Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.09.2007., 11:51   #81
Quote:
Cattleya kaže: Pogledaj post
Ja mislim da je tema izgubila smisao.
ma nije.. .zubo:
samo chatamo dok podobnik ne otvori to privatno rodilište i dok ne dobijemo neke konkretnije informacije..
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2007., 12:15   #82
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
ok je to što kažeš.. ali svjedno smatram da ženu prije pregleda treba pitati hoće li joj smetati da ju stažisti pregledaju...nekima se neće svidjeti i neće dozvolit pregled, a nekima će to biti ok-pa će stažisti opet imati na kome učiti...
al mi se ne sviđa činjenica da po defaultu sve žene moraju biti raspoložene da šire noge stažistu...
pa ne moraju, za druge bolnice ne znam, ali u Rijeci možeš odbit, imaš pravo izbora, ja sam samo napisala da unatoč neugodi-jer ne znam nikoga kome je to ok, ja ne bih jer ne daj Bože da svi tako

Zadnje uređivanje maja m : 27.09.2007. at 12:48.
maja m is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2007., 12:34   #83
Pričala sam sa prijateljicom, koja je rodila pred malo u Rijeci, baš u vezi tih tzv. javnih pregleda, a ona mi je odgovorila:
"Ma daj molim te, nitko te ne pregledava onako ranjivu sa puntima, samo dođu na vizitu zahtjevaju da pokažeš koliko krvariš jer to moraju znat. To traje sekundu. Samo doktor pogleda onako na brzinu i to je to." Ona kaže da nitko ništa ni ne vidi, čak da se ni ona nije uspjela snać.
A sjećam se da kad sam bila na kiretaži prije par mjeseci isto u Rijeci, prije nego su me pustili doma, doktor je samo došao da mu pokažem koliko krvarim.
Mislim da to nisu nikakvi pregledi.
Kako će to izgledat u privatnom rodilištu ???? Ipak mislim da mi je bolje da oni dođu i samo onako ovlaš pogledaju u uložak, nego da se mi jedna po jedna moramo dizat sa kreveta, (pogotovo ako je to par sati nakon poroda) i odlazit u neku salu za pregled, da bi mi samo pogledali koliko krvarim.
A što se tiče plaćanja. Moja je sestra u Americi platila 1000 dolara za porod. To bi kod nas bilo oko 5.000 kuna.
Veronalona is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2007., 13:02   #84
Pa dobro je to znati. Sve do 1000€ je podnošljivo.
A koliko dana ostaneš u bolnici?
Moja prija je rodila u LOndonu i rekla je da je to koma. Možeš odmah vani. Odijeljen si paravanima. Svi ulaze, prolaze, ti sa sisom vanka,,, nije baš da o tome sanjam.
__________________
tko spava, nije budan
flekica35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2007., 13:36   #85
Tko bi vama svima udovoljio..... Zdravstvo nam je takvo kakvo je i tu pravite dramu oko tog jer uz starijeg doktora stažist ili nije ( koji rijetko kada šta pipkaju nego samo gledaju).
Strašno nešto ako će vama netko nepoznati vidjeti krvavi uložak dan-dva iza poroda.
U Americi bi vas prvo pitali 'who is going to pay', a onda bi komotno poslali stažistu da niti ne znate da je to stažista, pogledao bi vas vjerojatno i bez nadzora. Jer princip je: prvi puta gledaš kako ja radim drugi put ja tebe gledam i dalje radiš sam ( da vidimo kako se snalaziš). S druge strane bi se s poslodavcem dogovarale koliko će dati porodiljskog, a ne da Zdravstveno osiguranje isplaćuje porodiljne naknade godinu dana. I još k tome kod nas se radi o solidarnom sustavu osiguranja.
U RH nisam nigdje susrela se s time da se plaća noćenje u bolnici kao što je uobičajeno u zapadnim zemljama.
I dalje mislim da je tema izgubila smisao jer već nekoliko stranica uopće nije konstruktivna. Tko želi rađati privatno može ići u Sloveniju, Austriju,a tko želi veću privatnost, nek si plati apartman. Ima opcija, samo ih treba- platiti.
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2007., 13:50   #86
To ću i napravit. Za 1400 kunića dobijem rađaonicu i sestru na raspolaganje od-do. To mi je dovoljno. A kako je u americi, baš me i nije briga. Ne fascinira me ta zemlja. Interesantnije mi je ovo naše okruženje, Austrija, Češka, Njemačka pa do Šveske, Danske i sl.
Čemu težiti gorem od sebe, ako imaš bolje uzore.

