Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.01.2007., 16:04   #201
Pa ja se onda jednostavno ne bih potpisala na kovertu. ma ne mogu vjerovat da to rade? a što mislite onom kad su mladenci zamolili da im daju samo pare. pa to je tako neukusno? znam da je to vjerojatno nekom draže ali direktno na taj način to tražit užas!
LittleMiss is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2007., 16:05   #202
Da da ima takvih običaja.... nek svi znaju... ja ih tako zovem
Ja ću darivat kumove, sestru i roditelje... i to će stvarno biti simbolični darovi, nešto skuplji od onih koje će svi gosti dobiti! Ma u biti je stvar što znam da će nas ti ljudi najviše darivat, pa nekako mislim da zaslužuju malo više pažnje
I mi bi novce.. ali nikome to ne mislimo govorit iz vedra neba... ako nas netko pita šta bi, mi ćemo reči novce ili ako baš želite nešto kupiti možemo se dogovorit čisto da ne bude 5 tostera i 6 mikrovalnih ... eto, a poznavajući svoje goste lijenčine, znam da se velikoj većini neće dati okolo šetat u potrazi za poklonom, tako da.. no šta god, glavno da je od srca, a mi ćemo cijeniti svaki darak...
__________________
Sve je dobro :)
Volim te malena
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2007., 16:07   #203
Quote:
Malabudala kaže: Pogledaj post
Da da ima takvih običaja.... nek svi znaju... ja ih tako zovem
Ja ću darivat kumove, sestru i roditelje... i to će stvarno biti simbolični darovi, nešto skuplji od onih koje će svi gosti dobiti! Ma u biti je stvar što znam da će nas ti ljudi najviše darivat, pa nekako mislim da zaslužuju malo više pažnje
darivat ćeš i sve goste (mislim osim konfeta)? nešto simbiolično ili fotke vas dvoje u nekom štosnom okviru (tako bar na nakim svadbama rade)?
LittleMiss is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2007., 16:09   #204
Quote:
LittleMiss kaže: Pogledaj post
darivat ćeš i sve goste (mislim osim konfeta)? nešto simbiolično ili fotke vas dvoje u nekom štosnom okviru (tako bar na nakim svadbama rade)?
pa da ono oni meni poklon ja njima poklon=zahvalnicu to je to....
__________________
Sve je dobro :)
Volim te malena
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2007., 16:10   #205
Ja nisam darivala kumove i starce a svi uzvanici cu dobili zahvalnisu sa slikom i licitarsko srce sa nasim imenima i datumom vjencanja
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2007., 16:10   #206
Quote:
LittleMiss kaže: Pogledaj post
Pa ja se onda jednostavno ne bih potpisala na kovertu. ma ne mogu vjerovat da to rade? a što mislite onom kad su mladenci zamolili da im daju samo pare. pa to je tako neukusno? znam da je to vjerojatno nekom draže ali direktno na taj način to tražit užas!
little miss .... nije to generalno neukusno .... već način na koji se to učini može biti neukusan .... primjerice ... ako mladenci žive u podstanrstvu i žele kupiti stan ili ga moraju urediti .... mislim da im je bolje da dobiju neku gotovinu .... pa da si mogu osigurati stambeno pitanje ... nego da dobiju tri tostera, četiri pegle i tri umjetničke slike ....

ovisno o načinu na koji se to načini mladenci mogu reći da ako mogu birati da bi im bilo draže da ono što je netko mislio izdvojiti za dar da dobiju u gotovini .. ali isto tako mogu naglasiti da to nije nužno .... i da je najbitnije da svi dođu i da se dobro zabave ...

to je moje skromno mišljenje
Sanja29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2007., 16:19   #207
ma jasno da svatko ima svoje mišljenje o tome ali ja da sam podstanar svejedno to na bih to tražila. ali kažu :'' Sto ljudi - sto ćudi!'' najbolje se oženit samo uz prisutnost kumova i roditelja i ondasvoj užoj i široj rodbini poslati sliku i konfetić u z neku fora obavjest tipa We did it!
LittleMiss is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2007., 16:28   #208
Ja bi voljela čuti odgovor na jednu po meni osobno čudnu pojavu... zašto mnogi od vas ne žele poklone?


