Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.10.2007., 16:55   #21
NATO:

Belgija 1,3% GDP-a ide na obranu
Kanada 1,1%
Danska 1,5%
Island 0% (nemaju stajaću vojsku, u potpunosti ovise o NATO-u za obranu)
Italija 1,8%
Luksemburg 0,9%
Nizozemska 1,6%
Norveška 1,9%
Portugal 2,3%
UK 2,4%
SAD 4,06%
Grčka 4,3%
Turska 5,3%
Njemačka 1,5%
Španjolska 1,3%

Nove članice, bivše zemlje komunističkog bloka:

Poljska 1,7%
Češka 1,8%
Mađarska 1,75%

Bugarska 2,6%
Estonija 2%
Latvija 1,2%
Litva 1,9%
Rumunjska 2,47
Slovačka 1,87%
Slovenija 1,7%

Da vidimo države bivše Jugoslavije

BiH 4,5%
Makedonija 6%
Za Srbiju nisam našao podatke, ali je vjerovatno isto u području 4-6%.
__________________
Kao prvo, Kur'an odobrava blago udariti ženu u odrećenim situacijama. To je točno! Ali ne da se ženi čini nasilje! - Shady.
Tyndall is offline  
Old 04.10.2007., 17:33   #22
Ja sam za NATO osobno.U Rijeci su došli protestanti protiv NATO-a.Govorili su razne stvari kao Noble My-Ass umjesto Noble Midas.
__________________
Meine Ehre heißt Treue
Old Abe is offline  
Old 04.10.2007., 17:49   #23
Quote:
Old Abe kaže: Pogledaj post
Ja sam za NATO osobno.U Rijeci su došli protestanti protiv NATO-a.Govorili su razne stvari kao Noble My-Ass umjesto Noble Midas.
"Zeleni" - besposličari i dokolice koji nemaju ništa pametnog za raditi,kao nekakva kvazi udruga kupe lovu od grada,i malo tu i tamo seru u javnosti
__________________
Timski igrač
Pilatus is offline  
Old 04.10.2007., 18:05   #24
Da.U pravu si.
To kvari karmu naše države i NATO-vci će misliti da smo luđaci.
__________________
Meine Ehre heißt Treue
Old Abe is offline  
Old 05.10.2007., 19:09   #25
I za i protiv. Protiv zato što će naši ljudi ginit za zapad, u američkim osvajačkim ratovima koji su ilegalni i čija svrha je osveta zgaženog ega. Također sam protiv jer će Hrvatska biti dužna sudjelovati u NATO-vim misijama i plesat ćemo kako oni sviraju. Za sada smo NATO-u poklonili zračni prostor i kada imaju u planu prelet iznad Hrvatske jave se našoj Croatia Control i oni preusmjeravaju sve vrste letova da bi NATO imao nesmetan prelet. Naravno, ne govore ni gdje ni zašto lete, to nije za nas da znamo ni da pitamo. Ovo mi je potvrdio zaposlenik Croatia Control-a tako da ne izmišljam.

Za sam zato što, ako izbije neki veći rat, što sigurno hoće, Hrvatska će imati potporu velike sile, a s druge strane, veće su šanse da nas netko napadne upravo zato što ćemo biti u NATO-u.
NATO je dvosjekli mač kad bolje pogledamo i nemamo izbora. NATO kaže da ne treba referendum, referenduma onda neće ni biti.
NATO is offline  
Old 06.10.2007., 11:34   #26
ZA nato. Jednostavno zato jer si nemožemo dopustit tihu izolaciju od strane najmoćnije države na svijetu. Milanović je nedavno izjavia da bi referendum pa mu je otkazan posjet u SAD... tako se ne vodi država (iako mu je ideja dobra treba ju je plasirat u javnost na nešta suptilniji način) ... kakav je to državnik i država kojemu su sva vrata zatvorena ..
Konev is offline  
Old 06.10.2007., 13:16   #27
Quote:
Konev kaže: Pogledaj post
ZA nato. Jednostavno zato jer si nemožemo dopustit tihu izolaciju od strane najmoćnije države na svijetu.
Jel Švicarska izolirana, ili Švedska... ili možda Austrije?

@Tyndall

Ovi postoci koje si nabrojao mi baš ništa ne znače... Klasičan primjer potencijalno konfliktnih susjednih država Turska - Grčka (povuci paralelu sa Hrvatska Srbija) govori upravo suprotno, nikakve štednje tu nema... I niti Grci, niti Turci se ne uzdaju U NATO kada je u pitanju "rješavanje" potencijalnog međusobnog sukoba...

Dakle još jednom, na što hrvatska neće morati trošiti novac jednom kada uđe u NATO a danas ga troši? Ja tu vidim samo dodatni trošak, od NATO "standardizacije", sudjelovanje u NATO misijama po čitavom svijetu, stavljanje još jednog križića na Hrvatsku u smislu potencijalne terorističe mete od strane islamističkih bradonja...

Na koncu, ako je riječ o savezu, svi bi dakle trebali imati koristi iza njega. Mi još možemo igrati na kartu "sigurnosnog kišobrana"... Ali što jedna Amerika ima od hrvatskog članstva, vojno im ne možemo pomoći ama baš nikako, naš terirorij im za vojne baze ne treba, slobodne prelete i tako već imaju... Dakle što, ja tu jedino vidim potrebu za "glasačkim tijelom", odnosno još jednom državom na popisu onih koje će dati svoj glas podrške velikom svjetskom policajcu kada krene "oslobađati" još jednu državu...
Rijecanin is offline  
Old 06.10.2007., 14:12   #28
Quote:
Konev kaže: Pogledaj post
ZA nato. Jednostavno zato jer si nemožemo dopustit tihu izolaciju od strane najmoćnije države na svijetu. Milanović je nedavno izjavia da bi referendum pa mu je otkazan posjet u SAD... tako se ne vodi država (iako mu je ideja dobra treba ju je plasirat u javnost na nešta suptilniji način) ... kakav je to državnik i država kojemu su sva vrata zatvorena ..
To te ego je*e? Ko je*e SAD? Ti ograničeni robotizirani kreteni nam ne trebaju. Nek se drže svog kontinenta i unište još to malo što im je ostalo. Ali ne, oni žele cijeli svijet. Na našim područjima će se voditi rat za vodu, a prvi će nas NATO i Amerika napast.
NATO is offline  
Old 06.10.2007., 14:34   #29
ZA NATO,naravno.

Ipak,puno više koristi nego nedostataka.
Bar znamo da u slučaju rata iza nas stoji ogromna vojna sila.
__________________
Timski igrač
Pilatus is offline  
Old 06.10.2007., 15:35   #30
U slučaju rata s kime? Kako će i Srbija uskoro u NATO, iz koga će onda stajati ogromna vojna sila?
Rijecanin is offline  
Old 06.10.2007., 15:36   #31
Quote:
NATO kaže: Pogledaj post
To te ego je*e? Ko je*e SAD? Ti ograničeni robotizirani kreteni nam ne trebaju. Nek se drže svog kontinenta i unište još to malo što im je ostalo. Ali ne, oni žele cijeli svijet. Na našim područjima će se voditi rat za vodu, a prvi će nas NATO i Amerika napast.
Možemo mi njih volit, a i nemoramo. Ali smo u svakom slučaju preslabi da im se suprotstavimo.

Quote:
Rijecanin kaže:
Jel Švicarska izolirana, ili Švedska... ili možda Austrije?
Nisu. Ali nažalost mi nismo ni ekonomski ni politički u rangu tih zemalja.

Quote:
Rijecanin kaže:
Dakle još jednom, na što hrvatska neće morati trošiti novac jednom kada uđe u NATO a danas ga troši? Ja tu vidim samo dodatni trošak, od NATO "standardizacije", sudjelovanje u NATO misijama po čitavom svijetu, stavljanje još jednog križića na Hrvatsku u smislu potencijalne terorističe mete od strane islamističkih bradonja...
Pa hrvatska danas ne troši toliki novac upravo zato jer računa na NATO. Da se maknemo od NATO-a, onda bi trebalo mnogo mnogo jaču vojsku.
__________________
_
Superjunak novog doba !
ljiga is offline  
Old 06.10.2007., 15:43   #32
Quote:
Rijecanin kaže: Pogledaj post
U slučaju rata s kime? Kako će i Srbija uskoro u NATO, iz koga će onda stajati ogromna vojna sila?
Po tvome,nama uopće vojska ne treba.Rata neće biti zar,ne?

Zašto onda Švicarci i Šveđani,iako uvijek neutralni u bližoj povijesti(zadnjih 200) godina,toliko ulažu u vojsku?
__________________
Timski igrač
Pilatus is offline  
Old 06.10.2007., 15:44   #33
protiv. iskoristiti ih i izbaciti dalje na istok.
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Old 06.10.2007., 23:15   #34
cinjenica da nemozemo izbec taj dio integracije jer u jednu ruku priklanjanje NATO nam dodaje bodova za ulazak u EU
spika da ce iza nas stajat velka vojna sila stoji samo do tada kolko ce toj vojnoj sili pasat u danom trenutku
taj trenutak kad vecina drzava u okruzenju isto pristupi NATU koristi za nas nema jer oruzana utrka ostaje
korist ce imat u velikoj vecini ameri koji ce sa svojim poslovima (prodaja oruzja i tehnike )uvjetovat ulazak
ovo glasanje u saboru za ukidanje obaveznog sluzenja vojske i cjela prestrukturacija OS je ubiti naputak iz nata
sve u svemu nemozemo izbec al velke koristi od toga nemamo
sasase is offline  
Old 07.10.2007., 01:09   #35
Procitala sam ovaj artikl o Natu.Gospodin Gojko Susak je treba kao prvo da da definiciju Nata.Izgleda da je zaboravio da navede da je to jedna organizacija koja se bavi koopracijom izmedju sjevera i juga.Zaboravio je da navede ,da postoji jedan konsej za partenariat Euro Atlantique CPEA od 1997 godine.
koji garantira tu kooperaciju.sa Amerikom.Da se ne radi o bilo kakvoj okupaciji.
Posto prva misija Nata je defansivna a ne agresivna.Nisam nasla niti jedan argument koji dokazuje da bi ulazak Hrvatske u Nato bio negativan.
colibri is offline  
Old 07.10.2007., 17:02   #36
zamislite varijantu u kojoj srbija , bosna i slovenija udu u nato ,a hrvatslka ne
mislim da bi to boliloooo
ZgSash is offline  
Old 07.10.2007., 18:38   #37
Quote:
Pilatus kaže: Pogledaj post
Po tvome,nama uopće vojska ne treba.Rata neće biti zar,ne?

Zašto onda Švicarci i Šveđani,iako uvijek neutralni u bližoj povijesti(zadnjih 200) godina,toliko ulažu u vojsku?
Nisam to nigdje rekao niti napisao... Vojska je temelj sigurnosti svake države, kako Švedske i Švicarske, tako u Hrvatske... Smatram da ćemo od članstva u NATO-u imati više štete (troška) nego koristi... Uostalom, već sada se mogu čuti baljezganja "kako referendum nije potreban", dakle rekao bih da je podrška za ulazak u savez ispod 50%.... Kladim se da ako do referenduma i dođe, pitanje će biti "Jeste li za to da Hrvatska uđe u EU i NATO", da ili ne, bez formuliranja odvojenih pitanja...
Rijecanin is offline  
Old 07.10.2007., 19:36   #38
Quote:
Natch kaže: Pogledaj post
protiv. iskoristiti ih i izbaciti dalje na istok.
Ja se javljam za skoristavanje... pa me izbaci na istok

__________________
Back in BLACK
AV Fedotov is offline  
Old 07.10.2007., 20:09   #39
Quote:
AV Fedotov kaže: Pogledaj post
Ja se javljam za skoristavanje... pa me izbaci na istok

moze kava
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Old 07.10.2007., 20:36   #40
Ako volis vojnu tehnologiju i povijest, moze i vise... cak i piva
__________________
Back in BLACK
AV Fedotov is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:20.