Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.10.2006., 14:23   #21
Quote:
Profinjena kaže:
Slobodno reci. Mi vjernici koji nismo pristase religije nismo tako osjetljivi na neistomisljenike. Nigdje nismo tako tanki da bi nas boljelo kad nas se bocne
Ma cvilite ti i tebi slični....i zapomažete prizivajući toleranciju...samo selektivno...kad je o vama riječ.
O tanki...dovoljno...ma i previše.
brezovka is offline  
Old 26.10.2006., 14:28   #22
Quote:
brezovka kaže:
Ma cvilite ti i tebi slični....i zapomažete prizivajući toleranciju...samo selektivno...kad je o vama riječ.
O tanki...dovoljno...ma i previše.
Cuj, o tebi sam vec stekla svoje misljenje, tvoji postove me samo odlicno nasmijavaju i ne smatram te dovoljno vjerodostojnom i razumnom da bih tvoje rijeci shvacala na neki odrasli, zreo nacin.
No, moje rijeci tebe ocito vrlo intrigiraju, posto me malo-malo kvotas i pokusavas mi 'spustiti'? Vrlo religijski, u skladu si sa svime sto o 'tvojoj' religiji mislim. Bravo za revne religijce!
Profinjena is offline  
Old 26.10.2006., 14:34   #23
Quote:
Profinjena kaže:
Cuj, o tebi sam vec stekla svoje misljenje, tvoji postove me samo odlicno nasmijavaju i ne smatram te dovoljno vjerodostojnom i razumnom da bih tvoje rijeci shvacala na neki odrasli, zreo nacin.
No, moje rijeci tebe ocito vrlo intrigiraju, posto me malo-malo kvotas i pokusavas mi 'spustiti'? Vrlo religijski, u skladu si sa svime sto o 'tvojoj' religiji mislim. Bravo za revne religijce!
Pogodila si.
Iz silnog razočaranja...sad idem ravno u krevet.
Slušaj...ne spuštam tebi....ali kad bi mi to i bila namjera...teško bi ti to uočila tako brzo.
Kad bi ti znala koliki su moji grijesi... ma ne bi mi za ovakve sitnice prigovarala.
brezovka is offline  
Old 26.10.2006., 14:38   #24
Quote:
brezovka kaže:
Pogodila si.
Iz silnog razočaranja...sad idem ravno u krevet.
Slušaj...ne spuštam tebi....ali kad bi mi to i bila namjera...teško bi ti to uočila tako brzo.
Kad bi ti znala koliki su moji grijesi... ma ne bi mi za ovakve sitnice prigovarala.
Uh, koja duhovitost, svaka cast. U revijalnom tonu, ha? Pa pokoja nezaobilazna uvreda, kap-dvije ironije, mali nedostatak argumenata i savrseni kolac netolerancije je spravljen. Poruci kleru da su iznimni kuhari, a jos bolji ucitelji
Profinjena is offline  
Old 26.10.2006., 14:44   #25
Quote:
Profinjena kaže:
Pa naravno da se radi ne o greski religije, jer oni jako dobro znaju sto i zasto cine, nego se radi o dvolicnosti, sebicnosti, predrasudama i pohlepi religije.

baš te nešto pratim i neznam odakle ti hrabrosti da kažeš brezovki da ona tebi spušta kad si ti upravo popljuvala religiju o kojoj pojma nemaš.
Kakvu korist jedna religija ima od zabranjivanja homoseksualizma?
Hajde neka mi netko odgovori na pitanje : da je homoseksualizam prirodna pojava ili stvar izbora ili nešto drugo zar Bog ili netko za koga već smatrate da nas je stvorio ( a netko je morao) zar ne bi ostavio fizičku mogućnost da te dvije osobe mogu voditi ljubav? jer kod muškaraca znamo za šta služi otvor koji koriste za "uživanje" a kod žena trebaju pomagala.
Ja tu ne vidim ništa prirodno.
a možda i griješim
duga is offline  
Old 26.10.2006., 14:53   #26
Quote:
brezovka kaže:
Molim te reci mi kakav je to dokaz ...jer uživaju? Uživa se i u brzini...ali moraš imati dobru autocestu za ostvariti je donekle.
....
Odakle ti to?????
Galileo is offline  
Old 26.10.2006., 14:57   #27
Quote:
duga kaže:
baš te nešto pratim i neznam odakle ti hrabrosti da kažeš brezovki da ona tebi spušta kad si ti upravo popljuvala religiju o kojoj pojma nemaš.
Odakle meni hrabrosti?? Ti brezovku izjednacavas s religijom? Ja dam opasku religiji i to je sinonim s opaskom brezovki? Svaka cast, jaka ti je tvoja religija kad ju poistovjecujes s kolegicom s Foruma
Quote:
duga kaže:
Kakvu korist jedna religija ima od zabranjivanja homoseksualizma?
Hehe, gle, necu ja ispravljati krive drine tvoje naivnosti. Sto mislis, kakvu korist ima religija, konkretno RKC, od inzistiranja na celibatu svecenika? Mislis da nema nikakvu korist?? Ima itekako - da se svecenici ne bi zenili, da njihovim zenama i djeci ne bi isla imovina svecenika i da se svo bogatstvo, novac i posjedi akumuliraju u crkvenom vlasnistvu. Jel ti sad jasnije? Iz istog razloga zabranjuju i homoseksualizam koji inace nije stran u njihovim redovima (da ne bi bilo zabune, dapace), a ima i onih koji ga zabranjuju cisto iz vlastite zatucanosti i primitivizma.

