Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.08.2007., 12:57   #1
Vojna povijest i tehnologija-novi podforum

Štovani forumaši, izgleda da će se na kraju realizirati ideja o otvaranju novog foruma gornjeg naziva .

Vjerujem da je to samo pitanje dana.

Eto, modovi ovog mjesta nisu diktatori već demokrati od glave do pete pa otvaram raspravu o tome koje bi se tema na novom podforumu trebale nalaziti?

Moj prijedlog je da sve teme baš o oružju kao takvom budu na tom forumu. Bez obzira radi li se o kamenim sjekirama i zašiljenim štapovima ili ultra modernoj verziji jurišne puške, tenka, rakete...

E sad... kaj još tamo staviti?

Moram priznati da sam ja apriori bio protiv ideje o otvaranju takvog podforuma jer će se povijesne teme samo rascjepkati i usitniti... no kaj ste htjeli to ste i dobili pa sad idemo o tome razglabati i probati cijelu stvar ustrojiti kako najbolje možemo.
__________________
VIŠE MESA U BUREKEEEEEEE!!!
Legion drinks his weight, drinks like Richard Burton, dance like John Travolta, now
Legion is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2007., 14:39   #2
a kaj nije naveči dio povijesti povijest ratovanja...
demosten is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2007., 14:44   #3
Quote:
Legion kaže: Pogledaj post
Moram priznati da sam ja apriori bio protiv ideje o otvaranju takvog podforuma jer će se povijesne teme samo rascjepkati i usitniti... no kaj ste htjeli to ste i dobili pa sad idemo o tome razglabati i probati cijelu stvar ustrojiti kako najbolje možemo.
Problem je bio u tome što na povijesnom podforumu nije mjesto za teme o tehnologiji (eventualno za zbirnu temu gdje se sve pohiće, međutim tada je nepregledno). A obzirom da ima mnogo zanimanja za to tako je potreban i podforum.

Osobno mislim da bi bilo bolje da se podforum zove samo vojna tehnologija, obzirom da je vojna povjest neizostavan dio obične povjesti. Tako da bi ja na novi podforum bacao samo teme vezane za detaljan opis vojne tehnologije. (A biti će ih dosta). Opise bitaka i ratova bih ostavio ovdje.
__________________
_
Superjunak novog doba !
ljiga is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2007., 15:03   #4
Naravno da će bitke i ratovi ostati ovdje... da to to ode mogli bi staviti ključ u bravu
__________________
VIŠE MESA U BUREKEEEEEEE!!!
Legion drinks his weight, drinks like Richard Burton, dance like John Travolta, now
Legion is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2007., 15:18   #5
slažem se s ljigom - podforum bio se trebao isključivo odnositi na vojnu tehnologiju...ako se podforum bude zvao "Vojna povijest i tehnologija" otići će veći dio ekipe - taj termin vojna povijest je nespretan, može se preširoko shvatiti
__________________
a mi smo stranci u vlastitoj zemlji zbog ljudskog šljama,
...lipa naša silovana...
US marines is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2007., 16:38   #6
Dokle god bude ljudi-bit će ratova
__________________
Meine Ehre heißt Treue
Old Abe is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2007., 16:42   #7
To sam čuo negdje,no dobro je da se napokon neki ULTIMATE podforum otvoren.Bilo bi mi drago kad bi svi koji bježe s nekih threada npr. Vojna tehnologija od 1946 ili AK-47 vs. M-16 gdje sam ja bi sigurno dobrodošli ako bi došli ovdje.

Legion,hvala.
Ja sam mislio prije otvoriti neki podforum o vojnoj opremi,no vidim kako to tebi ide.Čestitam.
__________________
Meine Ehre heißt Treue
Old Abe is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2007., 17:21   #8
A da na ovaj podforum dodate jos i naziv, 'vojne teme' i ubacite Tyndalla kao moderatora (ako on hoce naravno) ?

Ipak su obe teme (oruzje i povijest) usko vezane, kad se pogleda neka povijesna tema cesto se prica okrene na oruzje. A sad ici na drugi podforum da bi pricao o npr. M16 mislim da par postova na temi npr. Vijetnamski rat nije problem procitati ili preskociti ako te puska ne interesuje.