Mislim ja ih želim, isto tako ih dajem i ne vidim apsolutno ništa loše u tome i inače mi je jako malo stvari neugodno u životu, pa tako i to.. čisto normalna stvar... pa ja se itekako veselim poklonima koje ću dobit! A ko ne želi dat neće rekla ja nešto ili ne, uostalom ni ne želim poklone koji nisu od srca... U biti ja ne bi htjela nikog na svadbi ko će doć i uživat u mojim poklonima njemu (večera, muzika, cvijeće, zahvalnice, dobro društvo, ples, pjesma, zabavni sadržaji...) a da zauzvrat ne može donijeti ni buket cvijeća... pa za godinu i pol svatko stigne bar za to skupit, a meni i dragom će i to bit dovoljan znak pažnje!!
__________________
Sve je dobro :)
Volim te malena
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2007., 16:45   #209
ah mala to ti je vrlo nezgodno pitanje...sve ti se to vrti nekako oko para a nažalost takva su vremena da više nema nego ima. mislim znam hrpu ljudi kad ih se pozove na svadbu reagiraju isuse opet moram dat lovu....jer koliko mi mislimo gle rekli smi im godinu unaprijed toliko ti ljudi o tome razmišljaju tek 2 mjeseca prije...takva su vremena...a nije sad da ljudi tak reagiraju jer te ne vole ili ne žele dati nego večini svadba dođe kao financijsko opterečenje uz sva ona redovna koja imaju...evo baš razmišljam danas..seka mi se ženi vjerovatno u 9 mjesecu što znaći da več sad moram počet odvajat...a tu je novi stan, uređenje + život.
a još kad te u jednoj godini pozovu 3 puta na svadbu, rođendani bližnjih, recimo da imaš peh pa ti i auto otkaže poslušnost pa popravak košta min.3000 kn pa kredit za stan, malo dijete i ostale životne obaveze...a kad te zovu na svadbu odmah u startu znaš da moraš darivati...i onda nažalost to sve dođe kao šok koji rezultira time da ljudi osječaju obavezu da moraju dati a nemaju a i večina mladenaca ima očekivanja da će dobiti poklon. baš zato mislim da je krasno kad mladenci ne očekuju ništa jer nemojmo zaboravit da su mladenci ti koji zovu ljude da ih počaste povodom tog dana al to ne znaći da morju očekivati nešto zauzvrat. A cviječe je lijepa gesta koja se podrazumjeva sama po sebi
mislim meni je bilo grozno veseliti se novčekima kad znam da netko zbog toga 3 mjeseca se mora čupat iz minusa i dugova. i zato ti je to uvijk eto tak malo neugodna tema..a da ne pričamo o onome da pstoje ljudi koji imaju visoka očekivanja pa reagiraju a mogli su i više dati...
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2007., 17:01   #210
Mala .... kao što je sly rekla .. vremena su takva da nažalost novaca nema puno, a puno ih se treba ... i onda si često mladenci ne mogu priuštiti da ne brinu i o tom aspektu ...
meni je jedna moja kolegica kada sam se udavala rekla čuj ja ću ti dati novce, dat ću ti koliko ću imati vremena su teška .. na što sam joj rekla da nije to uopće bitno .... da i ništa ne dobijem nije bitno bitno je da ona dođe i da se mi svi zabavimo ....
ali ako me netko pita što bih rađe htjela dobiti novce ili poklon .... rekla sam gotovinu .... jedna rodica mi je rekla da će mi rađe pokloniti poklon jer joj je to jednostavnije jer to može uzeti na rate ... opet sam joj rekla da nije bitno što ću i koliko dobiti bitno je da dođe ....
Sanja29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2007., 17:09   #211
Ja se cudim.
Kod nas je "obicaj" dat lovu. I to svi znaju i sve tako rade. Poklona nisam dobila puno, samo od uze obitelji. Oni su me i pitali sta mi treba ili sta zelim, pa ako sam se sta i sjetila, slobodno sam mogla rec.
Tako sam jednoj prijateljici koja mi je nesto htjela kupit (uz kovertu koju je dala) rekla da mi kupi lampe za spavacu sobu. I mislim da je bilo fer, jer mogla je uzet neke od 50 ili 500 kuna, meni dobro opet.
Tetke su mi uzele servis za jelo za 12 osoba i tu sam mogla biti toliko slobodna da izaberem koji hocu.
Nadobijala sam i posteljine, peskira, salica i tako toga. To jos stoji kod kuce, pa po potrebi uzimam. Ustvari cekam selidbu.