Quote:
duga kaže:
Hajde neka mi netko odgovori na pitanje : da je homoseksualizam prirodna pojava ili stvar izbora ili nešto drugo zar Bog ili netko za koga već smatrate da nas je stvorio ( a netko je morao) zar ne bi ostavio fizičku mogućnost da te dvije osobe mogu voditi ljubav? jer kod muškaraca znamo za šta služi otvor koji koriste za "uživanje" a kod žena trebaju pomagala.
Ja tu ne vidim ništa prirodno.
a možda i griješim
Grijesis. Ostavio je prirodnu mogucnost. Prste, jezik, usta, sake, anus, penis, vaginu, a i mozak - da ljudi izume i neorganska pomagala. Sve to koriste homoseksualci da si stvore vlastiti uzitak, nisi to znala?
Ili se i ti zalazes za seks samo u smislu prokreacije, a svaka druga seksualna aktivnost kojoj je jedini smisao uzitak treba biti progonjena do istrebljenja??
Btw, svrstana si kod mene u istu kategoriju u kojoj pociva brezovka.
Profinjena is offline  
Old 26.10.2006., 15:03   #28
Quote:
brezovka kaže:
Pogodila si.
Kad bi ti znala koliki su moji grijesi... ma ne bi mi za ovakve sitnice prigovarala.

Pa, to je razlog više, da u pravom duhu božje ljubavi kojom si obilato blagoslovljena, znaš opraštati grijehe i poštovati različitost drugih!
Duhec is offline  
Old 26.10.2006., 15:06   #29
Quote:
duga kaže:
Ja tu ne vidim ništa prirodno.
a možda i griješim

Kakve veze ime jel' prirodno ili nije? Bože blagi, već sam sto puta rekla, kako (ne)prirodnost nema ama baš nikakve veze sa činjenicom, da ono što je drugačije ne mora nužno biti i loše. Ili čak grijeh, kako neki propovijedaju? Već je važno to, da svaki čovjek ima pravo na svoje mjesto pod suncem.
Duhec is offline  
Old 26.10.2006., 19:08   #30
Quote:
Duhec kaže:
Pa, to je razlog više, da u pravom duhu božje ljubavi kojom si obilato blagoslovljena, znaš opraštati grijehe i poštovati različitost drugih!
Što to tebi nije jasno? Ali meni nije ništa nakon ovih tvojih riječi.
brezovka is offline  
Old 26.10.2006., 19:11   #31
Quote:
Galileo kaže:
Odakle ti to?????
?? Muškarci većinom brže voze..pa podupri me u neznanju.
brezovka is offline  
Old 26.10.2006., 19:12   #32
Quote:
Nemruth Dagi kaže:
Draga moja mi zapravo ne znamo kako je njima kad vole ono što je zabranjeno, možemo tek nagađati.

A uspoređivati ljubav pa bila ona homoseksualne ili bi orijentacije sa drogom-alkoholom-novcem i preljubom znači biti duhovno zatvoren u sakristiji.

Po čemu je to grijeh a da grijeh nije nijekati i to u ljudskoj prirodi????
Nemruth...reci mi što je za tebe ljubav?
brezovka is offline  
Old 26.10.2006., 20:00   #33
Obzirom da se o homoseksualnosti dosta pisalo po forumu, a zna se i stav Crkve i njenih sljedbenika o toj temi, nije mi bio cilj razglabati o tome, iako vidim da se svi toga držite.

