Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.04.2006., 19:17   #81
Meni je pomoglo sljedeće:

-vodi dnevnik trošenja, tako češ imati uvid u sve svoje troškove, osnovne i nepotrebne; da shvatiš kakve navike trošenja imaš i koliko te kavice i grickalice koštaju mjesečno
-najgori su mali i svakodnevni troškovi, ubojita kombinacija
-u novčaniku imaj manje novaca da ne dođeš u napast potrošiti za krpice
-kartice ostavi doma, dali je to potrebno reći?
-odredi si mjesečni budget koji možeš potrošiti za stvari koje ne spadaju u stanarinu, režije, hranu...meni se čini da ti novac kipi baš ovdje!
-računaj na to da češ skoro svaki mjesec imati neplanirane troškove: npr. osiguranje auta ili kakav popravak u kući...

Sretno
__________________
Čuvaj se vlasti bez mane.
mitzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2006., 19:39   #82
Quote:
imago kaže:
ali sam se zato odrekla danas izlaska na "kavicu" na koju operem bar 50 kuna, ako ne i više.
okej, kako?
kako uspiješ na kavu potrošit 5o+ kuna?

stvarno me zanima.
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2006., 19:41   #83
dvije kave sa sokom
__________________

Now you dont need money
With a face like that, do ya honey
joujou is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2006., 19:43   #84
kolko košta ta kava i taj sok?


(ja nejdem na dovoljno fensi mjesta očito )
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2006., 19:45   #85
zajedno ravno 45kn... dva paga i dvije velike kave s mlijekom... lokacija; zagreb, centar
svjeza informacija, malo prije sam dosla s kave
__________________

Now you dont need money
With a face like that, do ya honey
joujou is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2006., 19:48   #86
okej to još nije 5o+.
ovih 45 za sve nabrojano mi je jasno.

aj nadam se da ti je bilo lijepo na kavi.
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2006., 19:52   #87
Quote:
alexxx kaže:
okej to još nije 5o+.
ovih 45 za sve nabrojano mi je jasno.

aj nadam se da ti je bilo lijepo na kavi.
znam... nesscafe je 12kn, to bi ispalo 50+ sve zajedno
__________________

Now you dont need money
With a face like that, do ya honey
joujou is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2006., 19:54   #88
ma dobro, ja bih najvjerojatnije ispizdila prije nego bih stigla popit tolko toga, ne zbog para nego jer to vremenski dugo traje, meni tlaka tolko sjedit na kavi.
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2006., 19:59   #89
ne sjedis na kavi da bi popila kavu.... dodjes se pokazati i komentirat okolinu
__________________

Now you dont need money
With a face like that, do ya honey
joujou is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2006., 20:31   #90
Quote:
joujou kaže:
ne sjedis na kavi da bi popila kavu.... dodjes se pokazati i komentirat okolinu
__________________
Čovjek mora biti svjestan svojih ograničenja.
Dorky is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2006., 20:38   #91
zanimljiva tema.. i podjeljena mišljenja..

vezano za promjenu stila života.. stara japanska kletva "dao bog da imao pa nemao!"

mislim da ne mora doslovce promjeniti stil života, samo uvesti reda u potošnju.. i znati na što se troši lova.

za sebe kažem: Počela sam rješavati problem!!!

meni je puno pomoglo kad sam se odrekla kreditnih kartica..i sad funkcionoram samo s keš lovom i toleriram si minus po tekućem.. koji varira.. ali minus je tu da se troši!

recimo.. još uvjek ručam vani jer mi je lijeno kuhati.. trošim na garderobu i kozmetiku ovisno o raspoloženju.. jer realno gledajući ne treba mi ništa..
i zadovoljna sam s tim jer kad kupujem nosim i uživam u tome..

recimo, što sam izbacila je shoping bez veze.. ono.. dodjem u dućan kupim nešto što košta previše jer mi se činilo ok.. a ono stoji u ormaru kao kakav spomenik.. i nikad ne dođe na red za obući.. to sam izbacila... isto kao i kupovati neodgovarajuće konfekcijske brojeve za "jednom će mi biti dobro".. pa kad dođe to vrijeme više mi se ne sviđa.. i ne kupujem više na onu šemu.. imam 8 bijelih košulja i baš mi treba još jedna.. to više ne radim..

