoznavanja smjerova i zadaća - a zapravo su, ostavljene da lebde na nekakvoj općoj razini - mlaćenje prazne slame.

Ajmo na primjere.

Quote:
"Kad počnem razmišljati u negacijama (ne mogu, neće se desiti, nemam..) sama sebe zaustavim i okrenem razmišljanje na pozitivu.".
Što ovo konkretno znači? Fakat vjeruješ da ćeš od sada pa uvijek i zauvijek, kad krenu misli o samoći i neizglednosti uparivanja, izgovoriti čarobne riječi byronrulz i, glečuda!, odoše zle, a stigoše pozitivne misli? Ako razviješ takvu tehniku svakako napiši knjigu o tome - Šimleša će ti prati prozore.

Quote:
"Maknuti ove zidove oko sebe koje sam izgradila zbog nesigurnosti pa ispadam nedodirljiva i uobražena."
Što ovo konkretno znači? Možeš li (sebi) opisati konkretnu situaciju u kojoj si zazidana ti napravila/rekla/pomislila to-i-to, a nezazidana buduća ti ćeš napraviti/rfeći/pomisliti ovo-i-ovo?

Quote:
"U danom trenutku se ponašam mehanički i ustaljeno umjesto da se zaustavim i ponašam u skladu s novim razmišljanjem".
Ovo je poznata forumska tehnika fejk it antil ju mejk it, od koje je odustao čak i njen forumski rodonačelnik koji sada širi neke nove, druge i drugačije mantre za emotivno-partnerski uspjeh. Ponekad međusobno posvađane, ali to sad i ovdje nije tema .

Možda - štoviše, nadam se - ti za sebe imaš konkretno izdefinirane sve ove nabacane pojmove. Možda - štoviše, nadam se - imaš barem pet konkretnih primjera situacija i pripadajućega starog i novog razmišljanja. Ali, nije nemoguće ni da se daviš u klišejima, nadajući se da će ti poslužiti kao ortopedsko pomagalo.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 09:29   #65
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
Rekla je da je prije uvijek cekala boljeg uz nekog kojeg bi tad imala.

Nije ni mogla ostvariti zdravu vezu na taj nacin.

Nema fige u djepu ako hoces dobru vezu, moras se predati skroz i zeljeti da traje dugorocno. Sve ostalo je krivo.
Nisam čekala boljeg, bila sam sretna s onim što imam. (npr. viđanje jednom tjedno)
__________________
My mind is like my Internet browser, 19 tabs open, three of them frozen and I have no idea where the music is coming from.
flyene is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 10:10   #66
Quote:
flyene kaže: Pogledaj post
Nisam čekala boljeg, bila sam sretna s onim što imam. (npr. viđanje jednom tjedno)
Sori, ocito sam nekaj krivo shvatio.

Kak god, ima muskaraca od 40+ koji traze partnerice. Ako bas ne peces za oci izgledom i nisi cudakinja, vec ces nesto naci, ali rekoh vec da je vazno zivjeti i definirati se kroz ono sto je pozitivno, a ne kroz ono sto nemas ili ne valja.

Ljudi su skloni vidjeti negativno, na pozitivno se lako naviknu pa to ni ne primjecuju.

Kad sam se rastajao, obitelj i prijatelji su stali uz mene, digli me, hrabrili, zabavljali, slusali...
Problemi su prosli, a moji najblizi su i dalje tu, uz mene i ja uz njih. To je vazno i u to treba ulagati. Problemi dodju i odu.

Ovo je samo primjer, ima ih jos 1000.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 10:17   #67
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
Sori, ocito sam nekaj krivo shvatio.

..ali rekoh vec da je vazno zivjeti i definirati se kroz ono sto je pozitivno, a ne kroz ono sto nemas ili ne valja.

.
Kako je netko već rekao... pametan si ti.
__________________
My mind is like my Internet browser, 19 tabs open, three of them frozen and I have no idea where the music is coming from.
flyene is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 10:35   #68
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Ako je ova tema zapravo jedan veliki oglas, želim ti puno uspjeha.

Auh, ovo definitivno nije oglas. Želim čuti razmišljanja ljudi koje ne znam.

Ako je ova tema kraćenje godišnjeg odmora, ne treba(m) ti željeti ništa jer si na dobrome putu: pobratimstvo lica na forumu uvijek će raširenih ruku dočekati nečije coelhizme i šimlešizme, štoviše svesrdno ih poduprijeti vlastitima - a sve uz osjećaj da se vodi neki ne samo sadržajan, nego i kvalitetan razgovor.

Nije kraćenje odmora, imam ja puno toga ostalog za radit na g.o.


Ali, ako ti je doista do razgovora, i - pogotovo - do nekakvih promjena u svome životu, bilo bi ti jako dobro pobjeći što dalje od terminologije kakva se počela nakupljati na topicu. Naime, sve te velike koliko i prazne rečenice daju privid nekakve promjene i rada i prepoznavanja smjerova i zadaća - a zapravo su, ostavljene da lebde na nekakvoj općoj razini - mlaćenje prazne slame.

Izvukla sam jako dobre odgovore nekih ljudi, daleko od praznih rečenica.


Što ovo konkretno znači? Fakat vjeruješ da ćeš od sada pa uvijek i zauvijek, kad krenu misli o samoći i neizglednosti uparivanja, izgovoriti čarobne riječi byronrulz i, glečuda!, odoše zle, a stigoše pozitivne misli? Ako razviješ takvu tehniku svakako napiši knjigu o tome - Šimleša će ti prati prozore.

Ne radi se samo o ljubavi nego uopće neki negativan stav kad ja sama sebi kažem da ne mogu nešto napraviti i onda sad sama sebi dokazujem da mogu. (pobjeđivanje nekih strahova. Ne bih sad o tim situacijama, ali super je osjećaj kad sama sebi dokažem da mogu.) Ili ono... kad nešto želim uvijek sam govorila "nemam sad love za to." To se promijenilo u "Bit će love, malo ću se više ubiti od posla, ali bit će svega..." E sad što se tiče ljubavi... tu stvarno moram raditi još na pozitivnim afirmacijama. Do sada je bilo "On je tako cool, nema šanse da mu ja mogu biti interesantna". Mislim da tu neće pomoći samo neke pozitivne afirmacije, nego će tu trebati neki malo dublji zahvat. Kako...nemam pojma. Jer već i to što imam osjećaj da neću upoznati nikoga je veliki problem.

Što ovo konkretno znači? Možeš li (sebi) opisati konkretnu situaciju u kojoj si zazidana ti napravila/rekla/pomislila to-i-to, a nezazidana buduća ti ćeš napraviti/rfeći/pomisliti ovo-i-ovo?

Ziiiid kad pričam s nekim novim. Zbog svoje nesigurnosti sam jako rezervirana i škrta na riječima s novim ljudima. Jedna osoba je komentirala da sam arogantna pa sam se najprije smijala jer sam ja daleko od toga, a onda me to malo pogodilo. Ali s druge strane, kad me netko upozna onda sam predobra pa misli da može kako hoće sa mnom. Trebam naći tu neku zdravu sredinu.


Ovo je poznata forumska tehnika fejk it antil ju mejk it, od koje je odustao čak i njen forumski rodonačelnik koji sada širi neke nove, druge i drugačije mantre za emotivno-partnerski uspjeh. Ponekad međusobno posvađane, ali to sad i ovdje nije tema .



Možda - štoviše, nadam se - ti za sebe imaš konkretno izdefinirane sve ove nabacane pojmove. Možda - štoviše, nadam se - imaš barem pet konkretnih primjera situacija i pripadajućega starog i novog razmišljanja. Ali, nije nemoguće ni da se daviš u klišejima, nadajući se da će ti poslužiti kao ortopedsko pomagalo.
Bljakkk klišeji.... ne volim ih ni u jednom životnom aspektu.
__________________
My mind is like my Internet browser, 19 tabs open, three of them frozen and I have no idea where the music is coming from.
flyene is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 10:59   #69
Super. Ali, zašto ih onda intenzivno koristiš?
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 11:43   #70
znaci jesi ga upoznala na dejting stranici, jos te sram i priznati

trazi muškarce na drugim mjestima
blagotebi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 12:02   #71
Quote:
blagotebi kaže: Pogledaj post
znaci jesi ga upoznala na dejting stranici, jos te sram i priznati

trazi muškarce na drugim mjestima
Ups, nisam ti odgovorila. Nismo se upoznali na dating stranici. Na temelju čega si došao do tog zaključka?

Sram? Ja probala, upoznala jednog kretena, odustala od dating stranica. Ali ima ljudi koji su tako upoznali svog partnera i zašto bi ih trebalo biti sram?
__________________
My mind is like my Internet browser, 19 tabs open, three of them frozen and I have no idea where the music is coming from.
flyene is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 12:03   #72
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Super. Ali, zašto ih onda intenzivno koristiš?

A di ti vidiš kliše u mojim razmišljanjima?
__________________
My mind is like my Internet browser, 19 tabs open, three of them frozen and I have no idea where the music is coming from.
flyene is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 12:06   #73
L.Byron i Calea su ti dali odlične smjernice...
Sav taj neki "rad" na sebi ti neće pomoći, samo ćeš se još više pogubiti (ovo ti kažem iz iskustva)
Oprosti sebi sve te "pogreške" i kreni u neka nova iskustva

Počni vjerovati u sebe jer sada ipak znaš ono što prije o sebi nisi znala i sada ćeš drugačije...svi griješe ali treba znati i oprostiti sebi
Samo vjeruj u sebe i kreni bez da se vežeš za rezultat i stvaraš sebi grč da ti baš moraš imati vezu...bez grča i očekivanja sve u životu ide lakše
__________________
"Forumaš ima pravo kad ga ima,
ako ga ima! (no obično ga nikad nema)"
RedSonia is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 12:18   #74
Quote:
RedSonia kaže: Pogledaj post
Oprosti sebi sve te "pogreške" i kreni u neka nova iskustva

Počni vjerovati u sebe jer sada ipak znaš ono što prije o sebi nisi znala i sada ćeš drugačije...svi griješe ali treba znati i oprostiti sebi
Samo vjeruj u sebe i kreni bez da se vežeš za rezultat i stvaraš sebi grč da ti baš moraš imati vezu...bez grča i očekivanja sve u životu ide lakše
Ovo može biti finalni zaključak što se tiče ove teme.

Hvala svima.

Samo me još zanima di je Lord vidio kliše u mojim razmišljanjima. Bljakk.
__________________
My mind is like my Internet browser, 19 tabs open, three of them frozen and I have no idea where the music is coming from.
flyene is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 12:39   #75
kliše u razmišljanjima je zapravo divna kritika...obično tema ne opstane a da se autoru ne nađe barem jedna dijagnoza ili osobi o kojoj piše (ljubavni partner/ partnerica)
__________________
"Forumaš ima pravo kad ga ima,
ako ga ima! (no obično ga nikad nema)"
RedSonia is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 12:48   #76
Quote:
RedSonia kaže: Pogledaj post
kliše u razmišljanjima je zapravo divna kritika...obično tema ne opstane a da se autoru ne nađe barem jedna dijagnoza ili osobi o kojoj piše (ljubavni partner/ partnerica)
Onda ok, onda sam sretna s ovom kritikom.
__________________
My mind is like my Internet browser, 19 tabs open, three of them frozen and I have no idea where the music is coming from.
flyene is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 12:55   #77
Problem bi ti bio u ovome svemu ako samo koristiš neke mantre i ne radiš ništa po pitanju toga. Što bi značilo da si shvatila u čemu je problem, došla do toga i to je to. A zapravo je to samo početak, jer onda kreće mijenjanje same sebe, a to je najteži dio.
calea is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 13:02   #78
Quote:
flyene kaže: Pogledaj post
Sto odgovaras kad te netko pita kako si? Dobro, malo umorno?

Puno se smjeskas ovdje za nekoga tko je u 40tima shvatio da je gadno zajebao i to uzastopno. Ili kurca nisi shvatila, ili i dalje lazes svijet i sebe da je sve u redu. Moja prognoza ti je slicna ovakva tema za koji mjesec, ako ne napisana na forumu, onda bar dovodjenje u stanje u kojem si bila kad si krenula pisati.

U kurcu si, a tepas si da nije tako strasno. Ako to ponovis dovoljno puta, mozda postane stvarno. Nije se desilo 40 godina, al mozda bude za jos 40.
__________________
What a way to break a day.
Wayfaring S is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 14:16   #79
Quote:
Wayfaring S kaže: Pogledaj post
Sto odgovaras kad te netko pita kako si? Dobro, malo umorno?

Puno se smjeskas ovdje za nekoga tko je u 40tima shvatio da je gadno zajebao i to uzastopno. Ili kurca nisi shvatila, ili i dalje lazes svijet i sebe da je sve u redu. Moja prognoza ti je slicna ovakva tema za koji mjesec, ako ne napisana na forumu, onda bar dovodjenje u stanje u kojem si bila kad si krenula pisati.

U kurcu si, a tepas si da nije tako strasno. Ako to ponovis dovoljno puta, mozda postane stvarno. Nije se desilo 40 godina, al mozda bude za jos 40.
Ne mogu reći da je sve u redu, ali ne mogu reći ni da sam potonula i hodati okolo namrgođena. Već to što sam svjesna svojih grešaka me dovodi u poziciju da budem bolja prema sebi u budućnosti.. Stoga neću više pričati o ovoj temi na ovoj razini.

I nikad ne glumim da sam dobro ako nisam dobro.
__________________
My mind is like my Internet browser, 19 tabs open, three of them frozen and I have no idea where the music is coming from.
flyene is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 14:19   #80
Quote:
calea kaže: Pogledaj post
Problem bi ti bio u ovome svemu ako samo koristiš neke mantre i ne radiš ništa po pitanju toga. Što bi značilo da si shvatila u čemu je problem, došla do toga i to je to. A zapravo je to samo početak, jer onda kreće mijenjanje same sebe, a to je najteži dio.
Točno, svjesna sam koliko je to teško. Morat ću ponekad ići kontra svega što je usađeno u mene. Već sam počela u nekim drugim odnosima u kojima sam počela govoriti "ne" kad mi nešto ne odgovara tako da znam koliko je to teško.
__________________
My mind is like my Internet browser, 19 tabs open, three of them frozen and I have no idea where the music is coming from.
flyene is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:31.