Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.06.2012., 05:12   #41
Svjedocanstva zrtava FGM-a iz Engleske.

http://www.youtube.com/watch?v=y0NuC...eature=related
nezdravrazum is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2012., 07:44   #42
Koji ste vi licemjeri ,pišete o ženskom obrezivanju nekom koje nije uopće spomenuto u vijesti niti ima veze sa tim islamskim občajem .
Naravno ,problem vam je što je obrezivanje kožice kod muškaraca potpuno opravdano iz medicinskih razloga i preventiva koju su po svijetu počeli koristiti i drugi osim židova i muslimana.
Taj zakon neće biti problem oboriti ili ga jednostavno zaobići "zdravstvenom preventivom" .
Osim toga na njega se mogu pozvati i protivnici abortusa . Vama smeta ako roditelj želi obrezati svoje dijete jer to narušava prava dijeteta? Smeta li vam a b o r t u s ? Ubiti dijete nije narušavanje njegovih prava ,a obrezivanje jest
Nurudin is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2012., 07:59   #43
Quote:
Nurudin kaže: Pogledaj post
Koji ste vi licemjeri ,pišete o ženskom obrezivanju nekom koje nije uopće spomenuto u vijesti niti ima veze sa tim islamskim občajem .
Pa tko radi onda ta ženska obrezivanja, ateisti?

Quote:
Nurudin kaže: Pogledaj post
Naravno ,problem vam je što je obrezivanje kožice kod muškaraca potpuno opravdano iz medicinskih razloga i preventiva koju su po svijetu počeli koristiti i drugi osim židova i muslimana.
Pa evo, ja nisam obrezan i nemam nikakvih medicinskih problema...

Quote:
Nurudin kaže: Pogledaj post
Taj zakon neće biti problem oboriti ili ga jednostavno zaobići "zdravstvenom preventivom" .
Mislim da se varaš, zakon je ono što drži pravnu državu, i ako donesu zakon da nema obrezivanja, onda obrezivanja neće niti biti. Nije Njemačka Hrvatska, pa da zakoni postoje samo na papiru...

Quote:
Nurudin kaže: Pogledaj post
Osim toga na njega se mogu pozvati i protivnici abortusa . Vama smeta ako roditelj želi obrezati svoje dijete jer to narušava prava dijeteta? Smeta li vam a b o r t u s ? Ubiti dijete nije narušavanje njegovih prava ,a obrezivanje jest
Pa evo, meni osobno smeta abortus i protiv sam abortusa, no, zasigurno ne tvrdim da je nakupina stanica stara par tjedana isto što i rođeno dijete...
__________________
Padaj silo i nepravdo!
F. Chief is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2012., 08:14   #44
složio bih se s nurudinom oko abortusa...

kako stvari stoje s operativnim uklanjanjem djelova tijela koje ne propisuju religije već znanost, npr. uklanjanje slijepog crijeva i krajnika? oće li se i to zakonski regulirat?
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2012., 08:23   #45
Quote:
Basta kaže: Pogledaj post
kako stvari stoje s operativnim uklanjanjem djelova tijela koje ne propisuju religije već znanost, npr. uklanjanje slijepog crijeva i krajnika? oće li se i to zakonski regulirat?
To je zakonski regulirano...
__________________
Padaj silo i nepravdo!
F. Chief is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2012., 08:56   #46
http://www.intimatemedicine.com.hr/s...li-obrezivati/

Ma nista nijemci ne mogu zabranit.Sta mislite koliko se djece obrezuje u bolnicama u Njemackoj ?
U Danskoj se obrezivanje u bolnicama ne radi vec nekoliko godina , ali se djeca redovno obrezuju .Postoje privatne ordinacije koje rade to.
__________________
MOŽE SE DESITI DA NAM NEKO UBACI VIRUS LOŠIH MISLI, ALI MU NE DOZVOLIMO DA NAM OBORI SISTEM.
Sabur is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2012., 09:14   #47
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Odlična vijest za novi trend u Europskoj zajednici.
Ritualna sakaćenja djece svakako treba otežati što više i raditi na osvješćivanju vjernika, neka to zamijene nekakvom "simboličnom kastracijom", koja bi zamijenila taj gnjusan i brutalan bolan čin.
Znam da je to za vjernike šok. "Obrezivanje penisa je znak zajedništva s Jahveom/Allahom" bla bla bla. Nek teolozi smisle nešto. Oni to uvijek čine, ako ih se malo stisne - posebno ako ih se rebne po džepu i lupi kakav porez na sakaćenje i tome slično.
upravo tako. vjerske slobode da, ali do određenih granica koje ne krše temeljne ljudske slobode. djeca kada odrastu sama neka odluče hoće li pripadati i kojoj religiji a ne ih od malih nogu prisilno držati u vjeri.

