Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.11.2006., 22:29   #141
Quote:
zgubidan kaže:
Ah amateri.

Ne znam zašto se ti buniš. Tuži svog dužnika, a on neka se raskusura s bankom. Po izvodima se točno vidi tko je kome platio, a to što u opisu piše mogu si zabiti u dupe.

Ili ako je sam napisao krivi žirac onda mora tužiti "Peru" jer prema zakonu o obveznim odnosima "Pero" nema pravo na taj novac. To je bogaćenje bez pravne osnove.

Po toj logici ti možeš plaćati svoje obveze komotno na svoj žirac, a u opisu pisti kome treba. Obožavam kada mi dođu ovakvi naivci. Prvo su hladnokrvni profesionalci koji su našli rupu u zakonu, onda prijete, ali na kraju na koljenima mole milost i traže oprost kamata.
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2006., 09:38   #142
Quote:
Mirko_M kaže:
Čuj, da ti uparkiraš svoj auto na nečije dvorište, ne vjerujem da bi prihvatil ovakvo obrazloženje da taj netko odluči zadržati tvoj auto, bez obzira kaj je to njegovo dvorište
nije isto...
simetrican primjer bi bio ako bi netko ostavio auto u mojoj garazi i onda provalio u nju kako bi dosao do njega, bez da me pita da mu sam otvorim garazu.
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2006., 10:11   #143
Quote:
icegirl78 kaže:
Zaba je stvarno u komi. U Erste npr. uopce ne ukucavas ime firme kojoj placas, vec samo broj ziro-racuna, kliknes "provjeri" i program ti sam izbaci ime vlasnika tog racuna, tako da odmah provjeris da li si unio dobar broj racuna. Ne znam zasto ovi mutavci u Zabi to ne naprave.
isti sistem ima i pbz
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2006., 12:08   #144
Evo mali dodatak: jučer mi je pod ruku došao ugovor o otvaranju računa u Zabi i jedna od stavki ugovora je pristanak klijenta da banka samostalno vrši korekcije na računu klijenta u slučaju kakve greške.
__________________
Putopisi: Island Egipat Kuba Južna Amerika Turska | Silba Smještaj
Putnik92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2007., 17:21   #145
Quote:
građevinar kaže: Pogledaj post
Možda niste dobro čitali. Stvar je u tome da je ta obitelj tražila prije nekog vremena pomoć, valjda preko novina. Novci su nekoliko dana bili na računu i svako normalan bi pomislio da je novac njegov i da ga smije potrošiti.

Ja im ne bi vratio!! Mislim da bi se ovi iz banke trebali ispričati, i oprostiti im taj dug kao neku njihovu donaciju...
Greška, to se smatra Neovlašteno, dakle bez dozvole vlasnika, korištenej tuđe stvari, ponekad čak i uništenje..ako ga potrošiš pa nemaš odakle vratit..
A pošto je novac stvar odnosno imovina (osim za pok. Franju) nek se zna
__________________
Ako se mora, nije teško, dakle, ako je teško, ne mora se!
mike06 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2007., 19:50   #146
došlo mi 5000kn,ne znam od kuda
2 tjedna stoji
malimrav85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2007., 22:14   #147
po meni je taj zakon loš.jer ako je greška banke, nebi smjeli imati grešaka u poslovanju.i tražit povrat.lova došla na moj račun, ako je dignem lova je moja.boli mene ona stvar što je greška banke, odkuda znam.pravim se englez.
pola zakona izgleda kao da su ga pisali pijanci, a ne pravnici.cirkus od zakona.
Markoleo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2007., 22:49   #148
Quote:
Markoleo kaže: Pogledaj post
po meni je taj zakon loš.jer ako je greška banke, nebi smjeli imati grešaka u poslovanju.i tražit povrat.lova došla na moj račun, ako je dignem lova je moja.boli mene ona stvar što je greška banke, odkuda znam.pravim se englez.
pola zakona izgleda kao da su ga pisali pijanci, a ne pravnici.cirkus od zakona.
Da, samo taj pravni institut je dovoljno star da se pokazao kao dobar u jako velikom broju država u jako dugo vrijeme, inače bi bio ukinut.

Što god da ti mislio o tome.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2007., 18:54   #149
Bio u banci. Nema niti imena niti računa s kojeg je novac došao. Uplaćen je u poslovnici. Božić je došao ranije ove godine. Ne vidim na koji način oni sad mogu dokazati da ja osobno nisam taj novac uplatio sam sebi na račun.
malimrav85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2007., 19:42   #150
Quote:
malimrav85 kaže: Pogledaj post
Bio u banci. Nema niti imena niti računa s kojeg je novac došao. Uplaćen je u poslovnici. Božić je došao ranije ove godine. Ne vidim na koji način oni sad mogu dokazati da ja osobno nisam taj novac uplatio sam sebi na račun.
Tako da će netko doći s kopijom uplatnice gdje će pisati tvoj broj računa, a ne npr. njegovog nećaka kome je novac upućen...
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2007., 21:32   #151
Quote:
malimrav85 kaže: Pogledaj post
Bio u banci. Nema niti imena niti računa s kojeg je novac došao. Uplaćen je u poslovnici. Božić je došao ranije ove godine. Ne vidim na koji način oni sad mogu dokazati da ja osobno nisam taj novac uplatio sam sebi na račun.
o kojoj banci je riječ?

Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Tako da će netko doći s kopijom uplatnice gdje će pisati tvoj broj računa, a ne npr. njegovog nećaka kome je novac upućen...
ako govorimo o zabi, teško ... bar sam se ja tako jednom zeznula ... oni kada vršiš uplatu na šalteru ne traže, niti je potrebno da ispuniš nalog/uplatnicu već daš broj računa i to je to ...
naime, mene su pitali da li želim da se vidi da sam ja uplatitelj, ja pametno rekla ma nema potrebe, to je taj broj računa ( dala na papiriću) oni proveli ja dala lovu i kao stvar riješena ... vraga.... zove mene ta osoba da me pitala da li sam ja uplatila, pa naravno, eto i potvrde .... no broj bio krivi /pemac/ .... e s obzirom da na se nigdje nije vidjelo moje ime, mogla sam se slikat ... dobro nije bila neka lova u pitanju pa sam preživjela ... ali sama sam si kriva
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2007., 14:35   #152
zaba
nema upaltnice,nema ničega
netko je, kao i u gornjem slučaju, samo dao broj računa i uplatio
3 tjedna ništa,par čuvam na računu
mislio sam da je nečija plaća pa čekam da se neko javi ali ako se za 2 mjeseca ne javi nitko pa pa novci
malimrav85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2007., 21:28   #153
Quote:
malimrav85 kaže: Pogledaj post
zaba
nema upaltnice,nema ničega
netko je, kao i u gornjem slučaju, samo dao broj računa i uplatio
3 tjedna ništa,par čuvam na računu
mislio sam da je nečija plaća pa čekam da se neko javi ali ako se za 2 mjeseca ne javi nitko pa pa novci
pogledaj što će ti pisati na izvodu ...

vlasnik/uplatitelj se i naknadno može javiti (možda je otputovao), pa ako uspije dokazati da su novci njegovi morati ćeš ih vratiti ... koji je rok za to, stvarno ne znam ...
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:08.