Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.05.2013., 09:06   #421
zvala sam na zavod za javno zdravsrvo, tamo isto rade tu pretragu, rekli su mi da je participacija 150kn, tako da to i nije puno. možda radije odem tamo nego na zaraznu da još nešto pokupim

šifra mi i je z30-to je onda kakti trudnoća. hvala ti na informacijama!
toka13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2013., 13:02   #422
evo mene s nalazom torcha, koliko sam skužila da je ok, ali molim vaše mišljenje da li sam u pravu?! jedino ovaj hsv mi nije jasan?

toxoplasma IgG-pozitivno
toxoplasma IgM-negativno
toxoplasma IgA-negativno

CMV IgG-pozitivno
CMV IgM-negativno

rubella IgG-pozitivno
rubella IgM-negativno

HSV IgM -negativno
HSV1 IgG- negativno
HSV2 IgG-NEGATIVNO
toka13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2013., 13:26   #423
toka-sorry,ne kuzim sto ti kod hsv nije jasno...pa sve je negativno
i zapamti da IgM ukazuje na akutnu bolest a IgG na staru preboljelu...
znaci da si i tokso,rubeolu i CMV prebolila samo su ostali imunoglobulini...
sve ti je ok

herpes simplex tipa 1 i herpes simplex tipa 2
to su dva razlicita virusa-prvi je onaj labijalni ili nosni a drugi je genitalni
__________________
Djeca mamu pitaju-gdje mi je majca,daj mi nesto novaca,gladan sam,smijem li van... a tatu pitaju samo jedno pitanje-gdje je mama?
jelena mia is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2013., 13:35   #424
Quote:
jelena mia kaže: Pogledaj post
toka-sorry,ne kuzim sto ti kod hsv nije jasno...pa sve je negativno
i zapamti da IgM ukazuje na akutnu bolest a IgG na staru preboljelu...
znaci da si i tokso,rubeolu i CMV prebolila samo su ostali imunoglobulini...
sve ti je ok

herpes simplex tipa 1 i herpes simplex tipa 2
to su dva razlicita virusa-prvi je onaj labijalni ili nosni a drugi je genitalni
ma mislim si kak ovj igg mora biti pozitivan da je to ok, u biti za herpes to znači da nisam preboljela i da ga ni nemam u organizmu, jel tak?
toka13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2013., 13:46   #425
Quote:
toka13 kaže: Pogledaj post
ma mislim si kak ovj igg mora biti pozitivan da je to ok, u biti za herpes to znači da nisam preboljela i da ga ni nemam u organizmu, jel tak?
ne,draga,krivo mislis...
kad je IgG pozitivan to znaci da si nekad imala tu bolest...

znaci IgG ne mora biti poz.ali je kad si prebolila tu bolest onda je...

meni je i IgG i IgM negativno sto znaci da nikad to nisam imala...
i ovo za herpes si u pravu
__________________
Djeca mamu pitaju-gdje mi je majca,daj mi nesto novaca,gladan sam,smijem li van... a tatu pitaju samo jedno pitanje-gdje je mama?
jelena mia is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2013., 13:55   #426
Hvala ti!!! znači da svedemo u srž svega, nalaz je ok i nemam razloga za brigu?!

tu sam iz tvojih postova isčitala rezultate, pa sam već pomislila da imam herpes, a u biti samo znači da ga nikad nisam imala.
toka13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2013., 14:04   #427
Quote:
toka13 kaže: Pogledaj post
Hvala ti!!! znači da svedemo u srž svega, nalaz je ok i nemam razloga za brigu?!

tu sam iz tvojih postova isčitala rezultate, pa sam već pomislila da imam herpes, a u biti samo znači da ga nikad nisam imala.
tocno...sve ti je u redu...osim sto sad znas da da si nekad prebolila tokso,rubeolu i cmv ali je bitno da ih sad nemas...a herpes nisi nikad niti imala...
eto malo si krivo iscitala a ja mislila kako sam jasna..
__________________
Djeca mamu pitaju-gdje mi je majca,daj mi nesto novaca,gladan sam,smijem li van... a tatu pitaju samo jedno pitanje-gdje je mama?
jelena mia is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2013., 14:09   #428
Quote:
jelena mia kaže: Pogledaj post
tocno...sve ti je u redu...osim sto sad znas da da si nekad prebolila tokso,rubeolu i cmv ali je bitno da ih sad nemas...a herpes nisi nikad niti imala...
eto malo si krivo iscitala a ja mislila kako sam jasna..
ma jesi , samo ja od uzbuđenja kad sam dobila nalaz to sve preletila i u glavi mi se usjekla ona rečenica da kad je igg pozitivno da je to dobro, i onda brinulo zašto nemam herpes pozitivno...bedasta ja, već sam si svašta zabrijala u glavi
toka13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2013., 00:15   #429
Uputnicu za TORCH daju i ginekolog i liječnik opće? Ili?
__________________
ne spavamo
lala is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2013., 10:23   #430
ako je nešto vezano uz trudnoću onda ginekolog, ali vjerujam da može i dr opće prakse ako postoje nekakve indicije
toka13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2013., 11:25   #431
toka-zaboravila sam te pitati...da li si i koliko platila participaciju?
da li su te ipak vodili pod trudnicu?
__________________
Djeca mamu pitaju-gdje mi je majca,daj mi nesto novaca,gladan sam,smijem li van... a tatu pitaju samo jedno pitanje-gdje je mama?
jelena mia is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2013., 13:50   #432
Quote:
jelena mia kaže: Pogledaj post
toka-zaboravila sam te pitati...da li si i koliko platila participaciju?
da li su te ipak vodili pod trudnicu?
pa šifra je bila kak ti veliš trudnička, tip na šalteru me pitao da li sam trudnica, reko više ne, i onda je po nekakvim tablicama gledao koliko valjda trebam platiti. uglavnom platila sam 130 kn
toka13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2013., 13:55   #433
Quote:
toka13 kaže: Pogledaj post
pa šifra je bila kak ti veliš trudnička, tip na šalteru me pitao da li sam trudnica, reko više ne, i onda je po nekakvim tablicama gledao koliko valjda trebam platiti. uglavnom platila sam 130 kn
a dobro nije puno...trudnicama je besplatno,steta da te to pitao...
__________________
Djeca mamu pitaju-gdje mi je majca,daj mi nesto novaca,gladan sam,smijem li van... a tatu pitaju samo jedno pitanje-gdje je mama?
jelena mia is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2013., 15:59   #434
ma nije puno, neka razumna cifra je to. a ono trudnička šifra piše, a dijagnoza post curretage tak da ono, bilo mije glupo reći da, možda ne bi olatila da sam rekla da....nema veze , cifra nije velika, rezultati su ok i drago mi je da sam to skinula s vrata!

