Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.12.2006., 20:41   #1
Trudnoća nakon kiretaže

Drage moje trudnice,

Otvaram novi topic da vas pitam da li ima među vama onih koje su prije ove trudnoće bile na kiretaži. Kako je to prošlo? I koliko dugo nakon kiretaže ste ponovo zatrudnile?
Naime, prošli tjedan imala sam kiretažu zbog neuspjele trudnoće. U petom tjednu plod je zastao sa razvojem. Još uvijek me sve boli i još uvijek krvarim. Do kada?????
Htjela bi ići na novu trudnoću, ali sama pomisao na to ulovi me panika. Kolika je mogućnost da se ovo ponovi? Koliko se mora čekat da bi se išlo na sve ispočetka? Neki mi kažu tri mjeseca a neki šest. Koliko ste vi čekale? Molim vas pišite mi vaša iskustva i kako je sve to prošlo kod vas, ako je i bilo nešto slično?
__________________
Senza pieta´
AnnaOxa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2006., 21:43   #2
e jebemu...

ono sto se ja sjecam iz druge ruke je koliko je bila trudnoca, toliko treba trajati i oporavak. dakle 6 mjeseci bi bilo ok.
daj vremena i dusi da zacijeli, kao i tijelu.
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2006., 23:38   #3
Bog Anna.

Jako mi je žao zbog bebice. Nadam se da ćeš biti dobro. I ja sam bila na kiretaži u osmom mjesecu. Plod se presto razvijati u sedmom tjednu. Baš sutra idem na bakteriološku analizu, jer želim opet ostati trudna. Eto koliko je prošlo. Inače mi je dr rekla tri do šest mjeseci. A privatna dr onoliko kolika je bila trudnoća. Ja sam krvarila nekih tjedan dana.

Što se tiče straha, apsolutno. Čim pomislim na novu trudnoću srce mi počne jako lupati. Strah će uvijek ostati, ali moramo ga se osloboditi. Moja susjeda je izgubila bebu u petom mjesecu i sad je ponovo trudna. Prva stvar što joj je dr rekla je nemoj se brinit i razmišljati o prošloj trudnoći. Moraš biti opuštena. Sada je ušla u peti mj i sve je u redu. Samo trebamo biti optimistične.
Mar@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2006., 23:46   #4
Quote:
AnnaOxa kaže:
Naime, prošli tjedan imala sam kiretažu zbog neuspjele trudnoće.

a bas sam si neki dan mislila di si i sta se dogada. pojma nemam odgovor na tvoje pitanje ali se slazem s putnicom da dozvolis i dusi da odboluje
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2006., 08:11   #5
AnnaOxa sama ćeš osjetiti kad je vrijeme.....
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2006., 08:12   #6
Ja sam imala kiretazu u 8 tjednu trudnoce.
Krvarila sam iza toga nekih tjedan dana, ko da sam na kolinju
Prvu mengu iza toga sam dobila nakon nekih mjesec i pol.
Eh, sad, meni je privatno gin rekao neka pustim tijelo da se pribere barem 3-6 mjeseci, da se hormoni vrate u normalu, tijelo shvati da vise nije trudno...
Ipak, ova trudnoca nam se desila godinu i osam mjeseci nakon toga.
Pahuljica79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2006., 08:19   #7
Neznam ništa korisno... samo
ema1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2006., 09:58   #8
Quote:
AnnaOxa kaže:
Drage moje trudnice,