Tema je malo odletila, ali imat će smisla kad se rodilište, to novo, privatno otvori, zar ne.
Sjajno je imati mogućnost izbora. U kadi ili na krevetu. Bitno je znati da možeš birati.
__________________
tko spava, nije budan
flekica35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2007., 14:29   #87
Quote:
flekica35 kaže: Pogledaj post
To ću i napravit. Za 1400 kunića dobijem rađaonicu i sestru na raspolaganje od-do. To mi je dovoljno. A kako je u americi, baš me i nije briga. Ne fascinira me ta zemlja. Interesantnije mi je ovo naše okruženje, Austrija, Češka, Njemačka pa do Šveske, Danske i sl.
Čemu težiti gorem od sebe, ako imaš bolje uzore.

Tema je malo odletila, ali imat će smisla kad se rodilište, to novo, privatno otvori, zar ne.
Sjajno je imati mogućnost izbora. U kadi ili na krevetu. Bitno je znati da možeš birati.
Flek gdje ta opsica postoji..ova sa 1400kn?
mala tirkizna is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2007., 16:24   #88
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
ok je to što kažeš.. ali svjedno smatram da ženu prije pregleda treba pitati hoće li joj smetati da ju stažisti pregledaju...nekima se neće svidjeti i neće dozvolit pregled, a nekima će to biti ok-pa će stažisti opet imati na kome učiti...
al mi se ne sviđa činjenica da po defaultu sve žene moraju biti raspoložene da šire noge stažistu...
Iz osobnog iskustva te mogu razuvjerit da nipošto nije tako kao što dotične osobe vole pričati na ovom forumu. Barem je tako u KBC Rijeka. Nikako nije situacija da studenti i stažisti trčkaraju okolo i samo pregledavaju žene, maltene porađaju. Dapače, stvarnost je totalno drukčija. Meni je osobmo uvijek bilo žao što nismo pregledavali, ali što ćeš, stalno su isticali diskreciju žena. Ja sam u životu napravila doslovce 1 ginekološki pregled i to kod starije žene koja je to dopustila. Trudnice i rodilje osim specijalista i specijalizanata ne pregledava nitko, ne dozvoljava se bezvezno prčkanje po ženama u tako osjetljivom periodu jer se mogućnost infekcije povećava brojem manipulacija. Što se tiče prisutstva u rađaoni, bili smo tamo. Apsolutno ništa ne diramo, gledamo u principu samo kraj poroda, tiskanje i opskrbu bebe. A ako žena to ne želi, ne gledamo. Iako to nisam doživjela, niti jedna nije imala ništa protiv da i ja bude prisutna porodu.
Sve u svemu, nipošto nije tako zastrašujuće kao što se priča. Naročito ne kod ginekoloških pregleda. pacijent uvijek može odbit bilo koji zahvat u bilo kojem trenutku, samo je upitan odnos potencijalne koristi i štete odijanjem zahvata. Ali, Bože moj, Svak od nas u konačnici ima pravo i dužnost odlučiti što želi od svog života.
A mi koji idemo na medicinu obično ne studiramo zato što volimo dovodit ljude u neugodan položaj, već naučit što je više moguće da bi kasnije samostalno mogli liječiti. I to kvalitetno. A to vjerujem želimo svi-imati kompetentne i sposobne liječnike.
__________________
...imamo naše najdraže...
zrnce soli is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2007., 16:33   #89
potpisujem omah z privatno rodiliste...kolikogod to kostalo...

prvo djete sam rodila u ljubljani...

sad imam riskantnu trudnocu..2x sam vec zavrsila na SD....toj ustnovi bi se prije moglo rec farma za razmnozavanje nego rodiliste...
da napomenem jos i to da sam sampolatisa...i plaćam sve preglede i hospitalizaciju....
nalaze i nakon mjesec dana trazim po cijeloj bolnici...nitko pojma nema di su...sve pretrage su mi radili po tri puta jer ne mogu naci nalaze...
prije 3 dana sam bila na pregledu di su me htijeli poslati po 4x napraviti sve pretrage nravno ocekujuci da i po 4x platim...

