Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.09.2008., 21:15   #61
Ja sam s obzirom na sve probleme koje sam imala oko trudnoće radila i double i triple test u Vinogradskoj (tamo sam i vodila cijelu trudnoću). Double se radi rano između 11--13. tjedna, a triple 15.-16z. tjedan najbolje. Znam da smo platili oko 300kn, i da su nam rezultate poslali na mail. Za double drugi dan, a za triple se čeka kojih tjedan dana.
Svi su jako profesionalni i dragi i meni su ostali u dobrom sjećanju jer su mi super izvadili krv, bila sam bez podljeva koje inače uvijek imam nakon vađenja krvi.
__________________
Ruka koja ljulja kolijevku je ruka koja vlada svijetom
Parallel Universe is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2008., 22:45   #62
ja sam isto vadila krv za kombinirani u vinogradskoj, tamo si i štitnu žlijezdu kontroliram i vadim krv - super su oni mladi dečki tamo, stvarno imaju laku ruku
i to sam platila 317 kn.

inica i meni se čini da si ti radila kombinirani test
__________________
uzrujavati se zbog onoga što nemaš znači uludo trošiti ono što imaš.
MariaDelMar is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2008., 13:00   #63
Nije me bilo par dana na Forumu. Da, jesam, radila sam kombinirani probir, no zbunio me moj ginekolog objašnjavajući mi vrste tih testova. Isprike ukoliko sam nakoga zbunila.
Inica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 22:53   #64
ne shvaćam. kako neki test može biti OBAVEZAN a ujedno se plaćati?

sad kad vidim da se plaća 350 kn sigurno neću ići.
ne jer mi je žao 350kn nego se i tako i tako dvoumim oko toga pa mi je ovih 350kn super došlo kao opravdanje da ne idem.

jebeno.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 23:03   #65
nije obavezan, samo se preporučuje trudnicama koje su starije od 35 i osobama koje imaju takav poremečaj već u obitelji... kolko sam ja skužila
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 23:08   #66
nije obavezan, samo je preporuka ... u svakom slučaju gin. te treba informirati ... ja sam ga obavila kao i amnio
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2009., 00:58   #67
Quote:
Lavica02 kaže: Pogledaj post
nije obavezan, samo je preporuka ... u svakom slučaju gin. te treba informirati ... ja sam ga obavila kao i amnio
obavila si ga negdje privatno ili normalo preko uputnice?

platila si ga 350 kn?
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2009., 07:17   #68
meni je ginekolog rekao da trebam za to otiči prvo na pregled kod harni najbolje, koji je 300tinjak kn, pa onda još radit hormonalne testove u bolnici ... ako se dobro sjećam... koji se opet plaćaju 300tinjak kn... tako nešto
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2009., 09:17   #69
Ja sam ga radila u Vinogradskoj prije 4 tjedna i može na uputnicu od ginekologa. Ja sam čak donijela uputnicu od dr. opće prakse i to naknadno,drugi dan. Mora se doći sa friškim UZV-om, ne starijim od 7 dana, na Endokrinologiju, ujutro do 9 i 30. Ne mora se biti na tašte. Nalaz je za par dana, najviše 7. Meni su čak odmah drugi dan rekli da je sve OK.
I da, bila sam nešto sitno ispod 18 tj. tak da mi je bilo na knap.

Zadnje uređivanje dstefanek : 10.01.2009. at 09:29.
dstefanek is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2009., 11:36   #70
I da, bila sam nešto sitno ispod 18 tj. tak da mi je bilo na knap jer je to "Prenatalni test probira za Downov sindrom, Edvardsov sindrom i oštećenja neuralne cijevi" koji se radi između 15 i 18 tj. trudnoće. Na uputnici piše: Endokrinološki laboratorij a dr. mi je savjetovao da se napiše da se traže: serumski biljezi Fbetahcg i AFP ( jer ako se drugačije napiše da se kao oni smotaju i da je ovako sigurnije )
dstefanek is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2009., 12:47   #71
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
obavila si ga negdje privatno ili normalo preko uputnice?

platila si ga 350 kn?
on se plaća bez obzira imala ili nemala uputnicu od liječnika (to je bilo ljetos, da li se sada što promijenilo ) ... početak trudnoće sam vodila kod jednog dr. koji mi je prepoporučio priv lab. (ne znam kako se zove no nalazi se u Ilici kod poliklinike Vili) ...

kako sam imala problema s cistom, nisam odmah otišla već sam završila u Vinogradskoj kod dr. Tučkara koji je pozelenio na natj lab jer kako sam ga ja shvatila Vinogradska jedina ima tu neku dozvolu aparate, ne znam) za pretragu ...

tako da sam s tim papirom od dr. Tučkara u Vinogradskoj napravila nalaz (koštao me 317,00 00 kn => što je jeftinije nego u tom priv. lab.) ... gotov je u isti ili slijedeći dan
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2009., 13:27   #72
ok. ali čak i da ovaj test otkrije neke malformacije ili greške u kromosomima...

pa nikakvo liječenje ne postoji, zar ne?...

čemu ga onda raditi? koja je korist toga osim što te dodatno uznemiri u trudnoći?
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2009., 13:33   #73
daje ti opcije ... da se pripremiš na nešto ili da ti da mir ili ... ... teško je o tome govoriti, ali i to je sastavni dio života ...
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2009., 13:44   #74
Quote:
Lavica02 kaže: Pogledaj post
daje ti opcije ... da se pripremiš na nešto ili da ti da mir ili ... ... teško je o tome govoriti, ali i to je sastavni dio života ...
joj... a ne bih se baš složila...

ja sam iovako u trudnoći već dovoljno ... da se izrazim malo ružnije pa se ispričavam unaprijed... "razjebana u mozak"...

paranoje, strahovi i katastrofe... bolje da ne pričam o tome...

i mislim da mi sad neki ovakav test stvarno neće trebati.

ako je djetetu nešto loše... onda je bolje da to saznam kad već budem majka i kad se smirim i dođem k sebi...jer dodatno uznemiravanje u trudnoći mi...onako..mislim..nije potrebno.

što ti misliš?

btw-ako me je ginekologica pitala želim li napraviti triple test a ja sam rekla "da želim"...mogu li je nazvati i reći da ja ipak na to ne bih išla?
mogu li otkazati tj?
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2009., 14:08   #75
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
joj... a ne bih se baš složila...

ja sam iovako u trudnoći već dovoljno ... da se izrazim malo ružnije pa se ispričavam unaprijed... "razjebana u mozak"...

paranoje, strahovi i katastrofe... bolje da ne pričam o tome...

i mislim da mi sad neki ovakav test stvarno neće trebati.

ako je djetetu nešto loše... onda je bolje da to saznam kad već budem majka i kad se smirim i dođem k sebi...jer dodatno uznemiravanje u trudnoći mi...onako..mislim..nije potrebno.

što ti misliš?

btw-ako me je ginekologica pitala želim li napraviti triple test a ja sam rekla "da želim"...mogu li je nazvati i reći da ja ipak na to ne bih išla?
mogu li otkazati tj?
naravno da možeš...

između ostaloga, čitala sam da baš i nisu najpouzdaniji ti testovi, nego te šalju na dodatne ako su pozitivni...

a ako ti ispadne pozitivno... daju ti da biraš.. imati bolesno dijete ili pobaciti...
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2009., 14:09   #76
ma i mene hvataju paranoje svako malo tokom ove trudnoće ... toliko sam ju dugo željela da sam se načitala svega i svačega, svašta mi je prolazilo koz glavu ( i još uvijek prolazi) da sam od svega prošvikala ...

ovaj test kao i amnio je nešto što svaka žena/majka u razgovoru sa suprugom treba odlučiti ... vrlo je individualno ... meni je test ispao super i po uzv nije bilo razloga da idem na amnio, no ja sam sebi u glavi morala smiriti strahove ... rezultat amnio ...

sad dolazi i porod pa se javljaju novi ...

odluka je na tebi, a od svih testiranja uvijek možeš odustati ... nitko te na to ne može prisiliti

__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2009., 08:52   #77
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
ok. ali čak i da ovaj test otkrije neke malformacije ili greške u kromosomima...

pa nikakvo liječenje ne postoji, zar ne?...

čemu ga onda raditi? koja je korist toga osim što te dodatno uznemiri u trudnoći?
Tu si totalno u pravu.

Ja sam taj test radila i ovdje se privatno placa (austrija),platila sam ga 118 eura.
Test je bio savrsen i rekli su mi da mogu ici mirno kuci,da bi nakon 6 mjeseci rodila djevojcicu s dawnom.
Danas se pitam kako bi odlucila da sam nesto saznala,dali bi se bolje pripremila al nemogu naci odgovor.
Mislim da je za mene bolje bilo da sam dva dana bila u soku nego da sam se 6 mjeseci pitala sto cu i kako cu ili nedaj Boze pobacila.
Tako da su danas za mene ti testovi samo uzimanje love i nista drugo.
Jedino sto ti moze pomoci je amnio al i ona nosi svoje rizike.
styria is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2009., 14:49   #78
Quote:
styria kaže: Pogledaj post
Tu si totalno u pravu.