ali ja sebi ne predbacujem ništa.. imam svoj stan koji uređujem.. kredite koje vraćam.. režije koje mrzim.. i sebe! a ja sam tu da se spiska na moje gušte sve što se može! ako i je koji put iznad mojih mogućnosti, oprostim si.. uvjek nekako rješim..

mislim da je kvaka odrediti koji izvor prihoda ide na što.. i toga se treba držati..
veronika is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2006., 20:43   #92
A di je tu savjet?
Ovdje jedino vidimo šta si ti napravila,uvela promjenu u preraspodjeli novca,što bi mi rekli prebacila iz šupljeg u prazno.
__________________
Čovjek mora biti svjestan svojih ograničenja.
Dorky is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2006., 20:48   #93
Quote:
Dorky kaže:
A di je tu savjet?
Ovdje jedino vidimo šta si ti napravila,uvela promjenu u preraspodjeli novca,što bi mi rekli prebacila iz šupljeg u prazno.
nije tako..

uvela sam reda. izbacila nepotrebno i ostavila ono što me veseli. što je tu iz šupljeg u prazno??
veronika is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2006., 20:55   #94
Pa koliko vidim nisi prestala manje trošiti a o štednji ni rijeći a topic je o tome,zar ne.
__________________
Čovjek mora biti svjestan svojih ograničenja.
Dorky is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2006., 21:00   #95
mitzy, odlični savjeti hvala ti. ti si skuzila gdje mi curi lova... na zalost, ali tako je

veronika, jesi li time uspjela smanjiti svoj minus ili...meni se čini kao dobar početak...to tvoje

cure, meni nije bitno što će tko misliti koliko ja imam para. istina je da misle da imam više nego što imam zato kaj se NIKAD NE ZALIM PA NI ONDA KAD NEMAM. losa navika, ali tako je. ne zalim se niti kad mi frendica dodje s pricom kako nije bila na bankomatu niti kad ko fol dijelimo troskove, pa ja platim tri cetvrtine.

zato ljudi misle da imam vise para nego sto imam. ja imam problem s onim RECI NE. ali to je vec druga prica...

definitivno nije realno da cu odjenom zivjeti na kruhu i vodi, ali da se treba mora i moze smanjiti - moze se. evo, danas sam KUHALA, molim vas cestitajte mi. sutra cu isto KUHATI iako mi je to tlaka, ali je jeftinije. NISAM BILA NA PEDESETOJ KAVI OVAJ TJEDAN jer mi fakat nije trebala. i vec mi i ti ljudi i sve mi ide na zivce. iz supljeg u prazno i natrag. ja bi se necim bavila, ali nemam s kim.

umjesto toga sam se PROVOZALA NA BICIKLU, protračala sa zgodnim susjedom po putu i obavila neke sitnice po gradu, za koje nemam vremena jer SATIMA sjednim po nekim kavama. ono, totalna frustracija. moja priroda je takva da ja kad sjednem mogu tri sata, da se ne pomaknem. a po potrebi i vise. problem je sto to i meni postaje previse, a svima oko mene taman.

moje ponasanje posljedica je mojih slabosti, ali i okruzenja. ja sam vrlo povodljiva. da se druzim s narkomanima postala bih narkomanka. upala sam u drustvo rastrosnih zena pa sam i ja postala rastrosna. da upadnem medju casne vjerojatno bih postala casna uglavnom, duga prica....ali nadam se da cu se uspjeti izvuci..na ovaj ili onaj nacin!

dakle, nema slatkisa. bila sam u ducanu i nisam kupila sebi nikakve grickalice, cokoladice i sl. pizdarije. kupila sam ono sto mi je fakat trebalo. i tocka. ok, jedan kikiriki za buraza koju mu nije trebao, ali kad ja njega volim drugo sve po proceduri...
imago2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2006., 21:07   #96
Quote:
imago2007 kaže:
mitzy, odlični savjeti hvala ti. ti si skuzila gdje mi curi lova... na zalost, ali tako je

veronika, jesi li time uspjela smanjiti svoj minus ili...meni se čini kao dobar početak...to tvoje

cure, meni nije bitno što će tko misliti koliko ja imam para. istina je da misle da imam više nego što imam zato kaj se NIKAD NE ZALIM PA NI ONDA KAD NEMAM. losa navika, ali tako je. ne zalim se niti kad mi frendica dodje s pricom kako nije bila na bankomatu niti kad ko fol dijelimo troskove, pa ja platim tri cetvrtine.

zato ljudi misle da imam vise para nego sto imam. ja imam problem s onim RECI NE. ali to je vec druga prica...