Otvaram novi topic da vas pitam da li ima među vama onih koje su prije ove trudnoće bile na kiretaži. Kako je to prošlo? I koliko dugo nakon kiretaže ste ponovo zatrudnile?
Naime, prošli tjedan imala sam kiretažu zbog neuspjele trudnoće. U petom tjednu plod je zastao sa razvojem. Još uvijek me sve boli i još uvijek krvarim. Do kada?????
Htjela bi ići na novu trudnoću, ali sama pomisao na to ulovi me panika. Kolika je mogućnost da se ovo ponovi? Koliko se mora čekat da bi se išlo na sve ispočetka? Neki mi kažu tri mjeseca a neki šest. Koliko ste vi čekale? Molim vas pišite mi vaša iskustva i kako je sve to prošlo kod vas, ako je i bilo nešto slično?
necu ti govorit o iskustvu jer ga nemam u ovom slucaju, ali zelim ti sto brzi oporavak , puno pusa i sto prije da dodje nova beba i da sve bude super
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2006., 10:33   #9
Nemam iskustva nikakvog ali šaljem virtualni
bucek is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2006., 12:42   #10
Hvala cure, baš ste mi slatke i uvijek na pomoći. Imate pravo, najbolje je o tome uopće ne razmišljat. Sad je najvažnije da se oporavim od ovog emotivnog,psihičkog i fizičkog šoka, a onda kako bude bit će.
Za sad kad se sjetim na eventualnu novu trudnoću, prvo što pomislim na onaj osjećaj kakav je bio kad mi je ginekolog rekao što je na stvari i na kiretažu, to ću valjda zaboravit i počet ispočetka. Ali da, ima i gorih stvari. Mislim da je bolje da mi se to dogodilo ranije nego kasnije. Poludila bi da se to dogodilo u kakvom kasnijem mjesecu, a ovako se nemam za što vezat kad nije ničeg ni bilo. Alio kad vidim kako ste mi vi optimistične i kako skoro sve idete na novu trudnoću bez obzira na to što je bilo prije, stvarno vam se divim i stvarno ste hrabre.
__________________
Senza pieta´
AnnaOxa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2006., 14:38   #11
Nakon mojih kiretaza savjetovano mi je 3-6 mjeseci bez trudnoce, ali iz nekih drugih razloga mi nismo niti pokusavali godinu dana. Uglavnom, imala sam dvije kiretaze, jednu biokemijsku trudnocu, a sada sam u sretnom i uspjesnom 6. mjesecu trudnoce. Sigurno ti nece biti lako kada ponovo ostanes trudna, ali imaj vjere u sebe i svoje tijelo i misli pozitivno, pa ce sve biti ok.
blis is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2006., 13:25   #12
Draga Anna,
potpuno mi je jasno kako se osjećaš. Ja sam imala spontani u 16 tj., u prvoj trudnoći. Nakon toga sam napravila sve briseve koji su bili ok, i 4 mjeseca kasnije ponovno sam ostala trudna - rezultat je krenuo u školu.
Onda je došla još jedna curka, bez problema.
Sada je trebala doći još jedna beba, ali imala sam spontani u 8 tj.( Neću o tome puno pisati, bila sam malo u šoku i nisam htjela bedirati sve curke ovdje - tak su mi bile hepi ovih dana)
Sad opet ispočetka, brisevi i pauza od 2-3 mjeseca, pa onda opet što Bog da.

Najbolje vrijeme za trudnoću nakon spontanog je kad se u glavi pomiriš sa činjenicom da je tako moralo biti i da tu nitko niš ne može. Kad se osjetiš spremna - go for it.

Sada lijepo uživaj u skijanju, kao što ću i ja. U planinama se najbolje opustim i napunim baterije.

I očekujem te opet na proljeće ovdje, da zajedno brojimo dane.
Rosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2006., 08:32   #13
Quote:
Rosa kaže:
Sada je trebala doći još jedna beba, ali imala sam spontani u 8 tj.( Neću o tome puno pisati, bila sam malo u šoku i nisam htjela bedirati sve curke ovdje - tak su mi bile hepi ovih dana)

Najbolje vrijeme za trudnoću nakon spontanog je kad se u glavi pomiriš sa činjenicom da je tako moralo biti i da tu nitko niš ne može. Kad se osjetiš spremna - go for it.
Rosa
Meni je jako dugo trebalo da se pomirim sa cinjenicom da je tako moralo biti prvi puta, ali sad smo tu: mali, debeli, nasmijani od uha do uha i jos malo sire
Pahuljica79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2006., 23:36   #14
Hvala Rosa, svaka ti čast. Znam, nisam ni ja htjela bedirat cure i nisam niti htjela započet neku ružnu temu, ali jednostavno mi treba bilo kakva informacija, jer se tako osjećam izgubljeno. Sad kada je sve prošlo sama sebi postavljam pitnje "Što je to uopće bilo?" Jedan jako jako ružan san.
Vjerujem da ću za nekoliko mjeseci razmišljati potpuno drugačije i da ću vjerovatno ići na novu bebu, ali vrijeme mora to izliječit. Neću forsirat.
Reci mi da li inače obavezno rade sve te pretrage u svezi briseva, ili ti to naprave jedino ako inzistiraš, jer meni nitko ništa nije napravio niti spomenuo nešto o tome. Još moram na pregled u prvom mjesecu, ako mi ne naprave bakteriološki nalaz itd. da li bi onda bilo pametno da idem privatno? Svakako bi to htjela napravit jer vjerujem da sigurno imam nekakvu upalu. Jako sam sklona tom?
__________________
Senza pieta´
AnnaOxa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2006., 12:19   #15
Ja sam i nakon prvog spontanog išla napravi sve briseve (chlamidia, mycoplasma, ureaplasma i ne znam ni sama kaj još), a i sad mi je rekao ginekolog da sve ponovimo (nakon prve menstruacije). Ja idem privatno, ali mi socijalni ginekolog napiše uputnice za briseve. Mislim da sad i privatni labosi rade briseve, ali ne znam koje su cijene.
Brisevi su mi prvi put bili u redu, a nekak mislim da će bit i ovaj put.