Ja sam taj test radila i ovdje se privatno placa (austrija),platila sam ga 118 eura.
Test je bio savrsen i rekli su mi da mogu ici mirno kuci,da bi nakon 6 mjeseci rodila djevojcicu s dawnom.
Danas se pitam kako bi odlucila da sam nesto saznala,dali bi se bolje pripremila al nemogu naci odgovor.
Mislim da je za mene bolje bilo da sam dva dana bila u soku nego da sam se 6 mjeseci pitala sto cu i kako cu ili nedaj Boze pobacila.
Tako da su danas za mene ti testovi samo uzimanje love i nista drugo.
Jedino sto ti moze pomoci je amnio al i ona nosi svoje rizike.
ne bih nikad radila amniocintezu jer znam da nosi neke veće rizike nego recimo triple test koji može samo uznemiriti eventualno osobu psihički...

gle... ja sam blesava...stvar je u tome da se nisam ja u prvom trenu niti snašla . dok meni ginekologica nije spomenula taj triple test ja nisam niti znala za njega..pa ona meni kaže kao da sam mlada i ja i moj dečko (20 i 23 godine)...da nitko u obitelji nema takvih problema... te da ni nama se to nebi trebalo dogoditi ...onda mi kaže kao jel bi ja ipak za svaki slučaj htjela to napraviti da budem mirna...
a onako... otkad sam počela razmišljati o tom triple testu nemirna sam. a trebam ga napraviti za mjesec dana tek. ja ne želim znati u kojem ću ja stadiju neuroze i histerije biti dok ja budem čekala nalaze.

ma gle... otkazat ću ja to... i ne želim to raditi.
moja posljednja.
stvarno ne znam di mi je pamet bila.

ja sam sad još malo u trećem mjesecu trudnoće... prošli put sam gledala bebu kako miče nogom na ultrazvuku i bila sam na rubu suza...došla sam doma i plakala kad sam se sjetila te njegove nožice...

i sad recimo da mi netko i ponudi neki abortus ili nešto... zato jer dijete ima pogrešaka u kromosomima... mislim da bih mu...ne znam..glavu odsjekla...
tako da stvarno..čak i da mi zakon dopušta da napravim abortus... ne mogu si pojmiti da ubijem to svoje dijete samo zato jer se ne uklapa u naše nametnute standarde normalnosti.
uostalom...djeca sa dawnovim sindromom se ne zovu bez razloga djeca sreće.al šta ćeš kad ljudi nisu u stanju cijeniti ono bitno kod osobe... nego se oslanjaju isključivo na ono što im je "oku ugodno....". ja se ponekad pitam tko je uistinu odredio što su to prave malformacije na čovjeku i otkud mu na kraju pravo da određuje kriterij za malformaciju? zar nije malformacija dijete koje se drogira i alkoholizira?... dijete u koje si uložio svu ljubav i pažnju...a ono ti jednog dana vraća tako da te nazove "kurvom" i ubrizga sebi malo heroina i dovede čitavu obitelj na rub propasti... ?... kad bi recimo triple test mogao odrediti hoće li nam djeca jednog dana biti obični lopovi i ubojice..jel bismo ih onda imali pravo abortirati?...

iskreno mi idu na živce ova izopačena mjerila normalnosti... i ono što se naziva bolešću...mislim da nema veće bolesti od okorjelosti ljudskog srca...

uglavnom...

ja neću raditi triple test.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2009., 15:12   #79
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
ne bih nikad radila amniocintezu jer znam da nosi neke veće rizike nego recimo triple test koji može samo uznemiriti eventualno osobu psihički...

gle... ja sam blesava...stvar je u tome da se nisam ja u prvom trenu niti snašla . dok meni ginekologica nije spomenula taj triple test ja nisam niti znala za njega..pa ona meni kaže kao da sam mlada i ja i moj dečko (20 i 23 godine)...da nitko u obitelji nema takvih problema... te da ni nama se to nebi trebalo dogoditi ...onda mi kaže kao jel bi ja ipak za svaki slučaj htjela to napraviti da budem mirna...
a onako... otkad sam počela razmišljati o tom triple testu nemirna sam. a trebam ga napraviti za mjesec dana tek. ja ne želim znati u kojem ću ja stadiju neuroze i histerije biti dok ja budem čekala nalaze.

ma gle... otkazat ću ja to... i ne želim to raditi.
moja posljednja.
stvarno ne znam di mi je pamet bila.

ja sam sad još malo u trećem mjesecu trudnoće... prošli put sam gledala bebu kako miče nogom na ultrazvuku i bila sam na rubu suza...došla sam doma i plakala kad sam se sjetila te njegove nožice...

i sad recimo da mi netko i ponudi neki abortus ili nešto... zato jer dijete ima pogrešaka u kromosomima... mislim da bih mu...ne znam..glavu odsjekla...
tako da stvarno..čak i da mi zakon dopušta da napravim abortus... ne mogu si pojmiti da ubijem to svoje dijete samo zato jer se ne uklapa u naše nametnute standarde normalnosti.
uostalom...djeca sa dawnovim sindromom se ne zovu bez razloga djeca sreće.al šta ćeš kad ljudi nisu u stanju cijeniti ono bitno kod osobe... nego se oslanjaju isključivo na ono što im je "oku ugodno....". ja se ponekad pitam tko je uistinu odredio što su to prave malformacije na čovjeku i otkud mu na kraju pravo da određuje kriterij za malformaciju? zar nije malformacija dijete koje se drogira i alkoholizira?... dijete u koje si uložio svu ljubav i pažnju...a ono ti jednog dana vraća tako da te nazove "kurvom" i ubrizga sebi malo heroina i dovede čitavu obitelj na rub propasti... ?... kad bi recimo triple test mogao odrediti hoće li nam djeca jednog dana biti obični lopovi i ubojice..jel bismo ih onda imali pravo abortirati?...

iskreno mi idu na živce ova izopačena mjerila normalnosti... i ono što se naziva bolešću...mislim da nema veće bolesti od okorjelosti ljudskog srca...

uglavnom...

ja neću raditi triple test.
Jednu stvar ti sa sigurnoscu mogu reci,a to je da ce tvoje dijete imati prekrasnu majku i da ima vise takvih osoba, kao sto si ti, svijet bi bio predivan.
Al nazalost stvarnost je drugacija!Meni su svi nakon poroda govorili kako im je zao i bla bla,a samo jedna zenska (od koje sam najmanje ocekivala)mi je rekla da je to moje dijete,bice koje sam 9 mjeseci nosila pod srcem i da moram biti ponosna na njega.I jesam-sa sigurnoscu to mogu reci!
Moja je curica prekrasna djevojcica i to sto drugi misle zaboli me.
Najvise me bole pogledi kad negdje dodemo,pa gledaju moja dva sina,pa mene (od glave do pete).Pa kako je to moguce i kad jos vide kako je neizmjerno volimo onda im nista nije jasno.Al mene to cini jos ponosnijom i hrabrijom.Cijela trudnoca je zapravo jedno opasno razdoblje i nikad neznamo kad ce nam sudbina zadati udarac.I ja sam nekad bila obicna trudnica koja je mislila da se one lose stvari dogadaju nekom drugome,a danas sam sasvim nova osoba koja se zna veseliti sitnicama i cijeniti svaki novi dan.
styria is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2009., 17:31   #80
Quote:
styria kaže: Pogledaj post
Jednu stvar ti sa sigurnoscu mogu reci,a to je da ce tvoje dijete imati prekrasnu majku i da ima vise takvih osoba, kao sto si ti, svijet bi bio predivan.
Al nazalost stvarnost je drugacija!Meni su svi nakon poroda govorili kako im je zao i bla bla,a samo jedna zenska (od koje sam najmanje ocekivala)mi je rekla da je to moje dijete,bice koje sam 9 mjeseci nosila pod srcem i da moram biti ponosna na njega.I jesam-sa sigurnoscu to mogu reci!
Moja je curica prekrasna djevojcica i to sto drugi misle zaboli me.
Najvise me bole pogledi kad negdje dodemo,pa gledaju moja dva sina,pa mene (od glave do pete).Pa kako je to moguce i kad jos vide kako je neizmjerno volimo onda im nista nije jasno.Al mene to cini jos ponosnijom i hrabrijom.Cijela trudnoca je zapravo jedno opasno razdoblje i nikad neznamo kad ce nam sudbina zadati udarac.I ja sam nekad bila obicna trudnica koja je mislila da se one lose stvari dogadaju nekom drugome,a danas sam sasvim nova osoba koja se zna veseliti sitnicama i cijeniti svaki novi dan.
ovo mi tako ide na živce. sjećam se, kad se dora rodila šetali smo po parku i sjeli na kavu u parku, nešto tipa maksimirski park. bilo je puno rodtelja s kolicima. stol do je sjedila curica s downovim sindromom. ona je išla od jednih do drugih kolica i nitko joj nije dao da gleda njihovu bebu. svaki put bi došla do mame i tate i pitala zašto joj ne daju da gleda. onda je došla do nas, ja sam joj maknula navlaku s kolica i ona se divila dori ko da je vidjela anđela. izvadila sam ju van, rekla sam da je još mala da bi je primila ali da je može podragat po glavi, ruci. i tako ju je gledala i pričala kako ima male okice i prstiće i kako joj je lijepa. kad je otišla mama me pogledala i rekla "hvala". mm mi je pak reko da dok sam ja pričala s malom, svi su buljili u nas. jadno i tužno.

inače, ni ja nisam radila ni double,ni triple ni amnio. jednostavno me nije bilo briga. razmišljali smo ja i mm - to je naše dijete i voljet ćemo ga unatoč svemu.
blablica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:15.