Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.11.2006., 15:42   #221
dragi ljudi

životno osiguranje je odličan način štednje iz razloga što ti niti jedna banka ne nudi tolike prinose a sigurno niti jedan mirovinski 3. stup. stanje stvari je takvo da ti se životno osiguranje isplaćuje u cijelosti što se kod 3. stupa nemože niti na koji način (jedino ako napraviž oružanu pljačku).

ako niste znali životno osiguranje po sadašnjim projekcijama nudi prinos od 83% nakon 30 godina!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

A osigurani ste po svim osnovama (ako pravilno odgovorite na upitnik o zdravlju) ako ugovoriš npr 25 godina onda u sasvim pristojnim godinama možete doć do poprilične količine love koju uvijek možete podići odjedanput.

a što se tiče same štednje ona se može kombinirati sa životnim kroz kapital police iz kojih se vaša lova preusmjerava u investicijske fondove ali ste u isto vrijeme osigurani po životnoj osnovi, takve police u pravilu traju kraće ali se uplaćuju veći iznosi (cca 700-2000kn mjesečno)

sve je to ak ali samo treba imat love za plaćat svaki mjesec uredno toplo vam preporučam to.

pozdrav
Tin323 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2006., 17:40   #222
Quote:
Tin323 kaže:
dragi ljudi

ako niste znali životno osiguranje po sadašnjim projekcijama nudi prinos od 83% nakon 30 godina!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

pozdrav
To je prinos od samo cca 2.76% na godinu.
fane39 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2006., 22:14   #223
prinos

da dobro si izračunao prinos ali si zaboravio jednu jako bitnu stvar, a to je da životno osiguranje nudi i isplate ukoliko ti se dogodi bilo kakav nesretni slučaj ili u najgorem slučaju smrt. osiguran si i imaš mogućnost isplate.

a ukoliko niste vidjeli ive godine početkom 10 mjeseca bila je prodaja ALLIANZ BEST INVEST police koja je nudila kombinaciju životnog osiguranja i ulaganje u kotaciju euro stock 50 (50 najboljih dionica na europskom tržištu) koja garantira sigurnu dobit od 20% nakon tri godine (koju ti garantiraju!!!!!!!) te ukoliko je dobit veća dobiješ naravno cijelu razliku koja prelazi 20%, a ta polica je ujedno i podrazumjevala životno osiguranje. znači ulažeš novac preko osiguranja u euro stock 50 a u isto vrijeme si osiguran po životnoj polici..

pozdrav
Tin323 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2006., 12:50   #224
Quote:
Tin323 kaže:
da dobro si izračunao prinos ali si zaboravio jednu jako bitnu stvar, a to je da životno osiguranje nudi i isplate ukoliko ti se dogodi bilo kakav nesretni slučaj ili u najgorem slučaju smrt. osiguran si i imaš mogućnost isplate.
Nisam zaboravio. Koliko sam vidio ovdje se i vodi prepirka da li je životno osiguranje dobar način štednje. IMHO, ako gledaš samo štednu komponentu, onda nije. No ako gledaš i osiguranje onda ovisi. Ovisi da li si samac, da li imaš obitelj, koliku obitelj imaš. Da li imaš već nešto ušteđevine sa strane i koliko je to nešto. Da li je to nešto dovoljno da tvoja obitelj može preživjeti ako se tebi nešto desi, itd. Puno je tu faktora u igri.

