Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.08.2009., 15:47   #61
Quote:
Kayla3 kaže: Pogledaj post
disanje je po meni najvažnija stvar na porodu, udisaj na nos i kratki izdisaji ko pesek na usta, sestra ti pokaže u bolnici, nije potrebno ići na nikakve tečajeve za porod...
istina. sestra dobro pokaže.
ali možda je ipak potrebno uvježabavati to... jer radi se i o koncentraciji i održavanju "tempa" disanja... ono...da stekneš "kondiciju" i "ritam" pa da se na porodu ne izgubiš nakon par sekundi "hu hu hu hu".
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2009., 22:56   #62
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
istina. sestra dobro pokaže.
ali možda je ipak potrebno uvježabavati to... jer radi se i o koncentraciji i održavanju "tempa" disanja... ono...da stekneš "kondiciju" i "ritam" pa da se na porodu ne izgubiš nakon par sekundi "hu hu hu hu".
tako je.
kad je disanje uvježbano puno je lakše, imala sam potpuno prirodan porod i nisam ispustila niti glasića uz to svoje disanje
babica je zadivljeno rekla "dobro ste vi to savladala"
__________________
...With sunlight in her hair she smiles like she don't care...

Mate i Nina
Cactusbuba is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2009., 17:23   #63
bavljenje lunarnom jogom u trudnoči iznimno pomaže, pogotovo jer uz istezanje učiš i pravilno disati te to primjenjuješ za vrijeme trudova i poroda. navodno smanjuje bol ima mnogo dvd-a pomoču kojih možeš vježbati i doma, sijećam se da moja prijateljica nije imala nikakvih problema kako se bavila time, čak su joj i bolovi u leđima nestali
kika_89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2009., 15:05   #64
curke...malo dizem temu...jel ima kakvih friskih info?
ribica0603 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2010., 01:09   #65
Dok sam ležala u rodilištu, došla je neka fizijatrica (mislim) i pokazivala mi te dvije vrste disanja...naglasila je da je vježbanje jako bitno, međutim, ja sam se osjećala dišući upravo suprotno od onoga što je govorila (opuštenost)...očito nešto krivo radim, imam osjećaj da mi fali kisika, jako me umori, na rubu sam nesvjesti...
Možda previše udahnem, nemam pojma....
__________________
ne spavamo
lala is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2010., 06:13   #66
ja sam čula da tečajevi ne znače puno, porod je sasvim druga priča i ne možeš se "spremiti" za to, nije to kao ispit, naučiš pa ideš to riješiti.
treba slušat babicu, čak i kad viče na tebe, jer moraš ju čuti i poslušati. tako sam ja dobila preporuku.
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2010., 11:09   #67
nikako nije isto disati bez truda i u trudu..

i aj vježbajući nisam nikako mogla to napravit kako treba al na porodu u trudu nisam mogla vjerovat koliko brzo to ide samo od sebe
isto slušala babicu koja je rekla kako da dišem na kraju, usredotočila se na disanje, ostatak tijela pokušala što više opustit i nije bilo strašno
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2010., 11:09   #68
nikako nije isto disati bez truda i u trudu..

i aj vježbajući nisam nikako mogla to napravit kako treba al na porodu u trudu nisam mogla vjerovat koliko brzo to ide samo od sebe
isto slušala babicu koja je rekla kako da dišem na kraju, usredotočila se na disanje, ostatak tijela pokušala što više opustit i nije bilo strašno
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2010., 12:15   #69
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
nikako nije isto disati bez truda i u trudu..

i aj vježbajući nisam nikako mogla to napravit kako treba al na porodu u trudu nisam mogla vjerovat koliko brzo to ide samo od sebe
isto slušala babicu koja je rekla kako da dišem na kraju, usredotočila se na disanje, ostatak tijela pokušala što više opustit i nije bilo strašno
potpisujem!

nije nešto pretjerano važno vježbati jer ne možeš imati taj feeling kad trudova nema.. bitno je naučiti tehniku (a za to ne treba vježbati ne znam koliko nego samo zapamtiti sa tečajeva što su rekli)..

a kad trudovi krenu onda se pokušati držati toga..