Kako god odlucite Tyndalla za moda, covjek zna i voli pisati, a mi volimo citati.
Il Bestione is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2007., 17:51   #9
Mod bi trebao biti (kao i na svim podforumima) netko tko provodi puno vremena na forumu i ima volje prekrajati threadove, mijenjati nazive, uređivati postove itd. Ako zna tematiku, tim bolje, ali to nije najvažnije. U svakom slučaju, ako Tyndall ispunjava prvi uvjet (znamo da drugi ispunjava ) podržavam njegovu moderaturu.
el Duderino is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2007., 18:20   #10
Quote:
Il Bestione kaže: Pogledaj post
A da na ovaj podforum dodate jos i naziv, 'vojne teme' i ubacite Tyndalla kao moderatora (ako on hoce naravno) ?
Vjerujem da postoji mnogo interesa za teme posvećene isključivo jednom oružju. Kada bi se takve teme stavljale na povijesne teme zatrpale bi podforum i odvratile one koje ne zanima toliko tehnologija. Istina je da opis oružja često ide uz povijest, ali zato postoje linkovi. Tema na povijesti koja se bavi npr. bitkama sa kompozitnim lukovima može imati u sebi link na temu koja se bavi tehnologijom samog dugog luka. I obrnuto.

PS gdje će se nalaziti podforum, hoče li biti izdvojeni dio povijesti ili društvenih znanosti ili nešto treće ?
__________________
_
Superjunak novog doba !
ljiga is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2007., 18:54   #11
Podforum će se nalaziti unutar Povijesnih tema. O moderaturi još jednog moderatora se već duže priča i ta je tema isto tako već postojeća. I možete biti mirni, ako me shvaćate. No, ništa nije sigurno dok se sve to tehnički stvarno ne postavi, i podforum i moderator.
Priznajem da je u neku ruku pomalo teško odvojiti samo ratovanje od povijesti kada u toj tematici jedno bez drugog ne može. Ali ok, kada se već tražio vojni podforum, nastojat ćemo odvojiti te teme koje će biti u sklopu povijesti a koje u sklopu vojnih tehnologija. Nekako će se već dati napraviti razlika onoga što spada u jedno a što u drugo.

Nekako će za početak primjerice u novi podforum biti prebačene teme "Vojna tehnologija od 1946.", "Ak-47 vs M-16", "Mig ili Gripen", "Urbane legende domovinskog rata", Old Abeova tema "Istočni front" (pošto je ionako samo o oružju njemačke i ruske strane) i slične tematike. To je nekako za početak pa ćemo s vremenom vidjeti kako će se podforum razvijati i kako će se teme odvajati (što na povijest, što na vojne tehnologije). Još je sad malo rano govoriti o tome kada zapravo ništa nije i postavljeno. Kada bude, onda će se moći konkretno vidjeti. Normalno, svi ste kreatori novog podforuma i on će ponajviše ovisiti o vama. Primjerice, "Vojna tehnologija od 1946." će konačno moći dobiti veći prostor, tematika može biti velika. Itd, itd...

Netko je spomenuo kako će biti malo zeznuto primjerice pričati o Vijetnamu na povijesti a na Vojnim tehnologijama pričati o oružju tog rata. Ljiga je dao primjerice dobar primjer kako se stvar može rješiti redirect linkovima koji će spajati dvije teme na oba podforuma ukoliko netko želi i jedno i drugo, a sve da ne mora puno preskakati.

Bit će tu puno uhodavanja i prevladavanja dječjih bolesti, stoga kada jednom sve to krene, molimo vas za malo strpljenja i razumijevanja dok se svi ne snađemo i malo uhodamo. Kako i vi forumaši, tako i mi moderatori. Kritike, prijedlozi i komentari su uvijek dobrodošli.
__________________
Wollt ihr den totalen Krieg? Ihr werdet totalen Krieg haben.
Scotsman is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2007., 19:10   #12
Svakako prebacite raznorazne 'avione ww1 i ww2', 'ratne brodove' itd. To je sve čista tehnika i tehnologija.

