Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.06.2011., 10:45   #381
A evo jedan srpski:



Hrvati i Srbin

Ušla dva Hrvata u avion koji leti do Njujorka. Jedan sedne na sedište do prozora, a drugi u sredinu. Taman pre poletanja na sedište do prolaza do njih sedne jedan Srbin. Samo što je izuo cipele i malo se raskomotio, Hrvat pored prozora će:
- Mislim da ću da ustanem da si donesem jednu koka-kolu.
Na to će Srbin:
- Nema problema, ja ću ti je doneti da se ne izvlačiš odatle.
Čim je otišao, Hrvat uzme jednu njegovu cipelu i pljune u nju. Kad se Srbin vratio sa koka-kolom, drugi Hrvat će:
- I ja bih si rado jednu koka-kolu!
Srbin ode da i njemu donese piće a drugi Hrvat mu odmah pljune u drugu cipelu. Srbin se vrati sa koka-kolom i tako su svi uživali u letu do Njujorka. Dok je avion sletao u Njujork, Srbin obuje cipele, shvati što su ovi uradili i nato će:
- Pa dokle će ovo bre da traje? Ovo neprijateljstvo među nama... ova mržnja... ovo pljuvanje u cipele i pišanje u koka-kolu?

__________________
kad mjesec izlazi, zvona nestaju, a javljaju se staze neprohodne
ptica dronta is offline  
Old 02.06.2011., 11:52   #382
Dotrči Janica sva zaplakana do tate: 'Tata, tata, nebum više skijala u Sloveniji, svi mi se smiju i govore mi da sam muško.'

Veli tata: 'Ma niš' ti ne brini, glupi Janezi, samo skijaj, boli te kur**.'



Dođe Hrvat u Beograd, pa uzme taxi do Zemuna, pita kol'ko košta vožnja, veli taxist: 'Dve 'iljade.'
Pita Hrvat: 'A koliko je to u tisućama?'
Taxist: 'Pet tisuća.'

__________________
Padaj silo i nepravdo!
F. Chief is offline  
Old 02.06.2011., 12:56   #383
Quote:
ptica dronta kaže: Pogledaj post

.
.
.
Tko je dobar i hadezeovac ne može biti pametan.

Tko je pametan i hadezeovac ne može biti dobra osoba

Tko je dobar i pametan ne može biti hadezeovac.
Eh kad bi to bio samo vic!
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Old 02.06.2011., 22:11   #384
Quote:
ptica dronta kaže: Pogledaj post
Pa nek se bar promišlja o etičkoj Hrvatskoj, ak se još ne djeluje! Oni i nisu stanka, nego savez. Tak možeš apsolutno svakog diskvalificirat... A jednom možda dođe i k nama Mesija!

Prijavi se evo ti za novog političkog vođu!
u čemu je razlika

izlaze na izbore za osvajanje saborskih mandata, mogu sebe nazivat i udrugom koječega, namjera im je sudjelovanje u vlasti

prijavi se ti, meni je ugodnije trkeljat ovdje


Quote:
ptica dronta kaže: Pogledaj post
.....
- "Jesi li je čuo Haso, ona ce nas da uci marketingu."

.....
ovaj je najbolji
__________________
:)
colour is offline  
Old 03.06.2011., 00:49   #385
Quote:
colour kaže: Pogledaj post
zašto ja? ja sam pitala tebe, a prije tebe Graziju, da napišete koji "vic" na istoj razini kao onaj o Slovenkama i kravama
čist' da vidim smijete li se i na svoj račun isto kao i na tuđ

moje poznavanje viceva o Hrvatima svodi se na benigne tipa "sjede Hrvat, Slovenac i Bosanac u..... i blablabla" a ti nisu mjerodavni u ovom slučaju
nisam vicmaher. ali stava sam da se radi o previše regionalne različitosti. pa se radije rade vicevi o zagorcima, dalmatincima, bodulima, podravcima, hercegovcima itd. valjda nitko nije uspio unificirati hrvata da o njemu napravi seriju viceva