ja osobno potvrđujem da pravilno disanje olakšva prolaske kroz trudove, jer mi je u jednom trenu prvog poroda dopizdilo disati školski i kao idem se ja malo domorit od "disanja". ta naredna 2-3 truda su mi bila dovoljna da shvatim koliko mi je lakše kad pravilno dišem, toliko da mi nije palo na pamet ponovno se "odmarat" od disanja

i probajte to zapamtiti dobro, jer velike su šanse da babica neće biti kraj vas cijelo vrijeme trudova da vam kaže kako disati, pa je ono "snađi se druže"..
a naravno kad je kraj vas, nema pametnijeg nego ju slušati
__________________
Fran-naša prva velika ljubav
30.07.2010. Stigla naša princeza Tara..mamina ljubav..tatina lutkica!
25.04.2012. - Bypass avantura počinje
mala tirkizna is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2010., 12:24   #70
probala sam par puta vježbati pravilno disati, ali nikako mi to ne paše. sva se uspušem. najveći mi je problem udah na nos izdah na usta. čini mi se da bi mi lakše bilo kada bih i izdahnula na nos. vidjeti ćemo, možda će mi na porodu biti lakše..
__________________
Stigla nam je mala čupavica!
yellowzg is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2010., 12:48   #71
Quote:
yellowzg kaže: Pogledaj post
probala sam par puta vježbati pravilno disati, ali nikako mi to ne paše. sva se uspušem. najveći mi je problem udah na nos izdah na usta. čini mi se da bi mi lakše bilo kada bih i izdahnula na nos. vidjeti ćemo, možda će mi na porodu biti lakše..
Ja nisam vježbala disanje prije poroda,a disala sam super. Babica mi objasnila:u trudu moraš disati kao pas ali koliko se sjećam ja sam disala samo na nos...ili samo na usta Nisam se ja mogla skoncentrirati udah-nos,izdah-usta
tina06 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2010., 13:20   #72
Quote:
tina06 kaže: Pogledaj post
Ja nisam vježbala disanje prije poroda,a disala sam super. Babica mi objasnila:u trudu moraš disati kao pas ali koliko se sjećam ja sam disala samo na nos...ili samo na usta Nisam se ja mogla skoncentrirati udah-nos,izdah-usta
meni to ovdje u njemackoj nisu dali da radim.. cijelo vrijeme su me vracali da disem onu prvu varijantu duboko udahni, zadrzi i polako izdisi i to do samog kraja.. na kraju je doktor stajao pokraj mene i drzao mi ritam, kad bih krenula dahtati kao pas onda me vracao na sporo disanje do kraja..
ali isto tako nisu mi ni dali da zadrzavam ako je to vec islo na prvom porodu u hr (ono sto vele kao da ti se kaka) vec sam morala u svakom tom trudu i sporom disanju i lagano tiskati.. to mi je totalno bilo drukcije od prvog poroda u kojem sam morala uvjeravati babicu da ja stvarno vise ne mogu zadrzavati bebicu medju nogama
__________________
slike(hd)
moj svijet je postao ljepsi 18.10.2007.,a moj bicentricni sustav savrsen 22.01.2010.
EllaH is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2010., 13:46   #73
Quote:
EllaH kaže: Pogledaj post
meni to ovdje u njemackoj nisu dali da radim.. cijelo vrijeme su me vracali da disem onu prvu varijantu duboko udahni, zadrzi i polako izdisi i to do samog kraja.. na kraju je doktor stajao pokraj mene i drzao mi ritam, kad bih krenula dahtati kao pas onda me vracao na sporo disanje do kraja..
ali isto tako nisu mi ni dali da zadrzavam ako je to vec islo na prvom porodu u hr (ono sto vele kao da ti se kaka) vec sam morala u svakom tom trudu i sporom disanju i lagano tiskati.. to mi je totalno bilo drukcije od prvog poroda u kojem sam morala uvjeravati babicu da ja stvarno vise ne mogu zadrzavati bebicu medju nogama
u prijevodu.. slabe vajde od svih priprema kad te doktori i babice krenu voditi po svome .. a i ja sam svoje jedva uvjerila da ja više ne mogu "ne tiskati" pa su konačno popustili


