Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.07.2015., 22:08   #261
Quote:
arianne11 kaže: Pogledaj post
Radim kefir vec neko vrijeme i bio mi je bas fin i gust i kremast u proljece,i sad ovaj tjedan je koma, uzasno kisel i rijedak.
Znam da je to zbog vrucina i da je normalno, ali htjela sam pitat za savjet, kako da ga radim sad po ljeti?
Ako ga inace radim 24 sata, sada treba istu kolicinu na recimo 10 sati, manje ili vise? Bi li se uopce radio u frizideru i koliko bi mu trebalo?
I meni se dešava ista stvar. Gljiva očito ne radi kako treba na ovako visokim temperaturama. Danas sam jednu garnituru gljiva stavio u vodu s malo šećera u frižider na odmor.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2015., 22:19   #262
Quote:
arianne11 kaže: Pogledaj post
Radim kefir vec neko vrijeme i bio mi je bas fin i gust i kremast u proljece,i sad ovaj tjedan je koma, uzasno kisel i rijedak.
Znam da je to zbog vrucina i da je normalno, ali htjela sam pitat za savjet, kako da ga radim sad po ljeti?
Ako ga inace radim 24 sata, sada treba istu kolicinu na recimo 10 sati, manje ili vise? Bi li se uopce radio u frizideru i koliko bi mu trebalo?
podigni temperaturuu hladnjaku bar na +10° ali gljivu staviu mlijeko sobne temprature bar sat, dva vremena.
__________________
čovik i magarac znaju više nego sam čovik.
Ne radi nikad ono što ne želiš da tebi rade.
jenki zj is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2015., 07:14   #263
Hvala na savjetima.
A je i takav kiseliji kefir dobar za konzumiranje? Steta mi ga baciti, ohladila sam ga preko noci i probala ujutro, takav ohladjen je malo bolji i mogu ga piti, a steta mi je baciti.
arianne11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2015., 10:20   #264
Quote:
arianne11 kaže: Pogledaj post
Hvala na savjetima.
A je i takav kiseliji kefir dobar za konzumiranje? Steta mi ga baciti, ohladila sam ga preko noci i probala ujutro, takav ohladjen je malo bolji i mogu ga piti, a steta mi je baciti.
Bogu vala!! malo se zažmiri i ode, Za zdravlje se i gorče stvari popiju i pojedu.
__________________
čovik i magarac znaju više nego sam čovik.
Ne radi nikad ono što ne želiš da tebi rade.
jenki zj is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2015., 23:53   #265
Neka fermentira toliko koliko ti odgovara jačina/kiselost.
Onda ga bubni u frižider i neka stoji tamo.
Ako kupovni jogurt može trajati i nekoliko tjedana i frižideru, onda sigurno može i domaći izdržati 2 tjedna.
Probaj, testiraj, nije problem.
__________________
Slažemo se da se ne slažemo.
Sljiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2015., 16:56   #266
Ima li tko da poklanja vodeni kefir, japanske kristale u Splitu?
A ako ste iz drugog grada i voljni ste poslati postom, placam troskove.
pozz
__________________
Objektivno ne postoji, subjektivno se ne broji.
greyish is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2015., 15:27   #267
Lijep pozdrav! Ima li netko iz Siska ili Zagreba da poklanja kefirnu gljivu? Mozete mi se javiti na [email protected]. Hvala unaprijed!
TheWhovian is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2015., 20:04   #268
Najbrže ćeš nabaviti ako pogledaš oglase, npr: http://www.njuskalo.hr/?ctl=search_ads&keywords=kefir
Nađi tko ti je blizu i to je to.
__________________
Slažemo se da se ne slažemo.
Sljiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2015., 23:38   #269
Boooook :D

Pozdrav svima,molio bih članove foruma ako netko ima kefirna zrnca viška da je voljan poslati ,iz Baranje sam.Imam problema sa želucem već duže vrijeme pa bih se probao liječiti kefirom,hvala
sspavlovic734 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2016., 15:25   #270
Pozdrav.

Nabavija san kefir gljivu od prijatelja i on ne pere gljivu nako sta je procidi iako citan malo di ljudi peru pa me zanima sa se gubi a sta se dobiva s tin pranjen gljive ?

Inace, zeznija san se prvi dan i procidija san gljivu sa metalnon posudon, valjda joj nece nista bit
Od sutra cu s plasticnon !

Danas san ga nabavija, ostavit cu ga malo duze do sutra navecer da mi se zgusne jer mi ga je draze pit zgusnutijeg.

Uz kefir san stavija malo lana, malo meda i zobenih.

Posto dosta treniran kefir mi super jer ima i proteinsku vrijednost u sebi.
powe is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2016., 16:04   #271
Ne moraš prati gljivu jer pranjem oslabi.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2016., 13:00   #272
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Ne moraš prati gljivu jer pranjem oslabi.
bez pranja kefir mi bude jako kisel,kad operem gljive prije stavljanja u mlijeko onda bude blago kiseli kefir
po ljetu se zbog topline kefir brze napravi,a zato stavim u posudu ,manje gljiva navecer i ujutro je vec gotov kefir
WIKY is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2016., 16:52   #273
Da, i meni ljeti kefir bude duplo brže gotov.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2016., 17:01   #274
Quote:
powe kaže: Pogledaj post
Pozdrav.

Nabavija san kefir gljivu od prijatelja i on ne pere gljivu nako sta je procidi iako citan malo di ljudi peru pa me zanima sa se gubi a sta se dobiva s tin pranjen gljive ?

Inace, zeznija san se prvi dan i procidija san gljivu sa metalnon posudon, valjda joj nece nista bit
Od sutra cu s plasticnon !

Danas san ga nabavija, ostavit cu ga malo duze do sutra navecer da mi se zgusne jer mi ga je draze pit zgusnutijeg.

Uz kefir san stavija malo lana, malo meda i zobenih.

Posto dosta treniran kefir mi super jer ima i proteinsku vrijednost u sebi.
Ja pijem kefir dobrih 11god i ljeti operem zrnca na svako 3-4 korištenja jer se ukiseli...ništa joj neće biti, niti će oslabiti.
Činjenica je da zrnca ne radu u vodi, ali kad je samo propereš i staviš opet u mlijeko, ona radi normalno i ne gubi na vrijednosti.
Splicanka123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2016., 14:21   #275
Quote:
powe kaže: Pogledaj post
Pozdrav.

Nabavija san kefir gljivu od prijatelja i on ne pere gljivu nako sta je procidi iako citan malo di ljudi peru pa me zanima sa se gubi a sta se dobiva s tin pranjen gljive ?

Inace, zeznija san se prvi dan i procidija san gljivu sa metalnon posudon, valjda joj nece nista bit
Od sutra cu s plasticnon !

Danas san ga nabavija, ostavit cu ga malo duze do sutra navecer da mi se zgusne jer mi ga je draze pit zgusnutijeg.

Uz kefir san stavija malo lana, malo meda i zobenih.

Posto dosta treniran kefir mi super jer ima i proteinsku vrijednost u sebi.
nece nista biti ako koristis i metalno cijedilo
zapravo nigdje nisam pronasla podatak zasto bi se trebalo koristiti samo plasticno cjedilo, gaza i sl.
moj je zakljucak da se vjerojatno radi o samoj kiselini iz kefira koja bi mogla utjecati na metale metalnih loncica i ostetiti iste ako se stalno kiseli u metalnom loncicu i povuci te metale u sam kefir, samo ne vidim razlog da bi kefir mogao nesto utjecati na metalno cjedilo koje je izlozeno kiselini na cca 2 minute, a nije to neka jaka kiselina ali eto...
WIKY is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2016., 23:56   #276
Bok!

Imam viška kefir gljive; ako je netko zainteresiran, neka se javi u pp. Gljivu šaljem autobusom (tako mi je naj... jednostavnije, jeftinije,... kako god...). :-)

D.
Davorka West is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2016., 09:09   #277
je li netko probao cjelodnevni post pijući samo kefir (ili dio dana npr do ručka pio samo kefir)?
Imam učestalih vaginalnih problema,htjela bih se detoksicirati postepeno,a i ojačati imunitet (zasad jedem po preporuci 3 žlice matične mliječi dnevno i osjeti se razlika) pa sam zbog toga razmišljala o konzumaciji većih količina kefira.
evica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2016., 05:26   #278
neces se otrovati ako popijes i litru dnevno
WIKY is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2016., 21:29   #279
Bok ljudi. Imam kefirna zrnca za mliječni kefir, ako nekome treba.
Ja tražim kristale za vodeni kefir jer mi dijete ne voli mliječni, a i ima intoleranciju na laktozu. U Rijeci sam pa ako netko ima za podijeliti molim da se javi na pp
__________________
Tek sad znan da ti brod ca me vuce nosi tvoje ime...
rusha is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2016., 13:45   #280
ej jel se kome desilo da je malo duže ono recimo par mjeseci držao kefirna zrnca u frižideru, u vodi jel ?

kao htjela sam napravit neku pauzu, pa sam ih stavila u vodu i sad se beštije neće aktivirat, tojeste druga tura je uspjela, lijepo su gazirali i sve....al sad samo opet rade jogurt...nema gaziranosti...

jel zna neko nešto o tome, kako da ih probudim ?
__________________
"Svijet je ogledalo:Pogledaj u njega, i ono će ti vratiti tvoju sliku."
-KLEOPATRA is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:50.