Quote:
colour kaže: Pogledaj post
btw. Bosanci nabolje pričaju viceve o Muji i Hasi, kako to objašnjavaš?
napretek štofa, mentalitet kao stvoren za praviti viceve - toliko dobar, da ga ni sami bosanci ne propuštaju
__________________
istinska i jedina prava demokracija je vlast naroda
friendship is offline  
Old 03.06.2011., 12:29   #386
Quote:
colour kaže: Pogledaj post
u čemu je razlika

izlaze na izbore za osvajanje saborskih mandata, mogu sebe nazivat i udrugom koječega, namjera im je sudjelovanje u vlasti
Ali rečeno je da on "ne ulazi u arenu", on se sam ne kandidira, već je samo inicjativa za promišljanje moralne i etičke Hrvatske. Meni se to čini dobro, iako moram priznati, da se nisam dublje informirala. Pa nije valjda da su baš svi u Hrvatskoj nemoralni! Kad već nismo imali sreću, ko Poljaci, da nam političari sjede svi u istom avionu.

Quote:
Gotovi su pregovori don Ivana Grubišića s "vječnim" političkim snagama u Hrvatskoj. Ne ulazi u političku arenu, ali će, kaže, koordinirati okupljanje svih koji su spremni suprotstaviti se SDP-u i HDZ-u u guranju države u propast.

"Podržat ćemo sve pojedince i liste ukoliko potpišu da će raditi na naših devet točaka. Dosta su nas vukli za nos 20 godina...", kaže don Ivan Grubišić. Dakle, ne radi se ni o kakvoj stranci, nego savezu inicijativa i pojedinaca koji mogu sastaviti zajedničku listu i boriti se za devet zahtjeva, koji su fokus cijele inicijative.

"Imate grčku izreku. Oni koji se bave politikom za opće dobro su političari, a oni koji se bave općim dobrom zbog vlastitih i stranačkih interesa su idioti! Oni mogu biti pametni, ali su po ovoj definiciji idioti. Nama su idioti na vlasti", objašnjava don Ivan Grubišić.


Vrijeme je za smjenu idiota

Quote:
Mnoge 'naše' riječi imaju korijen iz grčkog kulturnog kruga. Tako i riječ politika i idiotizam. Dok su se u staroj Grčkoj političari bavili problemima grada i države na mudar, stručan i opće prihvatljiv način motivirani čašću, idioti su se bavili općim stvarima polisa na politikantski ili idiotski način, zbog osobne koristi....

Budući da su 'idioti' dugo na vlasti, umreženi su s 'idiotima' u medijima i s nekim navodno moralnim vertikalama, bit će ih teško skinuti s pozicija i oduzeti im povlastice koje su sami sebi namijenili. No, narod nema izbora - ili preživljavati kao robovi u vlastitoj zemlji ili s prosvjedima ići do kraja pa komu se 'sreća' nasmiješi. U ovoj analizi samo ne znam odgovor na jedno pitanje. Jesu li veći 'idioti' talibani koji ih brane ili pak 'idioti' koji se s time ponose?! Kad se udruže talibani /duhovni vođe/ i 'idioti' na vlasti jedino gubi narod. Jer njih za narod uopće nije briga.
__________________
kad mjesec izlazi, zvona nestaju, a javljaju se staze neprohodne
ptica dronta is offline  
Old 03.06.2011., 22:40   #387
Quote:
friendship kaže: Pogledaj post
....valjda nitko nije uspio unificirati hrvata da o njemu napravi seriju viceva
aha

a jel' ti znaš... kako znaš da se približavaš Hrvatskoj?
__________________
:)
colour is offline  
Old 07.06.2011., 17:03   #388
Na GPS uređaju se smanjuju brojevi kilometara do granice.
__________________
"Cijeli lendskejp se mijenja."
Druid is offline  
Old 07.06.2011., 17:16   #389
Quote:
O'Zookie Mizzy kaže: Pogledaj post

A o tome da su bili maštoviti, pa čak i duhoviti, svejedoči ovaj mali nožić, popularno zvan SRBOSJEK. Ljupko, zar ne?
]
Srbosjek nikada nije postojao,ali je mit o njemu proizveo HRVOSEK,običan veliki nož koji je jedan četnik pokazao negdje oko pada novinara jednom prisilno mobiliziranom Srpskom antiratnom aktivistu,mislim da je čak riječ o Nenadu Čanku,a koji je (taj nož u rukama tog četnika) radio ono što već mislite da se radi takvim nožem


Što se tiče teme, Hrvati su imali zajedništvo pod prijetnjom agresije iz Srbije,kada je ta prijetnja nestalal, taj duh se razvodnio.

Nije da smo mi sada u nekom lošem položaju, dapače, Talijani se više mrze sjever-jug od nas,većina država mrzi imigrante, tu su i razna pitanja poput pobačaja ili evolucije,o kojima se kod nas niti ne raspravlja,dok su u SAD-u prvoklasna politička pitanja.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Old 07.06.2011., 23:13   #390
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
tu su i razna pitanja poput pobačaja ili evolucije,o kojima se kod nas niti ne raspravlja,dok su u SAD-u prvoklasna politička pitanja.
SAD je jedna od najzatucanijih zemalja što se tiče religije u svijetu. Fundamentalista i budala koliko hoćeš. Ako misliš na rasprave "kreacinoista" i zastupnika "inteligentnog dizajna", onda žali bože takve "rasprave" o evoluciji. Da bi netko raspravljao o evoluciji, mora nešto o njoj i znati. I razumjeti znanost i njezinu metodologiju po mogućnosti.

Raspravljati o pobačaju? Na način na koji to čine "pro-liferi" koji su toliko za život da su spremni i ubiti već žive osobe koje imaju svoje karijere i obitelji? Opet kažem, jedno je bioetička rasprava o pobačaju i raznim aspektima istoga, a drugo su fundamentalisti koji niti znaju raspravljati, niti im je to motiv.
__________________
"Cijeli lendskejp se mijenja."
Druid is offline  
Old 07.06.2011., 23:20   #391
Quote:
Druid kaže: Pogledaj post
SAD je jedna od najzatucanijih zemalja što se tiče religije u svijetu. Fundamentalista i budala koliko hoćeš. Ako misliš na rasprave "kreacinoista" i zastupnika "inteligentnog dizajna", onda žali bože takve "rasprave" o evoluciji. Da bi netko raspravljao o evoluciji, mora nešto o njoj i znati. I razumjeti znanost i njezinu metodologiju po mogućnosti.
Nije tema,ali u SAD-u su neki od nazatucanijih, pa neki do naj-antiereligijskih, i gle čuda,nisu se još pobili
__________________
.
Michael Collins is offline  
Old 07.06.2011., 23:32   #392
Neki su itekako ubijali, ali naizgled paradoksalno (na jezičnoj razini samo), to su bili upravo oni s "pro-life" strane. I SAD je velika zemlja, netko u Texasu će raditi i agitirati više na području zakona svoje zemlje dok se u pravilu neće toliko opterećivati sa zakonima u Massachusettsu.

Zatucani ljudi koji se pozivaju na Boga u svojim raspravama i koji su spremni izvaditi i oružje ne znaju i ne mogu raspravljati. A na području bioetike u hrvatskoj postoje publikacije o raznim pitanjima, pa tako i o pobačaju.

