Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Domovinski rat

Domovinski rat Domovinski rat bez politike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.06.2011., 14:49   #1
Slobodan Praljak

Slobodan Praljak
http://www.slobodanpraljak.com/ratni_video.html
otvaram temu koja je garant prežvakana po drugim zaslužnim herojima i polupismenim istoričarima
istox is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2011., 14:51   #2
http://www.slobodanpraljak.com/ratni_video.html
Bibliografija

Kako je srušen Stari most
Zločini koje su počinili neki pripadnici JNA/VRS nad Hrvatima BiH 1991-1995.
Zločini koje su počinili neki pripadnici ABiH nad Hrvatima BiH 1991.-1995.
Srušene i oštećene Katoličke crkve i vjerski objekti u BiH u ratu 1991.-1995. srušeno i devastirano od nekih postrojbi JNA i VRS
Srušene i oštećene Katoličke crkve i vjerski objekti u BiH u ratu 1991.-1995. srušeno i devastirano od nekih postrojbi ABiH
Urbicid koji su počinile postrojbe JA pod vodstvom Momčila Perišića nad Mostarom u ljeto 1992.
Pomoć Republike Hrvatske Muslimansko-Bošnjačkom narodu i Armiji Bosne i Hercegovine tijekom 1991.-1995. godine
Procjena ratnih šteta u Hrvatskoj nastalih zbog agresije na području ili s područja BiH
Procjena ratnih šteta u Hrvatskoj
Pad Bosanske Posavine
Agresija Bosne i Hercegovine na Republiku Hrvatsku
Ratno zdravstvo HVO
Izbjeglice i prognanici (Hrvati i Bošnjaci) 1991.-1995.
Financiranje HVO
Logori-zatvori-sabirni centri u kojima su neke postrojbe ABiH i druge strukture Muslimanske vlasti držale zatočene Hrvate
Politički i vojni Hrvatsko-muslimanski (bošnjački) odnosi 1991-1995.
Stupni Do
Razvoj političkih i vojnih priprema napada ABiH na HVO u središnjoj Bosni i Dolini Neretve 1992.-1994., Mostar, Ofanziva ABiH na HVO Neretva 93, Dragovoljci iz Hrvatske (HV) u ABiH i HVO-u, i ine istine.
istox is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2011., 20:56   #3
Slobodan Praljak (Čapljina, 2. siječnja 1945.), hrvatski je političar i general HVO-a. Nalazi se među šest hrvatskih političara i časnika koji su se dragovoljno odazvali pozivu na suđenje pred međunarodni sud za ratne zločine počinjene na području bivše Jugoslavije, zbog opužbe za ratne zločine u ratu u Bosni i Hercegovini. U svom prvom iskazu pred ICTY-jem 6. travnja 2004. izjasnio se da po svim točkama optužnice nije kriv.
Slobodan Praljak diplomirao je elektrotehniku na Zagrebačkom Sveučilištu. Nakon diplomiranja radio je u kazalištu, TV, te predavao filozofiju i sociologiju uZagrebu.

Na početku Domovinskog rata 1991. pristupio je dragovoljno oružanim snagama Republike Hrvatske i promaknut je u čin general-bojnika.

Godine 1992. i 1993. radio je kao:
jedan od 14 članova vijeća nacionalne obrane Republike Hrvatske
član Hrvatskog državnog povjerenstva za odnose s UNPROFORom
visoki predstavnik ministarstva obrane Republike Hrvatske
13. svibnja 1993. imenovan je za predstavnika Ministarstva obrane Republike Hrvatske u HZ Herceg-Bosni i HVO-u.
Slobodan Praljak je bio jedan najviših vojnih dužnosnika HVO-a te uz filmski materijal i druge argumente (vidljivo i na njegovoj webstranici) negira odgovornost za rušenje Starog mosta u Mostaru i brojnih drugih točki optužnice.
Zajedno s hrvatskim časnicima Valentinom Čorićem, Jadrankom Prlićem, Milivojom Petkovićom, Brunom Stojićem i Bersilavom Pusićom tužilaštvo ICTY je podiglo optužnicu protiv Slobodana Praljka zbog ratnih zločina. Optužnica ih tereti za navodnu agresiju RH na BiH i za Bošnjačko-hrvatski sukob. Praljak je uz pomoć svojih suradnika iz ureda obrane počeo prikupljati informacije vezane uz odnos između Hrvatske i BiH tijekom ratnih godina i objavio 15 knjiga.
Wikipedia
istox is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2011., 22:15   #4
Treba dobit doživotnu, ali prvenstveno zbog onoga za što nažalost nije optužen, a to je ubojstvo Kraljevića i rađenje na uništenju HOS-a Hercegovine.
A što se tiče knjiga, ne znaš koje su smiješnije, njegove ili Šešeljeve
HSP_HOS is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2011., 23:57   #5
Quote:
HSP_HOS kaže: Pogledaj post
Treba dobit doživotnu, ali prvenstveno zbog onoga za što nažalost nije optužen, a to je ubojstvo Kraljevića i rađenje na uništenju HOS-a Hercegovine.
A što se tiče knjiga, ne znaš koje su smiješnije, njegove ili Šešeljeve
Slobodan Praljak to zapovijedio?Ne znam,kao i sve ostalo što me kopa volio bih saznati ko je u igri oko toga bio...

činjenica br1. u Hr i Bih su devedesetih ubijeni uvijek u istom/sličnom stilu(cesta,zasjeda)
slijedeći značajni ljudi : Blaž Kraljević,Ante Paradžik,Gento Međugorac,Josip Reihl-Kir,Jadranko Garbin,Ludvig pavlović,(sumnja se i Miro Barešić),nekoliko hrvatskih zapovjednika u centralnoj bosni,itd...
ponavljam,potpis uvijek isti/sličan

činjenica br.2 u zagrebu su tada sjedili kao nedodirljivi bogovi(i sada su):
Manolić,Boljkovac,Mustać,Perković i ostala kompanija
sve redom majstori zanata(u smislu odigrat i utrpat nekome)

moj komentar- ne vjerujem ni u što,sve čitam ponovo i pokušavam se kritički odnositi prema svemu što čujem i pročitam,pa tako i praljkovu dokumentaciju.
Za sada nisam našao logiku u tome da bi Praljak bio ključan u navedenom slučaju.
Inače redovito ga pratim u izlaganjima u Haagu i općenito,impresioniran sam mirnoćom i inteligencijom kojom se bori (ne prejudiciram njegovu krivnju/nevinost).Otac mu je bio to što je,svi znamo.Mislim da je on druga priča.Pojednostavio sam sam sebi priču oko njegovog slučaja u Haagu: ova partizanska strana Hv-a nije završila tamo a ona suprotna jest,i on je tamo pa vučem sebi neki zaključak...možda sam u krivu...
devedeset is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2011., 00:29   #6
Pa evo onda čitaj što je rekao nedavno u Haagu https://www.forum.hr/showpost.php?p=3...0&postcount=62
HSP_HOS is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2011., 00:37   #7
Quote:
HSP_HOS kaže: Pogledaj post
Pa evo onda čitaj što je rekao nedavno u Haagu https://www.forum.hr/showpost.php?p=3...0&postcount=62
pročitao sam to
devedeset is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2011., 10:33   #8
Quote:
HSP_HOS kaže: Pogledaj post
Treba dobit doživotnu, ali prvenstveno zbog onoga za što nažalost nije optužen, a to je ubojstvo Kraljevića i rađenje na uništenju HOS-a Hercegovine
HOS je bio državni problem br.1 ali je to odradio, zna se tko.... potom ista stvar u BiH, samo je tamo nerazjašnjene okolnosti. Koliko se sjećam tamo je HOS bio u Posavini dobro prihvaćen, kao i od Hrvata muslimanske vjere, tzv Bošnjaka, u Hercegovini je bila druga vojska i to je valjda bio problem.
istox is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2011., 17:02   #9
hos je bio pun muslimana koji nisu htjeli u hvo
u nemogućoj situaciji je prijetilo da izbije rat između hos i hvo

slobodan praljak je jedan od rijetkih koji radi na rasvjetljavanju istine u bih
svaka mu čast na tome

slobodan je naš covjek postovan od strane svoga naroda
a sitne duse mu nikad neće oprostiti sto je to tako
ante zela is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2011., 21:28   #10
Kraljevića su ubili pripadnici i tzv. Kažnjeničke bojne ( bojna sastavljena od lopova i kriminalaca ) Ubojstvo je išlo po nalogu Mate Bobana , a herojskom operacijom je zapovjedao Štela . A Praljkova najveća okupacija za vrijeme rata u BIH je bio šverc cigaretama sa talijanskom i crnogorskom mafijom
Quote:
devedeset kaže: Pogledaj post
činjenica br1. u Hr i Bih su devedesetih ubijeni uvijek u istom/sličnom stilu(cesta,zasjeda)
slijedeći značajni ljudi : Blaž Kraljević,Ante Paradžik,Gento Međugorac,Josip Reihl-Kir,Jadranko Garbin,Ludvig pavlović,(sumnja se i Miro Barešić),nekoliko hrvatskih zapovjednika u centralnoj bosni,itd...
ponavljam,potpis uvijek isti/sličan