Quote:
Nadam se da će i vjeronauk pomalo izgurat iz škola...
to je najvažnije
Regul is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2012., 09:36   #48
Kao što su već mnogi rekli, perite ku*ac


A što se tiče američkog "vala" obrezivanja, dobar dio je posljedica puritanskih korijena osnivača i samog establišmenta, naime, da se "spriječi masturbacija"
__________________
Every normal man must be tempted, at times, to spit on his hands, hoist the black flag, and begin to slit throats.(H. L. Mencken)
AttitudeAdjuster is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2012., 09:54   #49
Pročitao sm samo prvu stranicu...
koliko ja to vidim vam je uredu obrezivanje iz medicinskih razloga ali nije iz vjerskih.

Znači fimoza, hemangiom,... na to trebamo čekati da bi se mogli obrezati ili se možemo obrezivati radi preventive?

a vidim da ste se počeli baviti i ženskim obrezivanjem.
samo da vas napomenem da žensko obrezivanje nije islamski običaj i mi muslimani koji slijedimo pravnu školu Ebu Hanife, a koja čini preko 50% svih muslimana ne vršimo žensko obrezivanje.
__________________
Milostivi; Poučava Kur'anu; Stvara Čovjeka; Poučava Bejjanu(objelodanjujućem govoru) (55:1-4)
MukaFFa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2012., 09:57   #50
evo jedan zanimljiv članak za pripadnice ljepšeg spola.

http://www.ordinacija.hr/zdravlje/se...ata-maternice/
__________________
Milostivi; Poučava Kur'anu; Stvara Čovjeka; Poučava Bejjanu(objelodanjujućem govoru) (55:1-4)
MukaFFa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2012., 09:59   #51
evo još malo
http://www.ordinacija.hr/pretrazivan...&scope=article
__________________
Milostivi; Poučava Kur'anu; Stvara Čovjeka; Poučava Bejjanu(objelodanjujućem govoru) (55:1-4)
MukaFFa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2012., 10:06   #52
Quote:
AttitudeAdjuster kaže: Pogledaj post
Kao što su već mnogi rekli, perite ku*ac


A što se tiče američkog "vala" obrezivanja, dobar dio je posljedica puritanskih korijena osnivača i samog establišmenta, naime, da se "spriječi masturbacija"
Pa muslimani su jedini koji i peru oduvijek ,a inače se obrezivanje obavlja još dok je dijete 2-3 godine . Neko masturbira u tom dobu?
Nurudin is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2012., 10:10   #53
Quote:
MukaFFa kaže: Pogledaj post
evo jedan zanimljiv članak za pripadnice ljepšeg spola.

http://www.ordinacija.hr/zdravlje/se...ata-maternice/
Vjerovatno u sudskom vijeću nije bilo žena
Nurudin is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2012., 10:52   #54
Quote:
Nurudin kaže: Pogledaj post
Pa muslimani su jedini koji i peru oduvijek ,a inače se obrezivanje obavlja još dok je dijete 2-3 godine . Neko masturbira u tom dobu?
višestruki

Daj se ne pravi blesav, jasno je na što se misli, na preventivu masturbacije u adoscelenciji
__________________
Every normal man must be tempted, at times, to spit on his hands, hoist the black flag, and begin to slit throats.(H. L. Mencken)
AttitudeAdjuster is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2012., 11:17   #55
Quote:
AttitudeAdjuster kaže: Pogledaj post
višestruki

Daj se ne pravi blesav, jasno je na što se misli, na preventivu masturbacije u adoscelenciji
to nema veze sa stvarnošću...
obrezivanje ne spječava mastrubaciju...
možda je čak i pospješuje


Što se tiče higijene
musliman bi trebao nakon svake obavljene nužde male ili velike, ako je u mogućnosti, da se opere.
ako je u mogućnosti, može koristiti i sapun, a oprano mjesto treba i posušiti.
prilikom obavljanja male nužde, treba voditi računa da mokraća ne pada po odjeći jer se tada u toj odjeći ne može obaviti molitva, nakon toga organ je potrebno oprati i voditi računa da ništa mokraće ne ostane u njemu.
što se tiče stidnih dlaka one se moraju redovno uklanjati i to najrjeđe svakih 40 dana nema zabrana da se to čini i češće. Kupanje sa ispiranjem usta i nosa najmanje jednom sedmično ili češće, ako se radi o spolno aktivnoj osobi obavezno je poslije kupanja.

Ove opisane radnje spadaju pod sunnet odnosno one radnje koje Poslanik a.s. nije nikada izostavljao, ako ima mogućnosti za njih.
__________________
Milostivi; Poučava Kur'anu; Stvara Čovjeka; Poučava Bejjanu(objelodanjujućem govoru) (55:1-4)
MukaFFa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2012., 11:18   #56
Quote:
joe enter kaže: Pogledaj post
Izvini jel si ti čuo ikad za ironiju i sarkazam?!

Ako jesi , onda si pogrešio sa ovakvim odgovorom meni.
Pa shvatio sam, samo sam se nadovezao u ozbiljnom tonu. Ispalo je da odgovaram na tvoj sarkazam, malo je krivo ispalo, moj bad.
ecobarbarus is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2012., 11:21   #57
Quote:
nezdravrazum kaže: Pogledaj post
Dali ovim zelis reci da opravdavas tjelesno sakacenje i da ga izjednacujes s trivijalnim manifestacijama kao izbor odjece ili raznih insignija. Sloboda vjere je zagarantirana, kako u Njemackoj, tako i ostalim drzavama. Pitanje je do koje mjere treba dozvoliti neke prakticne aktivnosti. Pitanje je zasto religiozne osobe nastoje indoktrinirati svoj potomak toliko rano. Ako ste toliko sigurni u svoju vjeru, nema sumnje da ce vam potomstvo krenuti istim putem po punoljetnosti,..................ili????
Situacija se može vrlo lako riješiti. Ako je obrazivanje toliko važno i stvara vezu s Bogom, nego lijepo čekaju do punoljetnosti i onda neka si svatko to sam odreže. Pa da vidimo kolikima će takav vid "veze sa Bogom" uopće biti važan kada moraš sebi bol nanijeti, a ne drugome.
ecobarbarus is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2012., 11:25   #58
Quote:
Nurudin kaže: Pogledaj post
Vjerovatno u sudskom vijeću nije bilo žena
ma znaš oni nama ne vjeruju jer mi smo zaboga muslimani

eto neka vjeruju sebi i "svojim".

Nije ebu ovaj onaj rekao da postoji veza između obrezivanja i raka vrata maternice kod žena i raka prostata kod muškaraca, čak je to lijepo dokumentovano i opisano u časopisu CANCER

eto pa bujrum.
onaj ko voli sebe i ko voli svoju ženu ima samo razlog više da se obreže.
u Bosni se to radi za 25 EUR i što je najljepše sjedneš u auto i kući

P.S. želim da se posebno zahvalim oonom ko je ovu temu otovrio jer sam naučio nešto novo i koliko je dobro što sam osunećen i što sam osunetio svoju djecu
__________________
Milostivi; Poučava Kur'anu; Stvara Čovjeka; Poučava Bejjanu(objelodanjujućem govoru) (55:1-4)
MukaFFa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2012., 11:29   #59
Quote:
ecobarbarus kaže: Pogledaj post
Situacija se može vrlo lako riješiti. Ako je obrazivanje toliko važno i stvara vezu s Bogom, nego lijepo čekaju do punoljetnosti i onda neka si svatko to sam odreže. Pa da vidimo kolikima će takav vid "veze sa Bogom" uopće biti važan kada moraš sebi bol nanijeti, a ne drugome.
koliko je meni poznato taj fol "veze sa Bogom" nije muslimanski fol.
velika većina muslimana svoju mušku djecu obrezuje zato jer je to preporučena praksa od strane Poslanika a.s.

Dakle nije obavezna, ali je preporučena kao i puštanje brade i rezanje noktiju.
__________________
Milostivi; Poučava Kur'anu; Stvara Čovjeka; Poučava Bejjanu(objelodanjujućem govoru) (55:1-4)
MukaFFa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2012., 11:33   #60
Quote:
ecobarbarus kaže: Pogledaj post
Situacija se može vrlo lako riješiti. Ako je obrazivanje toliko važno i stvara vezu s Bogom, nego lijepo čekaju do punoljetnosti i onda neka si svatko to sam odreže. Pa da vidimo kolikima će takav vid "veze sa Bogom" uopće biti važan kada moraš sebi bol nanijeti, a ne drugome.
pa to je kume isto što je pisao nezdravrazum.
Regul is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:56.