svejedno puno ti hvala na informacijama i pomoći oko svega
toka13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2013., 15:38   #435
Dobila sam nalaz torch-a.
Veselje kod mene
Jasno mi je da igm aktivna zaraza i imam sve negstivno osim
Hsv igm poz Poz>1.1 neg <0.9 su ref vrij ali ne pise rezultat osim da je pozitivno
Hsv 1 igg poz
Hsv 2 igg neg

Znam da je hsv2 genitalni ali mi nije jasno zasto nije naznaceno koji igm je pozitivan
Hsv1 ili hsv2
Jer ovo moze znaciti aktivni zarazu genitalnim i aktivnu zarazu ovim koznim da tako kazem
Ja nemam nijedan ili bar nisam svjesna toga
Zbunjena
Help
julianna-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2014., 18:58   #436
TORCH i CMV

Drage moje,

Po prvi put sam na ovom forumu, pa vas molim da mi date neki savjet ili vaše iskustvo. Radila sam TORCH (naravno samoinicijativno, jer nikome od ginekologa kojima sam išla nije palo na pamet da to uradim.ž
Elem, već sam ušla u 8-i mjesec i uradila taj TORCH (metod Abbott Architect 2000)i dobila sljedeće:
Toxoplasma gondii IgM negativan
IgG pozitivan 63.3 IU/ml

Rubela IgM Negativan
IgG pozitivan 169,1 IU/ml

CMV IgM slabo pozitivan (index 0.97)
IgG pozitivan 1089.6 AU/ml

Za herpes nisu imali reagense.

Sa ovim nalazom odem kod ginekologa koji je radio UZ i sve je ok. Uputi me kod infektologa. Žena je primarius doktor i sve što mi je rekla jeste "jao pa nisam radila sa trudnicama i ne bih znala nista reci"

Otišla sam privatno i ponovila nalaz CMV i radila aviditet CMV pa sada čekam rezultate. U panici sam jer sam čitala šta se sve može desiti. Do sada je svaki UZ bio ok, fetalna ehokardiografija ok, ekspertski uz ok, ali se opet ne mogu nikako smiriti.

Molim vas dajte mi vasa iskustva sa ovim ako imate.
marijanasolkap is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2016., 19:07   #437
POZITIVAN CYTOMEGALOVIRUS

POzdrav,

RAdila sam TORCH test i imam pozitivan CYTOMEGALOVIRUS. IgM je negativna <5 ali je IgG pozitivan 150. Šta to znači.U četvrtom sam mjesecu trudnoće.
okanelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2016., 20:57   #438
Da si imala u nekom trenu infekciju ali nemaš sada aktivnu. IgG su protutijela za staru a igM za novu infekciju.
Test bi trebalo ponoviti za 2 tjedna i ako je nalaz isti bez brige si

Sent from my SM-N910C using Tapatalk
pace pacic is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2016., 23:18   #439
Radila sam pretrage na Toxoplazmu, CMV, HIV, Hepatitis B i C i Sifilis, ali ne i na herpes, tako me poslala doktorica i sad sam neki dan dobila herpes na usnici

To nije prvi put da imam herpes, imala sam ga već sto puta na usnici, ali me brine dali je problem što sam ga dobila sad u trudnoći, u 8mj trudnoće sam
Lona is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2019., 13:49   #440
POzdrav, samo mo zanima da li je moguce oziviti ovu temu. Inace, sada u 12 tt, toxo pozitivna potvrdjena isti dan kada i pozitivan test na trudnocu (pretraga radjena radi zlijedze na vratu). Na spirimicinu od 7 tt, do sada vec 4 UZV - svi uredni, propisana amnio u 15-16 tjednu, znaci za 3 - 4 tjedna.

Zanimaju me iskustva (ako ih ima) sa akutnom zarazom netom prije trudnoce. Naime ja sam pila svjeze kozje miljeko 9.10. a trudnoca se racuna od 12.11. kada je bila zadnja menstruacija. O strahu bolje da ni ne pricam...

IGG i IGM vrijednosti pozitivne, IGG u porastu, IGM u padu, aviditet jako nizak - sve samo potvrda infekcije.

Anyone?
ecivocas is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:57.