Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.04.2009., 13:10   #41
No, vjerojatno se radilo samo o pregledu, jer pregled osoba policija ima pravo obaviti u izvidima. Kod pregleda osobe nije potreban nalog i osoba se smije opipati samo izvana, dok je za pretragu potreban nalog, osim u iznimnim slučajevima, i može se pretražiti odjeća osobe. Pretraga ti je recimo ulaženje u džepove, dok pregledom ne ulazi u odjeću, samo pregledava i pipa izvana, odnosno rukom ti prođe preko džepa, ali ne smije ulaziti u džep.Osim toga, pretraga je istražna radnja, to bi značilo da ste pod istragom.
Suey is offline  
Old 22.04.2009., 17:06   #42
Zanimljiva tema.
I imam neka dodatna pitanja (možda bolje da otvorim novu temu ali se nadovezuje).
Što ako ja, npr. ne želim kao kriminalac na ulici dok me drugi gledaju vaditi sve iz đepova, skidati tenisice, kapu, otvarati novčanik, ruksak.
Ima li policija pravo, da mi bez razloga narušava intimu i sramoti me. Jer, koliko god si nevin, nije ugodno da te policajac pipa na ulici...
__________________
Za domaćicu spreman/ Perun i Hrvati! Zadrt sam
Napoleon Bonaparte is offline  
Old 22.04.2009., 17:39   #43
Mene su pretražili nekoliko puta, iz čistog mira. Čak nisam ni pio.

Šta ćeš, na ulici policija je Zakon.
huntruder38 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:49.