ja mislim da je dobro znati koje tehnike disanja postoje i pomažu, pa kad ostanete same u rađaoni probajte i jednu i drugu i najbolje ćete vidjeti koja vam više paše da lakše progurate trud.. a kad su "gazde" uz vas onda slušat i radit šta oni kažu
__________________
Fran-naša prva velika ljubav
30.07.2010. Stigla naša princeza Tara..mamina ljubav..tatina lutkica!
25.04.2012. - Bypass avantura počinje
mala tirkizna is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2010., 16:16   #74
Ma samo vi učite TEHNIKU! Sad ću vam ja ispričati svoju TEHNIKu disanja. Legnema vam ja na stol i krene al onak, jeb++++ trud. I ja se ukočim od boli. A babica na mene: Ne smiješ se kočiti, moraš disati, diši, diši.
A ja ću njoj: Al' kad neeeeee znaaaaaaam!!!!!!!! !
Kako ne znaš disati?????pita babica.
Ja: Nisam bila na teeeeeeeeeeečaju disaaaaaaaaaanja!
Babica: a šta ti misliš da su sve koje dođu k meni bez tečaja otišle doma neporođene,? Pa normalno diši kako ti je najlaše, samo diši za vrijeme truda.
I od onda ja prodisala.
__________________
Žene su nakon 30-te najopasnije i dalje zgodne i mlade, ali nisu više naivne!!!! ;)
tockica83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2010., 16:32   #75
Quote:
tockica83 kaže: Pogledaj post
Ma samo vi učite TEHNIKU! Sad ću vam ja ispričati svoju TEHNIKu disanja. Legnema vam ja na stol i krene al onak, jeb++++ trud. I ja se ukočim od boli. A babica na mene: Ne smiješ se kočiti, moraš disati, diši, diši.
A ja ću njoj: Al' kad neeeeee znaaaaaaam!!!!!!!! !
Kako ne znaš disati?????pita babica.
Ja: Nisam bila na teeeeeeeeeeečaju disaaaaaaaaaanja!
Babica: a šta ti misliš da su sve koje dođu k meni bez tečaja otišle doma neporođene,? Pa normalno diši kako ti je najlaše, samo diši za vrijeme truda.
I od onda ja prodisala.


poanta disanja je da se brze i bolje otvara, misisci opskrbljuju kisikom i sve ostalo sto pticice znaju.. bitno je ne raditi ono sto je moja poznanica radila: na svaki trud se ukocila i zadrzala dah dok nije prosao.. nije se uopce otvarala i zavrsila je na carskom, e sad ja nisam doktor niti imam doktorat iz disanja (imala sam dva dijametralno suprotna iskustva po tom pitanju) ali mi se cini da je mozda situacija mogla biti i malo drukcija da je disala ili bi joj barem bilo lakse jer nedisanje jaaako boli
__________________
slike(hd)
moj svijet je postao ljepsi 18.10.2007.,a moj bicentricni sustav savrsen 22.01.2010.
EllaH is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2010., 11:59   #76
Da dignem temu za one ko ja koje su se štreberski počele pripremati za porod
__________________
Sve dobro svakome, ništa lošeg nikome............
Bad Robot is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2010., 12:04   #77
hmm mislila sam da mi tečaj trudnički ne treba,prošla ga sa prvim ....sad čitajući ovo,vidim da sam zaboravila kako pravilno pri porodu disati i ako sam pri prvom porodu dobila pohvalu od babica jer sam slušala njene upute i uz sve ostalo pravilno i disala...
Sad sam si ko tukac imam osjećaj da sam sve zaboravila,ništa idem na tečaj u 9 ili 10 mj.
Amrićak is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2010., 12:12   #78
mi smo na tečaju imali vježbe disanja i vježbe tiskanja, mislim da će mi uveliko pomoć ako se skoncentriram na disanje i sama sestra nam je rekla da to u potpunosti pomaže pri porodu, jer da neke rodilje nisu ni htjele slušati kako disati, radile po svome i samim time su dovele sebe u situaciju da hiperventiliraju..i tako, ima bezbroj mogućnosti svega, po svemu sudeći te vježbe su vrlo korisne!
__________________
" Nije sve u tebi, ali ti si u svemu.. "
Nea3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2010., 12:16   #79
Naravno da su korisne Tako sam se i ja koncentrirala,da u nadolazećem trudu pravilno dišem...i to mi je bio kao neki moj zadak,moj posao,na taj način mi je mozak radio da ne prolupa od boli...
Imam osjećaj kao da sam tada bila hrabrija,da sam sada veća kukavica ili mi se možda sklop u glavi okrene na samom porodu.
Amrićak is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2010., 13:57   #80
Quote:
Nea3 kaže: Pogledaj post
mi smo na tečaju imali vježbe disanja i vježbe tiskanja, mislim da će mi uveliko pomoć ako se skoncentriram na disanje i sama sestra nam je rekla da to u potpunosti pomaže pri porodu, jer da neke rodilje nisu ni htjele slušati kako disati, radile po svome i samim time su dovele sebe u situaciju da hiperventiliraju..i tako, ima bezbroj mogućnosti svega, po svemu sudeći te vježbe su vrlo korisne!
ja cu radi toga i ici a tecaj,nadam se da ce mi olaksat bar malo na porodu
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:52.