činjenica br.2 u zagrebu su tada sjedili kao nedodirljivi bogovi(i sada su):
Manolić,Boljkovac,Mustać,Perković i ostala kompanija
sve redom majstori zanata(u smislu odigrat i utrpat nekome)
U činjenici i br.1 i br2 glavno ime je bio Gojko Šušak . A za Barešića se nema šta sumnjati . To je zajednički plan Šuška i Perkovića

Zadnje uređivanje rezon@tor : 06.07.2011. at 17:41. Reason: spajanje poruka
The Worm is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2011., 08:06   #11
Za sve — Plavuša 2011-02-27 19:46
Ma ljudi, nije sad da se nije kralo u ratu i nije da tadašnji lopovi nisu sad na vlasti, ali i ja sam čak skužila da Praljak ima pravo. Bio on kakav god i familija mu još gora, fakat je da on jedini u Hagu brani i Hrvate i Hrvatsku i BiH i sebe samoga! Radi to bolje od svojih odvjetnika, zato njih nisam ni skužila u sudnici - ne znam za kaj ih uopće plaća?! Zato - navijam za Praljka! A kaj se tiče drugih Hrvata u Hagu - čujem da slabo stojiju! No nisu oni sad tema, ni njihovi odvjetnici ni njihove žene.

General SLOBODAN PRALJAK - povjesni govor pred sudskim vijećem Haškog tribunala - 21.02.2011.
istox is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2011., 12:32   #12
slobodan praljak je istinska legenda i borac za istinu

oni koji su stvarali ovu zemlju i branili narod trunu u zatvoru a bagra se slikaje po vukovaru

osudom praljka petkovića i ostalih osuđuje se kompletan jedan narod i naša borba za goli opstanak u hercegovini
a presudom kordiću i blaškiću je osuđena i pribijena na stup srama borba hrvata središnje bosne
borba za gole živote
http://www.poskok.info/index.php?opt...sna&Itemid=433

kakvi su nam tzv. saveznici bili dobro smo živi ikako



nekako kad čovjek vidi ono sinoć u vukovaru i sve one što se slikavaju i drže govore smuči mu se i ugasi TV
ante zela is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2011., 14:30   #13
Quote:
istox kaže: Pogledaj post
Za sve — Plavuša 2011-02-27 19:46
Ma ljudi, nije sad da se nije kralo u ratu i nije da tadašnji lopovi nisu sad na vlasti, ali i ja sam čak skužila da Praljak ima pravo. Bio on kakav god i familija mu još gora, fakat je da on jedini u Hagu brani i Hrvate i Hrvatsku i BiH i sebe samoga! Radi to bolje od svojih odvjetnika, zato njih nisam ni skužila u sudnici - ne znam za kaj ih uopće plaća?! Zato - navijam za Praljka! A kaj se tiče drugih Hrvata u Hagu - čujem da slabo stojiju! No nisu oni sad tema, ni njihovi odvjetnici ni njihove žene.

General SLOBODAN PRALJAK - povjesni govor pred sudskim vijećem Haškog tribunala - 21.02.2011.
Hvala dragom Bogu da je netko stavio tu govoranciju generala Praljka u haaškoj sudnici,da nebih ja ispao da ga glorificiram ili branim.
Govor sam preslušao par puta u ovih par mjeseci i po meni zaslužuje čistu peticu.
Elegantan i elokventan stil,jasan i precizan,pomalo "udara" na haašku lakrdiju.
Puno se razlikuje od Šešeljevog ili u današnja vremena Mladićevog stila,koji su blago rečeno ispali kreteni.
Praljku i družini se tamo sudi za "pripomoć" u tzv.agresiji RH na BiH.Vidi se iz aviona da je optužnica tako složena i kamo ona cilja.
Što se mene osobno tiče,mama im je izvršila agresiju na BiH.
devedeset is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2011., 11:43   #14
URL=http://imageshack.us/photo/my-images/231/praljakcopymodified.jpg/]http://img231.imageshack.us/img231/4...pymodified.jpg[/URL]

Uploaded with ImageShack.us
General Slobodan Praljak, kojemu se od 2004. u Haagu sudi za ratne zločine u Herceg-Bosni, snimljen je u srijedu kako pije kavu u kafiću Flores u Dežmanovu prolazu u Zagrebu.
Na njegovo kretanje budno je pazilo nekoliko policajaca u civilu.
istox is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2011., 18:54   #15
muslimanske izbjeglice iz istočnohercegovačkih općina znači nevesinje gacko bileća pa i trebinje kao i podveležje su promijenile nacionalnu strukturu stanovništva koja je tada bila odprilike pola pola u korist muslimana

u grad sa manje od 100000 stanovnika slilo se oko 45000 muslimana koji su prijetili zauzimanjem mostara i poklapanjem hercegovine

kao što je poznato muslimanski plan za zauzeti mostar je provaljen pa su naši tj. HVO reagirao prije njih i uzeo mostar da se na bi dogodio travnik bugojno ili nešto slično
ante zela is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2011., 19:04   #16
Quote:
dotičnog je vjerojatno neka muslimanka dobila pa ima komplekse
da ti nije vrućina u glavu udarila

http://www.slobodanpraljak.com/MATER...991.-1995..pdf

kad već tražiš dati će se
ante zela is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2011., 22:17   #17
Quote:
ante zela kaže: Pogledaj post
da ti nije vrućina u glavu udarila

http://www.slobodanpraljak.com/MATER...991.-1995..pdf

kad već tražiš dati će se
I ovo bi kao trebao biti dokaz da bi Mostar bio muslimanski da je Blaž Kraljević ostao živ?
__________________
Štedi vodu. Pij pivo.
TomislavM is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2011., 22:22   #18
Quote:
ante zela kaže: Pogledaj post
muslimanske izbjeglice iz istočnohercegovačkih općina znači nevesinje gacko bileća pa i trebinje kao i podveležje su promijenile nacionalnu strukturu stanovništva koja je tada bila odprilike pola pola u korist muslimana

u grad sa manje od 100000 stanovnika slilo se oko 45000 muslimana koji su prijetili zauzimanjem mostara i poklapanjem hercegovine

kao što je poznato muslimanski plan za zauzeti mostar je provaljen pa su naši tj. HVO reagirao prije njih i uzeo mostar da se na bi dogodio travnik bugojno ili nešto slično
Iste parole kao u slučaju Srednje Bosne-planirano naseliti na tom prostoru Bošnjake iz Istočne Bosne?

Ono što je najsmješniji u to tvojoj tvrdnji glede Mostra jeste da te istočnohercegovačke izbjeglice postaju prijetnja nekim tamo Hrvatima baš u trenutku kad se odluče staviti pod komandu A BiH?
__________________
Kakva novogradnja? Tražite muslimanske kuće sa zapadne strane Neretve i kupujte to. Bliže su centru od bilo kojeg stana u međuprostoru između Mostara i Širokog. Zar je toliki problem preuzeti par muslimanskih kvartova koji neugodno strše na našoj strani grada i osigurati stolni grad? (Tomislav Diablo)
spiritual beggar is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2011., 23:27   #19
Quote:
spiritual beggar kaže: Pogledaj post
Iste parole kao u slučaju Srednje Bosne-planirano naseliti na tom prostoru Bošnjake iz Istočne Bosne?

Ono što je najsmješniji u to tvojoj tvrdnji glede Mostra jeste da te istočnohercegovačke izbjeglice postaju prijetnja nekim tamo Hrvatima baš u trenutku kad se odluče staviti pod komandu A BiH?
Najsmjesnije je da u svakome postu pokusavas omalovaziti hrvatske zrtve za BiH,a muslimanske uvelicavati i braniti fundamentalisticku politiku Sarajeva,umjesto da se ispricas za Srednju Bosnu,ti navodis neke parole!
__________________
Ne dopusti da te zmija ugrize dvaput iz istog grma!
Havajac 74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2011., 23:41   #20
Quote:
HSP_HOS kaže: Pogledaj post
Treba dobit doživotnu, ali prvenstveno zbog onoga za što nažalost nije optužen, a to je ubojstvo Kraljevića i rađenje na uništenju HOS-a Hercegovine.
A što se tiče knjiga, ne znaš koje su smiješnije, njegove ili Šešeljeve
Definitivno točno, kazališni komedijaš. Žalosno je što se neki pozivaju na ono što je napisano u njegovim pamfletima prepunih laži.
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:49.