Ne brini, tvoja psiha i tvoje tijelo prihvatit će to što se desilo. Bitno je da to odžaluješ kako bi mogla ići dalje.

Jel' dogovoreno za proljeće?
Rosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2006., 19:04   #16
Quote:
Rosa kaže:
Ja sam i nakon prvog spontanog išla napravi sve briseve (chlamidia, mycoplasma, ureaplasma i ne znam ni sama kaj još), a i sad mi je rekao ginekolog da sve ponovimo (nakon prve menstruacije). Ja idem privatno, ali mi socijalni ginekolog napiše uputnice za briseve. Mislim da sad i privatni labosi rade briseve, ali ne znam koje su cijene.
Brisevi su mi prvi put bili u redu, a nekak mislim da će bit i ovaj put.

Ne brini, tvoja psiha i tvoje tijelo prihvatit će to što se desilo. Bitno je da to odžaluješ kako bi mogla ići dalje.

Jel' dogovoreno za proljeće?
Ha?! Možda bi mogla i proljeće, ali ono kasno, A nekako mi je interesantno rano ljeto, šesti ili sedmi mjesec. A pitanje koliko će mi opet trebati za ponovnu trudnoću. Sad mi je trebalo sedam mjeseci. Draga moje, imam osjećaj da ćemo nas dvije zajedno prolazit našu trudnoću i da ćemo skupa brojit dane. Bilo bi super, a?
__________________
Senza pieta´
AnnaOxa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2006., 19:04   #17
Quote:
AnnaOxa kaže:
Reci mi da li inače obavezno rade sve te pretrage u svezi briseva, ili ti to naprave jedino ako inzistiraš, jer meni nitko ništa nije napravio niti spomenuo nešto o tome. Još moram na pregled u prvom mjesecu, ako mi ne naprave bakteriološki nalaz itd. da li bi onda bilo pametno da idem privatno? Svakako bi to htjela napravit jer vjerujem da sigurno imam nekakvu upalu. Jako sam sklona tom?
AnaO. bez obzira sto ti ginekolog nije izricito odredio pretrage, trebas inzistirati na tome. neki tako nerado daju uputnice ko da im je zmija u dzepu , a neki jednostavno ne znaju.

obavljaj polako, imas se vremena i naruciti i cekati.

prelistaj malo ovaj topic ima raznih iskustava.
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2006., 14:20   #18
Ovak, saznala sam danas da briseve možeš napraviti i privatno za 750 kn , ovdje u Zagrebu (preko uputnica plaćaš samo participaciju cca 100 kn). Vjerojatno postoji i neki labos u Rijeci.
Iako ti brisevi vjerojatno neće dati odgovor na to zašto ti se dogodio ovaj spontani, bar ćeš biti mirna što se tiče slijedeće trudnoće da ga neće uzrokovati ove beštije.
Rosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2006., 16:39   #19
ja briseve prije trudnoce nisam nista placala jer mi ih je uzela socijalna ginekologica i sama sam ih nosila u rokfelerovu, ali moguce da mi onda nisu ni radili sve ovo kaj ste nabrojale
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2006., 22:37   #20
Quote:
AnnaOxa kaže:
Reci mi da li inače obavezno rade sve te pretrage u svezi briseva, ili ti to naprave jedino ako inzistiraš, jer meni nitko ništa nije napravio niti spomenuo nešto o tome. Još moram na pregled u prvom mjesecu, ako mi ne naprave bakteriološki nalaz itd. da li bi onda bilo pametno da idem privatno? Svakako bi to htjela napravit jer vjerujem da sigurno imam nekakvu upalu. Jako sam sklona tom?
Meni moja dok, socijalna, nakon kiretaže nije ništa rekla, dala mi je neke tablete i rekla kada se odlučim na drugu trudnoću da dođem pa će me pregledati. Prije dva tjedna sam se htjela naručiti, ali ona ne može prije drugog mjeseca! Pa sam ja lijepo otišla kod privatne. Začudila se kako to da mi moja dok nije odma napravila briseve na te bakterije s obzirom na prekid trudnoće. Uglavnom s uputnicom (od soc) platila sam samo 100 kn, a nalazi su bili gotovi za 3-4 dana.

I ne moraš se bojati da imaš neku bakteriju. Ja sam bila uvjerena da imam nešto kad mi se desilo to s trudnoćom, no eto ispalo je da nije ništa.

Moj prijatelj je dr, i kaže mi da je beba vjerojatno imala neku deformaciju pa je to majka priroda riješila odma u početku da poslje ne bi bilo još gore. I mogu ti reći da me malo umirio, jer sad znam da to nije bila moja krivica. Da nisam ja to skrivila.

U ponedjeljak sam dobila nalaze brisova i sada krećemo na drugu bebu. Mirnija sam i nadam se da će biti uspješno.
Mar@ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:57.