Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.02.2008., 22:34   #81
Quote:
lara35zg kaže: Pogledaj post
Toxoplazmoza (a obugvaća i trihinelozu), Rubeolla, Citomegalovirus i Herpes. Negdje pročitah da spada i mums, te male Boginje.

Ma nemoj se time opterećivati. Ako bude indicija tada se to radi. Ja imala sa mačkom sranje pa zato su me i kontrolirali. Ali barem znam da sam prebolila Rubeolu i citomegalovirus i da imam antitijela. Nezgodno je kod trudnica koje su na sve negativne.

Onda je opasnost za njih veća. Najbolje je biti na sve viruse pozitivan IGG. Znači da ih ne možeš više dobiti ili ako ih dobiješ zaraza je mnogo manje opasna nego prvi put
kod mene ti je to sve pozitivno i ne bi trebalo bit problema...
samo me zanimalo koje sve viruse gledaju. thx
Leptiric is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2008., 22:35   #82
onda ne brigaj. kaj si na sve pozitivna?
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2008., 22:38   #83
Evo samo jedan podatak. Moja susjeda je imala toxoplasmozu u trudnoci. Nakon puno brige i tuge, lijekova iz inozemstva i pretraga rodila je zdravo dijete
Sretno!
La Vita is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2008., 22:40   #84
toxoplazmoza izaziva spontani i prijevremeni porod.

citomegalovirus i rubeola su opasni i oštećuju plod
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2008., 23:01   #85
Quote:
lara35zg kaže: Pogledaj post
onda ne brigaj. kaj si na sve pozitivna?
rubeolu sam imala kad sam bila mala, a na toxo, cmv i hhv6 vec skoro 3 godine... i nikako da skroz odu ali kazu da se vise ne trebam brinuti...
Leptiric is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2008., 09:09   #86
eto leptir kaže da u Chicagu su to njoj najnormalnije napravili.
To je ono kaj je meni moj ginić pvt rekao u bogatijim zemljama to je najnormalnija pretraga a kod nas:

1. niti ti ju hoće reći da postoji (jer košta zdravstvo)
2. niti te rado poslati (jer je trošak na njegovu uputnicu)

Ma katastrofa. A što je najgore npr. Toxoplazmoza, citomegalovirus.. najčešće simptoma u trudnoći i nemaš za njega (za rubeolu, mums i hepatitis imas)..

I najnormalnije žena može kao HIPP imati citomegalovirus i da joj slučajno običnom krvnom pretragom nađu povišene leukocite (na šta se opet više od pola doktora ne obazire jer TRUDNICE SAME PO SEBI IMAJU POVIŠENE LEUKOCITE) i može fakat ispasti sranje
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2008., 21:12   #87
slučajno sam nabasala na nešto o toxoplazmozi, i odmah sam dobila flasheve svih sendviča sa suhomesnatim koje sam pojela u svojih 15 tjedana trudnoće, a da bi stvar bila 'još gora', u tom sam razdoblju dva puta dragala mačke.. to sve sam doduše radila i prije u svojih 29 godina..
nisam imala nikakve simptome tipa temperatura i sl, ali sad me opasno hvata paranoja..
KOLIKI SU ZAPRAVO TI RIZICI? što bi vi sad napravili?
velika.jabuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2008., 21:15   #88
Quote:
velika.jabuka kaže: Pogledaj post
slučajno sam nabasala na nešto o toxoplazmozi, i odmah sam dobila flasheve svih sendviča sa suhomesnatim koje sam pojela u svojih 15 tjedana trudnoće, a da bi stvar bila 'još gora', u tom sam razdoblju dva puta dragala mačke.. to sve sam doduše radila i prije u svojih 29 godina..
nisam imala nikakve simptome tipa temperatura i sl, ali sad me opasno hvata paranoja..
KOLIKI SU ZAPRAVO TI RIZICI? što bi vi sad napravili?
pa odi izvadi krv...

ne znam što da ti kažem.. sendviči.. mislim da je rizik tu minimalan tj jako maleni ali mačke... njihov je izmet opasan...

odi se smiri i izvadi krv
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2008., 10:18   #89
ići ću.. daj mi samo molim te reci unaprijed kakvi bi rezultati trebali biti tj. da li sam dobro shvatila da je ok ako mi IGG bude pozitivan, ali da IGM ne bi smio biti (ili ne bi smio biti preko neke vrijednosti?). da se ne zašokiram kad vidim rezultat. puno, puno hvala.
velika.jabuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2008., 10:34   #90
Nemoj paničarit.. eeeeej
Ako si imala posla s mačkama lutalicama možda je eventualno neka opasnost, ali nečije kućne mačke su popirlično bezopasne. Moja frendica je cijelu trudnoću svoju mačku imala uz sebe, čistila joj i izmet, i sve ok.. Eh sad, kad je peh, onda je peh, onda ti od jedne fete pršuta može biti svašta.. a ja sam ih do sad pojela valjda 1000
Ne znam ja sam od one da je važnije da si sretna i da uživaš u trudnoći, nego jesi li pojela čajnu, pršut ili domaći špek.. i istovremeno dragala mačku šalim se naravno
__________________
Sve je dobro :)
Volim te malena
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2008., 10:55   #91
Quote:
MalaLola kaže: Pogledaj post
Moja frendica je cijelu trudnoću svoju mačku imala uz sebe, čistila joj i izmet, i sve ok..
moja frendica također. i isto je sve bilo ok. a mačka njoj je po cjele večeri znala grijat trbuh ko kvočka jaja
vejanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2008., 13:34   #92
ma ljudi moji, nema toliko toga baš oko nas, ali da postoji mogućnost zaraze poastoji. Svima koji sumnjaju ili zbog njihovog mira, savjetujem da se testiraju...