Quote:
Tin323 kaže:
a ukoliko niste vidjeli ive godine početkom 10 mjeseca bila je prodaja ALLIANZ BEST INVEST police koja je nudila kombinaciju životnog osiguranja i ulaganje u kotaciju euro stock 50 (50 najboljih dionica na europskom tržištu) koja garantira sigurnu dobit od 20% nakon tri godine (koju ti garantiraju!!!!!!!) te ukoliko je dobit veća dobiješ naravno cijelu razliku koja prelazi 20%, a ta polica je ujedno i podrazumjevala životno osiguranje. znači ulažeš novac preko osiguranja u euro stock 50 a u isto vrijeme si osiguran po životnoj polici..
Nije tri, već deset godina, a to je velika razlika. Svaka banka ti garantira bolju dobit. Uz to minimalna uplata je bila 2000 EUR, a uz to cijela uplata ti je vezana na 10 godina. IMHO, ima boljih načina za uložiti svoj novac.
fane39 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2006., 18:13   #225
Quote:
Tin323 kaže:
a ukoliko niste vidjeli ive godine početkom 10 mjeseca bila je prodaja ALLIANZ BEST INVEST police koja je nudila kombinaciju životnog osiguranja i ulaganje u kotaciju euro stock 50 (50 najboljih dionica na europskom tržištu) koja garantira sigurnu dobit od 20% nakon tri godine (koju ti garantiraju!!!!!!!) te ukoliko je dobit veća dobiješ naravno cijelu razliku koja prelazi 20%, a ta polica je ujedno i podrazumjevala životno osiguranje. znači ulažeš novac preko osiguranja u euro stock 50 a u isto vrijeme si osiguran po životnoj polici..
10 godina, a ne 3! To je 2% po godini.... ukoliko smatraju da će prinos biti puuno veći mogli su dati i veću garantiranu dobit .... dobit će vjerojatno biti i veća, ali to je 10 godina tokom kojih ne možeš do svojih sredstava, uplate su bile u kunama po prodajnom tečaju, isplaćuju po kupovnom tečaju, ako imaš euro već imaš gubitak na tečajnim razlikama, nema mogućnosti lomardnog kredita .... stvarno ne znam tko je osmišljavao ovaj proizvod ->> taj ne zna kako privuči narod
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2006., 18:29   #226
Quote:
fane39 kaže:
Nisam zaboravio. Koliko sam vidio ovdje se i vodi prepirka da li je životno osiguranje dobar način štednje. IMHO, ako gledaš samo štednu komponentu, onda nije. No ako gledaš i osiguranje onda ovisi. Ovisi da li si samac, da li imaš obitelj, koliku obitelj imaš. Da li imaš već nešto ušteđevine sa strane i koliko je to nešto. Da li je to nešto dovoljno da tvoja obitelj može preživjeti ako se tebi nešto desi, itd. Puno je tu faktora u igri.



Nije tri, već deset godina, a to je velika razlika. Svaka banka ti garantira bolju dobit. Uz to minimalna uplata je bila 2000 EUR, a uz to cijela uplata ti je vezana na 10 godina. IMHO, ima boljih načina za uložiti svoj novac.
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2006., 22:27   #227
Glede police Allianz Best Invest mišljenja sam da sam naziv police u cijelosti odgovara ponuđenom. To je zaista jedna od najboljih investicija za Allianz.
Atomski mrav is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2006., 23:10   #228
Quote:
pepeljara kaže:
Želim da krenem sa osiguranjem zivota, ne ono osiguras se od smrti, nego... stednja jel... i kontam da krenem u UNIQA osiguranje, na 20 godina?

Da čujem mišljenja nekoga ko je krenuo, prestao itd...

Koliko je to danas sigurno, i dal je uopste sigurno, i sta mislite o UNIQA o osiguranja?

Hvala na odgovorima unaprijed.
Ne znam u kojoj državi živiš, tako da ne mogu dati idealan odgovor. UNIQA osiguranje je osiguranje koje je jako u Austriji, ali ga u Hrvatskoj smatram dosta neozbiljnim. Ima prednost što se prodaje u jednoj dobroj banci (Raifeissen), ali hrvatske web stranice su mu loše, uprava je mijenjana SVAKE GODINE zadnjih par godina - po mom mišljenju s razlogom. Osobno ne bih izabrao UNIQA osiguranje prilikom životnog osiguravanja. Odabrao bih neku osiguravateljsku kuću koja je jaka na HR tržištu, koja ima dugu tradiciju (u nas ili vani) i koja nije povezana na bilo koji način s drugim 'mjestima' gdje držiš novac (npr da banka u kojoj štediš nije iz iste države/grupacije kao i životno osiguranje koje plaćaš)