definitivno nije realno da cu odjenom zivjeti na kruhu i vodi, ali da se treba mora i moze smanjiti - moze se. evo, danas sam KUHALA, molim vas cestitajte mi. sutra cu isto KUHATI iako mi je to tlaka, ali je jeftinije. NISAM BILA NA PEDESETOJ KAVI OVAJ TJEDAN jer mi fakat nije trebala. i vec mi i ti ljudi i sve mi ide na zivce. iz supljeg u prazno i natrag. ja bi se necim bavila, ali nemam s kim.

umjesto toga sam se PROVOZALA NA BICIKLU, protračala sa zgodnim susjedom po putu i obavila neke sitnice po gradu, za koje nemam vremena jer SATIMA sjednim po nekim kavama. ono, totalna frustracija. moja priroda je takva da ja kad sjednem mogu tri sata, da se ne pomaknem. a po potrebi i vise. problem je sto to i meni postaje previse, a svima oko mene taman.

moje ponasanje posljedica je mojih slabosti, ali i okruzenja. ja sam vrlo povodljiva. da se druzim s narkomanima postala bih narkomanka. upala sam u drustvo rastrosnih zena pa sam i ja postala rastrosna. da upadnem medju casne vjerojatno bih postala casna uglavnom, duga prica....ali nadam se da cu se uspjeti izvuci..na ovaj ili onaj nacin!

dakle, nema slatkisa. bila sam u ducanu i nisam kupila sebi nikakve grickalice, cokoladice i sl. pizdarije. kupila sam ono sto mi je fakat trebalo. i tocka. ok, jedan kikiriki za buraza koju mu nije trebao, ali kad ja njega volim drugo sve po proceduri...
Imago ima nade za tebe.Strah je upravo taj koji ti je pomogao i koji će te vratiti tamo gdje i pripadaš.
Pohvaljujem te za kuhanje ali isto tako ne zaboravi na umjerenost u jelu i piću jer i kuhanje može biti skupo.
Sama kažeš da si povodljiva osoba zato vjerujem u tebe da ćeš se promjeniti i izvući,a mislim kako sam i rekao da ti je strah po prvi puta bio prijatelj.
__________________
Čovjek mora biti svjestan svojih ograničenja.
Dorky is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2006., 21:12   #97
kartice nisu loše

Quote:
alexxx kaže:
ma dobro, ja bih najvjerojatnije ispizdila prije nego bih stigla popit tolko toga, ne zbog para nego jer to vremenski dugo traje, meni tlaka tolko sjedit na kavi.

haha, alexxx, iste smo

inače, ljudi, ja ne kužim šta ste svi protiv kartica - ja imam 2 kreditne i 2 debitne kartice, iako, realno, koristim samo jednu kreditno non-stop (mogu i objasnit čemu onda ove druge kartice - druga kreditna je prihvaćenija u inozemstvu, a debitne sam dobila prilikom otvaranje tekućeg, ne plaćam članarinu na njih).
nisam nikada u minusu, a sve plaćam karticom, sve iznose iznad 50 kn!
jer kad već plaćam članarinu za karticu, onda ću je i koristit - skupljam nagradne milje i upravo idem na godišnji sa gratis avionskom kartom


ps
sad sam se sjetila, bila sam u malom minusu, do 5 000 kn kad sam kupila stan, ali ako to nije opravdanje, ne znam što je...
__________________
tko radi - jede, tko ne radi - jede, pije i spava
Yazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2006., 21:16   #98
imago, mislim da si shvatila: križaj besmislene kave, nezdrave grickalice i umjetnu cugu i sama kuhaj - em je zdravije, em ćeš imati manje celulita, a znači i manje para ostavljenih u kozmetičkom salonu na uklanjanje istog

odi malo na gastronomiju, imaš tamo teme i šta ljudi nose za gablec.
__________________
tko radi - jede, tko ne radi - jede, pije i spava
Yazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2006., 21:21   #99
ma ja sam dok sam bila u zg u valjda 9o% slučajeva na kasi u konzumu peglala karticu makar kupila 1o deka grožđica, u deemu i takoto malo rjeđe, bonove za mobitel kupovala na bankomatu, i pare dizala da mogu jest u menzi, kupovat twixe na putu do faksa i tako.

then again, ja nemam problem trošenja para kojih nemam.
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2006., 22:20   #100
Alex, kad si ti imala sponzora
imago2007 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:33.