Osim toga, mnoge stvari su odavno raspravljene. Evo čak je i Inoslavu Beškeru i Hebrangu jasno da ako se mora birati između zdravlja žene i fiktivnih prava neke zigote koja još nije ni na razini vodozemca, bira se ovo prvo. Isto tako, ono još važnije, ako se pobačaji zabrane, radit će ih neprofesionalci i još k tome ilegalno i u sumnjivim higijenskim uvjetima i puno više žena tako može umrijeti prilikom pobačaja, dok uz današnju medicinu i znanost nema velikih opasnosti za ženino zdravlje.
Jedna je stvar biti redovita gošća na "odjelu za pobačaje" i neodgovorno se ponašati, a druga je stvar kad je iznimna situacija. Pobačaj je krajnje riješenje i bolje ga je ne napraviti ako se već ne mora, ali opet, postavlja se pitanje kada ga je bolje napraviti, a kada bolje ne. No kao što sam već rekao, o tome postoje dobri stručni tekstovi... I ne idem više offtopic (u vezi pobačaja, za to već postoji mnogo drugih tema na raznim drugim podforumima, čak vjerojatno i na ovom).
__________________
"Cijeli lendskejp se mijenja."
Druid is offline  
Old 08.06.2011., 09:03   #393
Quote:
Druid kaže: Pogledaj post
Neki su itekako ubijali, ali naizgled paradoksalno (na jezičnoj razini samo), to su bili upravo oni s "pro-life" strane. .
Jedan protivnik pobačaja je postavio eto bombu u kliniku, dok je jedan protivnik oružja pucao nasumce.
To je malo za zemlju od 300 mil. ljudi i u Lovasu je za Domovinskog Rata ubijeno više nego u svim političkim sukjobima u SAD-u u zadnjih 50-godina
__________________
.
Michael Collins is offline  
Old 08.06.2011., 17:11   #394
Moja poanta ostaje.
__________________
"Cijeli lendskejp se mijenja."
Druid is offline  
Old 17.06.2011., 17:36   #395
Quote:
ivana.mala kaže: Pogledaj post
...na vješalima, suha kao prut... Koliko je po vama ranjena duša Hrvatske? Koliko je naš kolektivni duh pokoleban i što kao pojedinci možemo napraviti da se svi zajedno izdignemo iznad ove nepravde koja nam se svima danas dogodila u Haagu? Ima li još tog duha zajedništva koji nas je vezao devedesetih?
zajedništvo (komunizam) je zavrsilo 1989, nakon toga pripadam samo svom zavicaju, mojoj imovini, i lovi
Fuerteventura is offline  
Old 18.06.2011., 14:21   #396
Quote:
Fuerteventura kaže: Pogledaj post
zajedništvo (komunizam) je zavrsilo 1989, nakon toga pripadam samo svom zavicaju, mojoj imovini, i lovi
Bravo, znači Blut, Boden und Geld.
Zvuči poznato...
Dominicus is offline  
Old 18.06.2011., 16:44   #397
Quote:
Dominicus kaže: Pogledaj post
Bravo, znači Blut, Boden und Geld.
Zvuči poznato...
i opasno
O'Zookie Mizzy is offline  
Old 24.06.2011., 10:01   #398
Quote:
Dominicus kaže: Pogledaj post
Bravo, znači Blut, Boden und Geld.
Zvuči poznato...
Ako ćemo pravo, bilo je: 'Blut und Boden', a takva agrarna politika bi i nama dobro došla, a ne da uvozimo svakakvo smeće, dok nam zemlja stoji pusta, a 350 000 nezaposlenih...
Još kad Kinezi počnu kupovati poljoprivredno zemljište po Hrvatskoj...
__________________
Padaj silo i nepravdo!
F. Chief is offline  
Old 26.06.2011., 16:23   #399
Quote:
F. Chief kaže: Pogledaj post
Ako ćemo pravo, bilo je: 'Blut und Boden', a takva agrarna politika bi i nama dobro došla, a ne da uvozimo svakakvo smeće, dok nam zemlja stoji pusta, a 350 000 nezaposlenih...
Još kad Kinezi počnu kupovati poljoprivredno zemljište po Hrvatskoj...
Alo šefe, pa ne odnosi se "Blut und Boden" (kojemu sam dodao Geld da sažmem duhovne vrijednosti gorepotpisanog upisnika) na agrarnu politiku...
Kao da kažeš da bismo se ekološkim uklanjanjem otpada u visokim pećima trebali ugledati na sofisticirani sistem usavršen u Trećem rajhu.
Dominicus is offline  
Old 27.06.2011., 10:03   #400
Quote:
Dominicus kaže: Pogledaj post
Alo šefe, pa ne odnosi se "Blut und Boden" (kojemu sam dodao Geld da sažmem duhovne vrijednosti gorepotpisanog upisnika) na agrarnu politiku...
Jednim dijelom se odnosi, u smislu odavanja priznanja selu kao nosiocu nacionalog bogatstva i identiteta, a naše selo je uništeno, poniženo i ismijano, umjesto da je temelj hrvatskog društva na koji onda ide sva nadgradnja.

Zanemarimo li nacistička ideološka sranja, stvar je poprilično razumna, no, sam termin je duboko zloupotrijebljen od Adolfa i ekipe, kao što zasigurno znaš.

http://en.wikipedia.org/wiki/Blood_and_soil
__________________
Padaj silo i nepravdo!
F. Chief is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:18.