Stvar je u tome da se taj homoseksualizam karakterizira kao bolest ili kao svojevoljni "bolesni" izbor nekih pomaknutih tipova koji žive u grijehu.
A ovo sa životinjama samo služi za povlačenje određene paralele i uspoređivanjem u smislu:
1. Ako je to bolest kod ljudi, mora da je i kod životinja, pa zašto bi Bog stvarao svoje savršene kreacije bolesnima?
2. Ako su to hiroviti izbori ljudskih pojedinaca, što je onda sa životinjama? Imaju li i životinje hirove, a to bi impliciralo da imaju i neke druge sposobnosti koje im inače ne pripisujemo.
3. I zašto bi Bog uopće stvorio ideju homoseksualizma ako ne bi htio da se živa bića njime zadovoljavaju? Oliti On nije svemoguć, već je čovjek preuzeo ulogu Stvoritelja? Iliti se tu umiješalo nešto treće?

Posvetite više pažnje životinjskoj istospolnoj seksualnosti. Životinje ne poznaju legalizaciju, etiku, niti su religiozne. One su esencijalne Božje kreacije.
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Old 26.10.2006., 21:56   #34
Quote:
brezovka kaže:
Što to tebi nije jasno? Ali meni nije ništa nakon ovih tvojih riječi.
Meni je sve jasno, ja nemam nikakvih dilema, ali izgleda da ti ne razumiješ. Evo, kopiram tvoj komentar i moj odaziv:


Quote:
brezovka kaže:
Pogodila si.
Kad bi ti znala koliki su moji grijesi... ma ne bi mi za ovakve sitnice prigovarala.
i moj odgovor:

Quote:
Pa, to je razlog više, da u pravom duhu božje ljubavi kojom si obilato blagoslovljena, znaš opraštati grijehe i poštovati različitost drugih!
Naime, ti bi bar dobro trebala znati što kaže biblija: "Nek baci prvi kamen onaj koji nije griješio." Mislim, da sam ti sve rekla.
Duhec is offline  
Old 26.10.2006., 22:03   #35
Quote:
Duhec kaže:
Meni je sve jasno, ja nemam nikakvih dilema, ali izgleda da ti ne razumiješ. Evo, kopiram tvoj komentar i moj odaziv:


i moj odgovor:

Naime, ti bi bar dobro trebala znati što kaže biblija: "Nek baci prvi kamen onaj koji nije griješio." Mislim, da sam ti sve rekla.
A gdje si ti vidjela kamen?
Zar sam osudila ako kažem da kiša pada... kad pada. Ne gledam tko nosi kišobran.
Zapravo..ja ga ne nosim nikad.
brezovka is offline  
Old 27.10.2006., 07:17   #36
Quote:
brezovka kaže:
A gdje si ti vidjela kamen?
Zar sam osudila ako kažem da kiša pada... kad pada. Ne gledam tko nosi kišobran.
Zapravo..ja ga ne nosim nikad.

Svaki put me ponovno iznenađuješ.Gdje sam vidjela kamen? Pa oko tebe je, moja Brezovka, kamenja ko u kamenolomu, samo da ih ti (neuspješno) pokušavaš zamotati u "slatke" riječi.
Duhec is offline  
Old 27.10.2006., 07:56   #37
Quote:
brezovka kaže:
Nemruth...reci mi što je za tebe ljubav?


Za tebe vjerovatno samo heteroseksualna naklonost dana po navodno božanskoj objavi a sve ostalo je brzo putovanje na lošoj cesti.
Ljubav itekako prelazi granice spola.

Misliš li da je Isus patio samo za heteroseksualce?
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Old 27.10.2006., 08:20   #38
Quote:
brezovka kaže:
Javno voljeti ? Nema li toga nema ni sreće.
Pa hajde da javno volimo drogu, alkohol, novac, tuđe muževe
Nemamo li dozvolu...nismo sretni i svijet nam je kriv.
Zar je ljubav manja ako nije dokazana javno...i predočena drugom?
iako nije tema kad si već spomenula drogu evo po meni jedinog dugoročnog rješenja,naime bauk droge je upravo tu zbog zabrane njene upotrebe, kad ne bi bila zabranjena preko noći bi nestao problem s kriminalom u vezi droga (a kako svi dobro od tog žive i vlast i mafija onda još dugo niš od zatvaranja sto milijuna korisnika droga širom svijeta) a tko hoće nek se ubije od droge to je njegovo pravo al bar nebi pljačkao i ubijao zbog droge kao danas,jedino bi se silne milijarde bačene na neučinkovitu borbu protiv droge mogle iskoristit za liječenje onih koji to žele i za jednostavne testove kao na alkohol da npr. ne voziš pod utjecajem opijata ili nisi napušen na radnom mjestu za što bi trebalo uvest strože kaznene mjere zbog ugrožavanja sigurnosti okoline.

Zadnje uređivanje ursamajor : 27.10.2006. at 10:40.
ursamajor is offline  
Old 27.10.2006., 11:14   #39
Quote:
Profinjena kaže:
Odakle meni hrabrosti?? Ti brezovku izjednacavas s religijom? Ja dam opasku religiji i to je sinonim s opaskom brezovki? Svaka cast, jaka ti je tvoja religija kad ju poistovjecujes s kolegicom s Foruma

Hehe, gle, necu ja ispravljati krive drine tvoje naivnosti. Sto mislis, kakvu korist ima religija, konkretno RKC, od inzistiranja na celibatu svecenika? Mislis da nema nikakvu korist?? Ima itekako - da se svecenici ne bi zenili, da njihovim zenama i djeci ne bi isla imovina svecenika i da se svo bogatstvo, novac i posjedi akumuliraju u crkvenom vlasnistvu. Jel ti sad jasnije? Iz istog razloga zabranjuju i homoseksualizam koji inace nije stran u njihovim redovima (da ne bi bilo zabune, dapace), a ima i onih koji ga zabranjuju cisto iz vlastite zatucanosti i primitivizma.


Grijesis. Ostavio je prirodnu mogucnost. Prste, jezik, usta, sake, anus, penis, vaginu, a i mozak - da ljudi izume i neorganska pomagala. Sve to koriste homoseksualci da si stvore vlastiti uzitak, nisi to znala?
Ili se i ti zalazes za seks samo u smislu prokreacije, a svaka druga seksualna aktivnost kojoj je jedini smisao uzitak treba biti progonjena do istrebljenja??
Btw, svrstana si kod mene u istu kategoriju u kojoj pociva brezovka.

Činjenica i dalje ostaje da si ti popljuvala religiju o kojo pojma nemaš i to nije bila opaska.
i sad komnetiraš i mene zanimljivo? znaš u kojoj si ti kategoriji: jadnog iskompleksiranog djeteta koje nema pojma šta želi pa olajava religiju Crkvu svećenike, a homoseksualizam slavi i opravdava.
i još, svećenike nitko ne tjera da budu svećenici to je osobni izbor. A pošto u RKC postoji red sv Franje ( nemogu se ženiti ,misionari) ,Petrovci( mogu se ženiti i ostaju na župi do smrti) itd. znači imaju izbor i opet ne vidim nikakvu korist Crkve od zabranjivanj homoseksualizma to je ipak nešto dublje,ali ti si pamtna razmisli malo.
svaka čast. tko je ovde naivan.
i opet se vraćam na ono pitanje: nisam pitala šta smo mi izmislil, ni što koriste homoseksualci za svoj užitak, niti je važno za šta se ja zalažem, nego me zanima zašto je taj netko tko nas je stvorio ostavio rodnicu za jedno, a analni otvor za drugo a onda ostavio po prirodi da se penis stavlja tamo gdje izlazi znamo svi šta.
Usta su po prirodi ostavljena za nešto drugo ali eto mogu poslužiti, tako i ostali organi ali pitanje je drugo. i naravno ne koriste samo homoseksulaci analni otvor koriste ga i biseksulaci i heteroseksulaci.
i da ako sam dobro shvatila( pošto sam naivna kako ti kažeš) znači ljudi trebaju uživati u sexu u potpunosti što znači da i pedofili spadaju u tu kategoriju pa i to je prirodni poriv zar ne?

i neznam gdje kad u kom trenutku sam to ja napisala da bi netko trebao biti progonjen do istrebljenja.
i radije ću biti zatucana i primitivna, nego ohola, sebična licemjerna i tako pametna kao ti.
duga is offline  
Old 27.10.2006., 13:34   #40
Quote:
duga kaže:
Činjenica i dalje ostaje da si ti popljuvala religiju o kojo pojma nemaš i to nije bila opaska.
Sto je, bocnula sam te gdje te najvise boli pa ispaljujes rafale? Najlakse je nekome reci da o necem nema pojma u nedostatku argumenata. Bravo!

Quote:
duga kaže:
i sad komnetiraš i mene zanimljivo?
Ti si prva mene pocela komentirati, a pristojno je da ti odgovorim, ne?

Quote:
duga kaže:
znaš u kojoj si ti kategoriji: jadnog iskompleksiranog djeteta koje nema pojma šta želi pa olajava religiju Crkvu svećenike, a homoseksualizam slavi i opravdava.
I uvijek cu to ciniti dokgod je stanje ovakvo kakvo jest.
To da li je netko dijete, prvo pocni od sebe jer je obiljezje djece naivnost koja te krasi. Kao i vrijedanje drugih ljudi, sto je ocito i tebi svojstveno. Hajde jos k tome i zakljuci da sam homoseksualka zato sto opravdavam homice, pa ce dojam biti potpun.
Uostalom, osvrni se, nisam jedina na Forumu, a ni u zivotu koja ima ovakav stav o crkvi, jos me k tome i zabavlja grcevito nasrtanje mojih neistomisljenika. Pa te podrzavam u napadanju mene same
Quote:
duga kaže:
i još, svećenike nitko ne tjera da budu svećenici to je osobni izbor. A pošto u RKC postoji red sv Franje ( nemogu se ženiti ,misionari) ,Petrovci( mogu se ženiti i ostaju na župi do smrti) itd. znači imaju izbor i opet ne vidim nikakvu korist Crkve od zabranjivanj homoseksualizma to je ipak nešto dublje,ali ti si pamtna razmisli malo.
Da, zabrana homoseksualizma je ipak nesto dublje. Glupost, vlastita glupost je dovoljno duboka osobina da ne moze lako biti istrebljena. Znas sto je najzalosnije? To sto crkva ne samo da ne moze svjetovnim ljudima zabraniti da budu homici i biti im autoritet, nego to ne moze zabraniti ni svojim crkvenim ljudima i to ju proganja jer joj pred ocima vlastiti autoritet pada sve nize, nize, nize... u bespuca zaborava, hahaha. A sami su si zato krivi jer su se uopce usudili drznuti pokusavati ikome biti autoritet.

Quote:
duga kaže:
zašto je taj netko tko nas je stvorio ostavio rodnicu za jedno, a analni otvor za drugo a onda ostavio po prirodi da se penis stavlja tamo gdje izlazi znamo svi šta.
Ti pricas sve ovo u smislu stvaranja potomstva. Ja pricam o seksualnim aktivnostima nevezanim uz stvaranje potomstva. Gdje raznorazni dijelovi tijela imaju multiple funkcije, pa tako i kod homica. Mozda je i to jedan od razloga zasto ih je Bog stvorio, ha? Otkud ti znas sto je On mislio kad je stvarao i koje je sve svrhe ovome ili onome predvidio? Ti se sevis samo da bi radala djecu?
Quote:
duga kaže:
Usta su po prirodi ostavljena za nešto drugo ali eto mogu poslužiti, tako i ostali organi ali pitanje je drugo.
Koje je drugo pitanje?? Ako si kao prava katolkinja tako dobro upucena sto tko za sto koristi, sto ti onda nije jasno?
Quote:
duga kaže:
i da ako sam dobro shvatila( pošto sam naivna kako ti kažeš) znači ljudi trebaju uživati u sexu u potpunosti što znači da i pedofili spadaju u tu kategoriju pa i to je prirodni poriv zar ne?
Molila bih da mi ne stavljas u usta rijeci koje nikad nisam rekla ni napisala. Svaki moj post na ovakvu ili slicnu temu sadrzi jasan stav da SVATKO IMA PRAVO RADITI SVE STO NE STETI DRUGOME! Pedofilija steti, homoseksualizam ne steti jer oba partnera dobrovoljno sudjeluju i tu zavrsava svaka daljnja rasprava. Amen. Iskopaj pametnije argumente.

Quote:
duga kaže:
i neznam gdje kad u kom trenutku sam to ja napisala da bi netko trebao biti progonjen do istrebljenja.
A gdje i u kojem trenutku sam JA napisala da si TI to napisala??? Rekla sam da crkva zeli istrijebiti homoseksualizam, a ne da to TI zelis. Nauci se citati.
Quote:
duga kaže:
i radije ću biti zatucana i primitivna, nego ohola, sebična licemjerna i tako pametna kao ti.
Oho, jos par uvreda. Nastavi i dalje, cekam te. Ja sam, kao obicna vjernica, a ne religijska sljedbenica, vidis, tolerantna, pa tebe ne vrijedam, ali razumijem poriv religijaca da vrijedaju sve drugacije od sebe. I da, cestitam ti na forumskom bontonu, mogla bi postati svojevrsni guru drugim forumasima
Profinjena is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:25.