Iako, možda ne bi bilo loše odrediti neku vremensku granicu, da se teme o npr oklopima i mačevima srednjeg vijeka ne prebacuju automatski na vojnu tehnologiju. Em zato što takve teme obično na sebe vežu i povijesne običaje strana koje ih koriste, em zato što bi takva tema bolje došla do izražaja na Povijesti, dok bi na tehnologijama vrlo brzo pala nisko na ljestvici i možda se izgubila.
el Duderino is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2007., 19:17   #13
Quote:
el Duderino kaže: Pogledaj post
Iako, možda ne bi bilo loše odrediti neku vremensku granicu, da se teme o npr oklopima i mačevima srednjeg vijeka ne prebacuju automatski na vojnu tehnologiju. Em zato što takve teme obično na sebe vežu i povijesne običaje strana koje ih koriste, em zato što bi takva tema bolje došla do izražaja na Povijesti, dok bi na tehnologijama vrlo brzo pala nisko na ljestvici i možda se izgubila.
definitivno se slažem... kao što sam već jednom negdje rekao, ekipa koja raspravlja o vojnoj tehnologiji sigurno neće ići u smjeru analiziranja pod kojim se kutem mač najbrže vadio iz korica... ili kako izračunati učinkovitost konjice uzimajući u obzir brzinu konja, težinu jahača i kut pod kojim se drži koplje

zato bolje ostaviti takve stvari na povijesti...
filecto_dilio is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2007., 19:17   #14
Quote:
el Duderino kaže: Pogledaj post
Svakako prebacite raznorazne 'avione ww1 i ww2', 'ratne brodove' itd. To je sve čista tehnika i tehnologija.

Iako, možda ne bi bilo loše odrediti neku vremensku granicu, da se teme o npr oklopima i mačevima srednjeg vijeka ne prebacuju automatski na vojnu tehnologiju. Em zato što takve teme obično na sebe vežu i povijesne običaje strana koje ih koriste, em zato što bi takva tema bolje došla do izražaja na Povijesti, dok bi na tehnologijama vrlo brzo pala nisko na ljestvici i možda se izgubila.

Apsolutno, vremenska granica možda i mora postojati jer sigurno da neće sve spadati u vojne tehnologije ma koliko se radilo o oružju. Primjerice primjer koji si dao je dobar, srednjovjekovno oružje će se sigurno bolje razviti na Povijesnim temama nego na novom podforumu. No, sve je to stvar usklađivanja među svima nama kada jednom to krene, zato sam i spomenuo da će trebati malo strpljenja dok sve te stvari ne sredimo, jer em još ništa nije definirano a kada bude, trebat će vrijeme da se sve to posloži kako spada. Svima će nam to biti nova stvar.
Pa ćemo onda isto tako dogovoriti koje će se sve teme prebacivati, ja sam samo dao primjer za početak.
__________________
Wollt ihr den totalen Krieg? Ihr werdet totalen Krieg haben.
Scotsman is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2007., 19:32   #15
Quote:
Old Abe kaže: Pogledaj post
Legion,hvala.
Ja sam mislio prije otvoriti neki podforum o vojnoj opremi,no vidim kako to tebi ide.Čestitam.
I da Legion, hvala za podforum!
Scotsman is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2007., 22:29   #16

Hvala svima koji su podrzali ovu inicijativu i mislim da ce buduci mod morati znati odrzati visoku razinu ovog podforuma (koji je i dosad postojao utopljen u povijesti) koji je kvalitetom topica daleko ispred slicnih na ovim prostorima koje posjecujem.
Evo jedan prijedlog: u top teme tog pdf-a treba uvrstiti i novu temu koja ce biti posvecena ljepljenju slika i stavljanju videa o naoruzanju i vojnoj tehnici.
:thnks modovima i adminima:
vjetro_M_pir is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2007., 22:38   #17
Quote:
vjetro_M_pir kaže: Pogledaj post

Hvala svima koji su podrzali ovu inicijativu i mislim da ce buduci mod morati znati odrzati visoku razinu ovog podforuma (koji je i dosad postojao utopljen u povijesti) koji je kvalitetom topica daleko ispred slicnih na ovim prostorima koje posjecujem.
Evo jedan prijedlog: u top teme tog pdf-a treba uvrstiti i novu temu koja ce biti posvecena ljepljenju slika i stavljanju videa o naoruzanju i vojnoj tehnici.
:thnks modovima i adminima:
Ma to ćemo mi korisnici srediti!Nažalost neću biti online idućih desetak dana tako da ću možda propustiti puštanje u rad novog(meni zasigurno omiljenog) podforuma(a možda i neću?)
Pilatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2007., 12:11   #18
i kak napreduje realizacija?
filecto_dilio is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:24.