nemate što izgubiti
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2008., 14:05   #93
da, slazem se sa larom.. bilo bi ok testirati se za svaki slucaj i izbjegavat koliko se moze macke.
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2008., 02:42   #94
Ajme, evo i ja sam nesretnica i puna straha. U ponedjeljak idem na test toxoplasmose, jer imam macku. Od kad znam da sam trudna, vrlo sam oprezna i svaki put nakon kontakta sa macom odma desinficiram ruke.
Ali sve se bojim da nije mozda nesto bilo dok nisam znala za trudnocu.........samo se molim da bude sve u redu, bas je ovo tesko, toliko strahujem od tog nalaza...........
__________________
The best days in my life have been spent on the beach.
sijandraffm is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2008., 09:21   #95
nemaoj biti u panici..... vjerojatno nije ništa.....

ako je i bilo nešto prije trudnoće znači da si ga imala prije...bitno je da se u trudnoći ne zaraziš toksoplazmozom
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2008., 20:09   #96
Lijep pozdrav svima

vidim da me se malo spominjalo, pa da kažem da je sa mojom princezicom bilo sve ok na porodu a i poslije. Do samog kraja sam se kontrolirala kod dr Podobnika, ciljano je gledao bebu baš za taj citomegalo, znači mozak i srce, svaki put je sve bilo ok i reko je da se ne moram brinuti da mi beba bude zdrava. Na svu sreću, eto, riječi su mu se stvarno pozlatile (kuc kuc u drvo), u rodilištu gdje sam rodila upozorila sam svoje liječnike, dala im sve papire i rekla da moraju radit uzv mozga odmah nakon poroda (prema uputama dr Podobnika) i to je bilo napravljeno, nalaz je bio uredan.

Nakon što je beba napunila 2 tjedna, išli smo i na Fran Mihaljević kod dr Tešovića da se napravi nalaz DNk na virus, i on je bio na svu sreću-negativan.
Beba je imala samo moja antitijela, što je ok. Dr Tešović je reko da se više ne moram brinuti radi virusa, da je sve ok. Nadam se da će tako i ostati.

Al opet moram napomenuti da je dr smatrao da se ja nisam zarazila virusom u samoj trudnoći nego prije ali da je u trudnoći (zbog pada imuniteta) došlo do reaktivacije virusa. što nije bilo tako strašno kao da sam se zarazila prvi puta u trudnoći. Imala sam neki takozvani, niski titar.

Uglavnom, sve je sad dobro i molim Boga da tak i ostane , a svima vam želim puno sreće s vašim bebačima
__________________
Nemoj život shvaćati preozbiljno, ionako se nečeš živ izvući iz njega.
HiP is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2008., 20:11   #97
Quote:
sandraffm kaže: Pogledaj post
Ajme, evo i ja sam nesretnica i puna straha. U ponedjeljak idem na test toxoplasmose, jer imam macku. Od kad znam da sam trudna, vrlo sam oprezna i svaki put nakon kontakta sa macom odma desinficiram ruke.
Ali sve se bojim da nije mozda nesto bilo dok nisam znala za trudnocu.........samo se molim da bude sve u redu, bas je ovo tesko, toliko strahujem od tog nalaza...........
Meni je dr Podobnik reko da se sve drugo osim cmv-a može liječiti pošto su to bakterije a jedino cmv je virus i tu nema lijeka.

Nemoj se bojati, bude sve 5
__________________
Nemoj život shvaćati preozbiljno, ionako se nečeš živ izvući iz njega.
HiP is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2008., 20:20   #98
HiP
vejanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2008., 09:50   #99
Quote:
HiP kaže: Pogledaj post
Meni je dr Podobnik reko da se sve drugo osim cmv-a može liječiti pošto su to bakterije a jedino cmv je virus i tu nema lijeka.

Nemoj se bojati, bude sve 5
hvala hip i larazg !!! u cetvrtak mi stizu nalazi, tako se nadam da nije nista

HiP, tako mi je drago da ti je sve o.k. !!!
__________________
The best days in my life have been spent on the beach.
sijandraffm is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2008., 09:56   #100
HIP tako mi je drago da ti je Sara dobro.... znaš često sam te se znala sjetiti na temu citomegalovirusa...
sandra... sve će biti ok
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:08.