Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.11.2008., 10:27   #221
baš taj?Meni je grozan,nikad neću prežalit tu lovu,čak sam mislila da radim nešto krivo,ali sve sam radila po uputama. Inače nisam pobornik tih pumpica i aspiratara jer oštećuju sluznicu,tj isušuju. Do njegovih 6 mj nisam ni koristila,nego bih mu očitila štapićem za uši i fiziološkom,ali kad se prehladio i ta slina mu bila u nosu,morala sam to nekako izvaditi,a štapićem ne mogu. Bitno je prije ispupavanja dosta nakapati fiziološke i kad ispumpaš opet nakapati. Spasila me i šprica,uzala sam pola litre fiziološke u boci,izvučem na špricu koliko mi treba i kad mu štrcnem u nos,on automatski kihne i onda mu se relativno dobro očisti. Šprica je veća i onaj donji dio koji ide u nos je širi,obujma njegove nosnice,tako da mu lijepo očisti
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2008., 12:16   #222
Quote:
pink5 kaže: Pogledaj post
baš taj?Meni je grozan,nikad neću prežalit tu lovu,čak sam mislila da radim nešto krivo,ali sve sam radila po uputama. Inače nisam pobornik tih pumpica i aspiratara jer oštećuju sluznicu,tj isušuju. Do njegovih 6 mj nisam ni koristila,nego bih mu očitila štapićem za uši i fiziološkom,ali kad se prehladio i ta slina mu bila u nosu,morala sam to nekako izvaditi,a štapićem ne mogu. Bitno je prije ispupavanja dosta nakapati fiziološke i kad ispumpaš opet nakapati. Spasila me i šprica,uzala sam pola litre fiziološke u boci,izvučem na špricu koliko mi treba i kad mu štrcnem u nos,on automatski kihne i onda mu se relativno dobro očisti. Šprica je veća i onaj donji dio koji ide u nos je širi,obujma njegove nosnice,tako da mu lijepo očisti
da,taj..i ja sam isto najprije sa špricom i izbaci odmah fiziološku,ispuhne je ali sam onda otkrila mehaničku pumpicu u gradskoj ljekarni i obzirom da to rasprši tu fiziološku često puta baš kihne od toga i onda pumpicom samo malo povučem.neznamj eli ti ona gumica dobro namještena:gdje se posudica zavrne?ako ima lufta zrak ulazi i nema vakuma..ja sam čak i svojoj trogodišnjakinji pokušala,izvučem i masnjake!
a onda obavezno opet špricnem fiziološke baš zbog sluznice.teta u vrtiću rekla da je otolarinac preporučio onu na usisavač pumpicu isključivo svakih 6 dana,ja tu htjela pa sam odustala kad sam to čula.. sa ovom ujutro i navečer a u međuvremenu samo fiziološku,puno luftam,spava na povišenom,stavim veš a po noći ostavim prozor na kant.funkcionira!
sami is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2008., 14:09   #223
možda sa krivo zatvorila posudicu,gledala sam kako vuče i ok je vuklo ali mu ništa iz nosa ne povuče.Stavljala sam i sterimar,ali ništa. U sobu sam stavljala i kupuću kamilicu,i prozračujem redovito i sobni inhalator,ma sve sve,znala sam i zapariti kupatilo pa ga držati u pari,uzeli smo i inhaltor za lice i ima da dugi put ne čujem ni p od prehlade
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2008., 14:12   #224
svesami,sad sam provjerila aspirator i izgleda da nisam dobro zatvarala posudicu. Nadam se da će za drugi posulužiti svrsi,hvala ti
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2008., 15:59   #225
Bebe-sounds aspirator,je malo skup,oko 320 kn,al je super,cak i svira.Moja je skroz mirna,uziva,sve povuce.NIJE mi zao,jer je fakat super!Upravo se spremamo ocistiti surlicu!
oraščić is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2008., 16:39   #226
Quote:
pink5 kaže: Pogledaj post
svesami,sad sam provjerila aspirator i izgleda da nisam dobro zatvarala posudicu. Nadam se da će za drugi posulužiti svrsi,hvala ti
ma zato imamo ovakva virtualna druženja!
samo ti dobro nasaftaj nosek sterimarom ili fiziološkom,par puta,pa povučeš,pa opet kapi,dok ne skužiš da se grozi jer su kapi ušle u usta!
znači,nosek prohodan!
oraščić,nama muzika preglasna i požder nam brzo baterije pa si starija seka tu i tamo pusti mjuzu!
sami is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2008., 00:36   #227
I MOJI sviraju....mjuzu.
oraščić is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2008., 09:59   #228
I mi imami bebe sound aspirator i nama je stvarno super!