I tako i ja. Ako idem na svadbu kod nekoga s kime nisam bas bliska- koverta i to je to. A kod precih, tipa rodica, stvarno dobra prijateljica- uz kovertu i neki poklon.
__________________
Nitko ti nije rekao da je ta promjena neopoziva. Da ces u vlastitom srcu osjecati svaku bol, svaki gubitak, svako razocaranje, svako odbijanje, svaku okrutnost koju ona dozivi -do kraja zivota.
Ultra* is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2007., 17:46   #212
Quote:
LittleMiss kaže: Pogledaj post
Pa ja se onda jednostavno ne bih potpisala na kovertu. ma ne mogu vjerovat da to rade? a što mislite onom kad su mladenci zamolili da im daju samo pare. pa to je tako neukusno? znam da je to vjerojatno nekom draže ali direktno na taj način to tražit užas!

ima, ima ja sam u slavoniji i u posavini na nekim svadbama vidila da se cita tko je koliko dao a isto tako sam bila u svatovima di su maldenci dobili prazne koverte bez imena i toga ima.
norah is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2007., 20:41   #213
Quote:
norah kaže: Pogledaj post
ima, ima ja sam u slavoniji i u posavini na nekim svadbama vidila da se cita tko je koliko dao a isto tako sam bila u svatovima di su maldenci dobili prazne koverte bez imena i toga ima.
e to je stvarno grozno, to su čisti licemjeri i kad samo pomisliš kakvog si to idiota pozvao na svadbu. I znate što me još zanima, možda je malo smješno ali nisam se nikad nikog meni bliskog usudila pitati. ono, malo mi je neugodno bilo, a to je kako se dijele troškovi između obitelji mladenaca i kojiko uopće košta jedna svadba od oko 200 ljudi i to sa svim ''potrebnim'' (vjenčanica, večera, bend, konfeti tra la la)?
LittleMiss is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2007., 20:48   #214
Evo ovdje se pisalo o tome
__________________
Nitko ti nije rekao da je ta promjena neopoziva. Da ces u vlastitom srcu osjecati svaku bol, svaki gubitak, svako razocaranje, svako odbijanje, svaku okrutnost koju ona dozivi -do kraja zivota.
Ultra* is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2007., 09:59   #215
Quote:
LittleMiss kaže: Pogledaj post
e to je stvarno grozno, to su čisti licemjeri i kad samo pomisliš kakvog si to idiota pozvao na svadbu. I znate što me još zanima, možda je malo smješno ali nisam se nikad nikog meni bliskog usudila pitati. ono, malo mi je neugodno bilo, a to je kako se dijele troškovi između obitelji mladenaca i kojiko uopće košta jedna svadba od oko 200 ljudi i to sa svim ''potrebnim'' (vjenčanica, večera, bend, konfeti tra la la)?
Troskovi se dijele po dogovoru i cesto ce cuje kako svatko placa svoj dio gostiju a ostalo se placa pola-pola ...a ovo kolko kosta svadba od 200 ljudi?... to ti je jako relativno
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2007., 13:31   #216
ako računam oko 30 000 eura dakle oko 220 000 kn dakle svaki od obje obitelji oko 110 000 kn .....uf čini mi se da će netko morati dignuti kredit. a jel' se vama kad desilo da su vam se starci porječkali ko će što platiti?
LittleMiss is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2007., 22:04   #217
curke,mi smo se nekako dogovorili da svako placa svoje (salu),jer ja imam oko 30 ak ljudi na spavanju,on samo par,pa mislim da je taj dogovor najbolji,a ostalo (muziku,pozivnice,zahvalnice.....................b la bla) popola sve
meli2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2007., 12:47   #218
TRADICIONALNO VJENČANJE (SVADBA ILI SVATOVI)

Kao što i sam naslov kaže, s obzirom da nas ovdje ima iz svih krajeva, zanima me mišljenje o tradicionalnim svadbama vezanima za pojedini kraj i da li mislite raditi takvu ili ne.
joles is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2007., 13:50   #219
Iima jedan topic o obicajima na svadbama.
__________________
Nitko ti nije rekao da je ta promjena neopoziva. Da ces u vlastitom srcu osjecati svaku bol, svaki gubitak, svako razocaranje, svako odbijanje, svaku okrutnost koju ona dozivi -do kraja zivota.
Ultra* is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2007., 14:47   #220
Quote:
joles kaže: Pogledaj post
Kao što i sam naslov kaže, s obzirom da nas ovdje ima iz svih krajeva, zanima me mišljenje o tradicionalnim svadbama vezanima za pojedini kraj i da li mislite raditi takvu ili ne.
Ja doslovce spajam dvije krajnosti ultra moderno i ultra tradicionalno
__________________
Sve je dobro :)
Volim te malena
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:36.