Životno osiguranje ima nekoliko prednosti:
- osiguravaš sebe za slučaj (teže) invalidnosti ili obitelj za slučaj tvoje smrti
- štediš na relativno siguran način
- imaš poreznu olakšicu (opet u Hrvatskoj, ne znam kako je drugdje)

Ne znam koliko različitih štednji možeš priuštiti, ali moj savjet je da štednju raširiš na što više mjesta i to ne tamo gdje je najpovoljnije (najbolji ostvareni prinos) nego tamo gdje je pouzdano i sigurno. Ovdje govorim o štednji za stare dane koju moraš imati. Ako imaš viška novaca pa negdje ulažeš kako bi od toga kupio stan, auto, i slično, onda možeš priuštiti i ulaganja u rizičnije poslove poput dioničarskih investicijskih fondova.
bbsan is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2006., 01:51   #229
Evo sam se malo ubacio u razgovor bez kucanja..Svi govorimo o osiguranju i plačanju osiguranja.Da vam kažem iz osobnog iskustva.U starosti do 30 godina života najvažnije Vam je imati 1 godinu radnog staža.U slučaju da Vam se nešto dogodi i više niste sposobni za rad ili ne možete radititi ono za što ste osposobljeni uvijet da idete na teret MIORH a vam je ta godina radnog staža i najprije to kupite kako znate a onda razmišljajte dalje o osiguranju.Kada imate tu godinu radnog staža onda ste sigurni u slučaju bilo kakve nesreče da će te primati naknadu sa MIORH-a
bagninoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2006., 11:51   #230
Za sve one koji su zainteresirani za ulaganje u štednju i osiguranje nek mi se jave na P.M.
posebno osobe iz splita,pozdrav
herminator is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2006., 18:53   #231
dakle

naziv teme je životno osiguranje,zatim se traži savjet o najisplativijoj štednji.


dalje,životno osiguranje je (pokazala je praksa u zadnjih 20 godina,mislim u europi i sl.)najsigurniji oblik štednje,NE najisplativiji već naj sigurniji.
Zašto:e pa,
1.jesu li fondovi,stambene štednje,banke i sl reosigurani,(sjetite se da i divovi padaju-Enron)
2.jesu li životne police reosigurane

vidite, to je pitanje o sigurnosti štednje.
jedan dio novca od rate životnog se uvijek odvaja za komponentu rizika da se vama nešto ne dogodi pa neide cijela rata u štedni bubanj.
a vaša polica je reosigurana i vi ćete uvijek dobiti svoju ugovorenu svotu(+ ostvarena dobit)


dalje: e sad kaj se tiče samo štednog izračuna,naravno da tu polica OŽ gubi utrku pred nekim drugim oblicima štednje ili još bolje investiranja,neki moji produkti nose do 85-130 % godišnjeg prinosa,pa ti vidi kolika su ti cojones.

ja već 4 godine radim na financijskom savjetovanju i znam koliko je važno prvo saznati što je ustvari pjesnik htio reći.....

to je kao kod doktora:ako želite znati koji lijek Vaš klijent treba,za boga miloga
ONDA GA SLUŠAJTE.....

makar i sat vremena,jer kad mu (pro)date krivi lijek,.....lako može doći do GADNE REAKCIJE.

i da ,by the way,dođite na:http://carvedrine.blog.hr/
 
Odgovori s citatom
Old 18.12.2006., 20:26   #232
ja mislim da je imati osiguranje super stvar iz više razloga:
1. mjesečne rate su obično toliko male da i zaboraviš da ih plaćaš
2. ako ti se nešto dogodi, imaš pokriće (ili tvoja obitelj)
3. nakon 25 godina skužiš da će ti upravo isplatiti nekakvu zalihu za koju si skoro zaboravio.
E sad, muči me jedino onaj dio, ako mi se što dogodi. Često puta ljudima ne priznaju nesreću jer se dogodi pod nešto malo drukčijim okolnostima nego je u ugovoru i onda ipak skužiš da ti osiguranje nije ništa pomoglo.
I ja razmišljam o osiguranju, ali se ne mogu odlučiti zbog upravo navedenog.
__________________
PRODAJA ROBICE ZA BEBE vel. 56
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2006., 19:13   #233
evo da i ja odgovorim : Merkur ti ima stvarno dobro osiguranje života, bolje od Uniqe, believe me!! dakle lijepo se ti otputi u merkur osiguranje i traži policu osiguranja života povezanu sa investicijskim fondovima. bla bla to ti se stručno zove i FOND POLICA.dakle lijepo izabereš osiguranje života, tj osiguranje ti štiti tvoju lovu i garantira da lovu nemožeš izgubiti, a lijepo ti ulažu u INVESTICIJSKE FONDOVE!! Minimum ti je 30 eura mjesečno za uplatiti, i dok štediš, lovica lijepo raste a usput si i životno osiguran nije loše imam i ja takvu policu. samo ti preporučam, ako se odlučiš na tu policu izaberi fondove Balanced i Central Europe i podijeli na 50% i 50% mjesta na koja želiš ulagati svoje novce.
 
Odgovori s citatom
Old 22.12.2006., 11:42   #234
Mene zanima životno, ali neka polica kao za auto.
Ne mislim biti vezan 10-30 godina uz osiguranje, nego recimo od 1.1.2007. – 1.1.2008. Znači na godinu dana.
Onda ak hoću produžim, opet na godinu dana, ak neću nikom ništa.
Ne zanima me štednja, nego isključivo osiguranje života.
Da li se to negdje nudi??
fishenwalc is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2006., 12:04   #235
Probaj u ZABA-i, KApital+, to je kratkoročna verzija žvotnog osig, ali nisam ziher dali baš jednogodišnjeg. Igraju na foru životnog i povrata poreza, dakle bi bilo zgodno da ti je plaća bar u razredu 35%, idealno za to mislim 45%
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2006., 10:35   #236
Kapital+ je jedan oblik rentne stednje. Moze se ugovoriti od 2 do 15 god trajanja. Moze se koristiti porezna olaksica ali zivot nije osiguran
Ono sto fishenwalca zanima je riziko osiguranje i to nude sve kuce, ali mislim da je 2 god. minimalno trajanje
syrius1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2006., 11:08   #237
hm, onda sam nešto krivo shvatio, ja sam mislio da si za vrijeme šteednje u k+ i životno osiguran
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2006., 21:21   #238
Quote:
syrius1 kaže:
Kapital+ je jedan oblik rentne stednje. Moze se ugovoriti od 2 do 15 god trajanja. Moze se koristiti porezna olaksica ali zivot nije osiguran
Ono sto fishenwalca zanima je riziko osiguranje i to nude sve kuce, ali mislim da je 2 god. minimalno trajanje
proučaval sam kapital + i to nije to
ak nema na jednu, može i na 2 godine, glavno da nije 5, 10 i više
ovih dana baš nemam vremena puno surfat, po svim osiguravajućim kućama, bum valjda za vikend, pa postam kaj sam otkril
sve preporuke su dobrodošle
fishenwalc is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2006., 20:12   #239
Mene zanima možeš li dobiti povrat poreza, u kojem kao olakšicu možeš navesti i životno osiguranje, ako ti poslodavac ne uplaćuje doprinose?
Feyd is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2006., 21:38   #240
Quote:
Feyd kaže:
Mene zanima možeš li dobiti povrat poreza, u kojem kao olakšicu možeš navesti i životno osiguranje, ako ti poslodavac ne uplaćuje doprinose?
povrat možeš samo dobiti do onog iznosa koliko si poreza uplatio te godine iz plaće, max do 12000.

dakle, ako je plaćen temeljem obračuna OD u ovoj godini plaćen porez u iznosu npr. 11000, olakšicu tj povrat možeš tražiti samo do tog iznosa ne do 12000kn

zašto ti to pričam? Zato ako porez nije plaćen (iako je trebao biti) nemožeš ni tražiti povrat tj, nemaš od čega kada niš nije ni plaćeno
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:34.