Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.03.2012., 13:24   #61
Quote:
papaq_ kaže: Pogledaj post
ostavi je cim prije tim bolje....

- jest ces samo i iskljucivo K-PLUS proizvode

- kad ti dode stari posluzit ce ga k-plus/standard pivom
Što fali K-plus i Standard proizvodima?
Ja ih redovito kupujem jer, osim što su osjetno jeftiniji, u više slučajeva su se pokazali jednako dobrima (ako ne i boljima) od razvikanih i skupljih brendiranih.

Ok, možda sam ja seljača koja ne bi prepoznala kvalitetu ni da je šusne u čelo, ali zašto pljuvati po nečemu samo zato što na istom piše K-plus/Standard, a ne Vindija/whatever?

Bi li se osjećao dobrodošlije i ugodnije u gostima ukoliko bi ti se umjesto K-plus štapića poslužili Vic štapići? Ili bi se uvrijedio već prvenstveno zato što su posluženi štapići, a ne istarski pršut i paški sir? (kad smo kod pršuta, K-plus pršut rocks )

Ovisi o prigodi, naravno. Ali kad ja dođem nekome doma, ne očekujem ništa osim čaše vode, jer došla sam zbog ljudi, a ne zbog bogate trpeze. Kamoli da proučavam marku posluženih namirnica.
Hatsepsut is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2012., 13:33   #62
Quote:
Hatsepsut kaže: Pogledaj post
Što fali K-plus i Standard proizvodima?
Pa netko je napisao: u njima je mlijeko od krava iz Bosne.

Hrvatske krave daju 32.5% bolje mlijeko jer u stajama slušaju Bižuteriju. Tko zna što slušaju bosanske krave.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2012., 13:33   #63
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Ni najmanje, odakle ti ovo?

Osim autorovog subjektivnog dojma, nije priložen nijedan argument u prilog tvrdnji da je cura škrta, a ne štedljiva.
Samo moja prva rečenica odnosila se konkretno na autora, ostatak se odnosio općenito na škrte ljude/potencijalne partnere. Iako, mislim da se slažem s njim da ipak jest u pitanju škrta osoba i vjerujem njegovu subjektivnom dojmu. Kakve ti točno dokaze od njega želiš? Napisao je da ga gotovo nijednom u preko godinu dana veze nije počastila u kafiću, ali vrlo rado prihvati njegovo čašćenje. To ne znači da ona nema novca da mu uzvrati jer osoba koja je moralna i nije škrta sebi ne bi dopustila da prima nešto što zna da ne može ili ne želi uzvratiti. Ne znam, barem sam ja tako odgajana. Ipak, uzimam u obzir da je u autor u krivu i da sam ja u krivu, ovo je samo moj dojam na temelju njegovih upisa.

A što se tiče toga da se škrtost izjednačava sa štedljivošću, ne mogu konkretno navesti citat jer ne postoji (iako ima par onih da je takva osoba ekonomična, pametna i zrela), više se može osjetiti u upisima nekih forumaša.
For My Pain is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2012., 13:39   #64
basta, to i mene zanima...koliko sam upoznata, vani je sasvim normalno da kad društvo izađe, podijele se troškovi i svatko sam sebi plati piće...kako li su samo nekulturni
__________________
No winter lasts forever, no spring skips it's turn...
alanis is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2012., 13:44   #65
Quote:
Moraxella kaže: Pogledaj post
smatram da ova rasprava prelazi okvire ljesa i da skreće u psihologiju jer smo počeli općenito previše govorit o percepciji i definiciji škrtosti
Quote:
Basta kaže: Pogledaj post
zanimljivo je čitat ovu temu s civilizacijskog, društvenog i kulturnog stajališta... baš me zanima što bi o ovome pisali ljudi na njemačkim, engleskim, škotskim i američkim forumima...
Slažem se.

Quote:
alanis kaže: Pogledaj post
basta, to i mene zanima...koliko sam upoznata, vani je sasvim normalno da kad društvo izađe, podijele se troškovi i svatko sam sebi plati piće...kako li su samo nekulturni
Lorde Byrone, evo ti primjer gdje se s neškrtošću sprda.

Koliko ja znam, to je i kod nas normalno, ili ljudi u društvu naizmjence počaste svaki jednu rundu, što dođe na isto. Zar je i to rastrošnost?

Vani je normalno i da te netko pozove na proslavu svog rođendana i ti sam sve plaćaš, što vidim da je i kod nas postao trend kod mlađih generacija. E, to meni nikad nije i nikad neće biti normalno.

Zadnje uređivanje Teta2U : 08.03.2012. at 15:12.
For My Pain is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2012., 13:51   #66
Quote:
Hatsepsut kaže: Pogledaj post
Što fali K-plus i Standard proizvodima?
Ja ih redovito kupujem jer, osim što su osjetno jeftiniji, u više slučajeva su se pokazali jednako dobrima (ako ne i boljima) od razvikanih i skupljih brendiranih.
.
mene smeta razlika u kvaliteti, tj nisam zadovoljan razinom iste od K Plus.
Evo primjera.

Inace kupujem tekući sapun od palmolivea, onaj sa mirisom masline pakiranje je mislim 700 ml, jednom sam umjesto njega uzeo standardov od kokosa od litre i pol.

Palmolive košta oko 25 kn, ovaj je bio meni se cini 9,99. e sad kad peres ruke sa ovim palmolive on je gust, kompakntan, onako ko puding se slijeva po ruci, imaš osjecaj da pereš ruke, miris je puno intenziviji.

A kada sam koristio standard to je bilo ko da sam jogurtom namazio ruke i onda ispirao, vodenasto, bez mirisa, bez ikakve gustoce, katastrofa, i normalno da em ga duplo trošiš em niš ne valja.

K plus coca colu, K plus pivu to necu ni spominjat, ne znam da li itko normalan to zeli probati. okus, tekstura i kvaliteta sigurno nemaju nikakve veze sa pravom colom ili pravom pivom
papaq_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2012., 13:53   #67
Quote:
For My Pain kaže: Pogledaj post
To ne znači da ona nema novca da mu uzvrati...
Točno - ali, ne znači ni da ima novca da mu uzvrati .

Quote:
osoba koja je moralna i nije škrta sebi ne bi dopustila da prima nešto što zna da ne može ili ne želi uzvratiti.
Hm.

Odvedimo stvar u ekstrem: ako se spetljam s nekom koja mi ne može uzvratiti ljetovanje na Maldivima koje sam platio za oboje, oboje moramo močiti noge u Jarunu - jer je ona, eto, moralna i nije škrta?
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2012., 13:54   #68
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Pa netko je napisao: u njima je mlijeko od krava iz Bosne.

Hrvatske krave daju 32.5% bolje mlijeko jer u stajama slušaju Bižuteriju. Tko zna što slušaju bosanske krave.
E pa, najbolje da ja onda nabavim vlastitu kravu, pa će ona meni lijepo slušat' samo Mozarta i Vivaldija. I mlijeko će odisati harmonijom.

Quote:
alanis kaže: Pogledaj post
basta, to i mene zanima...koliko sam upoznata, vani je sasvim normalno da kad društvo izađe, podijele se troškovi i svatko sam sebi plati piće...kako li su samo nekulturni
Kad sam ja davno na jednoj temi napisala da mi se to čini najpoštenije i najekonomičnije (uz iznimke čašćenja za posebne prigode), onda su me također proglasili škrticom i cicijom.
Jednostavno ne kužim svrhu okretanja rundi prilikom svakog izlaska ili posjeta bircu.
Hatsepsut is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2012., 13:57   #69
U kurcu je kad je netko škrt, ali da meni cura plaća klopu ili cugu vani ne bi mi bilo ugodno.
nemoralan is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2012., 13:59   #70
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Pa netko je napisao: u njima je mlijeko od krava iz Bosne.

Hrvatske krave daju 32.5% bolje mlijeko jer u stajama slušaju Bižuteriju. Tko zna što slušaju bosanske krave.
sad ako je tebi isto da li piješ mlijeko koje je iz recimo kine došlo u prahu i neko ga prodaje pod pravo mlijeko, ili mlijeko iz bosne, moldavije koje je pitanje kakve je kontrole i higijenske uvijete imalo dok nije došlo do tebe samo udri po tome i budi happy kako si uštedio 2 kn po litri

pa zar nije nedavno bilo da su oni pilos jogurti iz bosne zabranjeni na neko vrijeme jer nisu prošli neke provjere ili što već. mislim da je pisalo neš po novnimama, no dobro . znas sto hocu reci
papaq_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2012., 14:01   #71
Quote:
For My Pain kaže: Pogledaj post
Lorde Byrone, evo ti primjer gdje se s neškrtošću sprda.

Koliko ja znam, to je i kod nas normalno, ili ljudi u društvu naizmjence počaste svaki jednu rundu, što dođe na isto. Zar je i to rastrošnost?

Vani je normalno i da te netko pozove na proslavu svog rođendana i ti sam sve plaćaš, što vidim da je i kod nas postao trend kod mlađih generacija. E, to meni nikad nije i nikad neće biti normalno.
Ne sprdam se ja neškrtošću nego time da si nekulturan ako ne častiš pola birtije.

Nadalje, ne smatram nikakvo čašćenje rastrošnošću, to je sasvim u redu i zbilja ti dođe na isto ako ti platiš samo svoje piće ili cijelu rundu jednu, pa drugi plate drugu itd (pod pretpostavkom da ti ne piješ kavu, a oni koktele za 50kn).

Ali zašto bi bilo škrto platiti svoje? Prije je pošteno. Samo bahaćenje i dokazivanje da si ti netko i nešto je sindrom koji će u našoj zemlji živjeti još dugo...a onda je sramota ne častiti pola birtije, čak i ako si to ne možeš priuštiti. Inače si škrtica...ne?

A ima daleko boljih načina da se potroše novci od čašćenja pola birtije.
__________________
No winter lasts forever, no spring skips it's turn...
alanis is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2012., 14:09   #72
Quote:
papaq_ kaže: Pogledaj post
mene smeta razlika u kvaliteti, tj nisam zadovoljan razinom iste od K Plus.
Evo primjera.
Ne osporavam da određeni proizvodi mogu imati lošiju kvalitetu, isto kao što će mi možda Meggle sir iz nekog razloga biti bolji od Dukatovog ili obrnuto, ali ti si sve proizvode tih marki automatski svrstao u kategoriju "smeće" dokazujući time kako samo škrtice to kupuju, jer je jeftinije.
Barem se takav dojam dobiva iz tvog posta.

Quote:
K plus coca colu, K plus pivu to necu ni spominjat, ne znam da li itko normalan to zeli probati. okus, tekstura i kvaliteta sigurno nemaju nikakve veze sa pravom colom ili pravom pivom
Ako ćemo već konkretno o koli, ona je sama po sebi smećasta kemija, pa dođe na isto truješ li se pravom kolom ili nekom kopijom.
Hatsepsut is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2012., 14:14   #73
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Točno - ali, ne znači ni da ima novca da mu uzvrati .
Zar sam ja to rekla? Ne pravi se lud i ne cjepidlači, moja rečenica je sasvim jasna.

Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Hm.

Odvedimo stvar u ekstrem: ako se spetljam s nekom koja mi ne može uzvratiti ljetovanje na Maldivima koje sam platio za oboje, oboje moramo močiti noge u Jarunu - jer je ona, eto, moralna i nije škrta?
Ne pravi se lud po drugi puta, zato što sam u svom postu o nejednakosti i neravnopravnosti navela da je važna krajnja računica. Uostalom, par koji je nekoliko godina u vezi ima (ili bi trebao imati, neovisno o tome je li to bračna ili vanbračna zajednica) zajednički novac, bez obzira na to tko ima veće prihode. Ne gledaju se samo novčani doprinosi, već i oni drugi.

A ako me pitaš mogu li (pričamo o ekstremu) siromašna i bogata osoba dugoročno biti sretni u vezi, to više nema veze sa škrtošću, već sa socioekonomskom ravnopravnošću partnera o kojoj ti najbolje u prilog govore rezultati istraživanja da se uparuju ljudi sličnog SES-a.

I ako bi ti stvarno svoju partnericu vodio na Maldive, a ona nema prebijene pare, sigurno ti neće moći time uzvratiti, ali bome vjerujem ni da neće ne htjeti te počastiti nečim što je u njenim mogućnostima (npr. kavom). Nemoj se zavaravati da bi itko bio sretan u vezi gdje jednostrano samo daje, daje, daje, a ništa ne dobiva zauzvrat. To jedva funkcionira u odnosu roditelja prema djeci.
For My Pain is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2012., 14:24   #74
Quote:
alanis kaže: Pogledaj post
Ne sprdam se ja neškrtošću nego time da si nekulturan ako ne častiš pola birtije.

Nadalje, ne smatram nikakvo čašćenje rastrošnošću, to je sasvim u redu i zbilja ti dođe na isto ako ti platiš samo svoje piće ili cijelu rundu jednu, pa drugi plate drugu itd (pod pretpostavkom da ti ne piješ kavu, a oni koktele za 50kn).

Ali zašto bi bilo škrto platiti svoje? Prije je pošteno. Samo bahaćenje i dokazivanje da si ti netko i nešto je sindrom koji će u našoj zemlji živjeti još dugo...a onda je sramota ne častiti pola birtije, čak i ako si to ne možeš priuštiti. Inače si škrtica...ne?

A ima daleko boljih načina da se potroše novci od čašćenja pola birtije.
Slažem se s tobom, ali smatram da je vrlo relativno to koji su dobri načini da se potroši novac. Tebi i meni možda je besmisleno častiti pola znanih i neznanih ljudi u birtiji, ali nekoga to veseli i ne vidi smisao u tome da ode na frizuru, kupi dobru knjigu ili stavi sa strane. Trošenje novca i kupnja dobara i usluga većinom nema veze s onime što ljudi trebaju, već s onime što ljudi žele. To je i osnova marketinga. Sad smo već duboko zabrazdili u teme koje nemaju veze sa škrtošću.
For My Pain is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2012., 14:27   #75
Quote:
dahai kaže: Pogledaj post
ak si joj ti decko zakaj bi ona trebala platit kavu?

za mene si ti sponzorusa. pa moze i cura nekad platiti
sarah80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2012., 14:28   #76
Ok, normalno da se ono na što će netko trošiti i ono na što ću ja trošiti razlikuje. I ok, nekoga možda veseli častiti pola birtije.

ALI ne može se nekoga nazivati ŠKRTIM ako ne časti pola birtije. Samo to.
__________________
No winter lasts forever, no spring skips it's turn...
alanis is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2012., 14:34   #77
Quote:
đej_đej_kejl(: kaže: Pogledaj post
Nisam nikad naletio na tako škrtu curu ko šta je ova s kojom sam sad. U početku mi je to bilo simpatično, jer sam obično sretao muškarce koji su bili takvi. Znači ženska neće da plati kavu makar ima 50 kuna u novčaniku( i kad plati to je nategnutoi i spomene uvijek kad je ona meni nešto dala npr 2 kolača i slično haha).

Neću vam sad nabrajati jesam li ja i koliko trošio u toj vezi. Ono što je fascinantno je da je profil osobe koja ništa ni ne traži od mene niti će prigovarat ako udišemo zrak, ali to naravno uključuje da i ja nju ne pitam puno tjništa. Eventualno čokolada jedanut u 3 miseca, to biće babi ukrade il nešto.

E sad to je stvarno užasno odbojno, probao sam sve od savjeta do svađa, prigovaranja razgovora psovanja i vrijeđanja , no to je patologija koju vuče iz obiteljskog naslijeđa. Nikad se nisam našao u situaciji al želim prekinut zbog njene škrtosti, jer ako je takva tu, ne daj Bože da mi treba njena pomoć u ikojoj sferi života. Neće da slavi rođendane, nikad mislim nije počastila prijatelje iprijateljice, uvik kupuje najjeftiniju robu na najvećim sniženjima, ma ima tu i pametnih štednji, ali kad s esve sumira to je čista patologija.

Kako imam nešto iskutva znam da se to neće promijenit, može bit samo gore ako je s 20ak god takva. Ne mogu virovat da ima taj ment sklop, moj je ono ako imam podliću, ako nemam,naću pa ćemo opet podilit, kod ov eje uvijek isti...

Jel ima itko od muškaraca sličan problem s curom? Žene jer imate ovakvih prijateljica?? Nevjerojatno, blizu sam da joj se ne javim više nikad a godinu i nešto smo zajedno... Užasna osobina škrtost i to ženska, ne stoji nikako, kako uopće ti ljudi mogu s iikim ostvari vezu bez zidova pitam se... to je kineski+berlinski zid jebote..

Ne znam šta da radim, odje.. bih ju, a opet ima puno poz stvari paše mi na previše polja... Koju posluku porati?
cura ti je mnogo inteligentna
__________________
Svi za Vahida, e e Vaha, Vaha, e e Halihodžiću, baš si majstor, dala te Afrika,
Svi za Vahida, e e Vaha, Vaha, e e Halihodžiću, baš si majstor, dala te Afrika.
matija mmmm is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2012., 14:38   #78
Quote:
For My Pain kaže: Pogledaj post
Nemoj se zavaravati da bi itko bio sretan u vezi gdje jednostrano samo daje, daje, daje, a ništa ne dobiva zauzvrat. To jedva funkcionira u odnosu roditelja prema djeci.
S druge strane, ne bi li onaj koji dobrovoljno daje, daje i daje onome koga voli i koga želi usrećiti trebao to činiti zato što to želi, ne razmišljajući pritom o tome što je i kada dobio zauzvrat i hoće li dobiti nekad u budućnosti?

Ako moj partner nakon večere na koju me netom prije odveo razmišlja o tome koliko je potrošio i hoće li to ikad i u kojem obliku dobiti natrag ili mi to, ne daj Bože, utrlja na nos nakon xy vremena, onda bih radije da me nikad nigdje ne vodi i ne troši na mene ni lipice.

Također, ako on ima tu naviku redovitog davanja, čašćenja, trošenja na mene (i druge ljude oko sebe), a ja je nemam osim u iznimnim situacijama, moram li se zbog toga osjećati škrtom i trebam li se truditi pratiti njegov stil kako na kraju ne bi ispalo da ništa ne dajem?

Možda je u tome kvaka kod autora. On pretjeruje u svojim davanjima, pa mu ona u toj situaciji izgleda prokleto škrto u usporedbi s njim. (priznajem, nisam prepažljivo čitala temu )
Hatsepsut is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2012., 14:47   #79
Quote:
alanis kaže: Pogledaj post
ALI ne može se nekoga nazivati ŠKRTIM ako ne časti pola birtije. Samo to.
Slažem se s tobom.

No, da se vratimo na početnu temu, usudila bih se reći da se osobu iz autorova primjera (barem iz njegove prezentacije njena ponašanja) koja nakon bezbroj primljenih čašćenja ne želi uzvratiti čašćenjem jednom jebenom kavom, može nazvati škrtom. I namjerno kažem ne želi počastiti jer se ovdje radi o npr. kavi i čokoladi, a ne o stvarima većih cjenovnih vrijednosti.

(I nemojte mi sad samo počinjati s tim da je recesija i da je nekome i 6/7/8kn puno izdvojiti zato što ovdje govorimo o prosječnoj osobi, a ne o socijalnom slučaju. Opet napominjem, ono što možemo saznati iz autorovih upisa.)
For My Pain is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2012., 14:56   #80
Hm...ne znam, možda je to njegovo subjektivno mišljenje ipak iskrivljeno. Ok, ako zbilja niti svog dečka NIKADA ne počasti ni tom jednom jebenom kavom, e onda vjerojatno je škrta.

Ako joj se pak spočitava činjenica da ne časti čitavo društvo za rođendan...možda jednostavno nema novaca za to. Mislim da je to u današnje vrijeme ipak moguće...
__________________
No winter lasts forever, no spring skips it's turn...
alanis is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:10.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger