Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.03.2012., 16:06   #1
Biste li namjerno oplodili partnericu koja (još) ne želi dijete?

Znam da je ovo vrlo skandalozna tema, ali donedavno je bilo skoro pa normalno mnoge žene smatrati lovcima na muškarce u tom smislu, a muškarce se savjetovalo, pazi samo da ne ostane trudna, da ne završiš u braku.

Vremena su se promijenila i velika većina žena o braku i djeci na razmišlja prije 30-te, a mnoge ni tad. E, sad, zanima me, ako npr. smatrate da imate dovoljno materijalne mogućnosti da uzdržavate dijete biste li oplodili ženu koja u tom trenutku još ne želi djecu ili uopće ne želi djecu?

Zanimaju me sljedeća pitanja: ima li muškaraca koji o tome razmišljaju? Zašto biste to učinili ili zašto ne biste to učinili? Zašto smatrate da je to moralno (ne)prihvatljivo i slično.

Molim samo bez licemjernoga zgražvanja. Tema je tu da raspravljamo slagali se mi s time ili ne.
Zelenogorac is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2012., 16:40   #2
Samo sam došao opalit jedan facepalm


Nadam se da kolege moderatori ne zamjeraju.
Chansomps is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2012., 16:50   #3
Znas li ti da zene nezeljenu djecu abortiraju?sad mozes moralno dvojiti do mile volje.
__________________
Žalostan je čovjek u kojemu nije ostalo ništa dječje.
Lauf is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2012., 16:55   #4
Milane, jesi li to ti?

Moj bivši partner je pokušao da me na kvarnjaka oplodi (je, je, ko da sam krava ), skinuvši kondom, pri tom znajući da još ne želim decu, a naročito ih nisam želela s njim. Kad sam shvatila, postao je bivši, a ni plođenje mu, fala kurcu , nije uspelo. Što je najsmešnije, dečko uopšte nije sirovina, ali je imao strah od konkurencije, pa je valjda rešio da zapečati stvar, otkud znam .
cvonjka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2012., 17:00   #5
Quote:
Lauferka kaže: Pogledaj post
Znas li ti da zene nezeljenu djecu abortiraju?sad mozes moralno dvojiti do mile volje.
Očito si jako mlada s jako malo životnoga iskustva i znanja o svijetu oko sebe. Abortus je trauma za svaku ženu. Veća ili manja. Najvažniji razlog nije moralni, nego biološki i nagonski. U svakoj ženi, osim spolnoga nagona, postoji i majčinski nagon, a majčinski nagon kod svih živih bića (ili gotovo svih) ima svrhu zaštite i očuvanja podmlatka.

Niti jedna žene neće isto osjećati prije i nakon što zatrudni. Naravno da će neke žene abortirati, ali sasvim sigurno neće sve, tj. probudit će im se majčinski nagon.
Zelenogorac is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2012., 17:09   #6
Svoje krajnje seljacko objasnjavanje mozes ostaviti za sebe,nhf,razumijem ja kaj ti govoris no dali sa sigurnoscu mozes reci da to nebi napravila ta koju ti zelis?mislis da bi tvoj nazovimo pokusaj bio vrijedan toga
da saznas?
Stvarno nas ima svakakvih ali cinjenica jeste ta da nikad neznas sto je nekome u glavi.
__________________
Žalostan je čovjek u kojemu nije ostalo ništa dječje.
Lauf is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2012., 17:23   #7
Tko kaže da bih ja to napravio?

Hajmo ovak - ženska veli, da, jednoga dana i onda se muško potrudi da taj dana dođe sljedeći dan.

Zanima me da li ima muškaraca koji bi tako nešto napravili ili ne. Hm? Za sada još nisam dobio niti jedan odgovor, osim onoga pokrivanja po glavi, koji je, pretpostavljam, negativan, ali nije objašnjeno zašto.
Zelenogorac is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2012., 17:24   #8
Zelenogorac, govoriš li to pod pretpostavkom da bi se u ženi, kad nenadano ostane trudna, pojavio majčinski nagon i ipak pojavila želja za djetetom, želja koju prije (još) nije imala i, naravno, uz pretpostavku da tebe zaista voli i želi ostati s tobom u vezi, braku ili sl.? tj. pretpostavljajući da bi vi, eto, tvojom malom smišljenom diverzijom ipak postali happy family, mama, tata i dijete u sređenoj zajednici i čitava priča bi lijepo imala happy end?

razmišljaš li o tome da bi majka, tj. tvoja partnerica, i ako odluči roditi dijete, mogla izaći iz veze s tobom, jer eto vidjela je da si je malo provozao, prevario, nisi se držao dogovora i onda ti praviti x problema da uopće viđaš to svoje željeno dijete?

kao što znaš, sudovi su kod nas u pitanjima djece i dalje najčešće na strani žena, na što se muškarci često žale, i u slučaju prekida vaše veze (bila vanbračna il bračna) dijete će u 99 posto slučajeva propasti majci... i onda, bez obzira na sudsku odluku koliko često imaš pravo viđati dijete, djetetova majka ti stalno može priređivati gomilu sranja, sprečavati viđenje, manipulirati djetetom i sl. to je ružno, ali se prečesto dešava.

kako bi bio zadovoljan da dobiješ to željeno dijete, (tj. tvoja partnerica ga rodi), a onda ne uživaš odgajajući ga i gledajući ga kako raste, nego navlačeći se po sudovima, socijalnim službama itd.?

ne bi li ti tada palo napamet da si ipak možda mogao potražiti partnericu koja ŽELI dijete i s kojom ćeš ga imati dogovorno? jer, ako mnoge žene danas do 30-te, pa i kasnije, ne žele imati djecu ima ih ipak dosta koje žele. bitnije ti se onda spojiti s pravom, koja ima slične ciljeve, želje, planove i životne vrijednosti kao i ti, je li tako, a ne 'oplođivati na prevaru'?
mein schatz is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2012., 17:38   #9
Quote:
mein schatz kaže: Pogledaj post
Zelenogorac, govoriš li to pod pretpostavkom da bi se u ženi, kad nenadano ostane trudna, pojavio majčinski nagon i ipak pojavila želja za djetetom, želja koju prije (još) nije imala

razmišljaš li o tome da bi majka, tj. tvoja partnerica, i ako odluči roditi dijete, mogla izaći iz veze s tobom, jer eto vidjela je da si je malo provozao, prevario, nisi se držao dogovora i onda ti praviti x problema da uopće viđaš to svoje željeno dijete?

ne bi li ti tada palo napamet da si ipak možda mogao potražiti partnericu koja ŽELI dijete i s kojom ćeš ga imati dogovorno? jer, ako mnoge žene danas do 30-te, pa i kasnije, ne žele imati djecu ima ih ipak dosta koje žele.
Da, govorim pod tom pretpostavkom.

Ne razmišljam ja o tome, nego se pitam je li to muškarcima možda palo na pamet, kao što je prije nekim ženama padalo na pamet.

Kak bi ona to skužila? Govorim hipotetski, ali riječ je o slučaju da ne skuži.

Mogu još radikalizirati stvar: sasvim sigurno većina veza koje počnu prije 27, 28 neće završiti brakom. Pa sad ako se netko hoće osigurati, tj. malo pogurnuti stvar...
Zelenogorac is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2012., 17:40   #10
Quote:
Zelenogorac kaže: Pogledaj post
Očito si jako mlada s jako malo životnoga iskustva i znanja o svijetu oko sebe. Abortus je trauma za svaku ženu. Veća ili manja. Najvažniji razlog nije moralni, nego biološki i nagonski. U svakoj ženi, osim spolnoga nagona, postoji i majčinski nagon, a majčinski nagon kod svih živih bića (ili gotovo svih) ima svrhu zaštite i očuvanja podmlatka.