Lavica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2008., 16:34   #229
Jel da da je dobar,samo treba prakse!Nama ispocetka bas i nije islo,sad nam ide super.
oraščić is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 17:17   #230
Mi imamo arianna aspirator(onaj za usisavac),nisam prije ni cula za to,al preporucila mi pedijatrica.Prvo sam bila skepticna,al reko ak ona kaze,ipak sam joj povjerila zdravlje svoje djece,valjda zena zna.Itako ja u ljekarnu,kupila ga i odusevila sam se.Mali bi mi uvijek kad bi mu se zacepio nosic,kasljao cim bi ga polegla,sad s time ocistim i nema kaslja.A mala bi obicno od nosa odmah dobila upalu uha,sad cistimo nosic i ne prosiri se.
Tako da toplo preporucam!
I da,ni jedan,ni drugi nisu se bunili dok sam im cistila,dakle nije ih boljelo
__________________
I've heard the truth,now what I want is the answers...
x woman is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 18:04   #231
x woman i ja taj koristim i do sad nisam kapi nikad ni upotrijebila..tj. od kad koristim aspirator. Odličan je. Preporučam svima.
__________________
milo moje
moja volja is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 20:56   #232
Moja malena je upravo prehlađena, sada već manje. Nosić joj samo kapam sa sunce moje malo, pumpicu rijetko koristim, samo kad baš treba jer ju ona neće, izmiče se, dere, maše rukicama i jedva joj uspijem tako da ju mm i ja držimo zajedno. Imam onu običnu ručnu pumpicu od nuka ( i chiccovu koja ne valja apsolunto ništa). Sutra ide mm kupiti električnu pumpicu, pa ćemo probati s njom. Ne znam više kako da joj ispraznim nosić kada ona neda i nema šanse koliko je živahna da uspijem.
__________________
kiss .. kiss
Tina406 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 09:06   #233
i mi kupili Ariannin "usisavač" nosa...odlična sprava, izvče sve van za sekundu...tak da ne mučim malca puno..iako zna ispuhat nos ne može tako dugp i jako puhat da sve ispuše...
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 11:18   #234
Pozdrav svima, mi imamo bebe sound aspirator. Izvuče čuda,ali malena nije baš sretna kad ga upalimo
mijuška is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 12:07   #235
Tina kupi ovaj za usisavač! Mi pokupovali sve živo ručno i električno i na kraju ovaj za usisavač i stvarno je najbolji. A mali se dere jednako na sve.MM sve proba na sebi i kaže da nije jako i da nije neugodno
sunce moje is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 12:29   #236
Mi svima preporučamo Arianniu,to je prava stvar.U bolnici imaju isto neke na vakum ali su koma,našem malcu su raskrvarili nos tonu puta,a Arianna je stvarno nježna i za iziritiranu sluznicu malih nosića.Oni se deru kad im prtljaš oko noseka uvijek tako da je najbolje uzeti nekaj kaj je efikasno i brzo,a ti je Arianna-definitivno
kućica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 12:33   #237
nije prejak aspirator za usisavača jer ima komore pa nije usis jak kao kod usisavanja...mi probali na sebi prije nego na malcu
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 12:39   #238
Mandy, kad inhaliraš bisoleksom koliko puta dnevno inhaliraš?
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 13:30   #239
Quote:
Lavica kaže: Pogledaj post
I mi imami bebe sound aspirator i nama je stvarno super!
To imamo i mi, i zadovoljni smo. Iako kokica počesto čisti nosić na prisilnoj bazi (njoj se baš i ne sviđa). Moja sestra primjenjuje neku foru sa Aquamarisom, Sterimarom i sličnim vodicama pod pritiskom. Bebu polegne na bok. U gornju nosnicu joj naštrcava vodicu, dok ne procuri na donju. Ali to je izvedivo sa manjima. Ovi veliki se previše koprcaju za takve pothvate.
HAL3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 13:34   #240
E, i još jedna stvar. Pedica mi je rekla da nije dobro previše isisavati sa aspiratorima, jer se time stvara još više sluzi. 1-2 puta dnevno max. Jeste vi takvo što ikada čuli?
HAL3 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:31.