odnos i kompetentnost kadra je na razini nule...svaka cast izuzetcima kojih je postotak toliko mali da manji ne moze biti...
a samo rodiliste izgleda ko da smo u 1950 godini a ne 2007....
razlika kod nas ili u sloveniji, neusporediva...mada je od mog prvog poroda proslo vec 11 godina...

pa kd vec postoje ljudi kao ja koji zbog nekog razloga moraju platiti bolnice..onda neka bar to vrijedi mog novca...
__________________
...postala sam članica udruge "Kokoš"...
realna is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2007., 16:45   #90
Quote:
mala tirkizna kaže: Pogledaj post
Flek gdje ta opsica postoji..ova sa 1400kn?
U mojoj selendri. St. Nemoš virovat,a?
E, pa ni ja. Ali idem u 4.45 u svog likara on mi mora sve objasnit.
__________________
tko spava, nije budan
flekica35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2007., 16:46   #91
Quote:
zrnce soli kaže: Pogledaj post
Iz osobnog iskustva te mogu razuvjerit da nipošto nije tako kao što dotične osobe vole pričati na ovom forumu. Barem je tako u KBC Rijeka. Nikako nije situacija da studenti i stažisti trčkaraju okolo i samo pregledavaju žene, maltene porađaju. Dapače, stvarnost je totalno drukčija. Meni je osobmo uvijek bilo žao što nismo pregledavali, ali što ćeš, stalno su isticali diskreciju žena. Ja sam u životu napravila doslovce 1 ginekološki pregled i to kod starije žene koja je to dopustila. Trudnice i rodilje osim specijalista i specijalizanata ne pregledava nitko, ne dozvoljava se bezvezno prčkanje po ženama u tako osjetljivom periodu jer se mogućnost infekcije povećava brojem manipulacija. Što se tiče prisutstva u rađaoni, bili smo tamo. Apsolutno ništa ne diramo, gledamo u principu samo kraj poroda, tiskanje i opskrbu bebe. A ako žena to ne želi, ne gledamo. Iako to nisam doživjela, niti jedna nije imala ništa protiv da i ja bude prisutna porodu.
Sve u svemu, nipošto nije tako zastrašujuće kao što se priča. Naročito ne kod ginekoloških pregleda. pacijent uvijek može odbit bilo koji zahvat u bilo kojem trenutku, samo je upitan odnos potencijalne koristi i štete odijanjem zahvata. Ali, Bože moj, Svak od nas u konačnici ima pravo i dužnost odlučiti što želi od svog života.
A mi koji idemo na medicinu obično ne studiramo zato što volimo dovodit ljude u neugodan položaj, već naučit što je više moguće da bi kasnije samostalno mogli liječiti. I to kvalitetno. A to vjerujem želimo svi-imati kompetentne i sposobne liječnike.
drago mi je da se čuje i osobno iskustvo, pogotovo ak je pozitivno...
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2007., 16:53   #92
Quote:
zrnce soli kaže: Pogledaj post
Iz osobnog iskustva...
Bravo zrnce soli. To vrijedi znati i čuti. Puno ti hvala jer ovo je korisno iskustvo.

Zadnje uređivanje putnica : 28.09.2007. at 23:05. Reason: quote
Veronalona is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2007., 17:16   #93
Pa ni ja ne znam, a rodila sam ih troje da baš friško završeni studenti prčkaju po ženama.
Iako sam imala iskustvo da su studentice više medicinske prisustvovale mom pregledu plodove vode i sve redom su zavirile kad ih je doktor pozvao. Ne bi mi smetalo, sve je to u korist edukacije, ali su mi ti pregledi plodove vode bili užasno bolni.

Veće primjedbe imam, a to sam već iznijela nebrojeno puta, na to što sam 6 sati bila u rađaonici sama, i to što sam sestru morala moliti da dođe jer da mi djetetu nisu otkucaju isrca u redu (49 o/min). Mislim, a i druge koje su rađale će se složiti s time, da je 6 sati u takvim bolovima, sa strahom za zdravlje djeteta, koji svi osijećaju, jako,jako puno vremena, i da nitko ne bi smio tako dugo biti sam.
Žena koja je rađala ispred mene zazvala je jednog specijalizanta da joj je vrijeme, a on je odgovorio: "Di baš sad. Gledam Latinicu."
Možda je to trebao bit humor, ne znam, ali bi oni koji nas porađaju trebali znati da u tim trenucima bola i osjetljivosti većini žena baš do cinizma i nije.
__________________
tko spava, nije budan
flekica35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2007., 17:19   #94
Quote:
Veronalona kaže: Pogledaj post
Bravo zrnce soli. To vrijedi znati i čuti. Puno ti hvala jer ovo je korisno iskustvo. drago mi je da se čuje i osobno iskustvo, pogotovo ak je pozitivno...
A kakvo molim vas korisno iskustvo, ona je liječnica?!
__________________
tko spava, nije budan
flekica35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2007., 17:23   #95
Quote:
flekica35 kaže: Pogledaj post
A kakvo molim vas korisno iskustvo, ona je liječnica?!
ali ne radi u rodilištu...
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2007., 21:51   #96
Quote:
flekica35 kaže: Pogledaj post
A kakvo molim vas korisno iskustvo, ona je liječnica?!
Pa zrnce soli je upravo započela rečenicu "iz osobnog iskustva". Ona je to tako nazvala, dakle, to je iskustvo.
Veronalona is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2007., 22:58   #97
iskustvo druge strane, iskustvo nje kao stažistice
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2007., 23:24   #98
Quote:
Veronalona kaže: Pogledaj post
Pa zrnce soli je upravo započela rečenicu "iz osobnog iskustva". Ona je to tako nazvala, dakle, to je iskustvo.
...no ima li tko iskustva iz zg bolnica? Rijecko rodiliste, koliko sam ovdje naucila/saznala je prilicno humano.. Kao I varazdinsko, cini mi se
Ok je da studenti/stazisti moraju uciti.. Ali ja kao pacjent bi trebala moc imati izbor I reci ne kad mi nesto ne odgovara... Bez uvreda lijecnika, okretanja ocima ostalih rodilja I sestara I sl.. Dakle to bi trebala biti jedna normalna pojava..
Ako je meni ponizavajuce pokazivati svoj krvavi ulozak doktorima, specijalizantima, sestrama, ostalim babama u sobi.. I tko zna kome jos (maleru u prolazu? ).. Onda mogu valjda reci ne! I traziti da mi moj ulozak I eventualne savove vidi doktor I sestra..
Koliko vidim, svima je to normalno.. Pa se sve vise okrecem varijanti privatnih radjaona.. Ma koliko me to doslo..
Bas bezveze.. koliko vise citam o odnosima u tim nasim bolnicama.. Sve me vise jeza hvata..
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 11:09   #99
jooj cure moje drage.... u našim bolnicama mislim da će mi najmanji problem biti to što će mi se hrpa ljudi zavirivat u krvavi uložak. Mislim da je najvažnije da sam porod prođe u redu i da smo bebica i ja dobro a za ostalo ćemo lako.

što se tiče privatnog rodilišta, svakako sam za tu opciju, al bilo bi u redu da si i žena prosječnog primanja može priuštiti porod tamo, znači da baš ne pretjeruju s cijenom.
__________________
Filip stigao točno na termin!!
iva1608 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 11:37   #100
Evo cure ovo sam slučajno našla na internetu. Objavljeno je u Vjesniku:

"Primjedbe da će u tom rodilištu moći rađati samo žene bogataša stoje, ali uvijek je bilo tako, bez obzira na sustav, da su oni koji mogu platiti imali bolje uvjete smještaja (vlastita kupaonica, »rooming in«, TV), sukladno tome i bolju podvorbu, hranu, posteljinu, itd. Danas u mnogim hrvatskim rodilištima, a i u bolnicama drugih specijalnosti, postoje apartmani za platiše što, budimo praktični, znači više mjesta u običnim sobama. Buduće mame već mogu planirati Nema dvojbe da su i liječnici prema »posebnim« pacijentima strpljiviji, iako to nipošto ne priznaju, a takve sumnje ih ljute. No, privatni pacijenti pune rupe u prelimitiranim bolničkim proračunima. Buduće mame, neke od njih, mogu početi planirati. Tu će se moći rađati prirodnim putem i »alternativno«, u vodi i uz suvremene metode koje omogućavaju bezbolnije i lakše rađanje. Vlasnik budućeg rodilišta navodi još da je posjetio mnoga privatna rodilišta u inozemstvu, a zanimljivo je to da u Velikoj Britaniji nema privatnih rodilišta. Bogatašice, naime, tamo rađaju kod kuće uz cijeli tim i opremu koja se pripremi na zakazani termin..."
Veronalona is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:21.