Niti jedna žene neće isto osjećati prije i nakon što zatrudni. Naravno da će neke žene abortirati, ali sasvim sigurno neće sve, tj. probudit će im se majčinski nagon.
Da, vjerujem da postoji određeni broj žena koje bi ipak odlučile zadržat dijete koje je inicijalno bilo neželjeno. Međutim to ne znaći da će zadržat neželjenog muškarca. Ili ga pak odbacit nakon određenog vremena kad shvate da to ipak nije to, unatoć svom trudu. Pa čemu onda na prevaru napravit dijete koje možda čak nećeš ni odgajat???
__________________
''People take different roads seeking fulfillment and happiness. Just because they're not on your road doesn't mean they've gotten lost.'' Dalai Lama
Na oblaku is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2012., 17:56   #11
Quote:
Na oblaku kaže: Pogledaj post
Da, vjerujem da postoji određeni broj žena koje bi ipak odlučile zadržat dijete koje je inicijalno bilo neželjeno. Međutim to ne znaći da će zadržat neželjenog muškarca. Ili ga pak odbacit nakon određenog vremena kad shvate da to ipak nije to, unatoć svom trudu. Pa čemu onda na prevaru napravit dijete koje možda čak nećeš ni odgajat???
Zašto samo razmišljati tako? Što ako je muškarac željen, tj. ako su zaljubljene? Drugim riječima danas se mnoge žene ponašaju kao prije muškarci - ne žele obaveze i žele se zabavljati, ali to ne znači da ne žele djecu uopće. I sad, žene su to radile ponekad, malo pogurnule muškarca u brak tobože slučajnom trudnoćom - e, pa sad, mene zanima je li tako nešto danas pada muškarcima na pamet, tj. jesu li se promijenile uloge.
Zelenogorac is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2012., 18:00   #12
Quote:
Zelenogorac kaže: Pogledaj post
e, pa sad, mene zanima je li tako nešto danas pada muškarcima na pamet, tj. jesu li se promijenile uloge.
evo, čekamo muškarce da se jave.

jer raspravljamo o tome samo mi žene, a pitanje je u stvari postavljeno muškarcima.
mein schatz is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2012., 18:02   #13
Quote:
Zelenogorac kaže: Pogledaj post
Zašto samo razmišljati tako? Što ako je muškarac željen, tj. ako su zaljubljene? Drugim riječima danas se mnoge žene ponašaju kao prije muškarci - ne žele obaveze i žele se zabavljati, ali to ne znači da ne žele djecu uopće. I sad, žene su to radile ponekad, malo pogurnule muškarca u brak tobože slučajnom trudnoćom - e, pa sad, mene zanima je li tako nešto danas pada muškarcima na pamet, tj. jesu li se promijenile uloge.
Aha, pogurnile su one njega jer bi inače odleprša. Ali kako i sam kažeš vremena se mijenjaju i više ni trudnoća nije razlog za brak.
__________________
''People take different roads seeking fulfillment and happiness. Just because they're not on your road doesn't mean they've gotten lost.'' Dalai Lama
Na oblaku is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2012., 18:30   #14
Quote:
Zelenogorac kaže: Pogledaj post
Mogu još radikalizirati stvar: sasvim sigurno većina veza koje počnu prije 27, 28 neće završiti brakom.
Bez obzira na godine, one veze koje neće završiti brakom neće završiti brakom s dobrim razlogom. Jer netko to ne želi. Svaki razlog za to je najopravdaniji mogući, bez iznimke.

Osim toga, brak ne znači automatski i djecu, niti djeca automatski znače brak.

Quote:
Pa sad ako se netko hoće osigurati, tj. malo pogurnuti stvar...
Malo pogurnuti stvar? Neće ići. Ne radi se malim stvarima, ne radi se o malim gurkanjima, ne radi se o pizdarijama i pričati o tome kao da se ne radi o ničem bitnom je krivo (u nedostatku bolje riječi, ovo je jako blago).

Radi se o prevari, radi se o nepoštivanju, radi se o manipuliranju, radi se o razmišljanju tuđom glavom. To nije malo pogurnuti stvar. To je nešto zbog čega bi ljudi trebali ići u zatvor kad bi se samo moglo dokazati. Sasvim svejedno muško ili žensko.
darkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2012., 18:39   #15
prvo, ne znam kak bi to mene dečko oplodio bez mog znanja..
ali, ajmo zbog radi teme reći da je to moguće, ne podržavam ni obrnutu situaciju kad su žene na tu foru lovile tipove, pa bogami ne podržavam ni da muškarac "oplodi ženu bez njenog znanja"

zapravo, ne podržavam ništa na silu i na prevaru
__________________
...but I don't cry for yesterday there's an ordinary world somehow i have to find. and as i try to make my way to the ordinary world i will learn to survive ... DD
VatroSlavka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2012., 18:44   #16
Quote:
Zelenogorac kaže: Pogledaj post
Znam da je ovo vrlo skandalozna tema, ali donedavno je bilo skoro pa normalno mnoge žene smatrati lovcima na muškarce u tom smislu, a muškarce se savjetovalo, pazi samo da ne ostane trudna, da ne završiš u braku.

Vremena su se promijenila i velika većina žena o braku i djeci na razmišlja prije 30-te, a mnoge ni tad. E, sad, zanima me, ako npr. smatrate da imate dovoljno materijalne mogućnosti da uzdržavate dijete biste li oplodili ženu koja u tom trenutku još ne želi djecu ili uopće ne želi djecu?

Zanimaju me sljedeća pitanja: ima li muškaraca koji o tome razmišljaju? Zašto biste to učinili ili zašto ne biste to učinili? Zašto smatrate da je to moralno (ne)prihvatljivo i slično.

Molim samo bez licemjernoga zgražvanja. Tema je tu da raspravljamo slagali se mi s time ili ne.
obziron da ima jako puno ljudi na planeti sigurno ima i muskaraca koji se sluze tin taktikama izmedju ostalog,da li iz razloga da tako pokusaju zadrzati zenu,ili mozda zele posto poto dite pa in je ok i opcija da ga sami odgajaju ukoliko partnerica ne bude previse zainteresirana,ko ce znat,ali ljudima je svasta u glavi,sumnjan da se danas nekog moze natirat u brak diteton.

bilo bi zanimljivo procitat iskustvo ili pokusaj jednog takvog,no nesto sumnjan da ce se takav javit
hrvaticaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2012., 18:48   #17
ah ne znam bas da i ne mozes

ako se zena vodi onom, treba imati i oca , a iako ima losije placen posao ili ga uopce nema
sta ce ona jadna
Mantis Religiosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2012., 18:50   #18
Quote:
Mantis Religiosa kaže: Pogledaj post
ah ne znam bas da i ne mozes

ako se zena vodi onom, treba imati i oca , a iako ima losije placen posao ili ga uopce nema
sta ce ona jadna
Onda ona jadna može abortirat
__________________
The gods made heavy metal,and they saw that it was good.They said to play it louder than hell,we promised that we would.
Demona is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2012., 18:52   #19
Meni nije baš najjasnije kako možeš namjerno oploditi partnericu? Da li si razmišljao o tome da partnerici pilule zamjeniš bombonima ili da uredno bušiš kondome? Ako je tako, to je stvarno suludo.
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2012., 18:54   #20
Quote:
Zelenogorac kaže: Pogledaj post
Očito si jako mlada s jako malo životnoga iskustva i znanja o svijetu oko sebe. Abortus je trauma za svaku ženu.
I rađanje djece poremećenim gadovima je isto trauma za svaku ženu.
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:56.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger